Back to list

Deutsche Meisterschaft
GER Heidenheim
May 21, 2022 - May 22, 2022
Required: National license

Starting place allocation by quotas

All entries are made by the deadline for the waiting list. After the entry deadline, it is decided on the basis of the performance and license quota on the basis of the announced order, who in accordance with. the quota system may start. Messages can be changed and ranking list positions changed by the deadline.

Preview of the allocation of starting places


Last automatic modification of entries from waitinglist: May 17, 2022, 5:00:06 AM

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ARI Elizan 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- waiting
BIESEMANN Leni 2009 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
CHAMI Maja 2009 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
COLAK Nisa 2010 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- waiting
DRAYER Helena 2010 GER SV Waldkirch
L --- waiting
ENOMA Caroline Omosefe 2009 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FRUMENTO Emilia 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
GANGEL Martha 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- waiting
GLAAS Isabella 2010 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
GLEICH Lina 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
GRAF Louisa 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
GRÄßLE Sophia 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
GRIMM Evelina 2009 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
HERZ Elisabeth 2010 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
HERZ Maria 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
HOFFMANN Veronika 2009 GER AF Historie Berlin e.V.
L --- inscribed
HOPPE Lilly Emma 2010 GER FG Merseburger Raben
R --- waiting
ILLMANN Selma 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
KLAUS Nele 2010 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOLLOCH Marit 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KRAHMER Emely 2009 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
LUCKENBACH Emilie 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
LÜERS Juli 2010 GER FC Oldenburg
L --- inscribed
MARX Finja 2010 GER Fechterring Hochwald
L --- inscribed
MASINDE Mila 2010 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
MERSEBURGER Paula 2009 GER Dresdener FC
R --- inscribed
MIKA Salome 2009 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
MINHORST Anni 2010 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
MULAWA Maja 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
NEUMEISTER Julia 2009 GER FSF Flawil, TSV Tettnang
R --- inscribed
NIKIFOROV Viktoria 2009 GER TSF Ditzingen
L --- inscribed
NORDMEYER Helene 2010 GER TV Augsburg
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Nelly 2009 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
PARSCHIN Michelle 2009 GER FC Leipzig
R --- inscribed
PAULAECK Alma 2009 GER Fechtzentrum Berlin
L --- inscribed
PESCHKE Monja 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
PFLUGFELDER Nike 2010 GER SV Waldkirch
L --- inscribed
PRISON Sisilia Jenai 2009 GER TV Homburg
R --- inscribed
RAUER Christina 2009 GER Herner TC
R --- waiting
REINARTZ Helena 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- waiting
RIPPERT Amelie 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
RITZOW Livia 2010 GER FC Leipzig
R --- waiting
RÖLLE Astrid 2009 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
ROLOFF Alexandra 2009 GER TV Augsburg
R --- inscribed
ROSENOW Luise 2010 GER FG Segeberg
L --- waiting
ROTT Chiara 2010 GER OFC Bonn
R --- waiting
RUTKOWSKY Lena-Marie 2010 GER Herner TC
R --- inscribed
SANDER Tabea 2009 GER EFG Essen
R --- inscribed
SCHALLERT Anna- Helena 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
SCHEELE Charlotte 2010 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
SCHMUTZ Kim 2009 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
SEIDEL Seraphina Aglaia 2009 GER FC Leipzig
L --- inscribed
SELL Sophia 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- waiting
SIEMER Annika Clara 2009 GER FSG Warendorf
R --- inscribed
SIMON Lena 2009 GER Dresdener FC
R --- inscribed
SINGH SUD Laura 2010 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
STERNBERG Lya 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
SÜNDERHAUF Anna 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
TUCHEN Emily Fay 2010 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
VOIGT Karla 2009 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed
VON WOLFF Emma 2010 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
WERNER Sophia 2010 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZWICKER Annemarie 2010 GER FSF Flawil, FC Konstanz
R --- waiting
PETROVICI Antonia 2010 ROU FC Offenbach
R --- inscribed
QUERMANN Marlene - GER FS Bielefelder TG R --- cancelled  

