Back to list

Internationales Oetter-Säbel-Pokalturnier
GER Mülheim an der Ruhr
September 21, 2019 - September 22, 2019
Required: National license

Sabre Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LUCAS Annika 2009 GER TSV Bayer Dormagen
R 1 inscribed
PABST Johanna Clara 2009 GER TSV Bayer Dormagen
L 3 inscribed
ZANGER Jette 2010 GER TSV Bayer Dormagen
R 8 inscribed
PODKOWIK Lara 2010 GER TSV Kenten
R 7 inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN CAMUS Jan Patrick GER Herner TC
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Yiye 2007 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
REINHARDT Jill-Ronja 2008 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
KAMPHUIS Jona Marlene 2008 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
CONEN Emma 2007 GER SG Kaarst
R 10 inscribed
MIX Esther 2008 GER SG Kaarst
R 6 inscribed
BIJOK Mathilde 2007 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
KLAR Marike 2007 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
GÖRRES Norina 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R 7 inscribed
HERBON Cisanne 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R 3 inscribed
KOHL Polina 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R 2 inscribed
WEILAND Mia 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R 4 inscribed
BORMANN Johanna 2008 GER TSV Kenten
R 8 inscribed
CHAMPION Elizabeth 2007 GER TV Ratingen
R 1 inscribed
ULRICH Sophia 2007 GER TV Ratingen
R 5 inscribed
PALLENBERG Merle 2007 GER TV Jahn Oelde
R --- inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN DERKUM Liska GER TSV Bayer Dormagen
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
B MÖLLER Tom GER TSV Bayer Dormagen
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Ellen 2006 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
ZHAO Yiye 2007 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
STORMANNS Finja 2006 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
GILLES Nora 2005 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 6 inscribed
BUSCHE Amelie 2006 GER Herner TC
R --- inscribed
MIX Esther 2008 GER SG Kaarst
R 7 inscribed
BIJOK Mathilde 2007 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
KÜPPER Livia 2006 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
HERBON Cisanne 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R 4 inscribed
KOHL Polina 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R 12 inscribed
WALLRAFF Mia 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R 9 inscribed
WEILAND Julia 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R 3 inscribed
WEILAND Mia 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R 13 inscribed
WERTH Johanna 2005 GER TSV Kenten
R 2 inscribed
CHAMPION Elizabeth 2007 GER TV Ratingen
R 10 inscribed
ULRICH Sophia 2007 GER TV Ratingen
R 14 inscribed
FAUBEL Johanna 2005 GER TV Alsfeld
L --- inscribed
HUCK Helena 2005 GER TV Alsfeld
R --- inscribed
PROTZ Lena 2006 GER TV Alsfeld
R --- inscribed
BRÜNJES Katharina 2005 GER TV Jahn Oelde
L --- inscribed
PECORONI Laura 2005 GER TV Jahn Oelde
R --- inscribed
REKOWSKI Viktoria 2005 GER TV Jahn Oelde
R --- inscribed
KURZAWA Marisa Victoria - GER TSV Bayer Dormagen R 1 cancelled  

22 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

CN CAMUS Jan Patrick GER Herner TC
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DE WIT Nine 2005 BEL SA Jerzy Wezowski
R --- inscribed
ZHAO Ellen 2006 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
ALEX Ingrid 2006 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
MITNACHT Emma 2005 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
STORMANNS Finja 2006 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
GILLES Nora 2005 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 12 inscribed
RATZ Katharina 2006 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
REINHARDT Frederike 2006 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
HEIDKAMP Jaimie 2004 GER TG Herford
R --- inscribed
BREER Jana 2004 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
KÜPPER Livia 2006 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
KUSIAN Miriam 2004 GER TSV Bayer Dormagen
R 7 inscribed
WALLRAFF Mia 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R 13 inscribed
WEILAND Julia 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R 10 inscribed
SCHMIDT Lara 2004 GER TV Alsfeld
R --- inscribed
BRÜNJES Katharina 2005 GER TV Jahn Oelde
L --- inscribed
SCHOCH Sophie 2003 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
KÜNZLER Pia - GER TG Münster R --- cancelled  
GERT Nicole - GER TSV Bayer Dormagen R 4 cancelled  
HERBON Felice - GER TSV Bayer Dormagen R 2 cancelled  
KURZAWA Marisa Victoria - GER TSV Bayer Dormagen R 8 cancelled  
NEUMANN Sina - GER TSV Bayer Dormagen R 3 cancelled  
ZIOB Laura - GER TSV Bayer Dormagen R 1 cancelled  
PECORONI Laura - GER TV Jahn Oelde R --- cancelled  

