Back to list

XII. Lili-Marleen-Degen-Cup
GER Munster
February 11, 2023 - February 12, 2023
Required: National license

Epee Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GÜNTHER Thea-Marlene 2013 GER Fechtergilde Südholstein
R --- Inscribed
KUHLMANN Nele 2012 GER Fechtergilde Südholstein
L --- Inscribed
HELLMICH Adelheid 2013 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LÜERS Juli 2010 GER FC Oldenburg
L --- Inscribed
PREUSCHHOFF Mea 2010 GER FSG Warendorf
R --- Inscribed
KALYAPINA Maria - RUS Fechtergilde Südholstein R --- Cancelled  

2 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LÜERS Juli 2010 GER FC Oldenburg
L --- Inscribed
WENTZLER Maite 2008 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
BRUNS Finia 2009 GER MTV Braunschweig
R --- Inscribed
KARAGÖL Azra 2009 GER MTV Braunschweig
R --- Inscribed
LI Muzi 2008 GER MTV Braunschweig
R --- Inscribed
WILJES Viviana 2009 GER MTV Braunschweig
R --- Inscribed
KALYAPINA Maria 2011 RUS Fechtergilde Südholstein
R --- Inscribed
DEMYDOVA Vasilisa 2009 UKR FC Oldenburg
R --- Inscribed

8 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VOSTEEN Lena 2007 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
WENTZLER Maite 2008 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
GÄTJENS Imke 2006 GER TSV Buchholz 08
R --- Inscribed
DEMYDOVA Vasilisa 2009 UKR FC Oldenburg
R --- Inscribed

4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAZARIN Jana-Cathrin 2005 GER Eintracht Munster
R --- Inscribed

1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BIEGEL Arik 2014 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
BOETTJER Jooke-Frid 2014 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
CLAUSEN Kilian 2014 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
JANSSEN Fiete 2015 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
KRULL Tom 2014 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
MAI Bruno 2014 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed

6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
THOMASCHEFSKY Mads 2012 GER 1.SC Norderstedt
R --- Inscribed
KLEBA Erik 2013 GER Eintracht Munster
R --- Inscribed
TOKAR Leonid Anton 2012 GER Eintracht Munster
R --- Inscribed
JANSSEN Lewe 2013 GER FC Oldenburg
L --- Inscribed
STIEF Carl-Johann 2013 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
REUTER Marcin 2012 GER FSG Warendorf
R --- Inscribed

6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIDDENDORF Theo 2010 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
HELLMICH Richard 2010 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed

2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MÖLLENKAMP Johann 2009 GER MTV Braunschweig
R --- Inscribed
SCHULZE-HORNICH Liam 2009 GER FC Bremen-Nord
R --- Inscribed
IKEI Mone 2008 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
STAMERJOHANNS Georg 2008 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
HELLMICH Konrad 2008 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
HELLMICH Richard 2010 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
KITTEL Ben Leon 2009 GER Quernheimer FC
R --- Inscribed

7 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ROHDE Julian 2008 GER Blau-Weiss Buchholz
R --- Inscribed
ALTEHOEFER Hauke 2007 GER FC Bremen-Nord
R --- Inscribed
GARNATZ Ryan Philip 2007 GER FC Bremen-Nord
L --- Inscribed
IKEI Mone 2008 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
STAMERJOHANNS Georg 2008 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
KALUZA Akira Rizqi Thoma 2007 GER MTV Braunschweig
R --- Inscribed
HELLMICH Konrad 2008 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
HÖWEKENMEIER Jakob 2007 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
KIEHL Elian 2006 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- Inscribed
NAWROTKIEWICZ Aleksander 2008 POL FC Bremen-Nord
R --- Inscribed
KLADDE Ole - GER Osnabrücker SC R --- Cancelled  

10 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KALUZA Akira Rizqi Thoma 2007 GER MTV Braunschweig
R --- Inscribed
HÖWEKENMEIER Simon 2005 GER Osnabrücker SC
L --- Inscribed
KLADDE Ole 2006 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
KAMBACH Linus 2003 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- Inscribed
KIEHL Elian 2006 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- Inscribed
HÖWEKENMEIER Jakob - GER Osnabrücker SC R --- Cancelled  

5 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN WIESE Hendrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Mixed Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAZARIN Gabriele 1971 GER Eintracht Munster
R --- Inscribed

1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

PAGALOV Mered SWE Coach Sat Sun Osnabrücker SC
KITTEL Olaf GER Coach Sun Quernheimer FC
KITTEL Tanja GER Coach Sun Quernheimer FC