54 Entries, 12 pending, 1 cancelled

Athlete Federation lic N R
PIWARZ Clara Elise 2010 GER Dresdener FC R GER SN - 10
DROESCHER Hannah 2010 GER FC Leipzig R GER SN - 13
SCHWEZ Emily 2010 GER FC Leipzig R GER SN - 14
UHLIG Muriel 2010 GER FC Leipzig R GER SN - 12
SCHÄFER Olivia 2010 GER TV Homburg R GER SA - 5

4 Pre-entries

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BENDER Simon GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN CARDUCCI Lilia GER Württembergischer Fechterbund e.V.
CN ETTENGRUBER Marcel GER Bayerischer Fechterverband e.V.
B HAENSCHKE Louis Albert GER Württembergischer Fechterbund e.V.
CN HÖGNER Richard GER Sächsischer Fechtverband e.V.
CN MANS Rianne Maria Helena GER Sächsischer Fechtverband e.V.
CN MINGOLLA GERMAN Victor ESP Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN NILLIUS Fabian GER Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
CN NOTHELFER Janik GER Württembergischer Fechterbund e.V.
B SCHALLENKAMMER Lisa GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN SPANIER Felix GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN STANGE Jakob GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN STEFFENS Emma GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN WAGNER Julia GER Berliner Fechterbund e.V.
CN WIESE Hendrik GER Fechtverband Niedersachsen e.V.
CN ZIMMERMANN Henri GER Württembergischer Fechterbund e.V.
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   BUTSCHKAU Hartmut GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   KNOBLOCH Thomas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN DRESCHER Jonathan GER Bayerischer Fechterverband e.V.
Referee B HAENSCHKE Louis Albert GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN MANS Rianne Maria Helena GER Bayerischer Fechterverband e.V.
Referee CN ROPERTZ Benjamin GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Epee Women's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WUERTTEMBERG
GER --- inscribed  
SAAR
GER --- inscribed  
BADEN-NORD
GER --- inscribed  
BADEN-SUED
GER --- inscribed  
HESSEN
GER --- inscribed  
HESSEN 2
GER --- waiting  
NORDRHEIN
GER --- inscribed  
BERLIN
GER --- inscribed  
NORDRHEIN 2
GER --- inscribed  
SACHSEN
GER --- inscribed  
SACHSEN 2
GER --- waiting  
NORDRHEIN 3
GER --- waiting  
BAYERN
- --- cancelled  
WUERTTEMBERG 2
- --- cancelled  

9 Entries, 3 pending, 2 cancelled

Athlete Federation lic N R
FC OFFENBACH
FC Offenbach (GER)
- GER - GER HE Declined  
FECHTZENTRUM SOLINGEN
Fechtzentrum Solingen (GER)
- GER - GER NR Declined  
VFL BAD NAUHEIM
VFL Bad Nauheim (GER)
- GER - GER HE Declined  