17 Entries, 0 pending, 7 cancelled

Referees

CN DERKUM Liska GER TSV Bayer Dormagen
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
B MÖLLER Tom GER TSV Bayer Dormagen
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STEIN Amy 2002 GER Fechtzentrum Solingen
R 7 inscribed
STEGMANN Frauke 2002 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
LAUSCH Lara 2000 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 14 inscribed
KÜNZLER Pia 2004 GER TG Münster
R --- inscribed
BREER Jana 2004 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
BOLTE Hannah 2000 GER TSV Bayer Dormagen
R 10 inscribed
RÜTGERS Lisa 2000 GER TSV Bayer Dormagen
R 1 inscribed
WEILAND Kerstin 2002 GER TSV Bayer Dormagen
R 5 inscribed
WAHBY Ellinor 2002 GER TV Alsfeld
R --- inscribed
CHIANG Enli 2002 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
WOUTERSE Mijs 2000 NED s.v. Scaramouche
R --- inscribed
GERT Nicole - GER TSV Bayer Dormagen R 11 cancelled  
HERBON Felice - GER TSV Bayer Dormagen R 3 cancelled  
NEUMANN Sina - GER TSV Bayer Dormagen R 9 cancelled  
ZIOB Laura - GER TSV Bayer Dormagen R 4 cancelled  

11 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

CN CAMUS Jan Patrick GER Herner TC
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STEIN Amy 2002 GER Fechtzentrum Solingen
R 12 inscribed
STEGMANN Frauke 2002 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
STEINHAGE Rebecca 1977 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
KERSCHBAUM Johanna 2002 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
GRAUDINS Gunilla 1970 GER MTV Mainz
L --- inscribed
KRAUS Anja 1996 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
JANSHEN Friederike 1960 GER TSG Bergedorf
R --- inscribed
BORMANN Antonia 1975 GER TSV Kenten
R 15 inscribed
KOWALSKY Lilianne 1999 GER TSV Kenten
L 14 inscribed
HEUBEL Charlotte 2002 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
MENGE Angelina 1999 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
TRUNK Mathilda Lioba 2000 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
POHL Clara 1997 GER USC Bochum
R --- inscribed
CHIANG Enli 2002 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
PETER Katharina - GER TSV Bayer Dormagen R 3 cancelled  
SCHNEIDER Lina Marie - GER TSV Kenten R 17 cancelled  

14 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

CN DERKUM Liska GER TSV Bayer Dormagen
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
B MÖLLER Tom GER TSV Bayer Dormagen
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Zhi Long 2009 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
BEU Luk 2010 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
NEUHAUS Tom 2009 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
SCHALL Patrick 2009 GER Königsbacher SC
L --- inscribed
STEINBERG Jesko 2009 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
PAWLIK Maximilian 2010 GER TSV Bayer Dormagen
R 9 inscribed
SCHIFFER Matti 2009 GER TSV Bayer Dormagen
R 1 inscribed
GÜRGÖZ Kiyan 2009 GER TSV Kenten
R 11 inscribed
WILD Jonah 2009 GER TSV Kenten
R 6 inscribed
PALM Dominik 2009 GER TV Ratingen
R 5 inscribed
SIMONS Gereon 2009 GER TV Ratingen
R 2 inscribed
STÜDEMANN David 2010 GER TV Ratingen
R 3 inscribed
PLÜTZER Floyd - GER TSV Bayer Dormagen R 14 cancelled  
SCHULZE WISCHELER Vincent - GER TSV Bayer Dormagen R 4 cancelled  
MARINO Jona Matteo - GER TSV Kenten R 7 cancelled  

