Back to list

Challenge International
FRA St Maur
December 10, 2021 - December 12, 2021

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRUGGER Lilli Maria 2000 AUT ASVÖ FC Salzburg
R --- Inscribed
CENKER Freya 1994 AUT FUM Mödling
R --- Inscribed
GRÖSS Chiara 2003 AUT SZT Klagenfurt
R --- Inscribed
KIRSTEN Ines 1999 AUT StLFC Graz
R --- Inscribed
KRÄNKL Maria 1996 AUT FUM Mödling
R --- Inscribed
KUDLACEK Beatrice 1999 AUT FGS Stockerau
R --- Inscribed
WOHLGEMUTH Olivia 1992 AUT StLFC Graz
R --- Inscribed
BRECHERET Carolina 2004 BRA CAP Paulistano
R --- Inscribed
BULCAO Ana Beatriz 1993 BRA ECP Pinheiros
L --- Inscribed
GOMES Rafaella 2003 BRA CMIL Rio de Janeiro
R --- Inscribed
PISTOIA Mariana 1998 BRA GNU Nautico Uniao
R --- Inscribed
CAO Ying 2001 CAN
R --- Inscribed
GOLDIE Alanna 1994 CAN
R --- Inscribed
GUO Jessica Zi Jia 2005 CAN
L --- Inscribed
HARVEY Eleanor 1995 CAN
L --- Inscribed
RYAN Kelleigh 1987 CAN
R --- Inscribed
CAI Yuanting 1996 CHN
L --- Inscribed
CHEN Qingyuan 1997 CHN
R --- Inscribed
HUANG Qianqian 2002 CHN
L --- Inscribed
SHI Yue 1999 CHN
R --- Inscribed
SONG Yue 2004 CHN Vango Fencing
L --- Inscribed
WU Peilin 1996 CHN
R --- Inscribed
GUERRA ACOSTA Laura Julieth 1997 COL
R --- Inscribed
BLAZIC Dorja 2003 CRO MK Rapir
R --- Inscribed
DAJCIC Marcela 1993 CRO MK Dubrava, ASVÖ FC Salzburg
R --- Inscribed
VAABEN Naja 2001 DEN Trekanten København
L --- Inscribed
BRETEAU Andrea 1998 ESP CCC-M
R --- Inscribed
CASTRO Ariadna 2001 ESP CCC-M
R --- Inscribed
DIAZ ESCALONA Maria Teresa 1997 ESP CCC-M
R --- Inscribed
MARINO Maria 1993 ESP CEO-PO
R --- Inscribed
ENRIGHT Irene 1977 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- Inscribed
AUDIBERT Alicia 2005 FRA
R --- Inscribed
BONNY Esther 2002 FRA NANTES NEC
R --- Inscribed
BROT Coralie 1995 FRA RUEIL MALMAI
R --- Inscribed
BULLIER Fanny 2003 FRA SEVRES JE
R --- Inscribed
BUTRUILLE Solene 1997 FRA NICE OGC
R --- Inscribed
DARDE Cyrielle 2003 FRA REIMS CE
R --- Inscribed
DE BREM Aude 2000 FRA LIMOGES CE
R --- Inscribed
DIJOUX Mathilde 2001 FRA
R --- Inscribed
GUILLAUME Meredith 1997 FRA ISSY MOUSQUETAIRES
R --- Inscribed
LACHERAY Eva 2000 FRA SOCHAUX MONT
L --- Inscribed
MARECHAL Jade 2000 FRA
R --- Inscribed
MIKA Emma 2003 FRA REIMS CE
L --- Inscribed
NAYL Emmie 2002 FRA LIMOGES CE
R --- Inscribed
PARRA Emily 2003 FRA PAYS AIX
R --- Inscribed
PATRU Morgane 1998 FRA Masque de fer Lyon
R --- Inscribed
RANVIER Pauline 1994 FRA CE MELUN VAL DE SEINE
R --- Inscribed
RECHER Alice 1999 FRA PARIS ST FRA
R --- Inscribed
ROUSSEAU Marion 2003 FRA TAMPON
R --- Inscribed
TAJAN Morgane 2003 FRA
R --- Inscribed
WATSON Solene 2000 FRA CE MELUN VAL DE SEINE
R --- Inscribed
BEARDMORE Kate 1997 GBR Fighting Fit Fencing Club
R --- Inscribed
CAMPBELL Yasmin 2000 GBR
L --- Inscribed
CHART Yvonne 1996 GBR Truro Fencing Club
R --- Inscribed
DICKSON Chloe 1995 GBR Edinburgh Fencing Club
L --- Inscribed
GILL Isabella 2000 GBR Salle Paul Fencing Club
R --- Inscribed
GOODCHILD Emily 1986 GBR
R --- Inscribed
GRANVILLE Bronwen 2001 GBR Bath Sword Club
L --- Inscribed
MCLAUGHLIN Mhairi 2000 GBR Salle Holyrood
R --- Inscribed
SILK Georgia 2002 GBR Newham Swords
R --- Inscribed
