Back to list

Bonner Degen- Cup
GER Bonn
December 4, 2021 - December 5, 2021
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BREITBACH Stella Sofie 2011 GER EFG Essen
R --- inscribed
KEIVANDARIAN Maryam 2011 GER EFG Essen
R --- inscribed
MOLL Marie 2011 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HEINRICH Katharina 2012 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
LEENEN Wilma 2011 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
STREUFERT Hanna 2012 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
ZVEREV Maja 2011 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
TOSUN Lea 2011 GER OFC Bonn
R --- inscribed
KOLDITZ Lucy-Constanze 2011 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
OTTOW Marla - GER Fechtzentrum Solingen R --- cancelled  

9 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D AHMED Ola GER Eintracht Frankfurt
CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
BLÖMER Ladina GER Fechtzentrum Solingen
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
CSIRE Lajos GER Fecht Club Krefeld
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
M1 HEIMANN Anton GER Fechtzentrum Solingen
D HEINECKE Max-Julius GER TV Dillenburg
D HUSEMANN Luca GER EFG Essen
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
CN LENNARTZ Arndt GER OFC Bonn
M1 MACCHIANO Leandro GER Fechtzentrum Solingen
L MARIEN Isabel GER Fechterring Hochwald
M1 SCHMIDT Joel GER Fecht Club Krefeld
M1 SCHMIDT Julian GER Fechtzentrum Solingen
WALESCHKOWSKI Hannah GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Thomas GER BFC Rösrath
D ZVEREV Konstantin GER Frankfurter TV
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SUN Pujia 2010 CHN Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
BRÜSKE Greta 2009 GER EFG Essen
R --- inscribed
SANDER Tabea 2009 GER EFG Essen
R --- inscribed
WEBER Antonia 2009 GER EFG Essen
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Nelly 2009 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
STERNBERG Lya 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KRAHMER Emely 2009 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
MINHORST Anni 2010 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
MARX Finja 2010 GER Fechterring Hochwald
L --- inscribed
ARI Elizan 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
FUHRMANN Cara 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
IRSIGLER Fabienne 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
REINARTZ Helena 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
RIPPERT Amelie 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SELL Sophia 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
FECHNER Carolin 2010 GER OFC Bonn
R --- inscribed
ROTT Chiara 2010 GER OFC Bonn
R --- inscribed
BABER Flora 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
GANGEL Martha 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOLLOCH Marit 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
LUCKENBACH Emilie 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
LÜTZENKIRCHEN Maria 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
NICKEL Tabea 2010 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
PETROVICI Antonia 2010 ROU FC Offenbach
R --- inscribed

26 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D AHMED Ola GER Eintracht Frankfurt
CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
BLÖMER Ladina GER Fechtzentrum Solingen
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
CSIRE Lajos GER Fecht Club Krefeld
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
M1 HEIMANN Anton GER Fechtzentrum Solingen
D HEINECKE Max-Julius GER TV Dillenburg
D HUSEMANN Luca GER EFG Essen
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
CN LENNARTZ Arndt GER OFC Bonn
M1 MACCHIANO Leandro GER Fechtzentrum Solingen
L MARIEN Isabel GER Fechterring Hochwald
M1 SCHMIDT Joel GER Fecht Club Krefeld
M1 SCHMIDT Julian GER Fechtzentrum Solingen
WALESCHKOWSKI Hannah GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Thomas GER BFC Rösrath
D ZVEREV Konstantin GER Frankfurter TV
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SZEKERES Lily 2008 BEL Flanders Fencing
R --- inscribed
HOWE Meret 2005 GER BFC Rösrath
L --- inscribed
BORGHS Louise 2005 GER EFG Essen
R --- inscribed
CEVIKOL Eda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SHA Chuyi 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Hardheim-Höpfingen
L --- inscribed
GLASER Pauline 2008 GER FC Kassel
R --- inscribed
GRASSEWITZ Franziska 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
LAUERWALD Mathilda 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
DÖRR Mailin 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FRICKE Fiona 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KUNISCH Matilda 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
STERNBERG Ina 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
MARX Charlotte 2005 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
BIENEFELD Maya 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
LIBRALATO Sara 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
LIETO Alyssa 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MEHLHAFF Maria 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
REIHS Meika 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
TURCHI Laura 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
HAUK Eva 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
BUSCHMEIER Emilia 2007 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
EINENCKEL Charlotte 2007 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
LOESENBECK Amelie 2006 GER FS Bielefelder TG
L --- inscribed
MAIER Mara 2005 GER FSG Warendorf
R --- inscribed
BODE Josephine 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
MEYER Fiona 2006 GER MTV Minden
R --- inscribed
DITSCHEID Isabel 2006 GER OFC Bonn
R --- inscribed
KLOETER Frederika 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
LEBRENZ Mia 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
STUMPF Lea Marie 2008 GER OFC Bonn
R --- inscribed
WIERSCHEM Lara Jools 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
SCHOLZ Kira 2005 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
AMIAN Laura 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
BERNSTEIN Viktoria 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
GONANO Juna 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
GRUPE Mia 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
LÜTZENKIRCHEN Lina 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
LÜTZENKIRCHEN Sara 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
RANK Marie Leonore 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
HENRICH Lillian Charlize 2006 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
REINHARDT Josephine 2007 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
WEINERT Isabel 2007 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
KALLENBORN Sophie - GER TV Wetzlar R --- cancelled  

