Back to list

Results

2021 World Championships
EGY Cairo
April 3, 2021 - April 11, 2021

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
2 N BEZNOSIKOVA Anastasia 2004 F RUS
3 N JING Alexandra 2004 F USA
3 N COJOCARI Maria 2005 F MDA
5 N MO Byeoli 2004 F KOR
6 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
7 N TALAVERA Daena Louise 2004 F PHI
8 N MAMEDOVA Aila 2005 F RUS
9 N TUCKER Ariadna 2004 F ESP
10 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
11 N HE Elizabeth 2004 F USA
11 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
13 N FANG Sabrina 2005 F CAN
14 N CHEN Jessie 2005 F CAN
15 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
16 N HAMZA Malak 2006 F EGY
17 N QIAN Crystal 2004 F USA
18 N LEE Nakyung 2004 F KOR
19 N KULYK Kristina 2005 F UKR
20 N PORTILLO Claudia 2004 F ESP
21 N CHUNG Wan Yin 2005 F HKG
22 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
23 N NAZAROVA Anastasiia 2004 F BLR
24 N GARYFALLOU Stavroula Myrsini 2006 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
25 N GAYDOS Sofia 2004 F ESP
26 N ZORINA Irina 2006 F RUS
27 N YEROFIEIENKO Anastasiia 2004 F UKR
28 N USMONOVA Marjona 2005 F UZB
29 N VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
30 N SHIN Minchae 2006 F KOR
31 N HANY Salma 2005 F EGY
32 N JERZ Lena 2004 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
33 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
34 N MCGILLION-MOORE Kaitlyn 2004 F IRL
35 N DEMIRHAN Eda Feride 2004 F TUR
36 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
37 N STOJANOVIC Sonja 2004 F SRB MK Vojvodina (SRB)
38 N FRIAS Stella 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
39 N ALVITO Ines 2004 F POR
40 N POZGAJCIC Lorena 2006 F CRO
41 N KHALED Lojain 2006 F EGY
42 N CANTENAR Sevval Pelin 2005 F TUR
43 N RADU Paula 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
44 N WAIKHOM Sonia Devi 2005 F IND
45 N BENCHEKOR Selma Lilia 2006 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
46 N 1st round NETAM Dippanshi 2005 F IND
47 N 1st round SAKAC Tia 2004 F CRO MK VMD (CRO)
48 N 1st round TORRES Jimena 2004 F MEX
48 N 1st round TRCIN Katja 2006 F CRO
50 N 1st round KHARAISHVILI Natalia 2004 F GEO
50 N 1st round ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
52 N 1st round BUIJSE Valerie 2005 F NED Lancelot Schermclub (NED)
53 N 1st round MLEKUZ Eli 2004 F SLO SS Duel Tabor (SLO)
54 N 1st round KNOEPFFLER LOSCIALE Andrea Laura 1900 F NCA
55 N 1st round MOOSA Zainb 2004 F UAE
56 N 1st round PROKESOVA Barbora 2006 F CZE
57 N 1st round ALOYAN Aida 2004 F ARM
A 1st round OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
A 1st round KARRI Gowri 2004 F IND