0 Pre-entries

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BENDER Simon GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN ETTENGRUBER Marcel GER Bayerischer Fechterverband e.V.
B GROPPER Johanna GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.
B HAENSCHKE Louis Albert GER Württembergischer Fechterbund e.V.
CN HÖGNER Richard GER Sächsischer Fechtverband e.V.
CN KRAUSE Dirk GER Sächsischer Fechtverband e.V.
CN MINGOLLA GERMAN Victor ESP Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN NOTHELFER Janik GER Württembergischer Fechterbund e.V.
CN STANGE Jakob GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN STEFFENS Emma GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN WAGNER Julia GER Berliner Fechterbund e.V.
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   BUTSCHKAU Hartmut GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   KNOBLOCH Thomas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN DRESCHER Jonathan GER Bayerischer Fechterverband e.V.
Referee B HAENSCHKE Louis Albert GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN ROPERTZ Benjamin GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AHLVERS Max 2009 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
BANOWITZ Constantin 2009 GER TV Homburg
R --- inscribed
BAUMGARTL Matti 2010 GER SSV Ettal
R --- inscribed
BAYER Mighty Maitian 2009 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
BERTELE Lars 2010 GER Heidenheimer SB
R --- waiting
BOLLENDORF Tim 2010 GER SV Böblingen
R --- waiting
BÖRNER Leon 2009 GER TSV Pliezhausen
R --- waiting
BRÜCKMANN Bjarne 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
CORBIE Mika 2009 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
EICHHORN Sebastian 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
EULER Jakob 2010 GER TV Kaufbeuren
L --- inscribed
FAILENSCHMID Moritz 2010 GER SV Böblingen
R --- inscribed
FEY Tom 2010 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
FISCHER Tim 2009 GER SC Itzehoe
R --- inscribed
FRANZ Sonnwin Huidi 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
GIERSBACH Leonard 2009 GER TV Dillenburg
R --- waiting
GREWER Tobias 2010 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
HÄBERLE Max 2010 GER Heidenheimer SB
R --- waiting
HAMM Florian Julius 2009 GER FC Konstanz
R --- inscribed
HÄNSCH Anton 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
HELLMICH Richard 2010 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
HEUSER Tobias 2009 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
HIKEL Benjamin Lukas 2010 GER SV Böblingen
R --- inscribed
HOFSOMMER Tristan 2009 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- inscribed
HOLLBURG Karl 2009 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
JACOB Louis 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
JANKE David 2009 GER FSG Warendorf
R --- inscribed
JOUANI Zakharia 2009 GER FC Grunewald
R --- inscribed
KOCH Franz 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
KUMMER Eilert 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUMMER Rainald 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KÜNZE Sebastian 2009 GER Sportfechten Laim
R --- inscribed
LÓPEZ GERNER Alex Paul 2009 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
LÜDEMANN Neo Maxim 2009 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
LUTZENBERGER Marcos 2010 GER TV Kaufbeuren
R --- inscribed
MARCHET Bruno 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
MEIER Benno 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MEISBERGER Remo 2010 GER ATSV Saarbrücken
R --- waiting
MESSERSCHMIDT Linus 2010 GER TSG Reutlingen
R --- waiting
MIDDENDORF Theo 2010 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
NAMEK Aran 2009 GER TSG Friesenheim
--- inscribed
NASSAR Adham 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- waiting
NICK Moritz 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
POLLEY Elias 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- waiting
PRINZ Jaron Linus 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
PÜTTMANN Hannes Jasper 2009 GER Fechtzentrum Solingen
L --- waiting
REINEKE Franz 2009 GER SSV Ettal
L --- inscribed
RUMMLER Jean 2009 GER Darmstädter FC
--- inscribed
RUPPERT Paul 2010 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
SAUR Julian Joel 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHATTENFROH Theodor 2009 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
SCHIELKE Jan-Luca 2010 GER SV Böblingen
R --- waiting
SCHREIBER Luis 2009 GER SSV Ettal
L --- inscribed
SCHÜNKE Hendrik 2010 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
SCHÜTZ Eric 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SCHWARZ Julian 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
STRAUB Ben 2010 GER ATSV Saarbrücken
R --- inscribed
STREIT Mauritz 2009 GER BFC Rösrath
R --- inscribed
STROHSCHEIN Leo 2009 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- waiting
TATAROV Arseny 2010 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
TCHANG Emil 2010 GER ATSV Saarbrücken
R --- inscribed
TELL Luis 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- waiting
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli 2009 GER TV Markkleeberg
R --- waiting
VOGEL Caspar 2009 GER OFC Bonn
R --- inscribed
VOGEL Linus 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
VON SALDERN Felix 2009 GER TV Augsburg
R --- inscribed
WEBER Henning 2009 GER Lohausener SV
R --- inscribed
WECKER Benjamin 2009 GER TV Paderborn
R --- inscribed
ZIMMERMANN Maxim 2010 GER FSG Warendorf
R --- inscribed
ZUCCHINI Matteo 2009 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
BREUNIG Hermann - GER FC Hardheim-Höpfingen R --- cancelled  
FERREIRA GONCALVES Cristiano - GER FC Offenbach R --- cancelled  
KEITEL Moritz - GER Heidenheimer SB R --- cancelled  

56 Entries, 14 pending, 3 cancelled

Athlete Federation lic N R
SPIEGEL Alexander 2009 GER FC Leipzig R GER SN - 7
WACHS Phillip Maximilian 2009 GER FC Leipzig R GER SN - -

