Back to list

Results

Challenge Monal
FRA Paris
April 15, 2022 - April 17, 2022

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LOPEZ POURTIER Nelson 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
2 N KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
3 N KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 N BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
5 N CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
6 N ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
7 N KANO Koki 1997 M JPN
8 N BERTA Daniel 1994 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
9 N LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
10 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
11 N VISMARA Federico 1997 M ITA LUG Lugano (SUI)
12 N MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
13 N ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
14 N YOO Justin 1997 M USA
15 N ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
16 N LOYOLA Neisser 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
17 N SIKLOSI Gergely 1997 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
18 N SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
19 N PARK Sangyoung 1995 M KOR
20 N ELKORD Houssam 1993 M MAR LEVALLOIS (FRA)
21 N LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
22 N ROMERO Juan Pedro 1992 M ESP CEP-M (ESP)
23 N UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 N COHEN Yonatan 2003 M ISR
25 N BROOKE Alec 2005 M GBR
26 N FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
27 N FRENCH Dylan 1997 M CAN
28 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
29 N JEAN JOSEPH Kendrick 2001 M FRA
30 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
31 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
32 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
33 N REIZLIN Igor 1984 M UKR
34 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
35 N BOREL Yannick 1988 M FRA
36 N HEINZER Max 1987 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
37 N CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
38 N SCHUMACHER Cooper 1994 M USA
39 N DORIGO Clement 1997 M FRA AMIENS CE (FRA)
40 N MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
41 N CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
42 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
43 N JANG Hyomin 1996 M KOR
44 N STOLZ Olivier 1990 M FRA
45 N ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
45 N NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
47 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
48 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
49 N VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
50 N HOCH André 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
51 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
52 N HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
53 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
54 N NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
55 N GAROZZO Enrico 1989 M ITA L.X.THESSALONIKIS (GRE)
56 N FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
57 N KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA Bekescsaba (HUN)
58 N KIM Myeongki 1998 M KOR
59 N FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
60 N PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
61 N GALLAGHER PELLETIER Samuel 1987 M CAN
62 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
63 N HADDAD Justin 2002 M USA
64 N EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
65 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
66 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
67 N BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
68 N PERTUISOT Hugo 1997 M FRA BEAUMONT OIS (FRA)
69 N GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
70 N ITO Inochi 1990 M JPN
71 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
72 N EWART Stephen 1999 M USA
73 N MASUDA Yohito 1999 M JPN
74 N ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
75 N ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
76 N TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
77 N BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
78 N MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
79 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
80 N BILLA Gaetan 2000 M FRA DAX SE (FRA)
81 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
82 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
83 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
84 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
85 N FAVRE Hadrien 2001 M SUI FCB Bern (SUI)
86 N CHOONG Joseph 1995 M GBR
87 N LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
88 N FOUGY Nathan 1996 M FRA NORMANDIE EE (FRA)
89 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
90 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
91 N MATEVOSOV Artem 1998 M UKR Lviv (UKR)
92 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
93 N CORRENTI Baptiste 1994 M FRA TRAPPES (FRA)
94 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
94 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
96 N JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
97 N PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
