Back to list

Sächsisches Wichtel-Turnier
GER Schkeuditz
November 27, 2021 - November 28, 2021
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ANGERSTEIN Leni 2011 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed
HEINRICH Friederike 2011 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed
SCHÖN Jolina 2011 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed
HERRMANN Amalia 2012 GER FSV Görlitz
R --- inscribed
ULBRICH Lia 2011 GER SC Berlin
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
HARMS Tyler GER SC Berlin
HÄßLER Arwed GER FC Schkeuditz
KUNNIG Carl GER Fechtcentrum Halle
OBERLÄNDER Kiara GER FC Schkeuditz
D SZUMODALSKY Emil GER FSC Jena
THETMEYER Lucas GER Fechtcentrum Halle
D VALLERIANI Luca GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GRUND Florentine 2009 GER Dresdener FC
R --- inscribed
ILLMANN Selma 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
NICKOL Martha 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
PIWARZ Clara-Elise 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
VON KOSLOWSKI Jella 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
JOOST Jette 2010 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
AL HASHIM Daliah 2009 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
ERMISCH Lilly 2009 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
FISCHER Elena 2010 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
NEUß Mathilda 2009 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
HOPPE Lilly Emma 2010 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed
VOIGT Karla 2009 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed
CHEN Wuyi 2009 GER FSC Jena
R --- inscribed
KURZWEIL Tara Amelie 2010 GER FSC Jena
R --- inscribed
SCHÄFER Sienna Emilia 2009 GER FZ Erfurt EnGarde
R --- inscribed
FRITSCHE Rica 2009 GER KSV Weißwasser
L --- inscribed
KELLNER Helena 2010 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
KLOSTERMANN Emma 2009 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
HILJEGERDES Eske 2009 GER OSC Berlin
R --- inscribed
MEIßNER Laurina 2009 GER SC Berlin
R --- inscribed
SINGH SUD Laura 2010 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
GIANNOULI Krystallenia 2010 GRE FSC Jena
R --- inscribed

22 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
HARMS Tyler GER SC Berlin
HÄßLER Arwed GER FC Schkeuditz
KUNNIG Carl GER Fechtcentrum Halle
OBERLÄNDER Kiara GER FC Schkeuditz
D SZUMODALSKY Emil GER FSC Jena
THETMEYER Lucas GER Fechtcentrum Halle
D VALLERIANI Luca GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARBY Ole 2012 GER FC Moers
R --- inscribed
FAHRIG Philipp Josef 2012 GER FZ Erfurt EnGarde
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
HARMS Tyler GER SC Berlin
HÄßLER Arwed GER FC Schkeuditz
LOHS Lilian GER Chemnitzer PSV
SÄNDIG Jann GER FC Schkeuditz
SCHWAB Jamey Maurice GER Fechtcentrum Halle
D SZUMODALSKY Emil GER FSC Jena
D VALLERIANI Luca GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHÄFER Johannes 2010 GER Chemnitzer PSV
R --- inscribed
KOCH Franz 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
WUNDERLICH Theo 2010 GER Dresdener FC
R --- inscribed
HÄßLER Malte 2009 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
AHLVERS Max 2009 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
KAMRATH Wolf Maria 2009 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
DETTMAR Pepe 2010 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed
KLOSINSKI Karl 2009 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed
MEDING Ben 2010 GER FSC Jena
R --- inscribed
NEUBAUER Yul Sonnwinn 2009 GER FSC Jena
R --- inscribed
SCHONATH Tim Konstantin 2009 GER FSC Jena
R --- inscribed
HANDSCHACK Yannick 2009 GER FZ Erfurt EnGarde
R --- inscribed
SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 GER OSC Berlin
R --- inscribed
DINTNER Balthasar 2009 GER SC Berlin
R --- inscribed
PUHLMANN Felix 2009 GER SC Berlin
R --- inscribed
THIEME Moritz 2009 GER SC Berlin
R --- inscribed
TRIEBSWETTER Levi 2010 GER SC Berlin
R --- inscribed
BÖHME David 2010 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
KUHL Albert 2009 POL KTF Luitpold München
R --- inscribed

19 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
HARMS Tyler GER SC Berlin
HÄßLER Arwed GER FC Schkeuditz
LOHS Lilian GER Chemnitzer PSV
SÄNDIG Jann GER FC Schkeuditz
SCHWAB Jamey Maurice GER Fechtcentrum Halle
D SZUMODALSKY Emil GER FSC Jena
D VALLERIANI Luca GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Open U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BALLHAUS Anton 2013 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
HARMS Tyler GER SC Berlin
HÄßLER Arwed GER FC Schkeuditz
KUNNIG Carl GER Fechtcentrum Halle
OBERLÄNDER Kiara GER FC Schkeuditz
D SZUMODALSKY Emil GER FSC Jena
THETMEYER Lucas GER Fechtcentrum Halle
D VALLERIANI Luca GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Officials

LOHS Matthias GER Coach Sat Chemnitzer PSV
HERTEL Matthias GER Coach Sat Sun Fechtcentrum Halle
SOTHEN Ira GER Coach Sat Sun Fechtcentrum Halle
ALTENDORF Andreas GER Coach Sun FG Merseburger Raben
SCHRÖTER Volkmar GER Coach Sat FG Merseburger Raben
VOIGT Tobias GER Coach Sun FG Merseburger Raben
SCHONATH Frank GER Coach Sat FSC Jena
STÖHR Bernd GER Coach Sat Sun FSC Jena
HEINRICH Gerhard GER Coach Sun FSV Görlitz
SCHÄFER Sandra GER Parents Sun FZ Erfurt EnGarde
FRITSCHE André GER Coach KSV Weißwasser
VALLERIANI Luca GER Coach OSC Berlin
MEISSNER Anja GER Parents Sun SC Berlin
SCHINKE-MEISSNER Oliver GER Parents Sun SC Berlin
THIEME Jochen GER Parents Sat SC Berlin
TRIEBSWETTER Tobias GER Parents Sat SC Berlin
ULBRICH Frank GER Coach Sat Sun SC Berlin
ULBRICH Robert GER Parents Sun SC Berlin
BOEHME Mandy GER Parents TSV Neu-Ulm