Back to list

Internationales Turnier
GER Jena
September 24, 2022 - September 25, 2022
Required: National license

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GORNY Raphaelle 2004 BEL CE Bastogne
R --- inscribed
GELISSEN Lopke 2005 BEL Schermkring Herckenrode
R --- inscribed
MATHIEU Perrine 2007 FRA ASM BELFORT
R --- inscribed
TALLAS Aliya 2006 FRA
R --- inscribed
TALLAS Nawel 2007 FRA
--- inscribed
GADZE Sara 2004 GER Post SV Nürnberg FA
R --- inscribed
FRITSCH Franziska 2005 GER Helsingin Miekkailijat, Blau-Weiss Buchholz
R 1.61 inscribed
MAHUTKA Malin Ava 2007 GER Blau-Weiss Buchholz
R 1.55 inscribed
MARKMANN Franziska 2004 GER Blau-Weiss Buchholz
R --- inscribed
BUCHWALD Lisbeth 2006 GER Bremen 1860 Fechten
R 1.57 inscribed
GÜNDEL Aurelia 2008 GER Bremen 1860 Fechten
R 1.59 inscribed
SCHLÜTER Amelie 2004 GER Darmstädter FC
R 1.31 inscribed
KLOCKHAUS Emily 2003 GER DFC Düsseldorf
R 1.43 inscribed
SIBILLA Hannah 2003 GER Dresdener FC
R 1.24 inscribed
WEYERMANN Freya 2007 GER Dürener FC
R 1.70 inscribed
BRAUN Annemarie 2005 GER FC Moers
R 1.21 inscribed
ENGLER Eva 2006 GER FC Moers
R 1.36 inscribed
HARTFELDER Nicole 2005 GER FC Moers
R 1.16 inscribed
OYMANN Renee 2004 GER FC Moers
R 1.12 inscribed
VÖLKER Linn Marie 2007 GER FC Moers
L 1.29 inscribed
KRAUSE Frida 2005 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
ARNELA Lucia 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.8 inscribed
EVERS Larissa 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L 1.10 inscribed
HÖPFL Amelie 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.25 inscribed
MERT Buket 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.18 inscribed
TROPMANN Anastasia 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.34 inscribed
AL HASHIM Rana 2007 GER Fechtcentrum Halle
R 2.31 inscribed
TAUBITZ Elina Annalena 2007 GER Fechtcentrum Halle
R 1.56 inscribed
ZONI Lea 2006 GER Fechtcentrum Halle
R 1.3 inscribed
WALL Alexandra 2009 GER Fechtclub Marburg
R 1.30 inscribed
BENEDIX Martha 2006 GER Fechtclub Radebeul
R 1.39 inscribed
RANFT Abby 2007 GER Fechtclub Radebeul
R 2.25 inscribed
SCHALLER Cora Elisabeth 2003 GER Fechtclub Radebeul
R 1.7 inscribed
WEMME Lina Elisabeth 2004 GER Fechtclub Radebeul
L 1.66 inscribed
DRESCHER Lea Sophie 2003 GER FG Schwerin
R 1.6 inscribed
KANNENBERG Mia 2004 GER FG Schwerin
R 1.42 inscribed
KMELNITZKI Miriam 2003 GER FK Hannover
R --- inscribed
SCHMITZ Laura-Victoria 2003 GER FK Hannover
R --- inscribed
NOWARA Nora Leandra 2008 GER FSC Cottbus
R 2.42 inscribed
HÖNNGER Isabelle Salome 2003 GER FSC Jena
R --- inscribed
HUBOLD Pia 2006 GER FSC Jena
R 1.47 inscribed
NEUBAUER Aila 2008 GER FSC Jena
R 2.65 inscribed
GRÜNERT Clara Luise 2005 GER Hamburger FC
L 1.35 inscribed
