Back to list

Results

Golden Foil of Zagreb
CRO Zagreb
October 23, 2021 - October 23, 2021

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
2 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
3 N CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
3 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
5 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
6 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
7 N ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
8 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
9 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
10 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
11 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
12 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
13 A DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
14 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
15 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
16 N GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
17 N EMMER Chase 2004 M USA
18 N MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves (HUN)
19 N GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
20 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
21 N MINUTO Martino 1988 M TUR
22 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
23 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
24 N FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN Torekves (HUN)
25 N MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
26 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
27 N KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
28 N PANAZZOLO Matteo 2002 M ITA AS Padova (ITA)
29 N RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
30 N GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
31 N MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
32 N KARLSEN Jonas Benjamin 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
33 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
34 N MORINI Matteo 2003 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
35 N DONAGHUE Joe 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
36 N GUENNOU Louis 2001 M GBR
37 N OURSLER Charles 2003 M USA
38 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
39 N ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
40 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
41 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
42 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
43 N BALINT Almos 2005 M HUN
44 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
45 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
46 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
47 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
48 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
49 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
50 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
51 N HORVATH Kean 2005 M HUN
52 N MADER Joffrey 1998 M FRA NICE OGC (FRA)
53 N KAIN Martin 1999 M AUT FUK Krems (AUT)
54 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
55 N WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
56 N TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
57 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
58 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
59 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
60 N BRUNNER Remi 2001 M SUI CEM Morges (SUI)
61 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
62 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
63 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
64 N CARASENA Cameron 2001 M FRA ANTIBES (FRA)
65 N WAKIM Philippe 2000 M LBN BORDEAUX EC (FRA)
66 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
67 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
68 A BAGDANY Albert 2005 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
69 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
70 N HURST Jake 2002 M GBR
71 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
72 N KOZAK Mateusz 1999 M POL
73 N ALBERT Virgil 2002 M ALG
74 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
75 N NISTA Lorenzo 1993 M ITA
76 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
77 N USICCO Leonardo 2000 M ITA
78 N LEE Yat Long 2000 M HKG
79 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
80 N KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
81 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
82 N MONDI Alberto 2002 M ITA
83 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
84 N RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
85 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
86 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
87 N DE CRISTOFARO Mattia 2006 M ITA
88 N WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
88 N SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
90 N WONG Vinson John 1999 M HKG
91 N ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
92 N OSPINA LADRON DE GUEVARA David 2000 M COL
92 N MACHEK Vincze 2003 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
92 N BENYUS Attila 2003 M HUN
92 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA
96 N HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
97 N KORKMAZ Alp Tuna 2004 M TUR
98 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
99 N QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
100 N HORVATH Soma 2003 M HUN
101 N 1st round LENNON Christopher 1991 M GBR
101 N 1st round ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN Budavári BSE (HUN)
103 N 1st round DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
104 N 1st round LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
105 N 1st round MAKK Balazs 2004 M HUN Torekves (HUN)
106 N 1st round PIRK Akos 2004 M SVK
107 N 1st round RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff Academy of Fencing (GBR)
108 N 1st round BÖDŐ Péter Zsombor 2005 M HUN
109 N 1st round BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
110 N 1st round SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
111 N 1st round NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
111 N 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
113 N 1st round KUBA Vencel 2003 M HUN
114 N 1st round KHALIFA Abdalla 2003 M QAT
115 N 1st round JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
116 N 1st round SALVO Francesco 1998 M ITA
116 N 1st round MOLLARD Christopher 1990 M GBR
118 N 1st round BUDAHAZY Ambrus 2005 M HUN Torekves (HUN)
119 N 1st round BENYUS Andras 2005 M HUN Torekves (HUN)
120 N 1st round KESSLER Vilmos 2003 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
121 N 1st round TOTH Barnabas 2005 M HUN
122 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO
123 N 1st round SIMON Kristof 1998 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
124 N 1st round LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
125 N 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
125 N 1st round FEDONCHIK Henry 2004 M USA
125 N 1st round PASIN Elia 2007 M ITA
128 N 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
129 N 1st round LINDINGER Simon 2001 M LUX
130 N 1st round BABANICS Gergely 1999 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
131 N 1st round TOTH Zsombor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
F 1st round NEMETH Andras 1995 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
F 1st round HEROUI Salim 1999 M ALG