Back to list

Results

Leon Paul Cup
GBR London
October 14, 2018 - October 14, 2018

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REPETTI Giovanni 1988 M ITA
2 N SCEPI Stefano 1992 M ITA
3 N WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
3 N HONEYBONE James 1991 M GBR
5 N MINISCHETTI Raffaele 1998 M ITA
6 N PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
7 N BARLOY Edward 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
8 N NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
9 N GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
10 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
11 N CAUCHON Francois 2000 M CAN
12 N ARPINO Alberto 1998 M ITA [i] SAL Lugano (SUI)
13 N RAMPAZZO Luca 1997 M ITA
14 N SUDDARDS George 1998 M GBR
15 N ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
16 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
17 N LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
18 N FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
19 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
20 N HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
21 N REN Ethan 1997 M GBR Russell Swords (GBR)
22 N POLIAKOV Alexandros 1995 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
23 N DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
24 N VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
25 N D'ARMIENTO Francesco 1994 M ITA
26 N OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
27 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
28 N DEMEESTER-BERNAMONT Nathan 1999 M FRA LILLE VAUBAN (FRA)
29 N OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
30 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
31 N MANDOV Ivan 1998 M BUL
32 N MATIAS Nicolas 1997 M POR
33 N BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
34 N HOWES Nicholas 1998 M GBR
35 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
36 N MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
37 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
38 N MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
39 N SAUNDERS Brynmor 1994 M GBR
39 N SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
41 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
41 N PITURA Philip 1996 M CAN
43 N CARTER Toby 2000 M GBR
44 N POTTER Nathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
45 N EDWARDS James 2000 M GBR
46 N PITTARD Ludovic 1989 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
47 N PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
48 N GELLETT Charles 1996 M GBR MX Fencing Club (GBR)
49 N MARQUES Tom 2001 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
50 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
51 N POTTER James 1994 M GBR North London SC (GBR)
52 N ZHANG Enrui 1994 M CHN
53 N DICK Jadryn 1995 M AUS
54 N JACOB Michael 1992 M IRL
55 N BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
56 N HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
57 N CHIARA Angelo 2000 M CAN
58 N WINIGER Lothar 1986 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
59 N KRUSZEWSKI Jan 1998 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
59 N MEULENBELT ZUMER Adriaan 2001 M FRA
61 N SOLANO Gonzalo 1994 M ESP CE-M (ESP)
62 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
63 N SHEK Antony 1995 M GBR
64 N JANSSEN Loek 1992 M GBR
65 N SAUNDERS Awen 1997 M GBR
66 N HOWES Peter 1964 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
67 N PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
68 N RAHIMI Amir 1981 M GBR
69 N FLICK Karl Friedrich 1999 M AUT FC Villach (AUT)
70 N GHOSH Julian 1962 M GBR
71 N DOBEL-OBER Marius 1999 M GBR
72 N BRAJDIC Josip 1996 M CRO
73 N 1st round KELLEHER Colm 1993 M IRL
74 N 1st round NOTZON David 1995 M SUI CEF Founex (SUI)
74 N 1st round REIMER Maximilian 1990 M AUT RUR Wien (AUT)
76 N 1st round MCDOUGALL Alex 2000 M GBR
77 N 1st round DOWSE Kieran 1999 M GBR
78 N 1st round KIRIMLIDIS Michalis 1986 M IRL
79 N 1st round LEPONIS Stefan 1970 M GBR
80 N 1st round DE WITT Magnus 1988 M GER FC Reykjavik (ISL)
81 N 1st round MARTIN James 1999 M GBR
82 N 1st round RUSSO Domenico 2004 M ITA
82 N 1st round PRAT Maxime 2001 M MON
82 N 1st round MITCHELL-ROWE Decordoba 1995 M JAM
82 N 1st round LLEWELLYN Ethan 1999 M GBR
82 N 1st round FOUGERAY ARNAL Gaetan 1993 M FRA LORIENT SE (FRA)
87 N 1st round GRACA Alexandre 2001 M POR
88 N 1st round PANAGIOTOPOULOS Apostolos 1990 M GRE ATHINAIKI LESHI (GRE)
A 1st round DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
F 1st round FIRTH William 2001 M GBR
A 1st round PYTEL Tomasz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)