2 Pre-entries

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BENDER Simon GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN CARDUCCI Lilia GER Württembergischer Fechterbund e.V.
CN ETTENGRUBER Marcel GER Bayerischer Fechterverband e.V.
B HAENSCHKE Louis Albert GER Württembergischer Fechterbund e.V.
CN HÖGNER Richard GER Sächsischer Fechtverband e.V.
CN MANS Rianne Maria Helena GER Sächsischer Fechtverband e.V.
CN MINGOLLA GERMAN Victor ESP Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN NILLIUS Fabian GER Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
CN NOTHELFER Janik GER Württembergischer Fechterbund e.V.
B SCHALLENKAMMER Lisa GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN SPANIER Felix GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN STANGE Jakob GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN STEFFENS Emma GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN WAGNER Julia GER Berliner Fechterbund e.V.
CN WIESE Hendrik GER Fechtverband Niedersachsen e.V.
CN ZIMMERMANN Henri GER Württembergischer Fechterbund e.V.
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
REICH Nina GER FC Berlin Südwest (GER) Coach
PASICHNYK Gennadiy UKR FC Grunewald (GER) Coach
WAGNER Julia GER Fechtzentrum Berlin (GER) Coach
WASZAK Phil GER TSV Berlin-Wittenau (GER) Coach
SINGH SUD Annette GER TSV Berlin-Wittenau (GER) Parents
GERNER Karin GER TSV Berlin-Wittenau (GER) Parents
LÓPEZ HERNÁNDEZ Alejandro GER TSV Berlin-Wittenau (GER) Parents

Confirmed invitations

Official   BUTSCHKAU Hartmut GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   KNOBLOCH Thomas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN ETTENGRUBER Marcel GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN NOTHELFER Janik GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Epee Men's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAYERN
GER --- inscribed  
BAYERN 2
GER --- waiting  
SAAR
GER --- inscribed  
WUERTTEMBERG
GER --- inscribed  
WUERTTEMBERG 2
GER --- inscribed  
BADEN-NORD
GER --- inscribed  
HESSEN
GER --- inscribed  
HESSEN 2
GER --- inscribed  
BERLIN
GER --- inscribed  
NORDRHEIN
GER --- inscribed  
NORDRHEIN 2
GER --- inscribed  
SACHSEN
GER --- inscribed  
NORDRHEIN 3
GER --- waiting  

11 Entries, 2 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R
FECHTZENTRUM SOLINGEN
Fechtzentrum Solingen (GER)
- GER - GER NR Declined  
VFL BAD NAUHEIM
VFL Bad Nauheim (GER)
- GER - GER HE Declined  

0 Pre-entries

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN ANDING Tino GER Berliner Fechterbund e.V.
CN BENDER Simon GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN ETTENGRUBER Marcel GER Bayerischer Fechterverband e.V.
B GROPPER Johanna GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.
B HAENSCHKE Louis Albert GER Württembergischer Fechterbund e.V.
CN HÖGNER Richard GER Sächsischer Fechtverband e.V.
CN KRAUSE Dirk GER Sächsischer Fechtverband e.V.
CN MINGOLLA GERMAN Victor ESP Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN NOTHELFER Janik GER Württembergischer Fechterbund e.V.
CN STANGE Jakob GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.
CN STEFFENS Emma GER Hessischer Fechterverband e.V.
CN WAGNER Julia GER Berliner Fechterbund e.V.
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   BUTSCHKAU Hartmut GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   KNOBLOCH Thomas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN ETTENGRUBER Marcel GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN NOTHELFER Janik GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Officials