43 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D AHMED Ola GER Eintracht Frankfurt
CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
BLÖMER Ladina GER Fechtzentrum Solingen
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
CSIRE Lajos GER Fecht Club Krefeld
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
M1 HEIMANN Anton GER Fechtzentrum Solingen
D HEINECKE Max-Julius GER TV Dillenburg
D HUSEMANN Luca GER EFG Essen
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
CN LENNARTZ Arndt GER OFC Bonn
M1 MACCHIANO Leandro GER Fechtzentrum Solingen
L MARIEN Isabel GER Fechterring Hochwald
M1 SCHMIDT Joel GER Fecht Club Krefeld
M1 SCHMIDT Julian GER Fechtzentrum Solingen
WALESCHKOWSKI Hannah GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Thomas GER BFC Rösrath
D ZVEREV Konstantin GER Frankfurter TV
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MÜLLER Tomke 2003 GER 1. FC Holz
R --- inscribed
EL AYARI Julia 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Nareman 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ULLRICH Nina 2004 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
WALLNER Josefine 2003 GER FC Gröbenzell
L --- inscribed
GLASER Pauline 2008 GER FC Kassel
R --- inscribed
GRASSEWITZ Franziska 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
PAULSFELD Alexia 2002 GER FC Kassel
R --- inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R --- inscribed
DÖRR Mailin 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FRICKE Fiona 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KUNISCH Matilda 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
STERNBERG Ina 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
BIENEFELD Maya 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
LANGER Franziska 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
LIBRALATO Sara 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
LIETO Alyssa 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MEHLHAFF Maria 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
REIHS Alina Victoria 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
TURCHI Laura 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
BODE Josephine 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
BRAUCKMANN Anna 2002 GER Neusser SV
R --- inscribed
MEIER Jana 2003 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
WEBER Ellen 2004 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
AMIAN Laura 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
BERNSTEIN Viktoria 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
GONANO Juna 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
RANK Marie Leonore 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
WEDEL Floria 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
HULVERSHORN Lisa 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
BARTNIK Julia 2004 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
MARIE-VICTORINE Kessler 2003 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
BOXHEIMER Sonja - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
ULLRICH Clara - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
REIHS Meika - GER Fechtzentrum Solingen R --- cancelled  
SCHOLZ Kira - GER SSG Bensheim R --- cancelled  

