Back to list

Results

Coupe Akropolis
GRE Athens
March 4, 2022 - March 6, 2022

Sabre Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BASHTA Anna 1996 F AZE
2 N MARTIN-PORTUGUES Lucia 1990 F ESP
3 N BALZER Sara 1995 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
3 N MATUSZAK Sylwia 1997 F POL KKSz Konin (POL)
5 N GEORGIADOU Despina 1991 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
6 N NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
7 N HRAMOVA Olga A. 1989 F BUL Svechnikov (BUL)
8 N FUKUSHIMA Shihomi 1995 F JPN
9 N PUSZTAI Liza 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
10 N KIM Jiyeon 1988 F KOR
11 N BATTISTON Michela 1997 F ITA
12 N SEO Jiyeon 1993 F KOR
13 N BOUDIAF Saoussen 1993 F ALG ROUBAIX CE (FRA)
14 N EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 N KIM Jeongmi 2000 F KOR
16 N KATONA Renata 1994 F HUN VASAS Budapest (HUN)
17 N APITHY-BRUNET Manon 1996 F FRA ORLEANS CE (FRA)
18 N YOON Jisu 1993 F KOR
19 N GKOUNTOURA Theodora 1997 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
20 N GREGORIO Rossella 1990 F ITA
21 N STONE Anne-Elizabeth 1990 F USA
22 N CHOI Sooyeon 1990 F KOR
23 N QUEROLI Caroline 1998 F FRA PARIS RCF (FRA)
24 N TAMURA Norika 1991 F JPN
25 N CRISCIO Martina 1994 F ITA
26 N PAGE Gabriella 1994 F CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
27 N GARGANO Rebecca 1996 F ITA
28 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
29 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
30 N NAZLYMOV Tatiana 2004 F USA
31 N TARTAKOVSKY Elizabeth 2000 F USA
32 N TAKASHIMA Risa 1999 F JPN
33 N EMURA Misaki 1998 F JPN
34 N YANG Hengyu 1996 F CHN
35 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
36 N KOSE Fatma Zehra 1997 F TUR
36 N POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
38 N FOX-GITOMER Chloe 2000 F USA
39 N PAIZI Marina 1990 F GRE VICTORIA ATHENS (GRE)
40 N DI CARLO Alessia 2001 F ITA
41 N NAVARRO Araceli 1989 F ESP CE-M (ESP)
42 N JEON Hayoung 2001 F KOR
43 N FU Ying 1998 F CHN
43 N UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
45 N JEON Eunhye 1997 F KOR
46 N LUCARINI Lucia 1998 F ITA
47 N SUZANNE Coline 1999 F FRA ORLEANS CE (FRA)
48 N KOZACZUK Malgorzata 1988 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
49 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
50 N OZAKI Seri 2002 F JPN
51 N RUSSO Francesca 1995 F USA
52 N CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi 1993 F IND
53 N SANO Yui 2000 F JPN
53 N LEE Alexandra 2005 F USA
55 N KAKHIANI-MECKLING Teodora 1993 F GEO FC Tbilisi (GEO)
56 N PEREZ CUENCA Celia 1994 F ESP CEL-M (ESP)
57 N WATOR Angelika 1994 F POL TMS Sosnowiec (POL)
58 N JIJIEISHVILI Lika 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
59 N HENG Juliet Jie Min 2005 F SGP
60 N SARYBAY Aigerim 1997 F KAZ
61 N CIARAGLIA Sofia 1995 F ITA
62 N SKARBONKIEWICZ Magda 2005 F USA
63 N WAKITA Jumi 1999 F JPN
64 N PLIEGO Paola 1994 F UZB
65 N LINDER Kara 2000 F USA
66 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
67 N VONGSAVADY Malina 1997 F FRA MEYLAN SE (FRA)
68 N PASSARO Eloisa 1997 F ITA
69 N LASZLO Luca 1994 F HUN UTE Budapest (HUN)
70 N CLAPIER Faustine 2001 F FRA
71 N CARVALHO Isabela 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
72 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN Debrecen (HUN)
73 N KANEKO Yuina 2003 F JPN
74 N CONTRERAS Patricia 1986 F VEN
75 N GORDON Tamar 2004 F CAN
76 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
77 N JOHNSON Honor 2003 F USA
78 N KOBAYASHI Kanae 1997 F JPN
79 N GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
79 N LIN Kesi 2001 F CHN
81 N KIMURA Marino 1993 F JPN
82 N ZHUANG Chenyi 2000 F CHN
83 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
84 N GALLARDO Itziar 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
85 N TARICCO Benedetta 2001 F ITA
86 N KARIMOVA Sabina 1987 F AZE
87 N LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
88 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
89 N CHU Wing Kiu 2001 F HKG
90 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
91 N ARPINO Giulia 1999 F ITA
92 N BOLSHAKOVA Valeriya 1995 F AZE
93 N BRIND'AMOUR Pamela 1993 F CAN
94 N KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
95 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