ROSENSTENGEL Emma 2004 GER KSV Weißwasser
R --- inscribed
ROSENSTENGEL Merle 2006 GER KSV Weißwasser
L 1.73 inscribed
KLOSTERMANN Emma 2009 GER KTF Luitpold München
R 2.38 inscribed
KÖLL Teresa 2006 GER KTF Luitpold München
R 2.28 inscribed
KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 GER KTF Luitpold München
R 1.2 inscribed
SELMAYR Sarah 2006 GER KTF Luitpold München
R 2.39 inscribed
JOERIS Tophan 2005 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
FISCHER Marie 2007 GER OSC Berlin
R 1.60 inscribed
BAARS Anna 2004 GER PSV Stuttgart
R 1.11 inscribed
JAKOB Mia 2005 GER PSV Stuttgart
R 1.26 inscribed
KIECKBUSCH Mirjam 2003 GER PSV Stuttgart
R 1.27 inscribed
ÖTTL Lea 2003 GER PSV Stuttgart
R 1.18 inscribed
RUSTLER Aline 2003 GER PSV Stuttgart
L 1.5 inscribed
UMLAUF Mara Anneke 2007 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
WITT Lara 2004 GER PSV Stuttgart
R 1.13 inscribed
ADRIAN Maria 2003 GER Quernheimer FC
R 1.41 inscribed
BERGER Julia 2005 GER SC Berlin
R 1.32 inscribed
HAGEN Helena 2006 GER SC Berlin
R 1.46 inscribed
HARTMANN Leonie 2003 GER SC Berlin
R 1.14 inscribed
PAVLOVA Eva 2005 GER SC Berlin
R 1.71 inscribed
ROHNER Emilia 2006 GER SC Berlin
R 1.49 inscribed
SEIFFERT Veranika 2006 GER SC Berlin
R 1.15 inscribed
SEMPER Nelly 2004 GER SC Berlin
R 1.19 inscribed
KÖSLING Anik 2008 GER SV Angern
L 2.19 inscribed
BAAS Svenja 2007 GER TFC Hanau
R 1.48 inscribed
SCHNARR Sophia 2006 GER TFC Hanau
L 1.22 inscribed
BUSCHE Lena 2005 GER TG Frankenthal
L 1.50 inscribed
HASSINGER Sophie 2007 GER TG Frankenthal
L 2.22 inscribed
KIESSLING Florence 2007 GER TG Frankenthal
R 2.40 inscribed
BAUER Fenja 2005 GER TG Hanau
R 1.72 inscribed
DRAHEIM Matilda 2003 GER TG Hanau
R --- inscribed
HÖFLER Marie 2004 GER TSG Weinheim
L 1.9 inscribed
HOHENADEL Celia 2003 GER TSG Weinheim
R 1.4 inscribed
HOLLAND-CUNZ Luca Sarah 2004 GER TSG Weinheim
L 1.1 inscribed
KRAFT Maja 2007 GER TSG Weinheim
R 1.44 inscribed
FRIGEWSKI Joy 2007 GER TSV Berlin-Wittenau
R 1.54 inscribed
BEST Marlene 2003 GER TSV Neu-Ulm
R 1.45 inscribed
BLESSING Laura 2003 GER TSV Neu-Ulm
R 1.23 inscribed
FELLMANN Emelie 2007 GER TSV Neu-Ulm
R 2.20 inscribed
KETZER Alina 2007 GER TSV Neu-Ulm
R 2.41 inscribed
POPOV Anna-Sophia 2008 GER TSV Neu-Ulm
R 2.63 inscribed
POPOV Maria 2005 GER TSV Neu-Ulm
R 1.52 inscribed
BARENTHIEN Luisa 2004 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
BISCHOFF Emma 2008 GER TV Haueneberstein
R 2.64 inscribed
FRANKE Lena Inken 2006 GER TV Haueneberstein
R 1.58 inscribed
BARKHOLZ Amelie 2008 GER VFL Marburg FA
R 2.77 inscribed
HERWIG Finja Malu 2007 GER VFL Marburg FA
R 1.33 inscribed
HERWIG Merle 2008 GER VFL Marburg FA
R 1.38 inscribed
BUIJSE Valerie 2005 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
