Back to list

Sydsvenska Cupen - Ystadstöten
SWE Ystad
January 28, 2023 - January 28, 2023
Required: National license

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NOGALADA STØVRING Sarah Nicole 2010 DEN Hellerup FK
R 6 Inscribed
MUHRER Viktoria 2010 GER MF19 Malmö
R 2 Inscribed
PERSSON Elsa 2010 SWE MF19 Malmö
R 1 Inscribed
BARCAN Antheea 2010 SWE C4 Kristianstad
R 5 Inscribed

4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
F BJARTMAR Otto SWE YFK Ystad
F CARLSTEDT RINGIUS Daniel SWE Svenska Fäktförbundet
F GUSTAFSSON Peter SWE YFK Ystad
CN JÖNSSON Orvar SWE YFK Ystad
F PALIJAN Roko SWE Svenska Fäktförbundet
F PERSSON Caroline SWE YFK Ystad
CN STILLER Zarina DEN YFK Ystad
F VIKLUND Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
E ZANDER Anders SWE YFK Ystad
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OLANDER Sammy 2009 SWE LUGI Lund
R 3 Inscribed
ELDH Felicia 2009 SWE MF19 Malmö
R 4 Inscribed
GONZALEZ Alicia 2010 SWE MF19 Malmö
R 2 Inscribed
VINQVIST Lova 2009 SWE MF19 Malmö
R 1 Inscribed
RAHBEK OLSEN Ida - DEN Taastrup FK R --- Cancelled  
HEDVALL Zelda - SWE MF19 Malmö R --- Cancelled  

4 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
F BJARTMAR Otto SWE YFK Ystad
F CARLSTEDT RINGIUS Daniel SWE Svenska Fäktförbundet
F GUSTAFSSON Peter SWE YFK Ystad
CN JÖNSSON Orvar SWE YFK Ystad
F PALIJAN Roko SWE Svenska Fäktförbundet
F PERSSON Caroline SWE YFK Ystad
CN STILLER Zarina DEN YFK Ystad
F VIKLUND Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
E ZANDER Anders SWE YFK Ystad
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STILLER Natalja 2004 DEN Glostrup FK
R 3 Inscribed
HARTL Monika 1973 GER MF19 Malmö
R 2 Inscribed
LINDHOLM Ingrid 2006 SWE KF99 Kungsbacka
R 9 Inscribed
HARDING Alma 2006 SWE AFiL Lund
R 4 Inscribed
OLSSON Natalie 2004 SWE FKC Karlskrona
L 1 Inscribed
WESTMAN Elda 2006 SWE MF19 Malmö
R 6 Inscribed
TÄCKENSTRÖM Felicia - SWE YFK Ystad R --- Cancelled  

6 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
F BJARTMAR Otto SWE YFK Ystad
F CARLSTEDT RINGIUS Daniel SWE Svenska Fäktförbundet
F GUSTAFSSON Peter SWE YFK Ystad
CN JÖNSSON Orvar SWE YFK Ystad
F PALIJAN Roko SWE Svenska Fäktförbundet
F PERSSON Caroline SWE YFK Ystad
CN STILLER Zarina DEN YFK Ystad
F VIKLUND Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
E ZANDER Anders SWE YFK Ystad
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRYLA Robert 2011 DEN Hellerup FK
R 5 Inscribed
JACOBSSON Emil 2010 SWE FKC Karlskrona
R 1 Inscribed
ARNASON Gudjon 2011 SWE LUGI Lund
R 3 Inscribed
HELLNER WALLÉN Wilhelm 2010 SWE LUGI Lund
R 2 Inscribed
KARLMARK Oliver 2011 SWE LUGI Lund
L 7 Inscribed
VANG Cato - SWE MF19 Malmö R 4 Cancelled  

5 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
F BJARTMAR Otto SWE YFK Ystad
F CARLSTEDT RINGIUS Daniel SWE Svenska Fäktförbundet
F GUSTAFSSON Peter SWE YFK Ystad
CN JÖNSSON Orvar SWE YFK Ystad
F PALIJAN Roko SWE Svenska Fäktförbundet
F PERSSON Caroline SWE YFK Ystad
CN STILLER Zarina DEN YFK Ystad
F VIKLUND Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
E ZANDER Anders SWE YFK Ystad
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PEDERSEN Adrian 2008 DEN Hellerup FK
R 9 Inscribed
LAU MADSEN Jonas 2008 DEN Trekanten København
R 8 Inscribed
ABARAVICIUS Juozas 2009 LTU MF19 Malmö
R 4 Inscribed
PERSSON Oskar 2009 SWE MF19 Malmö
R 4 Inscribed
BENGTSSON Anton 2008 SWE FKC Karlskrona
R 7 Inscribed
LILJENFORS Sixten 2009 SWE LjFK Ljungby
R 6 Inscribed
WADENBÄCK Milo 2008 SWE LUGI Lund
R 10 Inscribed
OLSSON Edgar 2009 SWE MF19 Malmö
R 2 Inscribed
WENNBERG Casper 2008 SWE MF19 Malmö
R 1 Inscribed
STUKACHOV Arsenij 2009 UKR LUGI Lund
R 14 Inscribed
MALMHULT Noah - SWE FKC Karlskrona L 10 Cancelled  

