Back to list

Viktor Schwarz Turnier
GER Kaiserslautern
February 4, 2023 - February 5, 2023
Required: National license

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MULAWA Maja 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
SCHALLERT Anna- Helena 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed

2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN STRAUB Leon GER ATSV Saarbrücken
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MULAWA Maja 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
SCHALLERT Anna- Helena 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed

2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MÜLLER Tomke 2003 GER 1. FC Holz
R --- Inscribed
TCHANG Pauline 2005 GER ATSV Saarbrücken
R --- Inscribed
REUTER Anna 2005 GER FC Landau im ASV
R --- Inscribed
MACHT Elina 2005 GER Rastatter TV
R --- Inscribed
BESPALOV Anastasija 2005 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
FREITAS DE OLIVEIRA Mariana 2003 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
LOGHIN Athenna - ROU Rastatter TV R --- Cancelled  

6 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN STRAUB Leon GER ATSV Saarbrücken
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MEISBERGER Remo 2010 GER ATSV Saarbrücken
R --- Inscribed
STRAUB Ben 2010 GER ATSV Saarbrücken
R --- Inscribed
LENZ Julius 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
POLLEY Elias 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed

4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN STRAUB Leon GER ATSV Saarbrücken
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DE OLIVEIRA BRAGA SALEIRO CARDOSO Hugo 2008 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
HERRING Mark 2008 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
KOSER Daniel 2008 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
LENZ Julius 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
POLLEY Elias 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
STROHSCHEIN Leo 2009 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
CORBIE Mika 2009 GER TSG Friesenheim
R --- Inscribed
NAMEK Aran 2009 GER TSG Friesenheim
R --- Inscribed
GOLDMANN Paul 2008 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed

9 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STRAUB Max 2006 GER ATSV Saarbrücken
R --- Inscribed
BUBERL Erik Niklas 2007 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
DE OLIVEIRA BRAGA SALEIRO CARDOSO Hugo 2008 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
ELLENBERGER Dominic 2005 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
GRÖGER Christoph 2007 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
KOSER Daniel 2008 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
KREUTZ Marcel 2003 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
SCHLOSSER Jonah 2005 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
STROHSCHEIN Leo 2009 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
CORBIE Mika 2009 GER TSG Friesenheim
R --- Inscribed
NAMEK Aran 2009 GER TSG Friesenheim
R --- Inscribed
INKELAAR Matthew Rolf Dieter 2006 GER TV Homburg
L --- Inscribed
INKELAAR Michael Gabriel 2007 GER TV Homburg
R --- Inscribed
SCHWARZ Janis 2004 GER TV Homburg
R --- Inscribed
DORT Cornelius 2006 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
GOLDMANN Paul 2008 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed

16 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN STRAUB Leon GER ATSV Saarbrücken
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
REICHOLD Nils GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ELENA Mahmoud 2013 GER TSG Kaiserslautern
L --- Inscribed
FRÖHLICH Josefine 2012 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
OBERLE Ella 2012 GER VT Zweibrücken
L --- Inscribed
ROSSBACH Emma 2012 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
PAUL Mia Eve - GER VT Zweibrücken R --- Cancelled  

4 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
REICHOLD Nils GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HENSEN Lara 2011 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
SCHWEICKERT Laura 2010 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
KEHRER Ann-Kathrin 2010 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
HOWARD Fainne 2010 IRL TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed

4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
REICHOLD Nils GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GÄRTNER Anna 2008 GER TGM Mainz-Gonsenheim
R --- Inscribed
NICKLIS Lore 2009 GER FC Landau im ASV
L --- Inscribed
MÜLLER Helena 2009 GER TSG Kaiserslautern
L --- Inscribed
KEHRER Ann-Kathrin 2010 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
WAHLHEIMER Clara 2008 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed

5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HASSINGER Sophie 2007 GER TG Frankenthal
L --- Inscribed
KIESSLING Florence 2007 GER TG Frankenthal
R --- Inscribed
BESPALOV Anastasija 2005 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
BUCHHOLTZ Charlotte 2004 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
FREITAS DE OLIVEIRA Mariana 2003 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed

5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
REICHOLD Nils GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SPRIESTERSBACH Tim 2014 GER TG Dörnigheim
R --- Inscribed
OBERLE Jannes 2014 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed

2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
REICHOLD Nils GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AGIUS Tristan 2013 GBR TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
SCHWEICKERT Dominik 2012 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
KNAUFT Johann 2012 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
SCHNEIDER Cem 2013 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
FIEDOTOV Artem 2013 UKR TSV Speyer
R --- Inscribed

5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
REICHOLD Nils GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOPPE Maximilian 2010 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
OLIVEIRA Gabriel 2011 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
EUSKIRCHEN Jannis 2010 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
REICHOLD Nils GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RAWE Tizian 2008 GER TGM Mainz-Gonsenheim
R --- Inscribed
WEICKENMEIER Philipp 2008 GER TGM Mainz-Gonsenheim
R --- Inscribed
ILIN Nils 2009 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
EUSKIRCHEN Jannis 2010 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
LEHNER Fynn 2008 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed

5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAPPERT Felix 2006 GER TG Frankenthal
R --- Inscribed
BAPPERT Maxim 2004 GER TG Frankenthal
R --- Inscribed
NIEßNER Finn 2007 GER TG Frankenthal
R --- Inscribed
NITTMANN Niklas 2006 GER TSG Kaiserslautern
R --- Inscribed
GOLDMANN Paul 2008 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed

5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
REICHOLD Nils GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

EHRET Frank GER Coach Sat Fechtzentrum Maxdorf
ELLENBERGER Dominic GER Coach Sat Sun Fechtzentrum Maxdorf
KREUTZ Marcel GER Coach Sat Sun Fechtzentrum Maxdorf
LENZ Silvia GER Parents Sat Sun Fechtzentrum Maxdorf
VERST Gerald GER Coach Sat Sun Fechtzentrum Maxdorf