EMANUEL Ava 2005 NED Holland Schermen
R --- inscribed
KOSTER Tessa 2004 NED SC Amsterdam
L --- inscribed
SLUMAN Talitha 2007 NED Holland Schermen
R --- inscribed
YOSHIMORI Rachika 2006 NED Schermacademie Zair
R --- inscribed
DAMMROFF Lotte 2007 NED Holland Schermen, FA Rheinfelden
R 1.53 inscribed
BORYSOVA Ahlaia 2008 UKR OFC Bonn
L --- inscribed
BOUMAZA Eileen - FRA PARIS EPEE R --- cancelled  
WICHMANN Elisabeth - GER Bremen 1860 Fechten R 1.69 cancelled  
ZIEPEL Clarissa - GER Dresdener FC R 1.78 cancelled  
SCHMELZER Cora - GER Eintracht Hildesheim R --- cancelled  
BLOECK Elisa - GER FC Grunewald R --- cancelled  
KRAUSE Martha - GER FC Rothenbaum R 2.75 cancelled  
GAMKE Ella - GER FC Tauberbischofsheim R 1.65 cancelled  
BALLE Jennifer - GER Fechtcentrum Halle R 1.28 cancelled  
SOULEMEZI Eleftheria - GER A.S.A.O. ATHENS, Fechtclub München R --- cancelled  
BACH Marie - GER Fechtclub Radebeul L 2.60 cancelled  
CARSTENSEN Lina - GER TG Biberach R 1.75 cancelled  
KARNATH Floriane - GER TG Biberach R 2.79 cancelled  

98 Entries, 0 pending, 12 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN ANDRITZKI Paul GER FSC Jena
B BERTA Gertrud HUN FSC Jena
CN BOCK Clemens GER FSC Jena
CN BRAUN Noah GER FSC Jena
B ENACHE-MIJA Bianca GER FSC Jena
CN GAASEIDNES Kjell GER SC Berlin
CN HERZHOFF Julius GER TSG Weinheim
CN ISHCHENKO Yuliya GER FSC Jena
CN KLEIN Felix GER FSC Jena
B KOSACK Maik GER FSC Jena
CN LENSCHOW Nick-Malte GER FSC Jena
CN MEYBERG Juan Felipe COL KTF Luitpold München
CN RICKEN Lisa GER FSC Jena
CN STÖHR Bernd GER FSC Jena
CN VOGEL Achim GER FSC Jena
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent
Official   GSCHING Wilfried GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ABDELJALIL Wael 2003 FRA PARIS CEP
R --- inscribed
ABIDI Neil 2003 FRA PARIS CEP
R --- inscribed
DUBREUIL Maxime 2006 FRA PARIS CEP
R --- inscribed
HELMY-COCOYNACQ Adrien 2005 FRA PARIS CEP
L --- inscribed
JEANNIN BANGOURA Zakaria 2006 FRA
R --- inscribed
JOLIBOIS Ferdinand 2007 FRA ASM BELFORT
R --- inscribed
PRADEILLES Martin 2007 FRA TG Dörnigheim
R --- inscribed
EYMER Moritz 2009 GER FG Schwerin
R 2.75 inscribed
BISCHOF Finn 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R 1.65 inscribed
SCHWABE Markus 2006 GER Bremen 1860 Fechten
R 2.33 inscribed
WILLEMS Tom 2003 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
BRITO Lucas 2007 GER DFC Düsseldorf
R 2.50 inscribed
MIRBACH Maximilian 2006 GER DFC Düsseldorf
R 1.14 inscribed
BRETSCHNER Liam 2005 GER Dresdener FC
L --- inscribed
DOYSCHER Vincent 2003 GER Dresdener FC
R --- inscribed
LEUSCHKE Jakob 2005 GER Dresdener FC
R 1.60 inscribed
MACHETANZ Jasper 2003 GER Dresdener FC
R 1.42 inscribed
NEUMANN Henry 2007 GER Dresdener FC
R 2.57 inscribed
