Back to list

The Artus Court PKQ BP
POL Poznan
January 14, 2022 - January 16, 2022

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRUGGER Lilli Maria 2000 AUT ASVÖ FC Salzburg
R --- inscribed
CENKER Freya 1994 AUT FUM Mödling
R --- inscribed
GRÖSS Chiara 2003 AUT SZT Klagenfurt
R --- inscribed
KIRSTEN Ines 1999 AUT StLFC Graz
R --- inscribed
KRÄNKL Maria 1996 AUT FUM Mödling
R --- inscribed
KUDLACEK Beatrice 1999 AUT FGS Stockerau
R --- inscribed
BULCAO Ana Beatriz 1993 BRA ECP Pinheiros
L --- inscribed
CALAZANS Talia 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
GOMES Rafaella 2003 BRA CMIL Rio de Janeiro
R --- inscribed
GUO Jessica Zi Jia 2005 CAN
L --- inscribed
HARVEY Eleanor 1995 CAN
L --- inscribed
RYAN Kelleigh 1987 CAN
R --- inscribed
INOSTROZA Arantza 2000 CHI
R --- inscribed
MONTECINOS Lisa 2002 CHI
R --- inscribed
SANTIBANEZ Rafaela 2005 CHI
L --- inscribed
CAI Yuanting 1996 CHN
L --- inscribed
CHEN Qingyuan 1997 CHN
R --- inscribed
HUANG Qianqian 2002 CHN
L --- inscribed
SHI Yue 1999 CHN
R --- inscribed
SONG Yue 2004 CHN Vango Fencing
L --- inscribed
WU Peilin 1996 CHN
R --- inscribed
DAJCIC Marcela 1993 CRO MK Dubrava, ASVÖ FC Salzburg
R --- inscribed
BIMOVA Andrea 1993 CZE USK Praha
L --- inscribed
ILLEKOVA Michala 2005 CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
R --- inscribed
KOCOUROVA Adela 2002 CZE Sokol Brno
R --- inscribed
NEMCOVA Stepanka 2000 CZE Serm Liberec
R --- inscribed
RUBASOVA Ema 2003 CZE Sokol Brno
R --- inscribed
SEDLAKOVA Isabela 2003 CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
R --- inscribed
JØRGENSEN Laeticia 1999 DEN Trekanten København
R --- inscribed
VAABEN Naja 2001 DEN Trekanten København
L --- inscribed
BRETEAU Andrea 1998 ESP CCC-M
R --- inscribed
CASTRO Ariadna 2001 ESP CCC-M
R --- inscribed
DIAZ ESCALONA Maria Teresa 1997 ESP CCC-M
R --- inscribed
MARINO Maria 1993 ESP CEO-PO
R --- inscribed
ENRIGHT Irene 1977 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
AUDIBERT Alicia 2005 FRA
R --- inscribed
BLAZE Anita 1991 FRA AUBERVILLIER
R --- inscribed
BONNY Esther 2002 FRA NANTES NEC
R --- inscribed
BROT Coralie 1995 FRA Masque de fer Lyon
R --- inscribed
BUTRUILLE Solene 1997 FRA NICE OGC
R --- inscribed
DARDE Cyrielle 2003 FRA REIMS CE
R --- inscribed
LACHERAY Eva 2000 FRA SOCHAUX MONT
L --- inscribed
MARECHAL Jade 2000 FRA
R --- inscribed
PATRU Morgane 1998 FRA Masque de fer Lyon
R --- inscribed
RANVIER Pauline 1994 FRA CE MELUN VAL DE SEINE
R --- inscribed
RECHER Alice 1999 FRA PARIS ST FRA
R --- inscribed
ROUSSEAU Marion 2003 FRA TAMPON
R --- inscribed
GOODCHILD Emily 1986 GBR
R --- inscribed
MCLAUGHLIN Mhairi 2000 GBR Salle Holyrood
R --- inscribed
SILK Georgia 2002 GBR Newham Swords
R --- inscribed
SMITH Katie 1996 GBR Edinburgh Fencing Club
R --- inscribed
WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 GBR Newham Swords
R --- inscribed
BEHR Leandra 1996 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
EBERT Leonie 1999 GER Future Fencing Werbach
L --- inscribed
GOLUBYTSKYI Carolin 1985 GER Future Fencing Werbach
R --- inscribed
HÖFLER Marie 2004 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
HOHENADEL Celia 2003 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