SMITH Katie 1996 GBR Edinburgh Fencing Club
R --- Inscribed
STUTCHBURY Carolina 2005 GBR Invicta FC
R --- Inscribed
WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 GBR Newham Swords
R --- Inscribed
BEHR Leandra 1996 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
EBERT Leonie 1999 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
GOLUBYTSKYI Carolin 1985 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
HOHENADEL Celia 2003 GER TSG Weinheim
R --- Inscribed
HOLLAND-CUNZ Luca Sarah 2004 GER TSG Weinheim
L --- Inscribed
KIRSCH Anne 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
KIRSCHEN Kim 1996 GER SC Berlin
R --- Inscribed
MORANDI Carlotta Sophie 2001 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
POSGAY Zsofia 1998 GER PSV Stuttgart
L --- Inscribed
SAUER Anne 1991 GER DFC Düsseldorf
R --- Inscribed
UELTGESFORTH Pia 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 GRE A.X.I.A. CHAIDARI
R --- Inscribed
KONTOCHRISTOPOULOU Aikaterini-Maria 1997 GRE A.O.X. EGALEO
R --- Inscribed
CHENG Hiu Wai Valerie 1995 HKG
R --- Inscribed
CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 HKG
R --- Inscribed
KUAN Yu Ching 1999 HKG
R --- Inscribed
WU Sophia 2002 HKG
R --- Inscribed
KONDRICZ Kata 1998 HUN BHSE BUDAPEST
L --- Inscribed
MESTERI Viktoria 1996 HUN UTE Budapest
L --- Inscribed
MOHAMED Aida 1976 HUN UTE Budapest
L --- Inscribed
NEKIFOR Erika 2002 HUN Torekves
R --- Inscribed
OROSHAZI Csilla 1975 HUN Hodmezovasarhely
L --- Inscribed
PASZTOR Flora 1998 HUN Torekves
R --- Inscribed
POLTZ Anna 2000 HUN MTK
R --- Inscribed
WOLF Eszter 2004 HUN Hodmezovasarhely
R --- Inscribed
ZSOLDOSI Karolina 2001 HUN Terezvaros
L --- Inscribed
DRUCK Lior 2003 ISR Hapoel Kfar-Saba
L --- Inscribed
EROS Nikol 2002 ISR Hapoel Kfar-Saba
R --- Inscribed
BATINI Martina 1989 ITA
R --- Inscribed
BIANCHIN Elisabetta 1997 ITA Scherma Treviso ASD
R --- Inscribed
CIPRESSA Erica 1996 ITA Scherma Mogliano
R --- Inscribed
CRISTINO Anna 2001 ITA
L --- Inscribed
FAVARETTO Martina 2001 ITA
R --- Inscribed
MANCINI Camilla 1994 ITA
R --- Inscribed
MONACO Beatrice 1992 ITA
L --- Inscribed
PALUMBO Francesca 1994 ITA
L --- Inscribed
ROSSINI Serena 1999 ITA
R --- Inscribed
SINIGALIA Martina 1995 ITA CS Mestre
R --- Inscribed
TANGHERLINI Elena 1998 ITA
L --- Inscribed
VOLPI Alice 1992 ITA
R --- Inscribed
AZUMA Sera 1999 JPN
R --- Inscribed
KANO Minami 1996 JPN
R --- Inscribed
KIKUCHI Komaki 1997 JPN
L --- Inscribed
KURACHI Miho 1993 JPN
R --- Inscribed
MIYAWAKI Karin 1997 JPN AS Padova
R --- Inscribed
TAKEYAMA YUZUHA 2004 JPN
L --- Inscribed
TAKEZAWA Shiori 2002 JPN
R --- Inscribed
UENO Yuka 2001 JPN
R --- Inscribed
UMETSU Haruka 1998 JPN
R --- Inscribed
YANAOKA Haruka 1995 JPN
R --- Inscribed
CHAE Songoh 1989 KOR
R --- Inscribed
HONG Hyo Jin 1994 KOR
R --- Inscribed
HONG Sena 1998 KOR
L --- Inscribed
HONG Seo In 1988 KOR
R --- Inscribed
KIM Kiyeun 2001 KOR
R --- Inscribed
LIM Seungmin 1985 KOR
R --- Inscribed
OH Hye Mi 1985 KOR
L --- Inscribed
PARK Jihee 2001 KOR
R --- Inscribed
CHRZANOWSKA Julia 1997 POL KU AZS UAM Poznan
R --- Inscribed
DLUGOSZ Martyna 1996 POL MKS Kusy Szczecin
L --- Inscribed
GOLEBIOWSKA Natalia 1994 POL AZS AWF Gdansk