33 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
KONDRING Philipp GER VFL Bad Nauheim
D KRAHMER Mathias GER Fecht Club Krefeld
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
CN LENNARTZ Arndt GER OFC Bonn
D MEIER Kassian GER Fechtzentrum Solingen
M1 SCHMIDT Julian GER Fechtzentrum Solingen
M1 SPIERZAK Lorenz GER Fechtzentrum Solingen
TATAROV Evgeny GER TV Dillenburg
ULLRICH Clara GER Eintracht Frankfurt
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHANG Haomeng 2011 CHN SSG Bensheim
R --- inscribed
CLOTTEY Joseph Edmond 2011 GER EFG Essen
R --- inscribed
FRICKE Justus 2011 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HAGEN Vincent 2011 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
HEITLAND Theo 2011 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
BALI Florian 2011 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
ENGELS Henri Jasper 2012 GER OFC Bonn
R --- inscribed
FISCHER Johann Friedrich 2011 GER OFC Bonn
R --- inscribed
SCHUCHART Emil 2011 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D AHMED Ola GER Eintracht Frankfurt
CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
BLÖMER Ladina GER Fechtzentrum Solingen
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
CSIRE Lajos GER Fecht Club Krefeld
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
M1 HEIMANN Anton GER Fechtzentrum Solingen
D HEINECKE Max-Julius GER TV Dillenburg
D HUSEMANN Luca GER EFG Essen
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
CN LENNARTZ Arndt GER OFC Bonn
M1 MACCHIANO Leandro GER Fechtzentrum Solingen
L MARIEN Isabel GER Fechterring Hochwald
M1 SCHMIDT Joel GER Fecht Club Krefeld
M1 SCHMIDT Julian GER Fechtzentrum Solingen
WALESCHKOWSKI Hannah GER EFG Essen
D ZVEREV Konstantin GER Frankfurter TV
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TONG Felix Kuo 2009 CHN Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
STREIT Mauritz 2009 GER BFC Rösrath
R --- inscribed
BRÜCKMANN Bjarne 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FERREIRA GONCLAVES Cristiano 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
SCHEIBE Philipp 2009 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
DONAUBAUER Lasse 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MEIER Benno 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MICZKO Marcus 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
NASSAR Adham 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
PRINZ Jaron Linus 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
PÜTTMANN Hannes Jasper 2009 GER Fechtzentrum Solingen
L --- inscribed
SCHÜTZ Eric 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
TELL Luis 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
HOFSOMMER Tristan 2009 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- inscribed
BAYER Mighty Maitian 2009 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
WEBER Henning 2009 GER Lohausener SV
R --- inscribed
VOGEL Caspar 2009 GER OFC Bonn
R --- inscribed
FEY Tom 2010 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
HÄNSCH Anton 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
GIERSBACH Leonard 2009 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
TATAROV Arseny 2010 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
HEUSER Tobias 2009 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed

22 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
KONDRING Philipp GER VFL Bad Nauheim
D KRAHMER Mathias GER Fecht Club Krefeld
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
CN LENNARTZ Arndt GER OFC Bonn
D MEIER Kassian GER Fechtzentrum Solingen
M1 SCHMIDT Julian GER Fechtzentrum Solingen
M1 SPIERZAK Lorenz GER Fechtzentrum Solingen
TATAROV Evgeny GER TV Dillenburg
ULLRICH Clara GER Eintracht Frankfurt
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RYAPOV Kaloyan 2005 BUL Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
DENG Levi 2008 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
HERTWECK Andri 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MARTIN Jasper 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
MIKES Julian 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Ahmed 2006 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Moritz 2006 GER FC Kassel
L --- inscribed
KUNISCH Henri 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HAUGK Laurenz Alexander 2007 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
KRAHMER Eryk 2006 GER Fecht Club Krefeld
L --- inscribed
SCHÖMER Jonas 2006 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
HEIMANN Anton 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MACCHIANO Leandro 2007 GER Fechtzentrum Solingen
L --- inscribed
PRINZ Jonathan Luis 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SCHRUMPF Vincent 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
STANGE Jakob 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
WIENANDS Jeremy 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MEILWES Lukas 2005 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- inscribed
GIANNOLO Valerio 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
OTTO Bo 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
ZVEREV Tim 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
GROTKAMP Paul 2006 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
KNABENREICH Julian 2005 GER FS Bielefelder TG
L --- inscribed
MORLANG Kim 2007 GER Lohausener SV
R --- inscribed
BINGENER Tim 2006 GER Lüdenscheider TV
R --- inscribed
CONRADS Henri 2005 GER OFC Bonn
R --- inscribed
DITSCHEID Jan 2008 GER OFC Bonn
R --- inscribed
LENNARTZ Daan 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
POHL Marc Arthur 2006 GER OFC Bonn
L --- inscribed
GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
MÜLLER Benno 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
PURAT Christian 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
SCHUMACHER Rafael 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
GERNDT Jan 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
HEINECKE Max-Julius 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
TATAROV Viktor 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
IRLEBORN Noah Leander 2006 GER TV Gladbeck
R --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
BARBAS Sebastian 2008 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
DEMIRAL Cevdet Görkem 2007 TUR OFC Bonn
R --- inscribed
SCHMIDT Julian - GER Fechtzentrum Solingen R --- cancelled  
KOLDITZ Gideon-Lucien - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R --- cancelled  
SCHILLER Nick - GER TV Wetzlar R --- cancelled  

40 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
KONDRING Philipp GER VFL Bad Nauheim
D KRAHMER Mathias GER Fecht Club Krefeld
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
CN LENNARTZ Arndt GER OFC Bonn
D MEIER Kassian GER Fechtzentrum Solingen
M1 SCHMIDT Julian GER Fechtzentrum Solingen
M1 SPIERZAK Lorenz GER Fechtzentrum Solingen
TATAROV Evgeny GER TV Dillenburg
ULLRICH Clara GER Eintracht Frankfurt
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VAN QUATHEM Simon 2003 BEL SA Jerzy Wezowski
R --- inscribed
PINKERT Jan 2004 GER BFC Rösrath
R 1.18 inscribed
SCHNEIDER Julian 2004 GER BFC Rösrath
R --- inscribed
ATTA Leopold 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
REINING Riccardo 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
RIEGER Joshua 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Moritz 2006 GER FC Kassel
L --- inscribed
DERGAY David 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
NÄHRING Till 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
ARNHOLD Timon 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 1.15 inscribed
BÖHMER Philipp 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 1.10 inscribed
BRYCHCY Jakob 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 1.9 inscribed
KRAHMER Eryk 2006 GER Fecht Club Krefeld
L --- inscribed
MARX Valentino 2003 GER Fechterring Hochwald
L --- inscribed
MEIER Kassian 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.7 inscribed
PRINZ Jonathan Luis 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SPIERZAK Lorenz 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.12 inscribed
WIENANDS Jeremy 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MEIER Niklas 2004 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- inscribed
GIANNOLO Valerio 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
HORSTBRINK Moritz 2004 GER FS Bielefelder TG
R 1.2 inscribed
KNABENREICH Julian 2005 GER FS Bielefelder TG
L --- inscribed
BINGENER Tim 2006 GER Lüdenscheider TV
R 1.3 inscribed
LEMKEN Christoph 2003 GER Neusser SV
R 1.17 inscribed
KRAUSE Johannes 2002 GER OFC Bonn
R --- inscribed
LENNARTZ Daan 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
POHL Marc Arthur 2006 GER OFC Bonn
L --- inscribed
POETEN Falk 2004 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
HAHNEL Thore 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.22 inscribed
LUCKENBACH Nick 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
SCHULZ Tobias 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 1.8 inscribed
SCHUMACHER Rafael 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed

35 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D AHMED Ola GER Eintracht Frankfurt
CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
BLÖMER Ladina GER Fechtzentrum Solingen
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
CSIRE Lajos GER Fecht Club Krefeld
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
M1 HEIMANN Anton GER Fechtzentrum Solingen
D HEINECKE Max-Julius GER TV Dillenburg
D HUSEMANN Luca GER EFG Essen
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
CN LENNARTZ Arndt GER OFC Bonn
M1 MACCHIANO Leandro GER Fechtzentrum Solingen
L MARIEN Isabel GER Fechterring Hochwald
M1 SCHMIDT Joel GER Fecht Club Krefeld
M1 SCHMIDT Julian GER Fechtzentrum Solingen
WALESCHKOWSKI Hannah GER EFG Essen
D ZVEREV Konstantin GER Frankfurter TV
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Officials

FREVEL Petra GER Parents Sat Sun 1. FC Holz
GRÜTER Uwe GER Parents Sat BFC Rösrath
SCHNEIDER Ulrich GER Parents Sat BFC Rösrath
STREIT Christine GER Parents Sun BFC Rösrath
WIßKIRCHEN Thomas GER Coach Sat Sun BFC Rösrath
HOHLBEIN Frauke GER Coach Sat EFG Essen
SIKKER Igor GER Coach Sat EFG Essen
GNICHWITZ Claus GER Parents Sun Eintracht Frankfurt
GUTERMUTH Martina GER Coach Sat Sun Eintracht Frankfurt
JONAS Elke GER Coach Sun Eintracht Frankfurt
MARTIN Sabina GER Parents Sun Eintracht Frankfurt
RANGELOVA Irina BUL Parents Sun Eintracht Frankfurt
ULLRICH Peter GER Parents Sun Eintracht Frankfurt
ZENT Viktor GER Coach Sat Sun Eintracht Frankfurt
DERMITCHEV Leonid GER Coach Sat Sun FC Kassel
GLASER Sabine GER Parents Sat Sun FC Kassel
LAUERWALD Sylva GER Parents Sat FC Kassel
BRÜCKMANN Bernd GER Parents Sun FC Offenbach
DERGAY Rostislav GER Parents Sat FC Offenbach
ERENBURG Wladislav GER Coach Sat Sun FC Offenbach
FRICKE Mario GER Parents Sat FC Offenbach
PETROVICI Gabriel Adrian ROU Coach Sat Sun FC Offenbach
STERNBERG Sebastian GER Parents Sat Sun FC Offenbach
HEINRICH Petra GER Coach FC Tauberbischofsheim
KLÖCK Michaela GER Coach Sat FC Tauberbischofsheim
KRAHMER Mathias GER Coach Sat Fecht Club Krefeld
NIETHEN Jan GER Coach Sat Sun Fecht Club Krefeld
MARIEN Isabel GER Coach Sat Fechterring Hochwald
MARX Marco GER Parents Sat Fechterring Hochwald
MARX Stefanie GER Coach Sat Fechterring Hochwald
MARX Valentino GER Coach Sat Fechterring Hochwald
SCHÖMER Nicole GER Parents Sun Fechterring Hochwald
BIENEFELD Thomas GER Coach Sat Sun Fechtzentrum Solingen
DEHN Julius GER Coach Sat Sun Fechtzentrum Solingen
REIHS Emil GER Coach Sat Sun Fechtzentrum Solingen
RIPPERT Angelika GER Coach Sat Fechtzentrum Solingen
RIPPERT Ariane GER Coach Fechtzentrum Solingen
SPAUTZ Falk GER Coach Sun Fechtzentrum Solingen
SPIERZAK Roman GER Coach Sat Fechtzentrum Solingen
TYKHOMYROV Sascha UKR Coach Sat Sun Fechtzentrum Solingen
BAYER Marius GER Parents Frankfurter TV
GIANNOLO Nadine GER Coach Sat Sun Frankfurter TV
MIRETSKI Arkadi GER Coach Sun Frankfurter TV
SCHMIDT Ingo GER Parents Sat Sun Frankfurter TV
ZVEREV Konstantin GER Parents Frankfurter TV
EINENCKEL Matthias GER Parents Sat FS Bielefelder TG
KNABENREICH Martin GER Parents Sat Sun FS Bielefelder TG
MÜLLER Henrik GER Coach Sat Sun FS Bielefelder TG
BINGENER Uwe DFB Coach Sat Sun Lüdenscheider TV
MEYER Corinna GER Parents Sat MTV Minden
GAYK Tobias GER Coach Sat Sun OFC Bonn
TÒTH Gergely HUN Coach Sat Sun OFC Bonn
FENDEL Walter GER Coach Sat Sun SSG Bensheim
POETEN Udo GER Coach Sat TSC Eintr. Dortmund
KAKOSCHKE-SCHWIETZ Paul GER Coach Sun TSV Bayer 04 Leverkusen
SCHMITZ Dieter GER Coach Sun TSV Bayer 04 Leverkusen
EHRINGHAUS Elena GER Coach Sat Sun TV Dillenburg
GIERSBACH Marit GER Parents Sun TV Dillenburg
HEINECKE Rolf GER Parents Sun TV Dillenburg
HENRICH Jessica GER Parents Sat TV Dillenburg
LUCCA Lucrezia GER Parents Sun TV Dillenburg
SCHMIDT Heinz-Dieter GER Parents Sat Sun TV Wetzlar
SIMON-SCHMIDT Susanne GER Coach Sat Sun TV Wetzlar
KONDRING Philipp GER Coach Sat Sun VFL Bad Nauheim
RUSS Martin GER Coach Sat Sun Wiesbadener FC