HOLLAND-CUNZ Luca Sarah 2004 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
KIRSCH Anne 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KIRSCHEN Kim 1996 GER SC Berlin
R --- inscribed
MORANDI Carlotta Sophie 2001 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
POSGAY Zsofia 1998 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
SAUER Anne 1991 GER Future Fencing Werbach
R --- inscribed
UELTGESFORTH Pia 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 GRE A.X.I.A. ATHENS
R --- inscribed
KONTOCHRISTOPOULOU Aikaterini-Maria 1997 GRE A.O.X. EGALEO
R --- inscribed
MEKRA Vasiliki Ariadni 2003 GRE A.O.X. EGALEO
R --- inscribed
CHENG Hiu Wai Valerie 1995 HKG
R --- inscribed
CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 HKG
R --- inscribed
KUAN Yu Ching 1999 HKG
R --- inscribed
HAJAS Nora 2000 HUN Torekves
R --- inscribed
KONDRICZ Kata 1998 HUN BHSE BUDAPEST
L --- inscribed
KOVACS Reka 2004 HUN Torekves
R --- inscribed
MESTERI Viktoria 1996 HUN UTE Budapest
L --- inscribed
MOHAMED Aida 1976 HUN UTE Budapest
L --- inscribed
NEKIFOR Erika 2002 HUN Torekves
R --- inscribed
OROSHAZI Csilla 1975 HUN Hodmezovasarhely
L --- inscribed
PASZTOR Flora 1998 HUN Torekves
R --- inscribed
POLTZ Anna 2000 HUN MTK
R --- inscribed
WOLF Eszter 2004 HUN Hodmezovasarhely
R --- inscribed
ZSOLDOSI Karolina 2001 HUN Terezvaros
L --- inscribed
DRUCK Lior 2003 ISR Hapoel Kfar-Saba
L --- inscribed
BATINI Martina 1989 ITA
R --- inscribed
BIANCHIN Elisabetta 1997 ITA Scherma Treviso ASD
R --- inscribed
CIPRESSA Erica 1996 ITA Scherma Mogliano
R --- inscribed
CRISTINO Anna 2001 ITA
L --- inscribed
FAVARETTO Martina 2001 ITA
R --- inscribed
MANCINI Camilla 1994 ITA
R --- inscribed
MONACO Beatrice 1992 ITA
L --- inscribed
PALUMBO Francesca 1994 ITA
L --- inscribed
RICCI Marta 2000 ITA AS Padova
L --- inscribed
ROSSINI Serena 1999 ITA
R --- inscribed
TANGHERLINI Elena 1998 ITA
L --- inscribed
VOLPI Alice 1992 ITA
R --- inscribed
AZUMA Sera 1999 JPN
R --- inscribed
IIMURA Ayano 2005 JPN
R --- inscribed
KANO Minami 1996 JPN
R --- inscribed
KIKUCHI Komaki 1997 JPN
L --- inscribed
KURACHI Miho 1993 JPN
R --- inscribed
MIYAWAKI Karin 1997 JPN AS Padova
R --- inscribed
NAGASE Rino 2005 JPN
R --- inscribed
NAKADE Hiyori 2004 JPN
L --- inscribed
TAKEYAMA YUZUHA 2004 JPN
L --- inscribed
TAKEZAWA Shiori 2002 JPN
R --- inscribed
TSUJI Sumire 1999 JPN
R --- inscribed
UENO Yuka 2001 JPN
R --- inscribed
CHAE Songoh 1989 KOR
R --- inscribed
HONG Hyo Jin 1994 KOR
R --- inscribed
HONG Sena 1998 KOR
L --- inscribed
HONG Seo In 1988 KOR
R --- inscribed
KIM Kiyeun 2001 KOR
R --- inscribed
LIM Seungmin 1985 KOR
R --- inscribed
OH Hye Mi 1985 KOR
L --- inscribed
PARK Jihee 2001 KOR
R --- inscribed
CHRZANOWSKA Julia 1997 POL KU AZS UAM Poznan
R --- inscribed
CHRZANOWSKA Marika 1995 POL KU AZS UAM Poznan
R --- inscribed
DLUGOSZ Martyna 1996 POL MKS Kusy Szczecin
L --- inscribed
JABLONOWSKA Kaja 2002 POL MKS Kusy Szczecin
R --- inscribed
JEGLINSKA Aleksandra 1999 POL UKS Salle de la Gdansk
L --- inscribed
JELINSKA Martyna 1992 POL Budowlani Torun
R --- inscribed
KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 POL UKS Atena Gdansk
R --- inscribed
LACHMAN Antonina 2003 POL AZS AWF Poznan
R --- inscribed
LAWSKA Magdalena 2001 POL Wroclawianie
