Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MACK Laetizia | 2007 |
AUT ASVÖ FC Salzburg
|
R | --- | Inscribed | ||
REINER Aglaya | 2006 |
AUT Dynamo Wien
|
L | --- | Inscribed | ||
MERCKX Joosfien | 2006 |
BEL De Maneschermer
|
R | --- | Inscribed | ||
VANDER MEEREN Floo | 2005 |
BEL De Maneschermer
|
R | --- | Inscribed | ||
FLASKOVA Viktorie | 2007 |
CZE Bohemians Praha
|
R | --- | Inscribed | ||
HASKOVA Barbora | 2007 |
CZE
|
R | --- | Inscribed | ||
ILLEKOVA Katerina | 2008 |
CZE
|
R | --- | Inscribed | ||
ILLEKOVA Michala | 2005 |
CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
|
R | --- | Inscribed | ||
JOUKLOVA Julie | 2006 |
CZE
|
R | --- | Inscribed | ||
KARAFIATOVA Sofie | 2007 |
CZE
|
R | --- | Inscribed | ||
PROKESOVA Barbora | 2006 |
CZE
|
R | --- | Inscribed | ||
ROTH Annabelle | 2006 |
CZE USK Praha
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHAEFEROVA Justyna | 2008 |
CZE
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHWARZOVA Ester | 2007 |
CZE
|
L | --- | Inscribed | ||
ADAMS Rachael | 2006 |
GBR
|
L | --- | Inscribed | ||
BEARD Madeline | 2007 |
GBR Fencers Club London
|
L | --- | Inscribed | ||
CONCHIE Martha | 2005 |
GBR
|
R | --- | Inscribed | ||
COOK Imogen | 2007 |
GBR
|
R | --- | Inscribed | ||
CULKIN Nathalie | 2006 |
GBR Fencers Club London
|
R | --- | Inscribed | ||
ELLIOTT Megan | 2006 |
GBR
|
R | --- | Inscribed | ||
FIELDING Hannah | 2005 |
GBR
|
R | --- | Inscribed | ||
HERRING JOHNSON Darcy | 2005 |
GBR Oxford University Fencing Club
|
R | --- | Inscribed | ||
HU Ann Emma | 2006 |
GBR Edinburgh Fencing Club
|
R | --- | Inscribed | ||
JOHNSON Isabella | 2006 |
GBR Fencers Club London
|
R | --- | Inscribed | ||
JOHNSON Katie | 2009 |
GBR Fencers Club London
|
R | --- | Inscribed | ||
MCVINNIE Abigael | 2007 |
GBR
|
R | --- | Inscribed | ||
ROBERTS Ruby | 2005 |
GBR Salle Paul Fencing Club
|
R | --- | Inscribed | ||
SAMPSON Verity | 2006 |
GBR Kenilworth Sword Fencing Club
|
R | --- | Inscribed | ||
STUTCHBURY Carolina | 2005 |
GBR Invicta FC
|
R | --- | Inscribed | ||
TSANG Amelie | 2006 |
GBR ZFW Fencing Club
|
L | --- | Inscribed | ||
TSANG Sophie | 2005 |
GBR
|
R | --- | Inscribed | ||
WARD Amelia | 2005 |
GBR
|
R | --- | Inscribed | ||
ARNELA Lucia | 2005 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Inscribed | ||
BENEDIX Martha | 2006 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
BERGER Julia | 2005 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
BRAUN Annemarie | 2005 |
GER FC Moers
|
R | --- | Inscribed | ||
ENGLER Eva | 2006 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
EVERS Larissa | 2005 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Inscribed | ||
GAMKE Ella | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Inscribed | ||
GRÜNERT Clara Luise | 2005 |
GER Hamburger FC
|
L | --- | Inscribed | ||
HARTFELDER Nicole | 2005 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
HERWIG Finja | 2007 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Inscribed | ||
HERWIG Merle | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Inscribed | ||
HÖPFL Amelie | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Inscribed | ||
JAKOB Mia | 2005 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Inscribed | ||
KRAFT Maja | 2007 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Inscribed | ||
KRAUSE Frida | 2005 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
MAHUTKA Malin Ava | 2007 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Inscribed | ||
ROSENSTENGEL Merle | 2006 |
GER KSV Weißwasser
|
L | --- | Inscribed | ||
SEIFFERT Veranika | 2006 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
