Back to list

Internationales Jugendliga Degenturnier
GER Friedrichshafen
May 14, 2022 - May 14, 2022
Required: National license

Epee Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STÖRMER Jasmin 2013 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
JENEWEIN Clara 2013 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
ARTAMONOVA Vasilisa 2013 RUS SEB Basel
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MADLENER Livia 2011 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SCHLOSSER Sophie 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SCHUCHTER Sophia 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SEYBAL Lena 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
VESAIJKOVIC Michaela 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SCHIEGG Helena 2011 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BENZER Hanna 2010 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
PICHLER Kim 2009 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
PSENNER Liv 2009 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
GANTUGS Zulaa 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HELFER Anna 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
NUSSBAUMER Marga 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
STÖRMER Emma 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
MÜLLER Johanna 2010 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
GLEICH Lina 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
JOCH Emily 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
SCHNEPF Emma 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
NEUMEISTER Julia 2009 GER FSF Flawil, TSV Tettnang
R --- inscribed
SCHWEIZER Maeva 2010 SUI SEB Basel
R --- inscribed
MONIOUDIS Maria 2010 SUI ZFC Zürich
R --- inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RÜDISSER Nola 2007 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
BENZER Hanna 2010 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
PICHLER Kim 2009 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
PSENNER Liv 2009 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
GANTUGS Zulaa 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
NUSSBAUMER Marga 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
STÖRMER Emma 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
MATH Hannah 2007 GER MTG Wangen
R --- inscribed
NEUMEISTER Julia 2009 GER FSF Flawil, TSV Tettnang
R --- inscribed
KADRIU Angelina 2008 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
MIHALACHE Sarah 2009 IRL FGL Luzern
R --- inscribed
MIHALACHE Sophie 2007 IRL FGL Luzern
L --- inscribed
PEDRETTI Silvia 2007 ITA MTV München
R --- inscribed
HELFER Anna - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  
ROGGE Neele - GER HFC Bremen R --- cancelled  
GLEICH Lina - GER Rastatter TV R --- cancelled  
SCHNEPF Emma - GER Rastatter TV R --- cancelled  
IHLN Sara - GER TSB Ravensburg R --- cancelled  

13 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RÜDISSER Nola 2007 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
MATH Hannah 2007 GER MTG Wangen
R --- inscribed
WLOTKOWSKI Johanna 2006 GER MTG Wangen
R --- inscribed
KADRIU Angelina 2008 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
WEIGL Pia- Letizia 2005 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
WENK Alexandra 2007 SUI FCSG St. Gallen
--- inscribed
IHLN Sara - GER TSB Ravensburg R --- cancelled  

6 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
POTZSONYI Noel 2013 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
HERMANN Erik Raphael 2015 AUT FC Lustenau
R --- inscribed
SCHLOSSER Valentin 2015 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
WOHLGENANNT Paul Emil 2015 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
KATZENSTEIN Joshua-Johannes 2013 SUI SEB Basel
R --- inscribed
GRABHER Lino - AUT FC Lustenau R --- cancelled  
FERRAI Emilio - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HAGEN Clemens 2012 AUT FC Lustenau
R --- inscribed
HAGEN Julius 2011 AUT FC Lustenau
R --- inscribed
BISCHOF Cornelius 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
LIPKE Julius 2011 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
MÜHLEBACH Timo 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SCHOLTES Maximus 2011 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
VETTER Baldur 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
JENEWEIN Jakob 2011 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
BREM Julius 2011 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
PAWLOWSKI Bo 2011 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
SCHNEIDER Konstantin 2011 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
SCHUPPISSER Ben 2011 SUI FGS Schaffhausen
L --- inscribed
SCHUPPISSER Tom 2011 SUI FGS Schaffhausen
R --- inscribed
SUMA Marvin 2011 SUI FGL Luzern
R --- inscribed
GRABHER John-Lu - AUT FC Lustenau R --- cancelled  
FERRAI Bruno - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  
MADLENER Livia - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  
SCHUCHTER Sophia - AUT R --- cancelled  
SEYBAL Lena - AUT R --- cancelled  
STADELMANN Louis - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 6 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HÄMMERLE Jonas 2009 AUT FC Lustenau
R --- inscribed
BACKHAUS Amon Peter 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
FELDKIRCHNER Jaimie 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HORN Jasper 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
WOLF Roger 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SCHMIDT VEGA Till 2010 GER Heidelberger FC/TSG R.
L --- inscribed
FRANZ Sonnwin Huidi 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
BRUNNER Jonas 2010 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
GAUCH Leon 2009 SUI SEB Basel
R --- inscribed
BENZER Hanna - AUT FC Hohenems R --- cancelled  
BITSCHNAU Niklas - AUT FC Hohenems R --- cancelled  
NUSSBAUMER Marga - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  
BÄTTIG Liam - SUI FGL Luzern R --- cancelled  
ETTLIN Cedric - SUI FGL Luzern R --- cancelled  

9 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HÄMMERLE Jonas 2009 AUT FC Lustenau
R --- inscribed
BACKHAUS Amon Peter 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
FELDKIRCHNER Jaimie 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HORN Jasper 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
WOLF Roger 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
ZINTHAUER Mael 2008 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
FRANZ Sonnwin Huidi 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
HUMMEL Rudy 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
NEUMEISTER Alexander 2007 GER FSF Flawil, TSV Tettnang
R --- inscribed
WEIGL Linus 2007 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
CHERUBINI Niccolo 2007 ITA FCZN Zürich
R --- inscribed
PEDRETTI Lorenzo 2008 ITA MTV München
R --- inscribed
KLAUSER Henrik 2007 SUI FGL Luzern
R --- inscribed
NUBER Louis 2008 SUI FGL Luzern
R --- inscribed
BENZER Hanna - AUT FC Hohenems R --- cancelled  
BITSCHNAU Niklas - AUT FC Hohenems R --- cancelled  
NUSSBAUMER Marga - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  
ETTLIN Cedric - SUI FGL Luzern R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZINTHAUER Mael 2008 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
REN Ruiyang 2006 CHN TG Schwenningen
R --- inscribed
FRANZ Wilfried Ruihzi 2006 GER Rastatter TV
R --- inscribed
MENDE Samuel 2006 GER Rastatter TV
R --- inscribed
ERDMENGER Jonas 2006 GER TG Schwenningen
L --- inscribed
HUMMEL Rudy 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
NEUMEISTER Alexander 2007 GER FSF Flawil, TSV Tettnang
R --- inscribed
WEIGL Linus 2007 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
CHERUBINI Niccolo 2007 ITA FCZN Zürich
R --- inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials