Back to list

Results

Etropolski’s sabre
BUL Sofia
November 17, 2018 - November 18, 2018

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 N MERCHANT Marcel 2002 M USA
3 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
3 N ALPAIDZE Mikhail 2002 M GEO
5 N SZANTO Zoltan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
6 N PARK Donghwan 2002 M USA
7 N PAGKALOS Angelos 2002 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
8 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
9 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
10 N KISIN Nikita 2003 M RUS
10 N SCHMITT Trenton 2002 M USA
12 N LINDER James 2002 M USA
13 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
14 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
15 N HU William 2002 M USA
16 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
17 N JOHNSON Andrew 2002 M USA
18 N LIM Ryan 2003 M USA
18 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
20 N SOMOV Sergey 2003 M RUS
21 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
21 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
23 N CHAN Zachary 2002 M USA
24 N KIS-TAMAS Bence 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
25 N VARUKATTY-GAFOOR Akhil 2002 M SGP
26 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
27 N ZADRAVECZ Mate 2003 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
28 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
29 N ORIN Fedor 2002 M RUS
30 N TSUMORI Shido 2003 M JPN
31 N ILLES Kornel 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
32 N SEMENOV Yehor 2003 M UKR KIEW (UKR)
33 N IACOB Paul 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
34 N APAKOV Artur 2002 M RUS
35 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
36 N KIM Stephen 2002 M USA
36 N BERTOLA Pietro 2002 M ITA
38 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
39 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
40 N DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
41 N SZABO Marton 2003 M HUN KVSE Budapest (HUN)
42 N DEZHNEV Maksim 2003 M RUS
43 N TSYPIN Ivan 2004 M RUS
44 N HRYHORUK Oleksandr 2003 M UKR
45 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
46 N MIKA Casper 2002 M USA
47 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
48 N GLYGALO Nikita 2002 M RUS
48 N FREEMAN Sam 2002 M GBR
50 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
51 N KOVALEV Egor 2003 M RUS
52 N KLUBKOV Mikhail 2002 M RUS
53 N PINTER Levente 2002 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
54 N ZAKIROV Razil 2002 M RUS
55 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
56 N LIN John 2004 M USA
57 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
58 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
59 N COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
60 N VALENTA Alexandr 2002 M RUS
61 N BIRO Hugo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
62 N SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
63 N CRACIUN Daniel 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
64 N ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
65 N ISLIER Ugur 2002 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
66 N PADURE Andrei 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
67 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
68 N LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
68 N INOMATA Shohei 2002 M JPN
70 N ALEKSEYCHUK Sergey 2002 M RUS
71 N ATTIG William 2002 M USA
72 N HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
73 N BARANTSOV Ilia 2002 M UKR
74 N MIKES Matyas 2003 M HUN
75 N KOHARI Tamas 2003 M HUN UTE Budapest (HUN)
75 N SEMENOV Maksym 2003 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
75 N ZIBAREV Alexey 2002 M RUS
78 N BAAKEN Solt 2002 M HUN KVSE Budapest (HUN)
79 N ISHII Go 2003 M JPN
80 N MIHNEA Andrei 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
81 N FEKETE-KOVACS Mate 2002 M HUN KVSE Budapest (HUN)
82 N DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
83 N KARAGIORGOS Konstantinos 2003 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
83 N ZLATAROV Georgi 2003 M BUL Korsar (BUL)
85 N BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
85 N DEMAREST Iain 2002 M USA
85 N ENGELBRECHT Patrik 2003 M HUN
88 N GOUGOULIAS Olympios 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
89 N MOON Sean 2002 M USA
90 N SAKHAMURI Surya 2004 M USA
91 N BACON Elias 2002 M USA
91 N TRILLER Valeriy 2002 M RUS
93 N KUMUK Kuzey 2004 M TUR
94 N KERESZTES Abel Bence 2003 M HUN TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY (HUN)
95 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL
96 N MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
97 N JERKOV Georgi 2002 M BUL Avitohol (BUL)
98 N RAUT Thomas 2003 M GBR
99 N NADILE Henry 2002 M USA
100 N VALKOV Angel 2003 M BUL Plovdiv BG (BUL)
101 N YAMADA Kaita 2002 M JPN
102 N NAGASHIMA Shuji 2002 M JPN
103 N VIGH Benedek 2004 M HUN
104 N TALLARICO Antonio 2004 M ITA
105 N SULTANOV Artem 2002 M RUS
106 N STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
106 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL
108 N ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
109 N GROSU Cristian 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
110 N TIPISCA Razvan 2003 M ROU CSM IASI (ROU)
111 N KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
112 N NORRIS Roman 2003 M GBR CHCH Châtelaine (SUI)
112 N DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
114 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
115 N ISMAGKILOV Nikolaos 2002 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
115 N KRISTJANSSON Franklin Ernir 2002 M ISL
117 N FORMOZIS Stavros 2002 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
118 N DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
119 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
120 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
121 N ASLAN Tolga 2005 M TUR
122 N SEKIGUCHI Kouichi 2002 M JPN
123 N KYOYAMA Kosei 2002 M JPN
124 N HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
125 N KASHAPOV Nikita 2002 M RUS
