Back to list

Ditzinger Young Masters
GER Ditzingen
July 9, 2022 - July 10, 2022
Required: National license

Epee Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EHLERS Antonia 2014 GER TV Augsburg
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEINRICH Katharina 2012 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
BASSO Carla 2011 GER FC TuS Stuttgart
R --- inscribed
ELTAROV Luana 2012 GER TSV Laupheim
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SVETEC Gabriela 2009 CRO TSV Trudering
R --- inscribed
RÖLLE Astrid 2009 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
MÜLLER Johanna 2010 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
GLEICH Lina 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
JOCH Emily 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
ROLOFF Alexandra 2009 GER TV Augsburg
R --- inscribed
KOLLOCH Marit - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R --- cancelled  

6 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SVETEC Gabriela 2009 CRO TSV Trudering
R --- inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Hardheim-Höpfingen
L --- inscribed
BUCK Marlene 2007 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
PETERS Nina 2008 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
MÜLLER Johanna 2010 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
GLEICH Lina 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
JOCH Emily 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
MEHRLE Franziska 2007 GER SV Esslingen
R --- inscribed
AMLER Maike 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
OBERTHÜR Emma 2008 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
PILIPENKO Elisabeth 2008 NOR Bygdø FK
R --- inscribed

11 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEISE Teska Julia 2006 GER
R --- inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Hardheim-Höpfingen
L --- inscribed
CIOATA Ariadne 2008 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
FRAHM Emilie 2006 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
OBERTHÜR Emma 2008 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
ROLOFF Maria 2006 GER TV Augsburg
R --- inscribed
LANG Fabienne 2005 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
PILIPENKO Elisabeth 2008 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
LOGHIN Athenna 2005 ROU Rastatter TV
R --- inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ERNST Enrico 2013 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
BÖRNER Fabian 2013 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
JAKOBI Martin - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JACOB Lucas 2012 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
HARTWIG Jethro 2012 GER FC Ravenstein
R --- inscribed
JÄGER Marc 2012 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
FRÖBER Matti 2011 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
BAHR Anton Luis 2011 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KAUFMANN Henry 2011 GER TSV Laupheim
R --- inscribed
EHLERS Torben 2011 GER TV Augsburg
R --- inscribed
WEBER Nico 2012 GER TV Lahr
R --- inscribed
GONZÁLEZ Cosimo Maximilian - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R --- cancelled  

8 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MEISBERGER Remo 2010 GER ATSV Saarbrücken
R --- inscribed
JACOB Louis 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
FRANZ Sonnwin Huidi 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
STEIDLE Maximilian 2009 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
RING Cornelius 2010 GER TSG Reutlingen
--- inscribed
BÖRNER Leon 2009 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
FLORIAN Wiget - GER KV Laupheim - Fechten R --- cancelled  

6 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RÖLLE Tristan 2007 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
DIEHL Liam 2008 GER Rastatter TV
R --- inscribed
EBERHARDT Felix Henry 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
FRANZ Sonnwin Huidi 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
KÖR Kian 2008 GER Rastatter TV
R --- inscribed
BAUMGÄRTNER Tim 2007 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
KRAUS Jason 2008 GER SV Esslingen
R --- inscribed
BUCHHOLTZ Jannek 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
SVETEC Gabriel 2008 GER TSV Trudering
R --- inscribed
CHERUBINI Niccolo 2007 SUI FCZN Zürich
R --- inscribed
FLORIAN Wiget - GER KV Laupheim - Fechten R --- cancelled  

10 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HERCOT Matthys 2008 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
L --- inscribed
HARNACK Jonas 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
HEISE Hendrik 2005 GER FC TuS Stuttgart
R --- inscribed
FRANZ Wilfried Ruihzi 2006 GER Rastatter TV
R --- inscribed
MENDE Samuel 2006 GER Rastatter TV
R --- inscribed
BAUMGÄRTNER Tim 2007 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
KNÖDLER Charlie 2005 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
SVETEC Gabriel 2008 GER TSV Trudering
R --- inscribed
CHERUBINI Niccolo 2007 SUI FCZN Zürich
R --- inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
E FRANZ Wilfried Ruihzi GER Rastatter TV
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E LOGHIN Athenna ROU Rastatter TV
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEINRICH Katharina 2012 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
LEHNER Mina 2012 GER Freiburger TS
R --- inscribed
GÜNTZEL Alissa 2011 GER SV Esslingen
R --- inscribed
BRÜGGEMANN Julika 2011 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
JELENKOVIC Iva 2012 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
SCHMIDT Maya 2012 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KÖNCZÖL Edith 2010 GER Freiburger TS
R --- inscribed
HEIDELBERG Lilly 2010 GER SV Esslingen
R --- inscribed
LUPFER Ella 2010 GER SV Esslingen
R --- inscribed
MACK Johanna 2010 GER SV Esslingen
L --- inscribed
NAGY Sakura Clara 2010 GER SV Esslingen
R --- inscribed
KORNBERGER Siri 2009 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
WEDEMEYER Lilli 2010 GER Tübinger Sportfechter
R --- inscribed
ÜSTÜNER Beyzanur 2010 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Hardheim-Höpfingen
L --- inscribed
KÖNCZÖL Edith 2010 GER Freiburger TS
R --- inscribed
ROOZE Clara 2008 GER Freiburger TS
R --- inscribed
KRAUSZ Viktoria 2008 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
GÜNTZEL Vivienne 2007 GER SV Esslingen
R --- inscribed
POPOV Anna - Sophia 2008 GER TG Biberach
R --- inscribed
UNIK Ksenia 2008 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
KETZER Alina 2007 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
DYSHEKOV Laura 2007 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
REICHENECKER Nicole 2008 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
SCHÖNSTEIN Anna 2008 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
HEIDELBERG Lilly - GER SV Esslingen R --- cancelled  
WEDEMEYER Lilli - GER Tübinger Sportfechter R --- cancelled  

