Back to list

Elbland Cup
GER Radebeul
November 13, 2021 - November 14, 2021
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DEUTSCHMANN Gerda Luise 2012 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
GROSCHE Eva 2012 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
HEBER Helena 2011 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
HERRMANN Amalia 2012 GER FSV Görlitz
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Confirmed invitations

Official   ORSCHEL Ralph-Botho GER Ophardt Team Sportevent

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GRUND Florentine 2009 GER Dresdener FC
R --- inscribed
ILLMANN Selma 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
NICKOL Martha 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
PIWARZ Clara-Elise 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
VON KOSLOWSKI Jella 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
GROSCHE Martha 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
REINSCH Rahel 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SAUER Thea Amelie 2010 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Confirmed invitations

Official   ORSCHEL Ralph-Botho GER Ophardt Team Sportevent

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PIWARZ Anna-Charlotte 2008 GER Dresdener FC
R --- inscribed
KRASKA Milena 2008 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
RANFT Abby 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
RÖTHIG Helene 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SCHNEIDER Marlene 2008 GER Fechtclub Radebeul
L --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Confirmed invitations

Official   ORSCHEL Ralph-Botho GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DUNTSCH Gustav 2012 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
RICHTER Jannes 2011 GER Fechtclub Radebeul
L --- inscribed
WAPPLER Gustav 2011 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Confirmed invitations

Official   ORSCHEL Ralph-Botho GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KOCH Franz 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
WUNDERLICH Theo 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
BATZKE Willy 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
DEUTSCHMANN Richard 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
FELGNER Aatos 2010 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
HANITSCH Finn-Pepe 2010 GER Fechtclub Radebeul
L --- inscribed
NIEBUHR Arik 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
REIßMANN Moritz 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SCHNEIDER Alfred 2010 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SCHOLZ Fabian 2010 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SKIRLO Henry 2010 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
ZACHARIAS Ferdinand 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Confirmed invitations

Official   ORSCHEL Ralph-Botho GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BERGERT Michael 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
BRETSCHNEIDER Emil 2008 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
DIETZE Conrad 2007 GER Fechtclub Radebeul
L --- inscribed
GUßMANN Moritz Paul 2007 GER Fechtclub Radebeul
L --- inscribed
HAUKE Dominique 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
HOPPE Adrian 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
KLEIN Karl 2008 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
NEMAT Malte 2008 GER Fechtclub Radebeul
L --- inscribed
POHLACK Konrad Alexander 2008 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
RENTZSCH Erik 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
WENDLAND Carl 2008 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
ZACHARIAS Ferdinand 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Confirmed invitations

Official   ORSCHEL Ralph-Botho GER Ophardt Team Sportevent

Officials

KELLER Emilia GER Coach Fechtclub Radebeul
PECHE Hubert GER Coach Fechtclub Radebeul
PECHE Robert GER Coach Fechtclub Radebeul
WOLF Gudrun GER Coach Fechtclub Radebeul