Back to list

Results

Grünwald - Zeit zu fechten
GER Grünwald
November 27, 2021 - November 28, 2021

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
3 N BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
5 N BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
6 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
7 N DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
8 N HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
9 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 N CONTRERAS Victor 1990 M CHI Avulso (BRA)
11 N HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER Future Fencing Werbach (GER)
12 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
13 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
14 N RICCARDI Federico 1997 M ITA
15 N FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
16 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
17 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
18 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
19 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
20 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
21 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 N MOGG Leopold 2000 M GER CTG Koblenz (GER)
24 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
25 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
28 N MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
29 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
30 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
31 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
32 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
33 N SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
34 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
35 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
36 N CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
37 N HOWES Nicholas 1998 M GBR
38 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
39 N REIMER Maximilian 1990 M AUT SU Wien 9 (AUT)
40 N KÜRBIS Jarl 2005 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
41 N ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
42 N SILANTYEV Nikita 1989 M USA TSG Kaiserslautern (GER)
43 N PROSSE Mael 2001 M BEL Sabre Noir (BEL)
44 N SCHENKEL Moritz 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
45 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
46 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
47 N VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
48 N MARGETICH Gerhard 1970 M AUT FUM Mödling (AUT)
49 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
50 N PEREZ MARTIN Julio Manuel 2001 M ESP CEL-M (ESP)
51 N KRAUS Kilian 2003 M GER TSV Grünwald (GER)
52 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
53 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
54 N FALB Andreas 1994 M GER Future Fencing Werbach (GER)
55 N CACEK Krystof 2001 M CZE
56 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
57 N DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
58 N HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
59 N THOMÉ Simon 2004 M GER MTV Mainz (GER)
60 N BRANDT Julian 2000 M GER TSV Grünwald (GER)
61 N BERAN Pavel 1984 M CZE CSK Riegel (CZE)
62 N MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
63 N DICKEL Lorenz 2004 M GER FS Bielefelder TG (GER)
64 N BRANDT Christian 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
65 N 1st round FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
66 N 1st round WUSCHITZ Bernhard 1976 M AUT Wiener SC (AUT)
66 N 1st round WORTMANN Max 2006 M GER FS Bielefelder TG (GER)
68 N 1st round NICKLAS Sören 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
69 N 1st round SRP Sasa 1996 M CZE Sokol Brno (CZE)
70 N 1st round SOKOLOWSKI Niklas 1999 M GER FS Bielefelder TG (GER)
70 N 1st round KRAUS Samuel 2006 M GER TSV Grünwald (GER)