Back to list

Results

2021 Nordic Championships Epee Youth
FIN Espoo
October 23, 2021 - October 24, 2021

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 N BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 N LOGINOVS Daniels 2003 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
5 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
6 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
7 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
8 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
10 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
15 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
16 N ZURBA Ilja 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
17 N GAILIS Archibalds 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
18 N HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
19 N LOZENKO Makar 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
20 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
21 N SOERUM Inge 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
22 N PISNENKO Oskar 2006 M EST En Garde Haapsalu (EST)
23 N GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
24 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
25 N FILON Demjan 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
26 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
27 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
29 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
30 N NYHOLM Adam 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
31 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU Gintarine spaga (LTU)
32 N POPOVS Vadims 2003 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
33 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
34 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
35 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
36 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
37 N MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
38 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
39 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
40 N ANISKO Nikita 2006 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
41 N FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
42 N KOLESNIK Aleks 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
43 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
44 N MYKOLAITIS Ugnius 2002 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
45 N HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
46 N BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
47 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
48 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
49 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
50 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
51 N MEIER Jaan 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
52 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
53 N MIRINUKS Ervins 2004 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
54 N JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
55 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
56 N WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
57 N GRANDAL Adrian 2004 M NOR Oslo FK (NOR)
58 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
59 N KOEMETS Karl Egert 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
60 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
61 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
62 N LAURÉN Linus 2005 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
63 N PUHM Marko 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
64 N KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
65 N VIIDIK Renar 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
66 N RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
67 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
68 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
69 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
70 N LOMHOLT Sebastian 2002 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
71 N ELMFELDT Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
72 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
73 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
74 N POURMAND Liam 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
75 N ZHEGUROV Maksim 2004 M EST Pohjakotkas (EST)
75 N RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
77 N KUZOVKOV Martin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
78 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
79 N PETTERSSON Isac 2005 M SWE UF Uppsala (SWE)
80 N PUHM Marek 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
81 N SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
82 N FALL David 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
83 N HECKMANN Lucas 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
84 N KUUSK Sebastian 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
85 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
86 N KUZNETSOV Daniil 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
87 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
88 N ZAMKOVOJS Daniils 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
89 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
90 N HASU Jere 2004 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
91 N AIGRO Airon Kindlus 2006 M EST Le Glaive (EST)
92 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
93 A KALAMINSKAS Jonas 2004 M LTU Gintarine spaga (LTU)
94 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
95 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
96 N DAHLSTRÖM Ludvig 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
97 N FALKNER Gustaf 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
98 N IZERGIN Markus 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
99 N HEGGEMSNES SIMONSEN Anders 2006 M NOR Njård Fekting (NOR)
100 N OLSSON Edward 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
101 N SANDORFF Andreas 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
101 N DE GROAT August 2006 M SWE FFF Stockholm (SWE)
103 N HVIID-ELKROG Alexander 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
103 N RISSANEN Aapo 2003 M FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
105 N ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
106 N MOE LUMB Tristan 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
107 N ROVELSTAD Ivan 2006 M SWE UF Uppsala (SWE)
108 N CHILD Nichlaes Steinicke 2006 M DEN Glostrup FK (DEN)
A 1st round DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)