SCHMIDT Konrad 2007 GER Dresdener FC
R 1.48 inscribed
SCHUSTER Lucas 2007 GER Dresdener FC
L 2.70 inscribed
STRELOW Alexander 2006 GER Dresdener FC
R 1.17 inscribed
TIPPMER Paul 2006 GER Dresdener FC
R 2.59 inscribed
WOLF Julien 2005 GER Dresdener FC
R 1.33 inscribed
BARBY Henrik 2007 GER FC Moers
L 1.39 inscribed
HAGENE Emmanuel 2005 GER FC Moers
R 1.46 inscribed
JOBST Alexander 2008 GER FC Moers
R 2.28 inscribed
KLITZING Jan Lasse 2008 GER FC Moers
L 2.31 inscribed
MEHNER Laureano 2007 GER FC Moers
R 1.38 inscribed
POLOTZEK Simon 2006 GER FC Moers
R 1.6 inscribed
BOSSERHOFF Nils 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.53 inscribed
HEITZ Noah 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.9 inscribed
KAPPUS Bastian 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.4 inscribed
LINDNER Ruben 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L 1.3 inscribed
MICHEL Fabian 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L 1.25 inscribed
SAUTNER Marcel 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.62 inscribed
WUNDLING Ivo 2006 GER FC Tauberbischofsheim
L 1.27 inscribed
AHLVERS Philipp 2004 GER Fechtcentrum Halle
R 1.52 inscribed
BERGMANN Jonathan 2005 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
MALITZKI Lukas 2005 GER Fechtcentrum Halle
L 1.66 inscribed
SPIELMANN Richard 2004 GER Fechtcentrum Halle
L 1.22 inscribed
THETMEYER Lucas 2006 GER Fechtcentrum Halle
R 2.67 inscribed
GREBING Julian Richard 2009 GER Fechtclub Marburg
R 2.63 inscribed
BENEDIX Carl 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
BERGERT Michael 2007 GER Fechtclub Radebeul
R 1.21 inscribed
GUßMANN Moritz Paul 2007 GER Fechtclub Radebeul
L 2.41 inscribed
HANAWA Anthony 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
HOPPE Adrian 2007 GER Fechtclub Radebeul
R 2.44 inscribed
NOWAK Hannes 2003 GER Fechtclub Radebeul
L 1.15 inscribed
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 GER Fechtclub Radebeul
L 1.31 inscribed
STUDENT Mika 2005 GER FG Recklinghausen
L 1.35 inscribed
ENGFER Friedrich 2004 GER FG Schwerin
R 1.56 inscribed
RADANT Raphael 2007 GER FG Schwerin
L 2.67 inscribed
REHDA Felix 2003 GER FG Schwerin
R 1.43 inscribed
SCHULTZ Milan 2006 GER FG Schwerin
R 2.58 inscribed
MÄDER Finian 2005 GER Freiburger TS
L --- inscribed
MÄDER Michel 2009 GER Freiburger TS
R 2.64 inscribed
MEIER Bernhard 2003 GER FS TG Würzburg
R 1.32 inscribed
NEEB Jakob 2003 GER FS TG Würzburg
R 1.59 inscribed
SCHNELLER Emil 2005 GER FS TG Würzburg
R --- inscribed
LANGNER Ben 2007 GER FSC Cottbus
R 2.77 inscribed
WALTER Raphael 2008 GER FSC Cottbus
R 2.65 inscribed
WALTER Sebastian 2007 GER FSC Cottbus
R 2.48 inscribed
KORTE Thore 2004 GER FSC Jena
R --- inscribed
NEUBAUER Aaron 2003 GER FSC Jena
R --- inscribed