R --- inscribed
LYCZBINSKA Hanna 1990 POL KU AZS UAM Poznan
R --- inscribed
MATYSIAK Katarzyna 1998 POL Warta-Muszkieterowie Poznan
R --- inscribed
MECH Marta 1999 POL UKS Atena Gdansk
R --- inscribed
MURAWSKA Karolina 2001 POL UKS Atena Gdansk
R --- inscribed
OLSZEWSKA Amelia 2004 POL UKS Atena Gdansk
R --- inscribed
TOMCZAK Renata 1999 POL IKS Leszno
R --- inscribed
WALCZYK Julia 1997 POL KU AZS UAM Poznan
R --- inscribed
WASILCZUK Dominika 2000 POL UKS PM Syrena
R --- inscribed
WIECZOREK Aleksandra 2002 POL AZS AWF Poznan
R --- inscribed
ZACHAREWICZ Ewa 2003 POL UKS Salle de la Gdansk
R --- inscribed
ZURAWSKA Karolina 2004 POL Budowlani Torun
R --- inscribed
BOLDOR Maria 1996 ROU CSA Steaua Bucuresti
R --- inscribed
CALUGAREANU Malina 1996 ROU CSA Steaua Bucuresti
L --- inscribed
CANDESCU Rebeca 2001 ROU CSA Steaua Bucuresti
L --- inscribed
CORBU Emilia 2002 ROU CSTA Bucuresti
R --- inscribed
DINCA Andreea 2005 ROU ACS Balestra BUCURESTI
R --- inscribed
GHEORGHE Andreea 2001 ROU CSA Steaua Bucuresti
R --- inscribed
SAVEANU Anca 2000 ROU CSA Steaua Bucuresti
R --- inscribed
SOFRAN Teodora 2003 ROU CS Satu Mare
R --- inscribed
ABDRAKHMANOVA Adelya 1997 RUS
R --- inscribed
ANASCHENKOVA Vitalina 2001 RUS
R --- inscribed
KONONOVA Angelina 2001 RUS
R --- inscribed
KOZAEVA Polina 2001 RUS
R --- inscribed
MARTYANOVA Marta 1998 RUS
R --- inscribed
MELNIKOVA Maria 1997 RUS
R --- inscribed
PETROVA Elena 2001 RUS
L --- inscribed
PIRIEVA Leyla 1993 RUS
R --- inscribed
SAMSONOVA Kristina 1995 RUS CSKA Moscow
L --- inscribed
SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 RUS
L --- inscribed
TRIPAPINA Svetlana 1994 RUS
R --- inscribed
TSIBIROVA Kamilla 1998 RUS CSKA Moscow
R --- inscribed
CHAI Emily Enyu 1999 SGP
R --- inscribed
CANTUCCI Gaia 2001 SVK Slavia STU Bratislava
R --- inscribed
POPPEL Ankita 2003 SWE EGF Solna
R --- inscribed
SCHREIBER Ester 1997 SWE GFK Göteborg
R --- inscribed
SCHREIBER Miriam 2002 SWE GFK Göteborg
R --- inscribed
GUNES Firuze Aysen 1997 TUR
R --- inscribed
ISBIR Alisa 2005 TUR
R --- inscribed
CHENTSOVA Kateryna 1991 UKR Nikolaev
R --- inscribed
MIRONIUK Dariia 2001 UKR KIEW
R --- inscribed
MORGUN Nadiia 2002 UKR KIEW
R --- inscribed
PETROVA Kristina 2005 UKR
R --- inscribed
POLOZIUK Alina 2002 UKR Nikolaev
R --- inscribed
SOPIT Olga 2003 UKR KIEW
R --- inscribed
SOPIT Svitlana 2003 UKR
R --- inscribed
TARANENKO Anna 2000 UKR KIEW
L --- inscribed
BLOW Iman 1997 USA
R --- inscribed
DESCHNER Stefani 1999 USA
R --- inscribed
DEVORE Delphine 2001 USA
R --- inscribed
DUBROVICH Jacqueline 1994 USA
R --- inscribed
KIEFER Lee 1994 USA
R --- inscribed
LESLIE Ryanne 2005 USA
R --- inscribed
RHODES Zander 2003 USA
R --- inscribed
SCRUGGS Lauren 2003 USA
R --- inscribed
TAFFEL Sara 1995 USA
L --- inscribed
TAN Helen 2002 USA
R --- inscribed
TIEU May 2001 USA
R --- inscribed
WEINTRAUB Maia Mei 2002 USA
R --- inscribed

182 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R
JANSEN Greta 2001 GER FC Moers R GER 21
OYMANN Renee 2004 GER FC Moers R GER 11
KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 GER KTF Luitpold München R GER 17
HÖFLER Marie 2004 GER TSG Weinheim L GER 33

5 Pre-entries

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
FOLGORI Marco ITA TSG Weinheim (GER) Coach