98 N COLLIN Theo 2000 M FRA MACON ESC (FRA)
99 N TROFYMENKO Pavel 2001 M UKR KIEW (UKR)
100 N LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
101 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
102 N DE MOLA Daniel 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
103 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
104 N DJATSUK Filipp 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
105 N KOMATA Akira 1998 M JPN
106 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
106 N ROA RODRIGUEZ Hernando 1995 M COL
108 N CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
109 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
110 N SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
111 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
112 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
113 N GUNPUT Satya 1991 M MRI Leon Paul Epee Club (GBR)
114 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
115 N LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
116 N CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
117 N SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
118 N ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
119 N MCDOWALD Curtis 1996 M USA
120 N BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
121 N PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
122 N SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
123 N OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
124 N LUGO Grabiel 1996 M VEN
125 N BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
126 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
127 N BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
128 N TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
129 N RAULO Aurelien 2000 M FRA ST GRATIEN (FRA)
130 N CAMPOS ZARATE Andres Felipe 1983 M COL
131 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
132 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
133 N ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
134 N NAVARRO Yago 1999 M ESP CNE-NA (ESP)
135 N NURMATOV Javokhirbek 1997 M UZB
135 N RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
137 N HAMILTON-MEIKE Jonathan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
138 N REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
139 N SON Taejin 1996 M KOR
140 N PAVLIK Matyas 2000 M CZE SC Praha (CZE)
141 N CARRION ARCE Dariel 1995 M CUB
141 N SZAPARY Tristan 2001 M USA
143 N ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
144 N SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
145 N NG Ho Tin 1996 M HKG
146 N FARKAS Peter 2003 M HUN
147 N EAST William 1999 M GBR
148 N HANSEN Jonas 2001 M USA
149 N JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
150 N FAFARD Fynn 2000 M CAN
151 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
152 N FURUTA Ikuo 1997 M JPN
153 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
154 N ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
155 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
156 N DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
157 N BON Gregory 1996 M FRA AMIENS CE (FRA)
158 N JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
159 N KADYSZEWSKI Mateo 2001 M CAN
160 N MUMINOV Nodirbek 2000 M UZB
161 N AL ZAROONI Khalifa 1996 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
162 N LAU Ho Chuen 2000 M HKG
163 N LIMARDO Francisco 1987 M VEN
164 N MATSUMOTO Ryu 2002 M JPN
165 N PUERTO Andres 1995 M ESP SAE-M (ESP)
166 N MINAS Georgios 1994 M GRE SPARTAKOS KORINTHIAS (GRE)
167 N KIM Jaewon 1998 M KOR
168 N SINGH Udaivir 1995 M IND
169 N BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
170 N CHAU Chak Hin Nicholas 1995 M HKG
171 N GROVER Elliott 1994 M GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
172 N BEAUNES Tristan 1998 M FRA CAYENNE CE (FRA)
172 N SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
174 N QUINTERO ALVAREZ Ringo 1990 M CUB
175 N YASSEEN Mohamed 2004 M EGY
176 N KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
177 N SHEPHERD Billy 2000 M GBR Skipton Fencing Club (GBR)
178 N KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
179 N GASCON Willian 1995 M VEN
180 N LEE Seunghyun 1997 M KOR
181 N ASAMI Seiya 2002 M JPN
181 N VAN GAMEREN Axl 1993 M NED Schermacademie Zair (NED)
183 N LEGUBE Benoit 2000 M FRA COLMAR SR (FRA)
183 N CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
185 N NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
186 N HANINA Saar 1993 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
186 N HUSSON Geoffroy 1993 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
186 N TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
189 N JIN Minwook 1998 M KOR
190 N AEBERSOLD Alban 2004 M SUI SEG Geneve (SUI)
191 N BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
192 N CHANDRAN Roshan 2002 M AUS
193 N FÉROT Francois Xavier 1991 M BEL CE Gaumais (BEL)
194 N ROUDBAR Samuel 1998 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
195 N GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
195 N HADZIC Alen 1991 M USA
197 N HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
198 N DALE George 2001 M AUS
198 N GORBACHUK Yevgeniy 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