RENARD Nolann 2004 GER FSC Jena
R 1.29 inscribed
RILLING Noel 2006 GER FSC Jena
L 2.20 inscribed
SCHONATH Tim Konstantin 2009 GER FSC Jena
R 2.79 inscribed
ZACHER Niklas 2003 GER FSC Jena
R 1.51 inscribed
ZAGORNIK Lucas 2003 GER FSC Jena
L 1.58 inscribed
HERMANN Marc 2005 GER Hasper FC
R --- inscribed
TRUSKAWA Marian 2005 GER Hasper FC
R --- inscribed
ALYOKHIN Fyodor 2005 GER KTF Luitpold München
R 1.57 inscribed
DIESTELKAMP Niklas 2005 GER KTF Luitpold München
R 1.7 inscribed
FUCHS Myles 2006 GER KTF Luitpold München
R 2.36 inscribed
FUCHS Tristan 2006 GER KTF Luitpold München
R 2.60 inscribed
KLOSTERMANN Max 2004 GER KTF Luitpold München
R 1.5 inscribed
SCHUSTER Leon Emanuel 2006 GER KTF Luitpold München
R 1.64 inscribed
ALTENRIEDER Simon 2004 GER MTV München
R 1.67 inscribed
OTTO Justus 2007 GER OFC Bonn
R 2.76 inscribed
SCHULZ Linus 2006 GER OSC Potsdam
R 1.45 inscribed
GAUSS Neil 2005 GER PSV Stuttgart
L 1.24 inscribed
KIECKBUSCH Jacob 2005 GER PSV Stuttgart
R 1.50 inscribed
MÜLLER Len 2005 GER PSV Stuttgart
R 1.40 inscribed
OBERREßL Jannis 2005 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
SCHROTT Benjamin 2008 GER PSV Stuttgart
R 2.42 inscribed
WAGNER Vincent 2004 GER PSV Stuttgart
R 1.34 inscribed
ARNDT Justin 2003 GER Quernheimer FC
L 1.8 inscribed
GAASEIDNES Kjell 2004 GER SC Berlin
R 1.11 inscribed
HARMS Tyler 2004 GER SC Berlin
L 1.61 inscribed
HELM Leander 2003 GER SC Berlin
R 1.36 inscribed
NEITZEL Finn 2006 GER SC Berlin
R 2.18 inscribed
PHIELIPEIT Mateo 2007 GER SC Berlin
R 1.49 inscribed
SALUS Hugo 2006 GER SC Berlin
R 1.63 inscribed
WAGNER Louis 2006 GER SC Berlin
R 1.18 inscribed
HERMANNS Julius 2005 GER SC Korb
R 1.70 inscribed
BECKMANN Otto 2007 GER SV Angern
R 1.26 inscribed
BRUSCHEK Robin 2008 GER SV Angern
R 2.65 inscribed
SEEMANN Niklas 2008 GER SVA Oranienburg
R 2.46 inscribed
VESTI Lucien 2007 GER TFC Hanau
L 2.61 inscribed
EMMERICH Jaron 2004 GER TG Dörnigheim
L 1.37 inscribed
HOFFMANN Nils 2005 GER TG Dörnigheim
L 1.12 inscribed
NÜRNBERG Lorenz 2009 GER TG Dörnigheim
R 2.72 inscribed
VON QUAST Maximilian 2006 GER TG Dörnigheim
R 2.32 inscribed
ZANNER Raoul 2006 GER TG Dörnigheim
R 2.69 inscribed
BAPPERT Felix 2006 GER TG Frankenthal
R 2.45 inscribed
NIEßNER Finn 2007 GER TG Frankenthal
R 2.77 inscribed
DÖRFER Laurenz 2004 GER TG Münster
R 1.10 inscribed
HEGGE Maurus 2003 GER TG Münster
L 1.19 inscribed
HEITMANN Leander 2005 GER TG Münster
L 1.44 inscribed
PUND Tammo 2006 GER TG Münster
R 2.26 inscribed
SCHUMACHER Noah 2007 GER TG Münster
L 2.74 inscribed
VELLMANNS Leonard 2003 GER TG Münster
R 1.28 inscribed
WILMSMEYER Tom 2006 GER TG Münster
R 2.35 inscribed
FRITZ Johann 2008 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R 2.71 inscribed
GRÖTEKE Sebastiano 2003 GER TSG Weinheim
