Back to list

Results

2021 World Championships
EGY Cairo
April 3, 2021 - April 11, 2021

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
2 N KOLBENEVA Ekaterina 2004 F RUS
3 N KETKAR Ketki 2004 F USA
3 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
5 N KRYMOVA Galina 2005 F RUS
6 N ERTURK Aleyna 2005 F TUR
7 N KANG Jihyun 2004 F KOR
8 N ROBLES Elena 2004 F ESP
9 N JOYCE Michaela 2004 F USA
10 N PARK Faith 2004 F USA
11 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
12 N RUSTAMOVA Anastasiia 2005 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
13 N ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
14 N THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
15 N SONT Emma Ekaterina 2005 F ROU CSS 3 Steaua Bucuresti (ROU)
16 N AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
17 N PIEDRAHITA GOMEZ Alejandra 2004 F COL
18 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU
19 N CIESLIK Cecylia 2005 F POL PKSz Warszawa (POL)
20 N MILLETTE Marie-Frederique 2004 F CAN
21 N KASIMOVA Rada 2004 F UZB
21 N LEE Subeen 2004 F KOR
23 N EGAMBERDIEVA Shakhzoda 2004 F UZB
24 N HAMIDOVA Aziza 2005 F UZB
25 N MOURIKI Argyrenia 2005 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
26 N CONRAD Emily 2007 F UKR
27 N LINARES URBINA Helena 2006 F ESP
28 N HAN Yoonjung 2004 F KOR
29 N ROMANOVA Oleksandra 2005 F UKR
30 N SONMUS Damlanur 2005 F TUR
31 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
32 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
33 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
34 N TRIANA CEBALLOS Valentina 2004 F COL
35 N KORKUS Emilia 2004 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
36 N TARENIDOU Afroditi 2004 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
37 N CORREA SANTA Carmen Andrea 2004 F COL
38 N VELISLAVOVA Viktoria 2006 F BUL
39 N KLOPPER Alexandra 2004 F RSA Free State Modern Pentathlon Fencing Club (RSA)
40 N RAMUZ Leonie 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
41 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
42 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
43 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
44 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
45 N HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
46 N AMARAL Clara 2004 F BRA BTC Barroca (BRA)
47 N AHAMIAN Yeva 2005 F GEO
48 N RAHIMOVA Nazila Islamovna 2005 F AZE
49 N JONYNAITE Kamila 2006 F LTU
50 N IDRISZADE Azarin 2004 F AZE
51 N FOMINA Kristina 2004 F KAZ
52 N WANG Anne 2004 F CAN
53 N TROPA Sofia 2004 F POR
54 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
55 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
56 N TAREK Salma 2004 F EGY
57 N SHALASH Maya 2005 F EGY
58 N MORALES Maria Fernanda 2004 F MEX
59 N FOMINA Karolina 2005 F KAZ
60 N 1st round ERTEN Nilahsen 2007 F TUR
61 N 1st round MARCIKOVA Sara 2006 F CZE
62 N 1st round CHECHELISKI Carolina 2005 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
63 N 1st round LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
63 N 1st round SAIKHOM Nelcyrose Devi 2006 F IND
65 N 1st round CARDOSO Elisabete 2005 F POR
66 N 1st round FOMINA Katrina 2005 F KAZ
67 N 1st round VALENTOVÁ Amálie 2007 F CZE SC Praha (CZE)
68 N 1st round ROUIBET Yasmine 2006 F ALG
69 N 1st round HANY Farah 2007 F EGY
70 N 1st round ZOIDZE Mariam 2004 F GEO
71 N 1st round ABDINOVA Alfiya Emil 2005 F AZE
72 N 1st round ALZAABI Shaikha 2004 F UAE UAEFF (UAE)
73 N 1st round VANCEK Lucija 2004 F SLO SK BRANIK (SLO)
74 N 1st round ALVARO Florinda De Carvalho 2005 F ANG
75 N 1st round CEJNAROVÁ Barbora 2007 F CZE
76 N 1st round ROESEMANN Tyne 2004 F NAM
F 1st round EMUSA Natania 2006 F NGR
F 1st round LOPES BENTO Hadija Fernanda 2006 F CPV