Back to list

Sparkassen-Cup
GER Moers
October 23, 2021 - October 23, 2021
Required: National license

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GELISSEN Lopke 2005 BEL Schermkring Herckenrode
R --- inscribed
MERCKX Joosfien 2006 BEL De Maneschermer
--- inscribed
VANDER MEEREN Floo 2005 BEL De Maneschermer
R --- inscribed
RATKOGLO Maria 2007 BUL SVA Oranienburg
R --- inscribed
MAHUTKA Malin Ava 2007 GER Blau-Weiss Buchholz
R 25 inscribed
WICHMANN Elisabeth 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R 22 inscribed
ARNOLD Stella 2006 GER Chemnitzer PSV
L 32 inscribed
WEYERMANN Freya 2007 GER Dürener FC
R 55 inscribed
GUO Ellen Yiyun 2007 GER FC Grunewald
R 46 inscribed
BRAUN Annemarie 2005 GER FC Moers
R 7 inscribed
ENGLER Eva 2006 GER FC Moers
R 14 inscribed
HARTFELDER Nicole 2005 GER FC Moers
R 12 inscribed
KOSIN Lena 2008 GER FC Moers
L 69 inscribed
KOSIN Svenja 2006 GER FC Moers
R 56 inscribed
SCHOMAKER Franziska 2007 GER FC Moers
R 57 inscribed
VÖLKER Linn Marie 2007 GER FC Moers
L 21 inscribed
KRAUSE Frida 2005 GER FC Rothenbaum
R 58 inscribed
LOBSIGER Lilly 2006 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
ARNELA Lucia 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R 2 inscribed
EVERS Larissa 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L 1 inscribed
HÖPFL Amelie 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R 10 inscribed
MERT Buket 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R 37 inscribed
TROPMANN Anastasia 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R 11 inscribed
AL HASHIM Rana 2007 GER Fechtcentrum Halle
R 45 inscribed
ZONI Lea 2006 GER Fechtcentrum Halle
R 3 inscribed
SOULEMEZI Eleftheria 2005 GER Fechtclub München
R 44 inscribed
BENEDIX Martha 2006 GER Fechtclub Radebeul
R 15 inscribed
PERL Marie 2005 GER Fechtclub Radebeul
R 31 inscribed
RANFT Abby 2007 GER Fechtclub Radebeul
R 51 inscribed
GOLDAMMER Mila 2008 GER FG Schwerin
R 76 inscribed
MICKOLEIT Mathilda 2006 GER FG Schwerin
R 70 inscribed
HASSINGER Sophie 2007 GER FSC Cottbus
L 39 inscribed
HERWIG Finja Malu 2007 GER FSC Cottbus
R 9 inscribed
HERWIG Merle 2008 GER FSC Cottbus
R 17 inscribed
HUBOLD Pia 2006 GER FSC Jena
R 50 inscribed
MÜLLER Annika 2006 GER FSC Jena
R 73 inscribed
GRÜNERT Clara Luise 2005 GER Hamburger FC
L 16 inscribed
ROSENSTENGEL Merle 2006 GER KSV Weißwasser
L 18 inscribed
TSOGIDIS Christina 2005 GER KTF Luitpold München
R 52 inscribed
BURGARTZ Carlotta 2008 GER OFC Bonn
R 74 inscribed
FISCHER Marie 2007 GER OSC Berlin
R 40 inscribed
JAKOB Mia 2005 GER PSV Stuttgart
R 6 inscribed
UMLAUF Mara Anneke 2007 GER PSV Stuttgart
R 34 inscribed
GESCH Rubina Rose 2005 GER Quernheimer FC
R 29 inscribed
BERGER Julia 2005 GER SC Berlin
R 8 inscribed
HAGEN Helena 2006 GER SC Berlin
R 28 inscribed
KARIUS Bele 2007 GER SC Berlin
R 53 inscribed
OPP Ronja 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
PAVLOVA Eva 2005 GER SC Berlin
R 27 inscribed
ROHNER Emilia 2006 GER SC Berlin
R 33 inscribed
SEIFFERT Veranika 2006 GER SC Berlin
R 4 inscribed
KURLUS Carina Kim 2005 GER SVA Oranienburg
R 24 inscribed
HOFFMANN Alexia 2005 GER TB Burgsteinfurt
R 23 inscribed
BAAS Svenja 2007 GER TFC Hanau
R 43 inscribed
BLUM Luna 2005 GER TFC Hanau
L 19 inscribed
METZ Thea 2006 GER TFC Hanau
R 35 inscribed
SCHNARR Pia 2005 GER TFC Hanau
R 20 inscribed
SCHNARR Sophia 2006 GER TFC Hanau
L 13 inscribed
CARSTENSEN Lina Emmi 2005 GER TG Biberach
R 54 inscribed
POPOV Anna - Sophia 2008 GER TG Biberach
R 72 inscribed
BAUER Fenja 2005 GER TG Hanau
R 47 inscribed
KRAFT Maja 2007 GER TSG Weinheim
R 26 inscribed
FRIGEWSKI Joy 2007 GER TSV Berlin-Wittenau
R 30 inscribed
FELLMANN Emelie 2007 GER TSV Neu-Ulm
R 42 inscribed
POPOV Maria 2005 GER TSV Neu-Ulm
R 48 inscribed
KÖLL Teresa 2006 GER TV Feldkirchen
R 71 inscribed
SELMAYR Sarah 2006 GER TV Feldkirchen
R 49 inscribed
FRANKE Lena Inken 2006 GER TV Haueneberstein
R 41 inscribed
PALADINI Giuliana 2007 GER TV Haueneberstein
R 59 inscribed
GAMKE Ella 2006 GER TV Markkleeberg
R 5 inscribed
KRÖPELIN Fenja 2008 GER VFL Marburg FA
R 68 inscribed
ALBRECHT Maike 2007 GER VFL Merkur Kleve
L 75 inscribed
BUIJSE Valerie 2005 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
DAMMROFF Lotte 2007 NED FA Rheinfelden
R 36 inscribed
SLUMAN Talitha 2007 NED Holland Schermen
--- inscribed
YOSHIMORI Rachika 2006 NED Schermacademie Zair
R --- inscribed
ERTEL Alisa 2007 RUS SVA Oranienburg
R --- inscribed
RUTZ Antonia - GER Fechtcentrum Halle R 62 cancelled  
STEFER Luzie Helene - GER FG Schwerin R --- cancelled  
MARX Mareille - GER FSG Ruhr Wattenscheid R --- cancelled  
HINZMANN Charlotte - GER TB Hamburg-Eilbeck R 60 cancelled  
MALETZ Alina - GER STRASBOURG SE, TV Lahr R --- cancelled  

77 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Confirmed invitations

Official   BRAMBORA-SCHULZ Susanne GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Officials

MAHUTKA Peter GER Coach Blau-Weiss Buchholz
WICHMANN Christian GER Coach Bremen 1860 Fechten
ARNOLD Enrico GER Parents Chemnitzer PSV
WEYERMANN Sandie GER Parents Dürener FC
GUO Yufeng GER Parents FC Grunewald
FENGER Hannah GER Volunteers Sat FC Moers
HERWIG Andrea GER Coach Sat FC Moers
HUYBENS Mathias BEL Coach Sat FC Moers
NEUHAUS Matthias GER Coach FC Moers
ROHLFS Matthijs NED Coach FC Moers
SCHOUTERDEN Nele BEL Coach Sat FC Moers
VAN DER KOELEN Marco GER Coach FC Moers
WEIßENBORN Ingo GER Coach Sat FC Moers
KRAUSE Alexander GER Coach FC Rothenbaum
BAUER Simone GER Coach FC Tauberbischofsheim
MERT Mehmet GER Parents FC Tauberbischofsheim
JETZ Johannes AUT Coach Fechtcentrum Halle
ROSENHAMMER Andrea GER Coach Fechtclub München
PECHE Robert GER Coach Fechtclub Radebeul
SCHULZ Maik GER Coach FG Schwerin
KRAUSE Kay GER Coach FSC Cottbus
FRITZLAR Uwe GER Coach FSC Jena
KRAFT Fynn-Frithjof GER Coach Hamburger FC
ROSENSTENGEL Emma GER Coach KSV Weißwasser
TAKATS Istvan GER Coach KTF Luitpold München
STEPHAN Mona GER Coach OFC Bonn
VALLERIANI Luca GER Coach OSC Berlin
WEBER Chris GER Coach PSV Stuttgart
GESCH Norbert GER Parents Quernheimer FC
ENKELMANN Aris GER Coach SC Berlin
HARTMANN Leonie GER Coach SC Berlin
SEMPER Nelly GER Coach SC Berlin
KÖHLER Joey GER Coach SVA Oranienburg
HOFFMANN Stefanie GER Parents TB Burgsteinfurt
HAGGE Lars GER Coach TB Hamburg-Eilbeck
BRÜGGEMANN Mirko GER Coach TFC Hanau
BECK Beatrix GER Parents TG Biberach
BAUER Wolfgang GER Parents TG Hanau
HOHENADEL Leilani GER Coach TSG Weinheim
SELMAYR Elisabeth GER Parents TV Feldkirchen
FRANKE Ilsabé GER Coach TV Haueneberstein
BORTOLASO Giovanni GER Coach Deutscher Fechter-Bund e.V.
KLEIBRINK Benjamin GER Coach Sat Deutscher Fechter-Bund e.V.
MAURITZ Laurin GER Coach Deutscher Fechter-Bund e.V.