R 1.2 inscribed
HÖFLER Julius 2006 GER TSG Weinheim
R 1.20 inscribed
SEMBACH Philipp 2003 GER TSG Weinheim
R 1.1 inscribed
STRASHEIM Philipp 2007 GER TSG Weinheim
R 2.29 inscribed
KELLER Tim 2008 GER TSV Calw
L 2.34 inscribed
KIEßLING Joshua 2007 GER TSV Neu-Ulm
R 2.30 inscribed
NEUMEISTER Alexander 2007 GER FSF Flawil, TSV Tettnang
R 2.62 inscribed
SEEMANN Paul Leopold 2006 GER TSV Winsen
L 2.14 inscribed
ENGL Fabian 2005 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
FRANKE Tim Ole 2004 GER TV Haueneberstein
R 1.69 inscribed
WITTKE Marlon 2007 GER TV Haueneberstein
R 2.47 inscribed
BLOCHWITZ Anton 2006 GER TV Markkleeberg
L 2.25 inscribed
EBERT Tillmann 2005 GER TV Markkleeberg
R 1.16 inscribed
REKOW Jan Moritz 2006 GER TV Neu Isenburg
R 2.49 inscribed
SCHMIDT Friedrich 2003 GER USC Magdeburg
R 1.30 inscribed
SCHMIDT Richard 2003 GER USC Magdeburg
R 1.72 inscribed
KRÖPELIN Joscha 2007 GER VFL Marburg FA
R 2.43 inscribed
SCHARFENBERG Rasmus 2004 GER VFL Pinneberg
L 1.68 inscribed
HOHWY Fritz 2006 GER Walddörfer SV
R 2.73 inscribed
WEIMANN Dorian 2005 GER Walddörfer SV
L --- inscribed
DE GOEDE Kick 2004 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
DIJKSTRA Michael 2006 NED s.v. Tréville
L --- inscribed
DIJKSTRA Thomas 2005 NED s.v. Tréville
R --- inscribed
HAASBEEK Julian 2003 NED s.v. Tréville
R --- inscribed
KOSTER Fabian 2007 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
MAN Koen 2003 NED s.v. Tréville
R --- inscribed
MAN Yin 2005 NED s.v. Tréville
R --- inscribed
MOERBEEK Jonas 2007 NED Holland Schermen
R --- inscribed
NOOIJ Jasper 2007 NED SC Amsterdam
L --- inscribed
SOEMOSEMITO Damian 2005 NED s.v. Tréville
L --- inscribed
VAN DEN BERG Cedric 2008 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
VAN DEN BERG Sam 2007 NED s.v. Tréville
R --- inscribed
WALET Koen 2004 NED s.v. Tréville
R --- inscribed
FRIC Tomas 2006 SVK
R --- inscribed
ASK Henri 2003 SWE KTF Luitpold München, ÄFK Stockholm
R 1.13 inscribed
TAN Lucas - FRA CAL Lausanne --- cancelled  
ECKNER Lykko - GER Dresdener FC R --- cancelled  
MEHNER Levy Etienne - GER Dresdener FC R 2.21 cancelled  
LORENZ Tico - GER Dürener FC R --- cancelled  
HAUKE Dominique - GER Fechtclub Radebeul R 2.19 cancelled  
BROCKER Malte - GER FG Schwerin R --- cancelled  
SASS Jan Lucas - GER FG Schwerin R --- cancelled  
TETTENBORN Alexander - GER FSV Görlitz R --- cancelled  
BAPPERT Maxim - GER TG Frankenthal R --- cancelled  
OTT Maxim - GER TG Münster R 2.27 cancelled  
STAIB Samuel - GER TSV Neu-Ulm L --- cancelled  
GABEL Moritz - GER TV Lahr R 2.54 cancelled  
HERWIG Quentin - GER VFL Marburg FA R 2.53 cancelled  

149 Entries, 0 pending, 13 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN ANDRITZKI Paul GER FSC Jena
