Back to list

Results

Trofeo Maestro Dario Codarin
AUT Klagenfurt
October 27, 2018 - October 28, 2018

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POLAND       POL
1 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
1 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
1 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
1 N STASZULONEK Karolina 2002 F POL Piast Gliwice (POL)
2 N ITALY       ITA
2 N CENA Marzia 2002 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
2 N DE PICCOLI Chiara 2003 F ITA TOISE (ITA)
2 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
2 N BARATTA Margherita 2003 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
3 N UKRAINE       UKR
3 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
3 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
3 N SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
3 N CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
4 N ITALY 2       ITA
4 N FRANCHINI Alice 2002 F ITA CS Forlivese (ITA)
4 N BRUNELLI Matilde 2002 F ITA SOCIETA DEL GIARDINO (ITA)
4 N PAULIS Lucrezia 2003 F ITA
4 N VERDESCA Liliana 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
5 N USA       USA
5 N LIN Jessica 2003 F USA
5 N HUSISIAN Hadley 2003 F USA
5 N JOYCE Michaela 2004 F USA
5 N YEU Irene 2002 F USA
6 N BELARUS       BLR
6 N DZEKEVICH Katsiaryna 2002 F BLR
6 N ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
6 N MYSHKAVETS Darya 2002 F BLR
6 N TSURSKAYA Aliaksandra 2003 F BLR
7 N USA 2       USA
7 N PYO Yunice 2000 F USA
7 N MALDONADO Pilar 2004 F USA
7 N GAO Aretha 2002 F USA
8 N UKRAINE 2       UKR
8 N VOLOSHYNA Mariya 2002 F UKR KIEW (UKR)
8 N MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
8 N TOLMACHOVA Olha 2003 F UKR KIEW (UKR)
8 N SYNYTSA Olena-Khanna 2004 F UKR
9 N USA 3       USA
9 N PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
9 N LURYE Sarah 2002 F USA
9 N KHROL Jaclyn 2003 F USA
9 N RAUSCH Ariana 2002 F USA
10 N POLAND 2       POL
10 N WIECZOREK Anna 2003 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
10 N FRYSTACKA Patrycja 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
10 N WIKTOR Weronika 2002 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
10 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
11 N ESTONIA       EST
11 N PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
11 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
11 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
11 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
12 N ROMANIA       ROU
12 N DRAGHICI Ioana 2004 F ROU ACS Stesial (ROU)
12 N ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
12 N MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
12 N GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
13 N HUNGARY       HUN
13 N SALAMON Reka 2004 F HUN
13 N DEMENY Kata 2002 F HUN
13 N KOLLAR Kincso 2002 F HUN
13 N TANTMANN Evelin 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
14 N ROMANIA 2       ROU
14 N CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
14 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
14 N STAN Irina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
15 N GREECE       GRE
15 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
15 N CHRISTOU Theodora 2002 F GRE IRIDA (GRE)
15 N KOLETSOU Evrydiki 2003 F GRE IRIDA (GRE)
15 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
16 N UKRAINE 3       UKR
16 N TVERDOKHLIB Sofiia 2004 F UKR
16 N MONIA Daryna 2003 F UKR
16 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
16 N YEVDOKYMOVA Mariia 2003 F UKR Dnipropetrovsk (UKR)
17 N ITALY 3       ITA
17 N MACCAGNO Carola 2003 F ITA
17 N PELA Matilde 2003 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
17 N PENNISI Alessandra 2002 F ITA
17 N BUSCHINI Arianna 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
18 N FINLAND       FIN
18 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
18 N TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
19 N ROMANIA 3       ROU
19 N OLTEANU Daria 2003 F ROU CSS 1 Constanta (ROU)
19 N KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
19 N NURCIU Elena 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
19 N ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
20 N ROMANIA 4       ROU
20 N TATARU Georgiana 2003 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
20 N STANESCU Melissa 2003 F ROU
20 N AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
20 N CRACIUN Maria 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
21 N AUSTRIA       AUT
21 N SCHWENDINGER Fabienne 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
21 N TASCHEK Katharina 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
21 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
21 N KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
22 N USA 4       USA
22 N CHOI Lyla 2003 F USA
22 N KHAMIS Yasmine 2006 F USA
22 N ROBLES Elena 2004 F ESP
23 N POLAND 3       POL
23 N GWOZDZ Julia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
23 N ZACHOROWSKA Aleksandra 2002 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
23 N OSADNIK Maja 2004 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
23 N ZIETEK Patrycja 2002 F POL
24 N POLAND 4       POL
24 N OSTROWSKA Alicja 2003 F POL UKS Kosynier Gliwice (POL)
24 N RAKOCZY Natalia 2002 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
24 N SABALSKA Ewelina 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
24 N PIEJAK Zofia 2003 F POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
25 N BELARUS 2       BLR
25 N MIADZVEDZIAVA Sofiya 2004 F BLR
25 N ALEKSEYEVA Ekaterina 2004 F BLR
25 N PARNIUK Maryia 2004 F BLR
26 N POLAND 5       POL
26 N HALEMBA Antonina 2006 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
26 N KORKUS Emilia 2004 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
26 N PIOTROWSKA Aleksandra 2003 F POL
26 N PEKALA Beata 2002 F POL RMKS Rybnik (POL)
27 N USA 5       USA
27 N BOYS Nishta 2003 F USA
27 N PATURU Meghana 2004 F USA
27 N CHU Audrey 2002 F USA
28 N KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
28 N ANTIC Teodora 2003 F SRB MK Silni (SRB)
28 N KRITOULI Styliani 2003 F GRE IRIDA (GRE)
28 N