TROPMANN Anastasia | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Inscribed | ||
VÖLKER Linn Marie | 2007 |
GER FC Moers
|
L | --- | Inscribed | ||
ZONI Lea | 2006 |
GER Fechtcentrum Halle, Comense Scherma
|
R | --- | Inscribed | ||
BADAR Szonja | 2006 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
BAJÁKY Bernadett | 2006 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
BARTUS Claudia | 2007 |
HUN
|
L | --- | Inscribed | ||
BUKOR Petra | 2005 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
KOLLAR Anna | 2007 |
HUN Torekves
|
R | --- | Inscribed | ||
KOVÁCSI Sára | 2006 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
MAROSI Greta Nora | 2005 |
HUN Torekves
|
R | --- | Inscribed | ||
PAPP Jazmin | 2006 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
POLONYI Petra Dora | 2006 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
SPERKA Jazmin | 2006 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
SZEVERENYI Sara Etelka | 2007 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
SZURMAI Laura | 2005 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
TERJEK Timea | 2005 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
TOTH Anna | 2006 |
HUN NKESE Budapest
|
R | --- | Inscribed | ||
TOTH Lena Sara | 2006 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
YUE Ruhan | 2007 |
HUN
|
R | --- | Inscribed | ||
BIBITE Beatrice Pia Maria | 2005 |
ITA Fides Livorno
|
R | --- | Inscribed | ||
FRANZONI Ludovica | 2007 |
ITA SC Roma
|
R | --- | Inscribed | ||
GARNERO Sofia | 2006 |
ITA SC Roma
|
L | --- | Inscribed | ||
SAIONI Greta | 2007 |
ITA SC Roma
|
R | --- | Inscribed | ||
STRAZZULLO Lisa | 2006 |
ITA SC Roma
|
L | --- | Inscribed | ||
ABELE Liene | 2009 |
LAT BJSS Ridzene
|
R | --- | Inscribed | ||
BRIEDE Beatrise | 2007 |
LAT BJSS Ridzene
|
R | --- | Inscribed | ||
GOROHOVA Viktorija | 2007 |
LAT BJSS Ridzene
|
R | --- | Inscribed | ||
JUNELE Nikola | 2006 |
LAT Asmens
|
R | --- | Inscribed | ||
KOZLOVA Polina | 2007 |
LAT BJSS Ridzene
|
R | --- | Inscribed | ||
LIEPNIECE Hera | 2006 |
LAT BJSS Ridzene
|
R | --- | Inscribed | ||
SEMAROVA Juliana | 2006 |
LAT Florete, EGF Solna
|
R | --- | Inscribed | ||
TO Zasmine | 2005 |
LAT
|
R | --- | Inscribed | ||
COJOCARI Maria | 2005 |
MDA
|
R | --- | Inscribed | ||
DOBRININA Uliana | 2006 |
MDA
|
R | --- | Inscribed | ||
JOSAN Uliana-Dumitrita | 2007 |
MDA
|
R | --- | Inscribed | ||
ZAHAROVA Victoria | 2006 |
MDA
|
R | --- | Inscribed | ||
BUIJSE Valerie | 2005 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | Inscribed | ||
EMANUEL Ava | 2005 |
NED Holland Schermen
|
R | --- | Inscribed | ||
YOSHIMORI Rachika | 2006 |
NED Schermacademie Zair
|
R | --- | Inscribed | ||
BARTOL Antonina | 2005 |
POL Warta-Muszkieterowie Poznan
|
--- | Inscribed | |||
BARTOL Michalina | 2009 |
POL Warta-Muszkieterowie Poznan
|
R | --- | Inscribed | ||
BESSMAN Gabriela | 2006 |
POL UKS Salle de la Gdansk
|
R | --- | Inscribed | ||
BINKO Aleksandra | 2006 |
POL WKS Kolejarz Wroclaw
|
R | --- | Inscribed | ||
BROSOWSKA Agata | 2009 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
BYZEWSKA Alicja | 2007 |
POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
|
R | --- | Inscribed | ||
CHOSZCZ Nadia | 2009 |
POL UKS Atena Gdansk
|
R | --- | Inscribed | ||
DENEKA Aleksandra | 2009 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
DOMAGALA Maria | 2007 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
DOROSZKIEWICZ Wiktoria | 2007 |
POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
|
R | --- | Inscribed | ||
DUDZIUK Julia | 2007 |
POL UKS Atena Gdansk
|
R | --- | Inscribed | ||
FUDALA Karolina | 2005 |
POL UKS Atena Gdansk
|
--- | Inscribed | |||