200 N PONCIN Nicolas 1998 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
201 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
202 N BAKOS Balint 1997 M HUN VASAS Budapest (HUN)
203 N JEONG Seyun 1998 M KOR
204 N OROZCO David 1983 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
205 N KULCSAR Viktor 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
206 N SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
207 N NAKAJIMA Kou 2000 M JPN
207 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
209 N BALCAR Josef 1998 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
209 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
211 N CASTILLO GUTIERREZ Juan Andres 2001 M COL
212 N SAMOILOV Roman 2004 M UKR
213 N SAY Ali Ege 1999 M TUR
214 N RODRIGUEZ QUEVEDO John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
215 N GUILLEMOT Yilu 1999 M FRA
216 N TEMIRYAEV Alan 2001 M USA
217 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
218 N JOHNSTON Calum 1992 M GBR Edinburgh University FC (GBR)
219 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
220 N OPALKA Michal 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
221 N BLAIS-BELANGER Marc-Antoine 1995 M CAN
222 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Scaramouche (NED)
223 N GONELL Gerard 2000 M ESP SEA-T (ESP)
224 N MAYNARD Calum 1993 M GBR
225 N 1st round GULIYEV Barat 2002 M AZE
225 N 1st round TACCANI Alessandro 1992 M ARG
227 N 1st round SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
227 N 1st round NG Ting Hin 2003 M HKG
227 N 1st round LIMARDO Jesus 1996 M VEN
230 N 1st round PAAVOLAINEN Väinö 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
231 N 1st round BUNETEL Stanislas 1979 M LUX CE Sud (LUX)
232 N 1st round ELSAYED Ahmed 1998 M EGY
233 N 1st round WECKERLE Tobias 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
234 N 1st round OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
235 N 1st round SITO Jian Tong 2003 M SGP
236 N 1st round SCHANZLEH Thom 1990 M NED Schermacademie Zair (NED)
237 N 1st round BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
238 N 1st round SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
239 N 1st round VERWAAL Crijn 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
240 N 1st round ALHUSSAIN Ahmad Abbas I. 1996 M KSA
240 N 1st round DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
242 N 1st round BERNARD Florian 1991 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
243 N 1st round ROGER Zacharie Herve 1995 M MAR ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
244 N 1st round WHITE Sean 1996 M USA
245 N 1st round HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques 2002 M ALG ST DENIS CS (FRA)
246 N 1st round ALTAWEEL Hussain 2003 M KSA
247 N 1st round EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
248 N 1st round REZNIKOVICH Leonid 1968 M MLT Chelsea Fencing Club (GBR)
249 N 1st round ABED Faisal 1998 M KSA
249 N 1st round CACERES CASTELLANOS Mario Estiben 1995 M COL
249 N 1st round FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
252 N 1st round CAVADINI Lazare 2002 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
253 N 1st round HOUSIEAUX Marc 1988 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
254 N 1st round HOIDA Daniil 2001 M UKR KIEW (UKR)
254 N 1st round SARRIO Raul 1993 M ESP CEP-M (ESP)
256 N 1st round COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
257 N 1st round ELSOKKARY Ahmad 1997 M EGY
258 N 1st round SHAHRANI Shazamin 1991 M MAS
259 N 1st round SHEUM Bron 2000 M SGP
260 N 1st round GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
261 N 1st round PATCHEN Jonathan 2003 M AUS
262 N 1st round FERNANDEZ ROMERO Lazaro Dayan 1996 M CUB
263 N 1st round PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
264 N 1st round GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
265 N 1st round DEGUCHI Nicolas 2003 M CAN
266 N 1st round STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
267 N 1st round OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
268 N 1st round AL DAWOOD Zakaria 1987 M KSA
269 N 1st round AL MAAZMI Mohamed 2002 M UAE Al Sharjah SCC (UAE)
269 N 1st round ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
271 N 1st round ALBLOOSHI Omran 1998 M UAE
272 N 1st round KEMP Nicolas 2001 M BEL CRE Arlon (BEL)
272 N 1st round PEREZ TRIANA Daniel Alfredo 1999 M COL
274 N 1st round DEGORCE Aurelien 2000 M FRA SEG Geneve (SUI)
275 N 1st round BURGHELEA Andrei 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
275 N 1st round HAYES Isaac 1998 M AUS
277 N 1st round JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
278 N 1st round KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
279 N 1st round ARNAULT Louis-Edouard Lai 1999 M MAS
279 N 1st round VANAVICHITRA Tadchewin 2001 M THA
281 N 1st round EL KHOURY Anthony Joe 2006 M LBN
282 N 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
F 1st round BAUTISTA Jian Miguel 2001 M PHI
F 1st round YUMINAGA TAKAYUKI 2005 M JPN
F 1st round MAHRINGER Josef 1997 M AUT FUL Linz (AUT)
F 1st round JOSE Noelito 1997 M PHI
F 1st round HO Hon Kiu 2000 M HKG
F 1st round HO Wai Hang 1996 M HKG
F 1st round ENGLISH Alexander 2000 M AUS