126 N CIDU Iustin 2004 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
127 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
128 N ZLATEV Velizar 2002 M BUL
129 N CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
130 N STRAGALIS Theodoros 2004 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
131 N ISHII Tatsuya 2002 M JPN
132 N BOTEA Razvan 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
133 N SVAB Zoltan 2002 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
134 N COCIS Tudor 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
135 N BEDFORD Louis 2003 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
136 N WONG Ching Pok 2002 M HKG
137 N ALEKSANDROV Ivaylo 2003 M BUL
138 N VIDALIS Apostolos 2002 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
139 N LEPADATESCU Liviu 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
140 N GALETTI Marco 2004 M ITA
141 N ZELENSKYI Illia 2004 M UKR
141 N HUNYADY Daniel 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
143 N BURAK EFE Emiroglu 2005 M TUR
144 N MYNORS George 2003 M GBR
145 N LEPADATESCU Daniel 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
145 N ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR Nikolaev (UKR)
147 N DINC Efe 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
147 N ALLEN Samuel 2004 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
149 N KALOUTAS Filippos 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
149 N MARTINOS Dimitrios 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
151 N MÜLLER Vinzenz 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
152 N ALIFRAGKIS Michalis 2002 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
153 N POGLEDNIK Gal 2004 M SLO SAB Kamnik (SLO)
154 N NTAKIS Spyridon 2002 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
155 N KASABOGLU Erkan 2002 M TUR
156 N KOLIMECHKOV Radko 2003 M BUL Levski (BUL)
156 N OZEROL Hakan Ege 2004 M TUR
158 N LYTVYNENKO Oleksii 2004 M UKR
158 N HO Ian 2003 M GBR Brentwood School Fencing Club (GBR)
160 N LILJENSTRÖM Johannes 2002 M SWE LUGI Lund (SWE)
161 N 1st round VIDAR Alexander 2005 M ISL FC Reykjavik (ISL)
161 N 1st round MATHUR Anuj 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
163 N 1st round CIUMAC Alexei 2002 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
164 N 1st round FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
165 N 1st round BICIOGLU Ismail Tuna 2006 M TUR
166 N 1st round SHOSTAK Fedir 2002 M UKR KIEW (UKR)
167 N 1st round KECSKEMETI Aron 2002 M HUN NYVSC NYÍREGYHÁZA (HUN)
168 N 1st round KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
169 N 1st round JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
170 N 1st round SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
171 N 1st round WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
172 N 1st round PAVLOV Pavel 2003 M BUL
172 N 1st round FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
174 N 1st round CULHACI Arda 2003 M TUR
175 N 1st round MANESIOTIS Panagiotis 2005 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
176 N 1st round GEORGIEVSKIY Anton 2002 M RUS
177 N 1st round PREDARIS Vasileios 2005 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
178 N 1st round THUMM Tiberius 2005 M GER TS Göppingen (GER)
179 N 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
180 N 1st round MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
180 N 1st round HILTON Ethan 2003 M GBR Regent Fencing Club (GBR)
182 N 1st round DAVID Mihnea 2002 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
183 N 1st round GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
183 N 1st round ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
183 N 1st round PAVLOV Viktor 2002 M BUL Levski (BUL)
186 N 1st round STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR KIEW (UKR)
187 N 1st round KUCHERENKO Rostyslav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
188 N 1st round CIDU Casian 2006 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
189 N 1st round KOSTOULAS Grigorios Marios 2002 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
189 N 1st round KIOVLIEV Valentin 2003 M BUL
191 N 1st round KOSKDERE Yagiz 2003 M TUR
192 N 1st round PREDARIS Charalampos 2002 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
192 N 1st round DANNEELS Birgen 2005 M BEL
194 N 1st round CHORLTON Nathan 2003 M GBR Marshall Fencing Club (GBR)
195 N 1st round OZTURK Alkim 2005 M TUR
196 N 1st round DICKSON Oliver 2002 M GBR
196 N 1st round CHATZICHRISTOS Vasilis-Eric 2005 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
198 N 1st round THOMAS Björn 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)
199 N 1st round LALOV Mihail 2003 M BUL
200 N 1st round JEREB Maks 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)
201 N 1st round CHATZOPOULOS Markellos 2005 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
202 N 1st round HRISTOV Georgi 2003 M BUL CSKA (BUL)
203 N 1st round STAS DE RICHELLE Arnaud 2003 M BEL
204 N 1st round WEBB Alexander 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)
205 N 1st round MIHAYLOV Simeon 2003 M BUL CSKA (BUL)
206 N 1st round DE VISSCHER Jerome 2004 M BEL
206 N 1st round CHEREDNICHENKO Pavlo 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
206 N 1st round SLASTIN Andrii 2005 M UKR KIEW (UKR)
209 N 1st round PANEV Aleksander 2004 M BUL
209 N 1st round KRISTJANSSON Einar Steinn 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)
211 N 1st round ANGELOV Andrei 2005 M BUL
211 N 1st round DEVOS Jurre 2005 M BEL
211 N 1st round HADJILAZOV Mihail 2004 M BUL
214 N 1st round VODENOV Valentin 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
214 N 1st round OLYSHEVETS Ihor 2007 M UKR
216 N 1st round DILKOV Kamen 2003 M BUL
216 N 1st round HRISTOV Hristo 2003 M BUL
216 N 1st round LEVIEV Daniel 2003 M BUL
219 N 1st round KOLBEINSSON Hafsteinn Yngvi 2004 M ISL FC Reykjavik (ISL)
219 N 1st round HRISTOV Kamen 2005 M BUL
221 N 1st round CHUCHUKOV Vasil 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
F 1st round CUCCIOLETTA Federico 2004 M ITA
F 1st round GATTI Adriano 2002 M ITA