Back to list

Neckar-Schönbuch-Cup
GER Pliezhausen
November 2, 2019 - November 3, 2019
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HERM Anika 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
PESCHKE Monja 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
FROST Catherina 2010 GER Fechtverein Heidelberg
R --- inscribed
NIKIFOROV Viktoria 2009 GER FS Pforzheim
L --- inscribed
RÖLLE Astrid 2009 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
GRÄßLE Sophia 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
HERZ Elisabeth 2010 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
HERZ Maria 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SÜNDERHAUF Anna 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
WERNER Sophia 2010 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHMUTZ Kim 2009 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
GEIGER Janne Wiebke 2009 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KLAUS Nele 2010 GER TSF Ditzingen
--- inscribed
MATROSOV Nikita 2010 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KASPER Riana 2009 GER TSG Backnang
R --- inscribed
BÖBEL Pauline 2009 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
NEUMANN Josefine - GER TSV Pliezhausen R --- cancelled  
SCHMID Nora - GER TSV Pliezhausen R --- cancelled  

16 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

D BENGEL Katharina GER FC Mosbach
E GECKELER Ann-Sophie GER TSG Reutlingen
D GIENGER Daniel GER TSV Pliezhausen
D KARLE Michael GER TSV Pliezhausen
E LUMMERZHEIM Tamara GER TSG Reutlingen
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
CN SCHMID Michael GER TSV Pliezhausen

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SHA Chuyi 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
WUNDERLE Lisa 2007 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
MOHR Darin 2008 GER Fechtverein Heidelberg
R --- inscribed
BARTH Jenna 2008 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
BUCK Marlene 2007 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
PETERS Nina 2008 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
BUSCH Katie 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
HALUPCZOK Viviana 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
NEUBER Greta 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
NÜSSELER Lisa-Marie 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
WOHLSTEIN Annalena 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BODE Josephine 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
IHLN Sara 2008 GER TSB Ravensburg
R --- inscribed
MÜLLER Leonie 2007 GER TSB Ravensburg
R --- inscribed
AMLER Maike 2008 GER TSF Ditzingen
--- inscribed
SCHMITT Christina 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KASPER Elina 2007 GER TSG Backnang
R --- inscribed
SIEBERTZ Malia 2007 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
GANZ Celina 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
SIEBER Mia 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
TALKENBERGER Vivien Saphira - GER FC Schwäbisch Hall R --- cancelled  
SCHACHERBAUER Madeleine - GER TSG Reutlingen R --- cancelled  

21 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

D BENGEL Katharina GER FC Mosbach
E GECKELER Ann-Sophie GER TSG Reutlingen
D GIENGER Daniel GER TSV Pliezhausen
D KARLE Michael GER TSV Pliezhausen
E LUMMERZHEIM Tamara GER TSG Reutlingen
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
CN SCHMID Michael GER TSV Pliezhausen

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BREUNIG Katja 2005 GER FC Hardheim-Höpfingen
L --- inscribed
SAUER Emilia 2005 GER FC Mosbach
R --- inscribed
FREY Luisa 2006 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
RANK Marie Leonore 2005 GER FS Pforzheim
L --- inscribed
BEHRENS Maike 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BUSCH Katie 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
EICHHORN Franziska 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
HALUPCZOK Viviana 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
NEUBER Greta 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
NÜSSELER Lisa-Marie 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RÖLLER Jade Josephine 2005 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
SCHMID Leonie 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
WOHLSTEIN Annalena 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
HEISE Teska Julia 2006 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
SCHÖLZEL Lenya 2005 GER SSV Ulm 1846
L --- inscribed
BENZ Mariella 2005 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
LÄMMLER Charis 2005 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
PAHLOW Johanna 2005 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
VALDEZ-QUISPE Asiri 2005 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
IHLN Sara 2008 GER TSB Ravensburg
R --- inscribed
AMLER Annika 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
FRAHM Emilie 2006 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
HAAG Rosa-Lina 2006 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KLAUS Emiliy 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KLEUKER Dan 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
SZALAY Clara 2006 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
WIRTH Emilia 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KILIAN Anna 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
MIRBACH Lili 2006 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
GANZ Celina 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
THOMAS Annalena 2006 GER TSV Pliezhausen
L --- inscribed
TOMIC Mariella - GER Heidenheimer SB R --- cancelled  
LÄSSIG Mariella - GER TSG Reutlingen R --- cancelled  
ARMBRUSTER Lena - GER TSV Pliezhausen R --- cancelled  
LANG Katharina - GER TSV Pliezhausen R --- cancelled  

