Referees - Fédération Française Escrime

Name Nation Region Club EpeeFoilSabre
ABITBOL Sebastien FRA 28 LE VESINET (FRA) C
ADAM - LE GOUARE Guillaume FRA ZFC Zürich (SUI) N
ALBRECHT Tom FRA 24 STRASBOURG UC (FRA) B
AUDARD Julie FRA 27 PARIS CEP (FRA) B
AUREY Anthony FRA 28 RUEIL MALMAI (FRA) CN
AWADA Karim FRA 27 B
BARCLAY Viviane FRA 27 PARIS GRP (FRA) C
BASSEZ Clement FRA 13 CN
BASSEZ Geoffrey FRA 13 CN
BAUDRY Gautier FRA PS Oulun Miekkailuseura (FIN) N1
BAYLAC Frederic FRA 25 TARBES ATE (FRA) B
BELLY Stephane FRA 27 PARIS TA (FRA) CN
BERNARD Christian FRA 27 PARIS TA (FRA) B
BERTHIER Anne-Laure FRA 20 ORLEANS CE (FRA) B B
BEUGNETTE Mathieu FRA 17 THIONVILLE (FRA) C
BLAISON Lucie FRA 28 ISSY MOUSQUETAIRES (FRA) B
BOBIO Thomas FRA 09 DIJON ASPTT (FRA) B
BOCQUET Fabrice FRA B B
BOCQUET Laurent FRA B
BOISSET Simon FRA 04 BORDEAUX EC (FRA) CN
BONNEVILLE Ludovic FRA 28 COURBEVOIE (FRA) C
BOUFERGUENE Julien FRA 09 DIJON ASPTT (FRA) N
BOULANGER Laurent FRA 28 DOURDAN CE (FRA) CN CN
BOULLIAT Francois FRA 01 CABRIES OC (FRA) B
BRIGNATZ Georges Adrien / BRIGNATZ Georges adrien FRA 24 STRASBOURG SE (FRA) CN
BUTET Boris / BUTET Boris FRA B
BUVAT Clement FRA 28 MENNECY (FRA) CN
BUVAT Josquin FRA 28 MENNECY (FRA) CN
CAMBON Lionel FRA 14 LYON SE (FRA) B
CLOS Emeric / CLOS Emeric FRA 28 ISSY MOUSQUETAIRES (FRA) B
COCENTINO Guillaume FRA 01 CABRIES OC (FRA) CN
COUMBA Marine FRA 04 PESSAC SE (FRA) N
CUCAROLLO Jerome FRA 08 GRENOBLE UC (FRA) CN
DECORTE Nicolas FRA B
DESPERRIER Eric / DESPERIER Eric FRA 14 PAYS DE GEX (FRA) B
DOLMAZON Anais FRA 06 YSSINGEAUX (FRA) CN
DOLMAZON Remy FRA 06 YSSINGEAUX (FRA) CN
DOUSSOT Laetitia / DOUSSOT Laetitia FRA 11 LES LOGES (FRA) B
DUCARME Florence FRA 27 PARIS TA (FRA) B B
DUMONT Edouard FRA 27 PARIS RCF (FRA) B
DUPAS Cedric FRA B
DURAND Denis / DURAND Denis FRA 04 BOULAZAC (FRA) B
FAUSSER Paul FRA SECH Chaux-de-Fonds (SUI) N
FENOUL Frederic FRA FF CE Braine l'Alleud (BEL) N N N
FIHUE Lysiane FRA 11 GISORS 3A (FRA) C
FORAY Francois-Xavier FRA 08 ANNECY (FRA) C
FOURNIGUET Leopold FRA 03 ASM BELFORT (FRA) N C
FROMET Joris FRA 20 JOUE TOURS (FRA) B
GARNERET Xavier FRA 26 KREMLIN CSA (FRA) N
GARNIER Vivian FRA CAL Lausanne (SUI) N
GENAUD Fabien FRA B
GERDOLLE Clement FRA 24 STRASBOURG UC (FRA) N
GOURMAND Logan FRA 28 ANTONY (FRA) C
GRENIER Arnaud FRA 27 PARIS CEP (FRA) B
GUENET Jean-Marc FRA B A
GUIRAUD Venceslas FRA 26 ST MAUR VGA (FRA) CN
GUTH Jerome FRA 24 STRASBOURG UC (FRA) B
HIRT Harold FRA 25 B
HUYNH QUAN SUU Coline FRA 04 BORDEAUX EC (FRA) CN
JARRAR Melissa FRA 14 VENISSIEUX (FRA) C
JEANNY Aurelie FRA 27 C B
JOUET Bertrand FRA 20 BOURGES ESC (FRA) B