11 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ROOZE Clara 2008 GER Freiburger TS
R --- inscribed
LUFT Lilly 2006 GER SV Esslingen
L --- inscribed
POPOV Anna - Sophia 2008 GER TG Biberach
R --- inscribed
WÖRZ Neele 2006 GER VFL Kirchheim
L --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AGIUS Tristan 2013 GBR TSG Kaiserslautern
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEUDORF Vinz 2011 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KÖDEL Nio 2011 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
SCHMID Erik 2011 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
FLACK Emil 2011 GER Freiburger TS
L --- inscribed
RAUSS Paul 2012 GER SV Esslingen
L --- inscribed
KORNBERGER Ole 2012 GER TSG Weinheim
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KNEISSL Alexander 2010 GER SV Esslingen
R --- inscribed
SCHÖßLER Fridjof 2010 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
BERTOSSI Marco 2009 ITA ASU Udine
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AGIUS Henry 2008 GBR TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
BURGMANN Felix 2008 GER Freiburger TS
R --- inscribed
KOTULLA Riccardo 2007 GER SV Esslingen
R --- inscribed
FRITZ Johann 2008 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
MITTELSTAEDT Joel Manolis 2008 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
KIEL Antonio 2007 GER TSV Leinfelden
R --- inscribed
VÖHRINGER Dario 2008 GER Tübinger Sportfechter
R --- inscribed
NEIDHARDT Mika 2007 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
VICKE-EFLER Bruno 2008 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
BERTOSSI Marco 2009 ITA ASU Udine
R --- inscribed

10 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEISE Hendrik 2005 GER FC TuS Stuttgart
R --- inscribed
DOBOVISEK Julian 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
KREIM Jeremias 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
FRITZ Johann 2008 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
KIEL Antonio 2007 GER TSV Leinfelden
R --- inscribed
MUKHOPAD Hlib 2008 UKR
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D HABERMANN Ronja GER VFL Kirchheim
E SCHWANHÄUßER Gernot GER MTV Stuttgart
D SELIM Can GER SC Korb
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

MILDE Bernd GER Coach Sun Aalener Sportallianz
LANGENBACHER Andy GER Coach ETSV Offenburg
HEINRICH Petra GER Parents Sat FC Hardheim-Höpfingen
HARTMANN Markus GER Coach Sun FC Tauberbischofsheim
WEIGAND Jochen GER Coach Sun FC Tauberbischofsheim
BASSO Diane GER Parents Sat FC TuS Stuttgart
BASSO Marc GER Parents Sat FC TuS Stuttgart
MOLTER Peter GER Coach Sat Fechterring Hochwald
FUSSY Andreas GER Parents Sun Freiburger TS
HIRSCHAUER Natalie GER Parents Sun Freiburger TS
KÖNCZÖL Ellen GER Parents Sun Freiburger TS
KÖNCZÖL László GER Parents Sun Freiburger TS
LEHNER Alexander GER Parents Sun Freiburger TS
MÄDER Anke GER Parents Sun Freiburger TS
SCHNABEL Eva GER Parents Sun Freiburger TS
ARANA Luis PER Coach Sun MTV Stuttgart
ILG Rainer GER Parents Sun MTV Stuttgart
SCHROTT Gregor GER Coach Sun MTV Stuttgart
TROCKEL Kai GER Parents Sun MTV Stuttgart
SCHMIDT Corinna GER Coach Sun SC Korb
BORTA Heike GER Coach Sun TG Biberach
KARNATH Kathrin GER Coach Sun TG Biberach
IHLN Vanessa GER Parents Sat TSB Ravensburg
FRITZ Susen GER Coach Sun TSB Schwäbisch Gmünd
BRÜGGEMANN Markus GER Parents TSG Weinheim
REINISCH-MITTELSTAEDT Claudia GER Parents TSG Weinheim
TJARKS Lasse GER Coach TSG Weinheim
SCHMITZ Dieter GER Coach Sat TSV Bayer 04 Leverkusen
BOEHME Mandy GER Parents Sun TSV Neu-Ulm
WEIßENBORN Ingo GER Coach Sun TSV Neu-Ulm
KIENZLE-PFEILSTICKER Hildegard GER Coach Sun Tübinger Sportfechter
MAIER Rainer GER Coach Sun TV Cannstatt
WALTER Marina GER Coach Sun TV Cannstatt