CN BOCK Clemens GER FSC Jena
CN BRAUN Noah GER TG Münster
CN EBERT Ferdinand GER Fechtclub Radebeul
B ENACHE-MIJA Bianca GER FSC Jena
CN HERZHOFF Julius GER TSG Weinheim
CN ISHCHENKO Yuliya GER TG Dörnigheim
CN KLEIN Felix GER FSC Jena
B KOSACK Maik GER FSC Jena
CN LENSCHOW Nick-Malte GER SC Berlin
CN MEYBERG Juan Felipe COL KTF Luitpold München
CN RICKEN Lisa GER FSC Jena
CN WESTPHAL Erik GER FSC Jena
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent
Official   GSCHING Wilfried GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Officials

THEIß Sebastian GER Coach Sat Sun Bremen 1860 Fechten
MIRBACH Katja GER Parents Sat DFC Düsseldorf
PLEVCAK Thomas GER Parents Sun DFC Düsseldorf
LANGHAMMER Tom GER Coach Sat Sun Dresdener FC
WEYERMANN Sandie GER Parents Sat Sun Dürener FC
PASICHNYK Gennadiy UKR Coach Sun FC Grunewald
BLOCK Matthias GER Coach Sat Sun FC Moers
NEUHAUS Matthias GER Coach Sat Sun FC Moers
STUDENT Anke GER Parents Sat FG Recklinghausen
MÄDER Anke GER Parents Sat Freiburger TS
MÄDER Marko GER Parents Sat Freiburger TS
TAKATS Istvan GER Coach Sat Sun KTF Luitpold München
OTTO Roland GER Parents Sat OFC Bonn
BAARS-BOSTEL Christine GER Parents Sun PSV Stuttgart
KÜHNER Michael GER Coach Sat Sun PSV Stuttgart
MÜLLER Anne GER Parents Sat PSV Stuttgart
RENTSCHLER Cornelia GER Parents Sat PSV Stuttgart
WAGNER Jürgen GER Parents Sat PSV Stuttgart
WEBER Chris GER Coach PSV Stuttgart
HERMANNS Achim GER Parents SC Korb
BECKMANN Benedikt GER Coach Sat Sun SV Angern
BECKMANN Heike GER Medical Sat SV Angern
KÖSLING Mario GER Parents Sun SV Angern
DEGLER Wolfram GER Coach Sat SVA Oranienburg
BAAS Felicitas GER Parents Sun TFC Hanau
BRÜGGEMANN Ekkehard GER Coach Sun TFC Hanau
VESTI Herbert GER Parents Sat TFC Hanau
FROHWEIN Christoph GER Coach Sat TG Dörnigheim
HOFFMANN Peter GER Parents Sat TG Dörnigheim
VON QUAST Yung Mi USA Parents Sat TG Dörnigheim
BAPPERT Dirk GER Coach Sat Sun TG Frankenthal
CHEN-HASSINGER Jacey GER Parents Sat Sun TG Frankenthal
ENGELHARD Ralph GER Coach Sat Sun TG Frankenthal
NIESSNER Kerstin GER Parents Sat Sun TG Frankenthal
NOWAKOWSKI Jerzy GER Coach Sat TG Münster
FRITZ Achim GER Parents TSB Schwäbisch Gmünd
FOLGORI Marco ITA Coach Sat Sun TSG Weinheim
GABELLI Francesca ITA Parents Sat TSG Weinheim
GRÖTEKE Oliver GER Parents Sat TSG Weinheim
HÖFLER Jochen GER Parents Sat Sun TSG Weinheim
HOHENADEL Michael GER Parents Sun TSG Weinheim
KASSNER Andreas GER Parents Sun TSG Weinheim
SCHAEFER Monika GER Parents Sun TSG Weinheim
STRASHEIM Bettina GER Coach Sat TSG Weinheim
D'OTTAVIO Ida GER Parents TSV Calw
KELLER Timo GER Parents TSV Calw
NEUMEISTER Wilhelm GER Coach Sat TSV Tettnang
SEEMANN Sibille GER Parents Sat TSV Winsen
FRANKE Ilsabé GER Coach Sun TV Haueneberstein