31 Inscriptions, 0 pending, 4 cancelled

Referees/umpires

D BENGEL Katharina GER FC Mosbach
D GIENGER Daniel GER TSV Pliezhausen
D GRUNDLER Colin GER TSG Reutlingen
E KALTSAMIS Alexander GER TSG Reutlingen
D KARLE Michael GER TSV Pliezhausen
D LÖSCHEL Klaus GER TG Schwenningen
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
D RÖHM Nils GER TSG Reutlingen
E SCHATTON Sarah GER TG Schwenningen
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BREUNIG Hermann 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
JACOB Louis 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
KRAUTHEIM Eric Daniel 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
BERTELE Lars 2010 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
CNYRIM Leon 2010 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
DIEUDONNÉ Loris 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
GABRIEL Milan 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
GREWER Tobias 2010 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
HÄBERLE Max 2010 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUMMER Eilert 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUMMER Rainald 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
NEUBER Lasse 2010 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SAUR Julian Joel 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHÜNKE Hendrik 2010 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
SCHWARZ Julian 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
WERNER Simon 2010 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BOLLENDORF Tim 2010 GER SV Böblingen
R --- inscribed
FAILENSCHMID Moritz 2010 GER SV Böblingen
R --- inscribed
HIKEL Benjamin Lukas 2010 GER SV Böblingen
R --- inscribed
SCHIELKE Jan-Luca 2010 GER SV Böblingen
R --- inscribed
SENG Jonathan 2009 GER TSF Ditzingen
L --- inscribed
DOHM Julius 2010 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
HEIß Luis 2009 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
HEUPEL Jan 2010 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
RING Cornelius 2010 GER TSG Reutlingen
--- inscribed
BÖRNER Leon 2009 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
GIENGER Mattis 2009 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
GOLDBACH Dominic 2010 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
LANG Konstantin 2009 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
VEIT Maximilian 2010 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
ZUCCHINI Matteo 2009 ITA TSF Ditzingen
R --- inscribed
BAUER Jonathan - GER FC Schwäbisch Hall R --- cancelled  
KONIECZNY Marcel - GER FC Schwäbisch Hall R --- cancelled  
ZIMDARS Maxim-Alexander - GER FC Schwäbisch Hall R --- cancelled  
SCHLENKER Loki Leif - GER TSV Pliezhausen R --- cancelled  

31 Inscriptions, 0 pending, 4 cancelled

Referees/umpires

D BENGEL Katharina GER FC Mosbach
E GECKELER Ann-Sophie GER TSG Reutlingen
D GIENGER Daniel GER TSV Pliezhausen
D KARLE Michael GER TSV Pliezhausen
E LUMMERZHEIM Tamara GER TSG Reutlingen
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
CN SCHMID Michael GER TSV Pliezhausen

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LIU Yuhan 2007 CHN Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
OSTALSKIY Ivan 2007 CZE
--- inscribed
DENG Levi 2008 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
BLASER Leonard 2008 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
BAUER Jonas 2007 GER FC Mosbach
L --- inscribed
NOE Louis 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
RÖLLE Tristan 2007 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
WELLER Paul-Christian 2008 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
KASDORFF Marius 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KÖPF Cornelius 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KÖPF Johannes 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KREß Noah 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
REICH Paul 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RIFFEL Finn Niklas 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHULLER Istvan 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZIMMERMANN Frederik 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BERGNER Niklas 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
BAUMGÄRTNER Tim 2007 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
SCHMUTZ Kilian 2007 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
ENGELMANN Jan-Lukas 2008 GER SV Böblingen
R --- inscribed
ENGELMANN Marc-Leon 2008 GER SV Böblingen
R --- inscribed
HORN Levin 2008 GER SV Böblingen
R --- inscribed
MARQUARDT Deniz 2008 GER SV Böblingen
R --- inscribed
TAUT Johannes 2008 GER SV Böblingen
R --- inscribed
HENTSCHEL Sebastian 2008 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
JETTER Marwin 2007 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
BUCHHOLTZ Jannek 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
FRÖBER Yann 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
IMBIR Stefan 2007 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KLEIN Ravil 2007 GER TSF Ditzingen
L --- inscribed
KRIEG Justus 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
MAYER Jan 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
WILLERS Colten 2007 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
DREYER Malte 2008 GER TSG Backnang
L --- inscribed
LEVENTIC Matteo 2008 GER TSG Backnang
L --- inscribed
NOTTER Moritz 2008 GER TSG Backnang
R --- inscribed
GÖCER Tibet 2007 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
MUTZKE Jonah 2007 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
DOGAN Tan 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
GANZ David 2007 GER TSV Pliezhausen
L --- inscribed
GOLDBACH Max 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
HUMMEL Rudy 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
MANNHARDT Johannes 2008 GER TSV Pliezhausen
L --- inscribed
PALLERBERG Luis 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
NEUMEISTER Alexander 2007 GER TSV Tettnang
R --- inscribed
BEKKER Kirill 2008 RUS SV Böblingen
R --- inscribed