GATZ Zuzanna | 2006 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
GORALCZYK Zuzanna | 2006 |
POL AZS AWF Poznan
|
R | --- | Inscribed | ||
GRACZYK Julia | 2005 |
POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
|
R | --- | Inscribed | ||
JAKUBOWSKA Marta | 2006 |
POL UKS Atena Gdansk
|
R | --- | Inscribed | ||
JASKOLSKA Nina | 2008 |
POL AZS AWF Poznan
|
R | --- | Inscribed | ||
JASZCZOLT Nadia | 2006 |
POL UKS 35 Bielawy Torun
|
R | --- | Inscribed | ||
KAPALA Emilia | 2006 |
POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
|
R | --- | Inscribed | ||
KOMARNICKA Lena | 2007 |
POL D'Artagnan Ursynow
|
R | --- | Inscribed | ||
KONIECZKA Zofia | 2009 |
POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
|
R | --- | Inscribed | ||
KORZENIOWSKA Nina | 2009 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
KOWALEWSKA Jagoda | 2008 |
POL Warta-Muszkieterowie Poznan
|
R | --- | Inscribed | ||
KOWALSKA Kinga | 2009 |
POL UKS 35 Bielawy Torun
|
R | --- | Inscribed | ||
KOZAK Maja | 2009 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
KULPACZYNSKA Oliwia | 2005 |
POL UKS Atena Gdansk
|
R | --- | Inscribed | ||
KUS Natasza | 2007 |
POL D'Artagnan Ursynow
|
R | --- | Inscribed | ||
LEWANDOWSKA Nina | 2008 |
POL UKS 35 Bielawy Torun
|
R | --- | Inscribed | ||
LIDZBARSKA Oliwia | 2008 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
MIKULICKA Zofia | 2008 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
MOS Teresa | 2009 |
POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
|
L | --- | Inscribed | ||
NOWAKOWSKA Aleksandra | 2007 |
POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
|
L | --- | Inscribed | ||
NOWAKOWSKA Aleksandra | 2005 |
POL AZS AWF Poznan
|
L | --- | Inscribed | ||
OZGA Marta | 2009 |
POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
|
R | --- | Inscribed | ||
PARTYKA Alicja | 2009 |
POL UKS 35 Bielawy Torun
|
R | --- | Inscribed | ||
PISAREWICZ Olga | 2010 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
PLAZA Malgorzata | 2006 |
POL D'Artagnan Ursynow
|
R | --- | Inscribed | ||
PLAZA Zofia | 2006 |
POL D'Artagnan Ursynow
|
R | --- | Inscribed | ||
SCIESZYNSKA Liliana | 2007 |
POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
|
R | --- | Inscribed | ||
SKOCZYLAS Weronika | 2006 |
POL AZS AWF Warszawa
|
L | --- | Inscribed | ||
SZCZECHOWSKA Laura | 2005 |
POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
|
R | --- | Inscribed | ||
SZEFERA Emilia | 2007 |
POL UKS 35 Bielawy Torun
|
R | --- | Inscribed | ||
SZULTKA Alicja | 2010 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
TYM Danuta | 2009 |
POL Warta-Muszkieterowie Poznan
|
R | --- | Inscribed | ||
WIERZCHOWSKA Adrianna | 2005 |
POL UKS Salle de la Gdansk
|
R | --- | Inscribed | ||
WILKOWSKA Marianna | 2009 |
POL
|
R | --- | Inscribed | ||
WISNIEWSKA Julia | 2006 |
POL AZS AWF Warszawa
|
R | --- | Inscribed | ||
WLOSINSKA Oliwia | 2007 |
POL AZS AWF Warszawa
|
R | --- | Inscribed | ||
WOJEWODZKA Zuzanna | 2007 |
POL AZS AWF Poznan
|
R | --- | Inscribed | ||
WOJTAS Hanna | 2007 |
POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
|
L | --- | Inscribed | ||
WOJTAS Zofia | 2008 |
POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
|
R | --- | Inscribed | ||
WYTYK Dominika | 2005 |
POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
|
R | --- | Inscribed | ||
ZIEMAK Emilia | 2007 |
POL IKS Warszawa
|
R | --- | Inscribed | ||
COSIC Jana | 2006 |
SRB
|
R | --- | Inscribed | ||
PAVLOVIC Silvija | 2005 |
SRB
|
R | --- | Inscribed | ||
STANKOVIC Sofija | 2006 |
SRB
|
R | --- | Inscribed | ||
ZUNIC Milena | 2006 |
SRB MK Crvena Zvezda
|
R | --- | Inscribed | ||
ACAR Bahar Deniz | 2006 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
AKYALCIN Yagmur | 2008 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
ANBARLILAR Fatima Zehra | 2005 |
TUR
|
L | --- | Inscribed | ||
ARIKAN Ada | 2006 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
ARIKAN Azra | 2006 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
ARSLAN Zeynep Tuana | 2006 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
ATMACA Alara | 2009 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
ATMACA Tuana | 2006 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
AY Elif Su | 2006 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
AYYUCE Doga Neval | 2007 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
CANTENAR Sevval Pelin | 2005 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
CARPISIR Irmak | 2006 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
DURUKAN Almila Birce | 2005 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
GULISIK Ceylin | 2007 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
GULISIK Elvin | 2009 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
ISBIR Alisa | 2005 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
TURHANLAR Beril | 2006 |
TUR
|
L | --- | Inscribed | ||
UNSAL Defne | 2006 |
TUR
|
R | --- | Inscribed | ||
BRYZGALOVA Svitlana | 2008 |
UKR
|
R | --- | Inscribed | ||
CHYZHYKOVA Yelyzaveta | 2005 |
UKR
|
R | --- | Inscribed | ||
LYZAK Yevheniia | 2007 |
UKR
|
R | --- | Inscribed | ||
STEPOVYK Milana | 2007 |
UKR Scherma Modica
|
R | --- | Inscribed | ||
YEUNG Natalie | 2006 |
USA CGDEL Luxembourg
|
R | --- | Inscribed |
169 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Athlete | Federation | lic | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GELISSEN Lopke | 2005 | BEL Schermkring Herckenrode | R | BEL | 3 | |||
KRAUSE Frida | 2005 | GER FC Rothenbaum | R | GER | 72 | |||
PERL Marie | 2005 | GER | R | GER | 30 |
14 Pre-entries
Name | Nation | Inscribed by | Role | |
---|---|---|---|---|
Referees | ||||
Officials | ||||
MAHUTKA Peter | GER | Blau-Weiss Buchholz (GER) | Coach | |
VAN DER KOELEN Marco | GER | FC Moers (GER) | Coach | |
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum (GER) | Coach | |
JETZ Johannes | AUT | Fechtcentrum Halle (GER) | Coach | |
PECHE Robert | GER | Fechtclub Radebeul (GER) | Coach | |
KRAUSE Kay | GER | FSC Cottbus (GER) | Coach | |
SCHIBILSKY Markus | GER | KSV Weißwasser (GER) | Coach | |
WEBER Chris | GER | PSV Stuttgart (GER) | Coach | |
RUSTLER Aline | GER | PSV Stuttgart (GER) | Coach | |
ENKELMANN Aris | GER | SC Berlin (GER) | Coach | |
KRAFT Mathias | GER | TSG Weinheim (GER) | Parents | |
GAMKE Claudia | GER | TV Markkleeberg (GER) | Coach |
Referee | C | ANDRITZKI Paul | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Referee | B | RICKEN Lisa | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Deutsche Rangliste U17 Women's Foil | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U17 Women's Foil | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Danske Udtagelses Pointlister U17 Women's Foil | Dansk Fægte-Forbund |
2021 | Hellenic Ranking U17 Women's Foil | Fédération Hellenique d'Escrime |
2022 | EFC (unofficial) U17 Women's Foil | European Fencing Confederation |
2022 | Kansallinen ranking U17 Women's Foil | Suomen Miekkailu - ja 5-otteluliitto |
2021 | EFC (unofficial) U17 Women's Foil | European Fencing Confederation |
2021 | Kansallinen ranking U17 Women's Foil | Suomen Miekkailu - ja 5-otteluliitto |
2021 | Württembergische Rangliste U17 Women's Foil | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | EFC (unofficial) U17 Women's Foil | European Fencing Confederation |
2021 | EFC (unofficial) U17 Women's Foil | European Fencing Confederation |