BAUMGARTL Rainer GER Parents Bayerischer Fechterverband e.V.
EULER Conrad GER Coach Bayerischer Fechterverband e.V.
LUTZENBERGER Andreas GER Parents Bayerischer Fechterverband e.V.
MARSCHALL Laura GER Coach Bayerischer Fechterverband e.V.
MARTINEZ DE LUTZENBERGER Mayda GER Parents Bayerischer Fechterverband e.V.
REINEKE Uwe GER Parents Bayerischer Fechterverband e.V.
SEDLMAIR-HÖRMANN Monica GER Coach Bayerischer Fechterverband e.V.
BANOWITZ Michael GER Parents Fechterbund Saar e.V.
BIESEMANN Manuel GER Parents Fechterbund Saar e.V.
BRUNK-SCHÄFER Kirstin GER Coach Fechterbund Saar e.V.
IMBSWEILER Lars GER Coach Fechterbund Saar e.V.
MARX Marco GER Parents Fechterbund Saar e.V.
MARX Stefanie GER Parents Fechterbund Saar e.V.
MEISBERGER Barbara GER Parents Fechterbund Saar e.V.
MOLTER Peter GER Coach Fechterbund Saar e.V.
SARA Gambiolo ITA Parents Fechterbund Saar e.V.
STRAUB Leon GER Coach Fechterbund Saar e.V.
STRAUB Nicole GER Parents Fechterbund Saar e.V.
TCHANG Valerie FRA Parents Fechterbund Saar e.V.
LINOW Holger GER Coach Sat Fechterbund Schleswig-Holstein e.V.
BATHKE Lars GER Parents Sat Fechtverband Niedersachsen e.V.
LIPINSKI Wilfried GER Coach Sat Fechtverband Niedersachsen e.V.
PAGALOV Mered SWE Coach Sat Fechtverband Niedersachsen e.V.
AHMED Ola Abdelmonem Hassan GER Parents Hessischer Fechterverband e.V.
BRÜCKMANN Bernd GER Parents Hessischer Fechterverband e.V.
EHRINGHAUS Elena GER Coach Hessischer Fechterverband e.V.
ERENBURG Wladislav GER Coach Hessischer Fechterverband e.V.
PETROVICI Gabriel Adrian ROU Coach Hessischer Fechterverband e.V.
RUSS Martin GER Coach Hessischer Fechterverband e.V.
TATAROV Evgeny GER Parents Hessischer Fechterverband e.V.
GAYK Tobias GER Coach Rheinischer Fechter-Bund e.V.
LEE Young-Hee GER Parents Rheinischer Fechter-Bund e.V.
LUCKENBACH Christina GER Parents Rheinischer Fechter-Bund e.V.
NIETHEN Jan GER Coach Rheinischer Fechter-Bund e.V.
RIPPERT Angelika GER Coach Rheinischer Fechter-Bund e.V.
RIPPERT Ariane GER Coach Rheinischer Fechter-Bund e.V.
SCHMITZ Dieter GER Coach Sat Sun Rheinischer Fechter-Bund e.V.
SIKKER Igor GER Coach Rheinischer Fechter-Bund e.V.
SPAUTZ Falk GER Coach Rheinischer Fechter-Bund e.V.
VOGEL Martin GER Parents Rheinischer Fechter-Bund e.V.
WIßKIRCHEN Thomas GER Coach Rheinischer Fechter-Bund e.V.
VERST Gerald GER Coach Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
HERRMANN Maximilian GER Coach Westfälischer Fechter Bund e.V.
HOFSOMMER Gudrun GER Coach Westfälischer Fechter Bund e.V.
JANKE Helen GER Parents Westfälischer Fechter Bund e.V.
JANKE Thorsten GER Parents Westfälischer Fechter Bund e.V.
MÜLLER Henrik GER Coach Westfälischer Fechter Bund e.V.
RAUER Susanne GER Parents Westfälischer Fechter Bund e.V.
RAUER Thorsten GER Parents Westfälischer Fechter Bund e.V.
RUTKOWSKY Martin GER Coach Westfälischer Fechter Bund e.V.
SCHEELE Christina GER Parents Westfälischer Fechter Bund e.V.
SCHEELE Johannes GER Parents Westfälischer Fechter Bund e.V.
SCHEELE Tim GER Parents Westfälischer Fechter Bund e.V.
SIEMER Dörte GER Parents Westfälischer Fechter Bund e.V.
ZIMMERMANN Michael GER Coach Westfälischer Fechter Bund e.V.
BLANK Jannis GER Coach Sat Sun Württembergischer Fechterbund e.V.
STEIN Philipp GER Coach Sat Sun Württembergischer Fechterbund e.V.
SZEGEDI Zoltan GER Coach Sat Sun Württembergischer Fechterbund e.V.