10 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
F BJARTMAR Otto SWE YFK Ystad
F CARLSTEDT RINGIUS Daniel SWE Svenska Fäktförbundet
F GUSTAFSSON Peter SWE YFK Ystad
CN JÖNSSON Orvar SWE YFK Ystad
F PALIJAN Roko SWE Svenska Fäktförbundet
F PERSSON Caroline SWE YFK Ystad
CN STILLER Zarina DEN YFK Ystad
F VIKLUND Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
E ZANDER Anders SWE YFK Ystad
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FRIIS MADSEN Benjamin 2005 DEN KFK Kalundborg
R 27 Inscribed
HALVARSSON Ludvig 2006 SWE KF99 Kungsbacka
R 11 Inscribed
SIMONSSON Fredrik 1982 SWE YFK Ystad
R 36 Inscribed
VON POST Joel 2001 SWE MFFG Malmö
R 4 Inscribed
ELIASSON Eric 1991 SWE FKC Karlskrona
R 36 Inscribed
LINDHOLM Peter 1981 SWE FKC Karlskrona
R 2 Inscribed
ENARSSON Simon 1984 SWE LjFK Ljungby
R 13 Inscribed
CARLSTEDT RINGIUS David 2007 SWE LUGI Lund
R 11 Inscribed
VRETHAMMAR Sebastian 1999 SWE LUGI Lund
R 16 Inscribed
GUSTAFSSON Elias 2004 SWE MF19 Malmö
R 8 Inscribed
LONNERT Tor 2007 SWE MF19 Malmö
R 5 Inscribed
PALMSTIERNA Hugo 2006 SWE MF19 Malmö
R 6 Inscribed
SÖNNERGREN Simon 2005 SWE MF19 Malmö
R 3 Inscribed
DAHN Thorsten 1958 SWE MFFG Malmö
L 1 Inscribed
HACHEM Khodr 1966 SWE MFFG Malmö
R 38 Inscribed
PERSSON Niklas 1994 SWE MFFG Malmö
R 38 Inscribed
FÄLTSKOG Axel 2004 SWE YFK Ystad
R 38 Inscribed
LINDE Niklas 1989 SWE YFK Ystad
L 16 Inscribed
PERSSON TÖRN Caspian 2005 SWE YFK Ystad
R 7 Inscribed
TÄCKENSTRÖM Gabriel 1990 SWE YFK Ystad
L 8 Inscribed
BÆKMAND Nicky - DEN Hellerup FK R 22 Cancelled  

20 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
F BJARTMAR Otto SWE YFK Ystad
F CARLSTEDT RINGIUS Daniel SWE Svenska Fäktförbundet
F GUSTAFSSON Peter SWE YFK Ystad
CN JÖNSSON Orvar SWE YFK Ystad
F PALIJAN Roko SWE Svenska Fäktförbundet
F PERSSON Caroline SWE YFK Ystad
CN STILLER Zarina DEN YFK Ystad
F VIKLUND Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
E ZANDER Anders SWE YFK Ystad
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Open U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CARACCIOLO Leonor 2012 DEN Hellerup FK
R --- Inscribed
ERICSSON-CAREY Maximilian 2014 DEN MF19 Malmö
R --- Inscribed
ÖHNNER Siri 2012 SWE MF19 Malmö
R --- Inscribed
EL GHANNUDI Maria 2012 SWE C4 Kristianstad
R --- Inscribed
EL GHANNUDI Rabab 2012 SWE C4 Kristianstad
R --- Inscribed
LUNDMARK Grim 2012 SWE LjFK Ljungby
L --- Inscribed
PETTERSSON Viggo 2012 SWE LjFK Ljungby
R --- Inscribed
WIESEL Elias 2012 SWE LjFK Ljungby
R --- Inscribed
CHAU Eddie 2012 SWE MF19 Malmö
R --- Inscribed
LUNDVALL Axel 2012 SWE MF19 Malmö
R --- Inscribed

10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
F BJARTMAR Otto SWE YFK Ystad
F CARLSTEDT RINGIUS Daniel SWE Svenska Fäktförbundet
F GUSTAFSSON Peter SWE YFK Ystad
CN JÖNSSON Orvar SWE YFK Ystad
F PALIJAN Roko SWE Svenska Fäktförbundet
F PERSSON Caroline SWE YFK Ystad
CN STILLER Zarina DEN YFK Ystad
F VIKLUND Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
E ZANDER Anders SWE YFK Ystad
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

WAHL Hans SWE Competition management Sat Svenska Fäktförbundet