R --- Inscribed
JEGLINSKA Aleksandra 1999 POL UKS Salle de la Gdansk
L --- Inscribed
JELINSKA Martyna 1992 POL Budowlani Torun
R --- Inscribed
LYCZBINSKA Hanna 1990 POL KU AZS UAM Poznan
R --- Inscribed
MATYSIAK Katarzyna 1998 POL Warta-Muszkieterowie Poznan
R --- Inscribed
MECH Marta 1999 POL UKS Atena Gdansk
R --- Inscribed
TOMCZAK Renata 1999 POL IKS Leszno
R --- Inscribed
WALCZYK-KLIMASZYK Julia 1997 POL KU AZS UAM Poznan
R --- Inscribed
WASILCZUK Dominika 2000 POL UKS PM Syrena
R --- Inscribed
CARIDE Marta 2001 POR SCP
L --- Inscribed
BOLDOR Maria 1996 ROU CSA Steaua Bucuresti
R --- Inscribed
CALUGAREANU Malina 1996 ROU CSA Steaua Bucuresti
L --- Inscribed
CORBU Emilia 2002 ROU CSTA Bucuresti
R --- Inscribed
SAVEANU Anca 2000 ROU CSA Steaua Bucuresti
R --- Inscribed
ABDRAKHMANOVA Adelya 1997 RUS
R --- Inscribed
ANASCHENKOVA Vitalina 2001 RUS
R --- Inscribed
KONONOVA Angelina 2001 RUS
R --- Inscribed
KOZAEVA Polina 2001 RUS
R --- Inscribed
MELNIKOVA Maria 1997 RUS
R --- Inscribed
PETROVA Elena 2001 RUS
L --- Inscribed
PIRIEVA Leyla 1993 RUS
R --- Inscribed
SAMSONOVA Kristina 1995 RUS CSKA Moscow
L --- Inscribed
SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 RUS
L --- Inscribed
TRIPAPINA Svetlana 1994 RUS
R --- Inscribed
CHAI Emily Enyu 1999 SGP
R --- Inscribed
CHAN Denyse Wan Jing 2003 SGP Z Fencing
R --- Inscribed
CHEUNG Kemei 2005 SGP
R --- Inscribed
HUANG Melanie Xinyi 1983 SGP
R --- Inscribed
NG Chloe Wanyi 2002 SGP
R --- Inscribed
SEET Tiffany He Yun 2004 SGP
L --- Inscribed
TAY Yu Ling 1987 SGP
R --- Inscribed
WONG Maxine Jie Xin 2001 SGP YMC
L --- Inscribed
CANTUCCI Gaia 2001 SVK Slavia STU Bratislava
R --- Inscribed
POPPEL Ankita 2003 SWE EGF Solna
R --- Inscribed
RUNDQUIST Harriet 1998 SWE EGF Solna
R --- Inscribed
SCHREIBER Ester 1997 SWE GFK Göteborg
R --- Inscribed
SCHREIBER Miriam 2002 SWE GFK Göteborg
R --- Inscribed
GUNES Firuze Aysen 1997 TUR
R --- Inscribed
ISBIR Alisa 2005 TUR
R --- Inscribed
KARAMETE Irem 1993 TUR Istanbul Hasal
R --- Inscribed
BUDENKO Oleksandra 2000 UKR KIEW
R --- Inscribed
CHENTSOVA Kateryna 1991 UKR Nikolaev
R --- Inscribed
MYRONIUK Dariia 2001 UKR KIEW
R --- Inscribed
PETROVA Kristina 2005 UKR
R --- Inscribed
POLOZIUK Alina 2002 UKR Nikolaev
R --- Inscribed
SOPIT Olga 2003 UKR KIEW
R --- Inscribed
TARANENKO Anna 2000 UKR KIEW
L --- Inscribed
DESCHNER Stefani 1999 USA
R --- Inscribed
DEVORE Delphine 2001 USA
R --- Inscribed
DUBROVICH Jacqueline 1994 USA
R --- Inscribed
HOOSHI Erica 2003 USA
R --- Inscribed
KIEFER Lee 1994 USA
R --- Inscribed
KNIGHT Skylar 2004 USA
R --- Inscribed
LEE Allison 2003 USA
R --- Inscribed
PARTRIDGE Morgan 1998 USA
R --- Inscribed
RHODES Zander 2003 USA
R --- Inscribed
TAFFEL Sara 1995 USA
L --- Inscribed
TIEU May 2001 USA
R --- Inscribed
WEINTRAUB Maia Mei 2002 USA
R --- Inscribed

183 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Athlete Federation lic N R
JANSEN Greta 2001 GER FC Moers R GER 33
OYMANN Renee 2004 GER FC Moers R GER 18

2 Pre-entries

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

BORTOLASO Giovanni GER Coach Fri Sat Sun Deutscher Fechter-Bund e.V.
FOLGORI Marco ITA Coach Fri Sat Sun Deutscher Fechter-Bund e.V.