96 N BUNYATOVA Sevil 1989 F AZE
97 N PRIKHODKO Tatyana 1993 F KAZ
97 N GULIK Anastassiya 1997 F KAZ
99 LEE Rajin 1990 F KOR
100 N MUKAE Ayaka 1998 F JPN
100 N SASAKI Haruna 1996 F JPN
102 N KASPIAROVICH Palina 1996 F AZE
103 N WEE Nicole Sher Tynn 2000 F SGP SSP (SGP)
104 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
105 N MA Yingjia 1998 F CHN
106 N DAVIS Alexandra 1997 F GBR
107 N GIMALAC Margaux 1997 F FRA ORLEANS CE (FRA)
108 N BRAY Jenna 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
109 N DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
110 N GASPARIN Giulia 1991 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
111 N POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
112 N THEODORE Maria Angela 2000 F USA
113 N DAYKIN Kate 1996 F GBR
114 N PONICH Marissa 1987 F CAN
115 N IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
116 N MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
117 N MORMILE Chiara 1995 F ITA
118 N ONG Jessica Shu Hui 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
119 N LAM Hin Wai 1991 F HKG
120 N GONZALEZ CASTELLANOS Linda Ibeth 1996 F COL
121 N LOO Heidi Yan Kay 2003 F SGP ASG (SGP)
122 N BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
122 N LEUNG Lok Man Laren 2002 F HKG
124 N HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
125 N GUO Yiqi 1997 F CHN
126 N ABRAM-MOORE Bea 2003 F GBR
127 N VASILEVA Veronika 2005 F AUS
128 N BELTRAN ROJAS Valentina 2003 F COL
129 N KEHLI Zohra Nora 2001 F ALG
130 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
131 N LAURENT Clara 1996 F FRA GISORS 3A (FRA)
132 N POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
133 N FRAATZ Kreestel 2000 F GUA
134 N DAGHFOUS Yasmine 2000 F TUN
135 N MPENOU Klairi 1996 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
135 N LAU Wing Yi 1997 F HKG
137 N CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
138 N LEE Jolie Kar Yi 1998 F SGP
139 N HERRERA LARA Luisa Fernanda 2006 F UZB
140 N LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
141 N 1st round BENTOLILA Esther 1999 F PAN
142 N 1st round CORBY Jessica 1998 F GBR Salle Ossian (GBR)
143 N 1st round DOSPAY Karina 1997 F KAZ
144 N 1st round MAVRIKAKI Athinais 2002 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
145 N 1st round BLANCO NARVAEZ Maria Angelica 1987 F COL
146 N 1st round VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
147 N 1st round GUTIERREZ RODRIGUEZ Maria Fernanda 1999 F COL
148 N 1st round MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
149 N 1st round CHATZAKOU Kalliopi 2006 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
150 N 1st round KLIMAVICIUS Linda 1993 F COL
151 N 1st round SARAA Manal 1995 F MAR
152 N 1st round ALEXANDRESCU Theodora 2000 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
153 N 1st round LEE Kar Moon 2000 F SGP SSP (SGP)
154 N 1st round WESTWELL Amy 2004 F GBR
155 N 1st round DOUKA Anna 1998 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
156 N 1st round CHATZIKOKKINOU Aikaterini Maria 2006 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
157 N 1st round GAZEPIDI Maria Eleni 2004 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
158 N 1st round MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
159 N 1st round KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
160 N 1st round LYTINA Ekaterini 2006 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
161 N 1st round GOGOU Eleni Lydia 2004 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
162 N 1st round SYNTYCHAKI Evangelia 1998 F GRE THISEAS IRAKLIOU (GRE)
162 N 1st round APOSTOLOPOULOU Christina 2006 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
164 N 1st round MOUTOPOULOU Evangelia 2005 F GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
165 N 1st round PALASKA Agni 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
166 N 1st round LUPEICA Maria Anna 1981 F GRE A.O. PERSEAS (GRE)
167 N 1st round LIVANOU Eirini 2006 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
168 N 1st round KOUROUSI Anna Kalliopi 2008 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
0 CHART Maria 1998 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
0 F MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
0 F CHAMBERLAIN Maia 1998 F USA
0 LUSINIER Kelly 2000 F FRA REUNION URBA (FRA)