Back to list

VS-Möbel-Cup
GER Tauberbischofsheim
November 23, 2019 - November 23, 2019
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STERNBERG Lya 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
WANZKE Sara 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
WEIGAND Sara Marie 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
AUTHIER Marie-Hélène 2009 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
KLOSTERMANN Emma 2009 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
WALL Alexandra 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed

6 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CUI Xiyan 2008 CHN FS TV Langen
L --- inscribed
STERNBERG Ina 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
SCHEUERMANN Mia 2007 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
HORN Malvina 2008 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KOCHANOWSKA Nicole 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
MERT Buket 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KRETSCHMAR Sophie 2007 GER FS TV Langen
R --- inscribed
JAKOB Lena Carlotta 2008 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
UMLAUF Mara Anneke 2007 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
SCHMIDT Vanessa 2008 GER SC Korb
R --- inscribed
KÖSLING Anik 2008 GER SV Angern
L --- inscribed
BAAS Svenja 2007 GER TFC Hanau
R --- inscribed
BORTA Swantje 2008 GER TG Biberach
R --- inscribed
KARNATH Floriane 2007 GER TG Biberach
R --- inscribed
HASSINGER Sophie 2007 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
JENSEN Julia 2008 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
HERWIG Finja Malu 2007 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HERWIG Merle 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KRÖPELIN Fenja 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KOLESNIK Tanja - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  

20 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TOLDI Tímea 2005 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
ARNELA Lucia 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
EVERS Larissa 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
HÖPFL Amelie 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KÖRNER Laura 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
MERZ Luisa 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
TROPMANN Anastasia 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
ZONI Lea 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
SALIM Leila Yasmin 2006 GER FS TV Langen
R --- inscribed
JAKOB Mia 2005 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
METZ Thea 2006 GER TFC Hanau
R --- inscribed
CARSTENSEN Lina Emmi 2005 GER TG Biberach
R --- inscribed

12 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRÜCKMANN Bjarne 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
NEUMANN Raphael 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KÖTHE Joscha 2009 GER FC Rüsselsheim
L --- inscribed
DOTZEL Sebastian 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KARP Daniel 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KUHNMÜNCH Noah 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
SUTTNER Raphael 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
WÖPPEL Julius 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
SCHIMANN Kirill 2009 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
GUGLIELMI Samuel 2009 GER TG Biberach
R --- inscribed
BOTSCHNER Patrick 2010 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
ALLGEIER Nils 2010 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
BÖHME David 2010 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
LOCAYEF Luiz 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
MANIA Christoph 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KUHL Albert 2009 POL KTF Luitpold München
R --- inscribed
KARAÖREN Ege Tuna 2009 TUR FC Rüsselsheim
R --- inscribed
GREBING Jonathan Alexander - GER VFL Marburg FA R --- cancelled  
GREBING Julian Richard - GER VFL Marburg FA R --- cancelled  

17 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHILLING Adam 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KILINC Harun 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
MAJCHROWICZ Szymon 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
RIECKE Leonard 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
BRINKMANN Paul 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
NOE Louis 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
RESCH Philipp 2008 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
WUNDLING Kai 2008 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
FREY Quentin 2007 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
WERNER Titus 2007 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
BECKMANN Otto 2007 GER SV Angern
R --- inscribed
BRUSCHEK Robin 2008 GER SV Angern
R --- inscribed
BREGENZER Johannes 2007 GER SV Esslingen
--- inscribed
KNAPP Jonah 2007 GER SV Esslingen
--- inscribed
KOTULLA Riccardo 2007 GER SV Esslingen
R --- inscribed
KRAUS Jason 2008 GER SV Esslingen
R --- inscribed
FRITZ Johann 2008 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
KELLER Tim 2008 GER TSV Calw
L --- inscribed
KIEL Antonio 2007 GER TSV Leinfelden
R --- inscribed
HERWIG Quentin 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KRÖPELIN Joscha 2007 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
RUST Philipp 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
CHAUVEL Titouan - FRA CHARLEVILLE --- cancelled  

22 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRINKMANN Paul 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
HEITZ Noah 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
LIEB Marcel 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
LINDNER Ruben 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
SAUTNER Marcel 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
WUNDLING Ivo 2006 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
GAUSS Neil 2005 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
KIECKBUSCH Jacob 2005 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
MÜLLER Len 2005 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
OBERREßL Jannis 2005 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
TUTUNARIU Alec 2006 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
ROTHER Thomas 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
THIERGÄRTNER Mick 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
OCKENFELS Robert 2006 GER TFC Hanau
L --- inscribed
BOSSERHOFF Nils 2005 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
HILPERT Philip - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  
LEUCHTER Felix - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  
LOCHNER Kai-Moritz - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  
MALETTA Leonard - GER FC Tauberbischofsheim L --- cancelled  
SIGMUND Philip - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  

15 Inscriptions, 0 pending, 5 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach

Sabre Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LOHBAUER Ivy 2010 GER FR Nürnberg
R --- inscribed

1 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
CN KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim

Sabre Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARA Eva 2007 FRA CHARLEVILLE
--- inscribed
KIVIKE Fiona 2007 FRA CHARLEVILLE
--- inscribed
GUBITZ Emilia 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
KLOSKA Rosalie 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
LANDSLEITNER Anna 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
LANDSLEITNER Greta 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHLAFFER Dorothea 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
KAMPHUIS Jona Marlene 2008 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
HECKEL Evelin 2008 GER TV Achern FA
R --- inscribed
ZENGERLE Mia 2008 GER TV Achern FA
R --- inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
CN KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALEX Ingrid 2006 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
MITNACHT Emma 2005 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
SCHOLL Melina 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
RATZ Katharina 2006 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
LORENZ Katie 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
MARX Coco Caprice 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
SCHNECK Soraya - GER FR Nürnberg R --- cancelled  

6 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
CN KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim

Sabre Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HÄFNER Christopher 2010 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SPIELBERG Severin 2009 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHALL Patrick 2009 GER Königsbacher SC
L --- inscribed
STEINBERG Jesko 2009 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
GERBER Peter 2009 GER TV Achern FA
R --- inscribed
VOLLMER Nikolai 2009 GER TV Achern FA
R --- inscribed
PALM Leo 2009 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
RODRIGUEZ Santiago 2010 MEX TV Achern FA
R --- inscribed
STEINRATHS Lennart - GER TV Wetzlar L --- cancelled  

8 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
CN KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim

Sabre Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHAUVEL Titouan 2007 FRA CHARLEVILLE
--- inscribed
BANKHOFER Justus 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHNECK Collin 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
ELLEBRECHT Jona 2008 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
KREUDER Ben 2008 GER Königsbacher SC
L --- inscribed
WAGNER Merlin 2008 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
BOKHAN Nikolay 2007 RUS TV Achern FA
L --- inscribed
BRINKMANN Paul - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  

7 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
CN KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FELZINE Augustin 2006 FRA CHARLEVILLE
--- inscribed
GUILLEY Lucas 2005 FRA CHARLEVILLE
--- inscribed
TRUTT Gaetan 2006 FRA CHARLEVILLE
--- inscribed
CASTILLO BRAUN Leonardo 2006 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
HEERING Lukas 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
LÖLL Niklas 2006 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
SCHILLER Nick 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
GABEL Nico - GER TV Wetzlar R --- cancelled  

7 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Arwen GER FC Tauberbischofsheim
CN KUZMIN Andrej UKR FC Tauberbischofsheim