46 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D BENGEL Katharina GER FC Mosbach
E GECKELER Ann-Sophie GER TSG Reutlingen
D GIENGER Daniel GER TSV Pliezhausen
D KARLE Michael GER TSV Pliezhausen
E LUMMERZHEIM Tamara GER TSG Reutlingen
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
CN SCHMID Michael GER TSV Pliezhausen

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
REN Rouyang 2006 CHN TG Schwenningen
R --- inscribed
KASUBA Marko 2006 CRO FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
WEBER Leon 2006 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
WEBER Lukas 2006 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
MOHR Lukas 2006 GER FC Mosbach
R --- inscribed
RERES Niklas 2005 GER FC Mosbach
R --- inscribed
SPERRFECHTER David 2006 GER FC Mosbach
R --- inscribed
HILPERT Philip 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
LOCHNER Kai-Moritz 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
MALETTA Leonard 2006 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
NOE Louis 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
SIGMUND Philip 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
RUNG David 2005 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
REICHENBACHER Luis 2005 GER FS Pforzheim
R --- inscribed
BÜLAU Matthew 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BUSCH Erik 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BUSCH Max 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
JURTSCHAK Tim 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KASDORFF Marius 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KÖPF Cornelius 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KÖPF Johannes 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KREß Noah 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUMMER Horant 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
REICH Paul 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RIFFEL Finn Niklas 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHENKENGEL Joannes 2006 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
SCHULLER Istvan 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
WULF Lennart 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZIMMERMANN Frederik 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KRAUS Quirin 2005 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
HEISE Hendrik 2005 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
SHEHATA Hamza 2005 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
STRASSNER Moritz 2006 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
SCHÄFER Jona 2005 GER SV Böblingen
R --- inscribed
ERDMENGER Jonas 2006 GER TG Schwenningen
L --- inscribed
NEUMANN Phillip 2006 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
SCHMID Enrique 2006 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
FRÖBER Daniel 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
HEY Florian 2006 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
HOCHWALD Samuel 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KNAPP Emilian 2006 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
LENHARDT Paul 2006 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
DOEBEL David 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
GECKELER Nico Leon 2006 GER TSG Reutlingen
L --- inscribed
HEUSEL Leopold 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
IMMER Jaron 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KÜHBAUCH Alexander 2006 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KUNATH Florian 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
MOOG Marius 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
CIKOGLU Elias 2005 GER TSV Laupheim
R --- inscribed
GANZ David 2007 GER TSV Pliezhausen
L --- inscribed
HUMMEL Rudy 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
MICHALZ Moritz 2005 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
KNÖR Dario 2006 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
MILLER Nico 2006 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
FARKAS Bulcsú 2005 HUN
R --- inscribed
OSTALSKIY Ivan - CZE --- cancelled  

56 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

D BENGEL Katharina GER FC Mosbach
D GIENGER Daniel GER TSV Pliezhausen
D GRUNDLER Colin GER TSG Reutlingen
E KALTSAMIS Alexander GER TSG Reutlingen
D KARLE Michael GER TSV Pliezhausen
D LÖSCHEL Klaus GER TG Schwenningen
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
D RÖHM Nils GER TSG Reutlingen
E SCHATTON Sarah GER TG Schwenningen
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach