Back to list

Results

2022 European Championships
SRB Novi Sad
February 26, 2022 - March 2, 2022

Sabre Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
2 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
3 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN Debrecen (HUN)
3 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N KOROLEVA Alina 2003 F RUS
6 N PLEKHANOVA Vlada 2002 F RUS
7 N VIALE Mariella 2005 F ITA
8 N SKONIECZNA Daria 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
9 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 N KESZEI Kira 2003 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
11 N SPICA Manuela 2004 F ITA
12 N BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
13 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
14 N FUSETTI Carlotta 2004 F ITA
15 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
16 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
17 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
18 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
19 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
20 N ATANASOVA Kalina 2006 F BUL
21 N GIRARDIN Cyrielle 2003 F FRA GISORS 3A (FRA)
22 N IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
23 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
24 N KEFALA Konstantina 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
25 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
26 N PASTUKHOVA Alina 2004 F RUS
27 N KUVAEVA Alexandra 2007 F GEO
28 N MITRUS Alexandra 2006 F ROU
29 N STEFANELLO Lucia 2004 F ITA
30 N PAPATHEODOROU Antonia Argyro 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
31 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
32 N VILLEGAS MONTELONGO Fabiola 2005 F ESP
33 N CHARKVIANI Tamari 2002 F GEO FC Kutaisi (GEO)
34 N MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
35 N WESTWELL Amy 2004 F GBR
36 N SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
37 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
38 N TSAOUSI Lida 2005 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
39 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
40 N GUNGOR Nil 2005 F TUR
41 N JANE Melissa 2005 F GBR
42 N BRAVO Leire 2004 F ESP
43 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
44 N MILANOVA Kristina 2004 F BUL Korsar (BUL)
45 N PAPAPETROPOULOU Alexandra 2006 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
46 N MAMINA Sofiia 2003 F AZE
47 N 1st round ALKAYA Begum 2005 F TUR
48 N 1st round SAUNDERS Nicole 2004 F GBR The Manchester Fencing Centre (GBR)
49 N 1st round FERNANDEZ AVILA Mar 2005 F ESP
50 N 1st round BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU CSM Brasov (ROU)
51 N 1st round BURSIKOVA Kristina 2004 F CZE Bohemians Praha (CZE)
52 N 1st round CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
53 N 1st round CRAZE Lexie 2005 F GBR
54 N 1st round VALVERDE MATE Ines 2005 F ESP
55 N 1st round GOGUA Salome 2004 F GEO
56 N 1st round TASIC Marta 2005 F SRB
57 N 1st round GODINHO Teresa 2003 F POR
58 N 1st round SALMINEN Sara 2003 F FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
59 N 1st round LEZAIC SCHWEITZER Liza 2002 F SRB MK Spartak (SRB)
60 N 1st round CUK Ana Lucija 2002 F SLO SAB Kamnik (SLO)
61 N 1st round ELLERSDORFER Christine 2002 F AUT FUSV St. Veit/Glan (AUT)