Back to list

Results

2022 European Championships
SRB Novi Sad
March 3, 2022 - March 7, 2022

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RIZZI Jacopo 2005 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
2 N SARID Alon 2006 M ISR
3 N BROOKE Alec 2005 M GBR
3 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
5 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
6 N WINGERTER Nolan 2005 M FRA ANNONAY CE (FRA)
7 N MEZINGER Marton 2005 M ROU
8 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 N GALASSI Matteo 2005 M ITA
10 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
11 N KO Agoston 2005 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
12 N ÖNER Cengizhan 2006 M TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
13 N BARRE Maxime 2006 M FRA NEVERS CE (FRA)
14 N PIETROBELLI Giacomo Patrick 2005 M IRL
15 N HORVATH Adam 2005 M HUN
16 N BARUCH Omer 2005 M ISR
17 N PELLE Domonkos 2005 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
18 N MAZUR Daniil 2005 M UKR
19 N FILEK Ireneusz 2005 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
20 N WOJCIECHOWSKI Szymon 2006 M POL
21 N DEISL Markus 2005 M AUT FC St. Johann (AUT)
22 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
23 N WIDMER Neel 2005 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
24 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FCT Treibach (AUT)
25 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
26 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
27 N SQUIERI Juliano Nicola 2007 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
28 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
29 N GUMENIUK Andrii 2005 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
30 N DE LAMPER Aeneas 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
31 N MERIC Murat 2005 M TUR
32 N SEGAL Ilay 2005 M ISR
33 N YETER Yalgin 2005 M TUR
34 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
35 N KLYTTA Pawel 2005 M POL Piast Gliwice (POL)
36 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
37 N BOULIERE Clement 2005 M FRA
38 N BORODIN NESTERUK Ivan 2005 M ESP
39 N MARGHESCU Rares 2005 M ROU
40 N ELIBOL Halis Efe 2005 M TUR
41 N KARAMPASIS Konstantinos 2006 M GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
42 N BOZIC Brin 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
43 N RASHAIDA Rahim 2005 M BUL
44 N MARCZAK Wojciech 2005 M POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
45 N SIPAVICIUS Mindaugas 2006 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
46 N FARKAS Bulcsú 2005 M HUN FC Offenbach (GER)
47 N ZIVANOVIC Konstantin 2006 M SRB
48 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
49 N CHORNOGOD Illia 2005 M UKR
50 N MASTROMARINO Fabio 2005 M ITA
51 N CIMPAN Anton 2005 M ROU
52 N SOLA SEGURA Rafael 2005 M ESP
53 N ALESTAS Georgios 2005 M GRE IRIDA (GRE)
54 N SIMUNKOVIC Marko 2005 M CRO
55 N VACHOVEC Matěj 2005 M CZE
56 N PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
57 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
58 N WALLER Jonas 2008 M CZE
59 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
60 N CORBU Cristian 2005 M ROU
61 N MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
62 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
63 N HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
63 N HERTEL David 2005 M AUT FK Wiener Neudorf (AUT)
65 N SOUREK Karlo 2005 M CRO
66 N YUSMEN Filip 2006 M BUL
67 N PERKINS David 2005 M GBR
68 N CERNJAK Leon Svit 2006 M SLO SK Ljubljana (SLO)
69 N KEW Liam 2005 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
70 N KOSTADINOV Aleks 2005 M BUL
71 N LESPONNE DENIS Matteo 2006 M FRA
72 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
73 N RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
74 N KOSTADINOV Alexander 2007 M BUL
75 N PROCHAZKA Ondrej 2005 M CZE
76 N FAVRE Arthur 2006 M SUI FCB Bern (SUI)
76 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
78 N STROOP Preston Ridley 2006 M NED
79 N RODRIGUES Antonio 2006 M POR
80 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
81 N CUBRIC Marko 2006 M CRO MK Inter (CRO)
82 N TOCH Lars 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
83 N COLLING Herve 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
84 N 1st round RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
85 N 1st round RASPOPTSIS Evangelos 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
86 N 1st round SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
87 N 1st round KOSKI Ilkka 2006 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
88 N 1st round BEAUTYMAN Cador 2006 M GBR
89 N 1st round LIMAN Bental 2006 M ISR
90 N 1st round MARTIN GAMAZO Jose Miguel 2006 M ESP
91 N 1st round JÄRVI Kerkko 2007 M FIN Habda Helsinki (FIN)
92 N 1st round SPIEGEL Robert Casper 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
93 N 1st round REMMEN Maurits 2005 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
94 N 1st round SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Wetzlar (GER)
95 N 1st round ZAMKOVOJS Daniils 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
96 N 1st round SPASIC Igor 2005 M SRB
97 N 1st round VALDREZ Miguel 2005 M POR
98 N 1st round DE LA CAL GUIJARRO Jaime 2005 M ESP
99 N 1st round TODOROVSKI Matej 2007 M MKD
100 N 1st round GAILIS Arcibalds 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
100 N 1st round BABBUCCI Gabriele 2006 M SLO
102 N 1st round BUNDALESKI Ognen 2008 M MKD
103 N 1st round PFEIFER Paul 2006 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
104 N 1st round EMMANOUILIDIS Alexandros 2006 M CYP AKRITES (GRE)
105 N 1st round VOLAK Patrik 2007 M CZE
106 N 1st round GRUJIC Kosta 2006 M SRB
107 N 1st round DAMJANOSKI Petar 2008 M MKD
108 N 1st round TRPKOVSKI Pavel 2007 M MKD
108 N 1st round SINOVCIC Fran 2005 M CRO MK Inter (CRO)
110 N 1st round RISTIC Nemanja 2005 M SRB
A 1st round POMCHENKO Antonio 2005 M UKR