KIAVUE Ella FRA 26 AULNAY CE (FRA) B
KRAJ Damien FRA 13 WATTRELOS CE (FRA) N
LAVIOLETTE Annouk FRA 10 PETIT BOURG (FRA) CN
LE CORRE Ambroise FRA 27 PARIS UC (FRA) C
LE CORRE Erwan FRA 27 CN
LE CORRE Robin FRA 27 PARIS CEP (FRA) CN
LE NY Fabrice FRA B
LE PECHOUX Hugo FRA C
LEGRILL Hugo FRA 18 NANTES ERNM (FRA) N
LEROUGE Frederic FRA 01 CABRIES OC (FRA) N B
LEVEQUE Thomas FRA 09 DIJON ASPTT (FRA) C
LIMBARDET Christophe FRA 24 STRASBOURG UC (FRA) B B
LOPEZ Nicolas FRA 25 TARBES ATE (FRA) N
LORENZ Benoit FRA 27 PARIS TA (FRA) C
LOUISIN Marc-Andre FRA 26 AUBERVILLIER (FRA) CN
MAGE Pascal FRA 06 CLERM FER ST (FRA) B B
MAILLY Francois FRA 13 ARRAS CE (FRA) C
MANGEART Florian FRA 22 REIMS CE (FRA) CN
MARCILLOUX Sebastien FRA 01 PAYS AIX (FRA) B
MARPEAUX Anne Sophie FRA 28 TRAPPES (FRA) CN
MARPEAUX Yann FRA 28 TRAPPES (FRA) B B
MARQUESTAUT Benoit FRA 11 GISORS 3A (FRA) B
MATLY Maxime FRA 11 ROUEN CE (FRA) CN
MAUMUS Eric FRA 25 TARBES ATE (FRA) B
MOLINA Chrystelle FRA 01 CABRIES OC (FRA) CN
MORISSET Matthieu FRA 28 CN
MORLOT Remi FRA B
MUTH Clement FRA 11 ROUEN CE (FRA) CN
NICOLAI Laurent / NICOLAI Laurent FRA 27 PARIS CEP (FRA) B
PEIGNET Frederic FRA HE FC Offenbach (GER) CN
PELLETANT Dorian FRA 21 COGNAC EPEE (FRA) CN
PIATKO Andre FRA A B
PILLET Quentin FRA 02 SENLIS 3A (FRA) CN
PIPART Adeline FRA 27 PARIS UC (FRA) C
PRUDHOMME Guillaume / PRUDHOMME Guillaume FRA 20 MEUNG LOIRE (FRA) B
PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen (GER) CN
REYNEN Anne Sophie / REYNEN Anne Sophie FRA 05 DAMIGNY (FRA) B
RIVIERE Francois FRA 25 BLAGNAC (FRA) C
SALOMON Laure FRA FF CE Charlemagne (BEL) N
SAN JOSE Julien FRA 20 ORLEANS CE (FRA) C
SCHNEIDER Quentin FRA 04 BORDEAUX EC (FRA) CN
SERROR Damien FRA B
SHABAKEHSAZ Amir Hossein FRA 01 PAYS AIX (FRA) B B
SOTTO Ludovic FRA 27 CN
SOURIS Alex FRA 04 PAU SECTION (FRA) N
SOYER--MALHERBE Thibault / SOYER-MALHERBE Thibault FRA 20 ORLEANS CE (FRA) B
STOLTZ Damien FRA 20 B B
STRELETSKI Florent FRA 28 COURBEVOIE (FRA) B
SUMAC Yannick FRA 06 DIVONNE EST (FRA) B
TEACA Bogdan FRA 05 ALENCON DUCS (FRA) C
THIMONIER Baptiste FRA 27 PARIS CEP (FRA) CN
TOMASSI D'HUMILLY DE CHEVILLY Agnese FRA FF La Maison de l'Escrime (BEL) N
TULOUP Luc FRA 14 LYON SE (FRA) B
VAJDA Gregory / VAJDA Gregory FRA 27 PARIS TA (FRA) B
VALENTIN Florian FRA 28 ISSY MOUSQUETAIRES (FRA) CN
VASSEUR Lea FRA 08 GRENOBLE PAR (FRA) C
VILLENEUVE Charles FRA 26 CE MELUN VAL DE SEINE (FRA) C
VISEUR Eric FRA B B
WIART Renaud FRA 26 CHAMPIGNY MA (FRA) B
WILLIAME Antoine FRA 28 GIF SUR YVET (FRA) N
WUILLEME Florian / WUILLEME Florian FRA CN
ZUDDAS Mathilde FRA 09 DIJON ASPTT (FRA) C