Back to list

Results

33. Willy-Schlegelmilch-Gedächtnis-Turnier
GER Kenten
November 6, 2021 - November 7, 2021

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
2 N DEVOS Jurre 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
3 N KÜRBIS Jarl 2005 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N SCHENKEL Moritz 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N BUCHMANN Finn 2006 M GER FR Nürnberg (GER)
6 N HENDRIKS Jasper 2005 M NED s.v. Surtout (NED)
7 N SCHIFFER Mika 2007 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 N VON DER WEPPEN Tim 2007 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 N HUSMANN Matthis 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 N DANNEELS Birgen 2005 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
11 N LOHMANN Nico 2005 M GER TV Ratingen (GER)
12 N SCHILLER Nick 2005 M GER TV Wetzlar (GER)
13 N THUMM Tiberius 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
14 N WEISER Tim 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
15 N VOLCKAERT Cédric 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 N LARRES Felix 2007 M GER MTV Mainz (GER)
17 N WORTMANN Max 2006 M GER FS Bielefelder TG (GER)
18 N KRAUS Samuel 2006 M GER TSV Grünwald (GER)
19 N MAKLAKOV Julian 2008 M GER FS Bielefelder TG (GER)
20 N DINKEL Paul 2005 M GER FR Nürnberg (GER)
21 N LEHNERT Tobias 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
22 N NOWAK Fabian 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
23 N AUDENAERT Sil 2006 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
24 N PROSSÉ Art 2007 M BEL Sabre Noir (BEL)
25 N EBERHARDT Carl Malte 2005 M GER MTV Mainz (GER)
26 N REIFSCHNEIDER Enrico 2006 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
27 N SCHNIEPP Leon 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
28 N PELZ Jarnu 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
29 N CHIANG Enno 2007 M NED s.v. Surtout (NED)
30 N KURZ Loris 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
31 N ENGEL Maurice 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
32 N TEICHNER Conrad 2006 M GER TV Ratingen (GER)
33 N WITZKE Alessio 2005 M GER Herner TC (GER)
34 N DÜNGER Karl 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
35 N WEBER Leonard 2008 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
36 N CASTILLO BRAUN Leonardo 2006 M GER TV Wetzlar (GER)
37 N BRENDJES Luis 2006 M GER FR Nürnberg (GER)
38 N SÜß Carlo 2007 M GER FR Nürnberg (GER)
39 N MOHRING Arne Mika 2007 M GER TSG Eislingen (GER)
40 N SEIFERT Jonathan 2005 M GER TV Alsfeld (GER)
41 N LEONARDI Luan 2007 M GER PSV Rostock (GER)
42 N VAN LIER Arthur 2008 M BEL Confrerie Gent (BEL)
43 N SCHUMACHER Gideon 2007 M GER FR Nürnberg (GER)
44 N HALBIG Noa 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
45 N SCHEJNOHA Florian 2008 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
46 N RENNAU Jesse 2008 M GER PSV Rostock (GER)
47 N LUCAS Bjarne 2005 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
48 N WIEKHORST Kajetan 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
49 N 1st round ALLZEIT Benedikt 2005 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
50 N 1st round DEVOS Ties 2008 M BEL Confrerie Gent (BEL)
51 N 1st round LANZMICH Oskar 2008 M GER Darmstädter FC (GER)
52 N 1st round ERMERT Johannes 2007 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
53 N 1st round WEBER Alessio 2005 M GER Fechtteam Nürnberg (GER)
54 N 1st round GROMMES Rene-Alexander 2007 M GER OFC Bonn (GER)
55 N 1st round DE WEERT Nico 2008 M GER SG Kaarst (GER)
55 N 1st round FECHNER Tom 2007 M GER TSV Kenten (GER)
55 N 1st round BULL Theodor 2007 M GER PSV Rostock (GER)
55 N 1st round HOFFMANN Leonardo 2007 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)