12 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

CN DERKUM Liska GER TSV Bayer Dormagen
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
B MÖLLER Tom GER TSV Bayer Dormagen
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MATHIOT Samuel 2007 FRA TV Ratingen
R 9 inscribed
FRANK Marlon 2007 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
LANZMICH Oskar 2008 GER Darmstädter FC
--- inscribed
BEU Flynn Jonathan 2007 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
WEIDE Timo Caspar 2008 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
REXMANN Mattis 2007 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
ASCHOFF Jan 2007 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 12 inscribed
KAIMER Carl 2007 GER FSV Mülheim/Ruhr
L 6 inscribed
MEIER Florian 2007 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 21 inscribed
STAHMANN Hendrik 2008 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 17 inscribed
ERMERT Johannes 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R 8 inscribed
SCHIFFER Mika 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R 2 inscribed
VON DER WEPPEN Tim 2007 GER TSV Bayer Dormagen
L 3 inscribed
WALLRAFF Joscha 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R 15 inscribed
WEBER Leonard 2008 GER TSV Bayer Dormagen
L 1 inscribed
FECHNER Tom 2007 GER TSV Kenten
R 25 inscribed
NEUNZIG Moritz 2007 GER TSV Kenten
L 22 inscribed
WERTH Cornelius 2007 GER TSV Kenten
R 4 inscribed
DIEKMANN Laurence 2007 GER TV Ratingen
L 7 inscribed
HAHN Tammo 2007 GER TV Ratingen
R 5 inscribed
SCHMITZ Kilian 2008 GER TV Ratingen
R 18 inscribed
FAUBEL Konrad 2008 GER TV Alsfeld
R --- inscribed
PROTZ Timon 2008 GER TV Alsfeld
R --- inscribed
CHIANG Enno 2007 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
KOBYAKOV Pavel 2007 RUS OFC Bonn
R 20 inscribed
KOBYAKOV Vadim 2007 RUS OFC Bonn
L 14 inscribed
SCHMIDT David Payut - GER Fechtzentrum Solingen L 19 cancelled  
HEININGER Leonard - GER TSV Bayer Dormagen R 11 cancelled  
SCHEJNOHA Florian - GER TSV Bayer Dormagen R 10 cancelled  

26 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

CN CAMUS Jan Patrick GER Herner TC
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KÜRBIS Jarl 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
WERTH Cornelius 2007 GER TSV Kenten
R 10 inscribed
LANZMICH Oskar 2008 GER Darmstädter FC
--- inscribed
OLBRICH Jan Felix 2005 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
ROOS Nils 2006 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
LOHMANN Nico 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 3 inscribed
PELZ Jarnu 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 1 inscribed
KAMPWERTH Paul 2006 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
ALLZEIT Benedikt 2005 GER FSV Mülheim/Ruhr
L 6 inscribed
KRUMME Julius 2006 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 12 inscribed
OPHERDEN Finn 2006 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 18 inscribed
WITZKE Alessio 2005 GER Herner TC
R --- inscribed
WERLING Niklas 2007 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
MAKLAKOV Julian 2008 GER TG Herford
R --- inscribed
ÖZGUR Malik 2006 GER TG Herford
R --- inscribed
ERMERT Johannes 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R 17 inscribed
HUSMANN Matthis 2006 GER TSV Bayer Dormagen
L 4 inscribed
LUCAS Bjarne 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R 2 inscribed
NOWAK Fabian 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R 14 inscribed
SCHENKEL Moritz 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R 5 inscribed
SCHIFFER Mika 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R 9 inscribed
VON DER WEPPEN Tim 2007 GER TSV Bayer Dormagen
L 7 inscribed
WEBER Leonard 2008 GER TSV Bayer Dormagen
L 8 inscribed
DIEKMANN Laurence 2007 GER TV Ratingen
L 16 inscribed
TEICHNER Conrad 2006 GER TV Ratingen
L 11 inscribed
CASTILLO BRAUN Leonardo 2006 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
HEERING Lukas 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
SCHILLER Nick 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
CHIANG Enno 2007 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
HEININGER Leonard - GER TSV Bayer Dormagen R 21 cancelled  
LÜKING Johanna - GER TSV Bayer Dormagen R --- cancelled  
SCHEJNOHA Florian - GER TSV Bayer Dormagen R 19 cancelled  

29 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

CN DERKUM Liska GER TSV Bayer Dormagen
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
B MÖLLER Tom GER TSV Bayer Dormagen
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OLBRICH Jan Felix 2005 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
ROOS Nils 2006 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
GÖTZ Maximilian 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 6 inscribed
LOHMANN Nico 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 7 inscribed
PELZ Jarnu 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 10 inscribed
ALLZEIT Benedikt 2005 GER FSV Mülheim/Ruhr
L 22 inscribed
JENKE Vincent 2004 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 8 inscribed
MÜHLHOFF Benedikt 2004 GER FSV Mülheim/Ruhr
L 18 inscribed
SCHAATH Maximilian 2003 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 15 inscribed
WEBER Linus 2003 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 16 inscribed
ECKSTEIN Marlin 2003 GER OFC Bonn
R 12 inscribed
MÜLLER Max Laurin 2003 GER OFC Bonn
R 2 inscribed
PIECHA Robert 2003 GER OFC Bonn
L 1 inscribed
SABIELNY Tom Markus 2004 GER TG Herford
R --- inscribed
WORTMANN Max 2006 GER TG Herford
L --- inscribed
WORTMANN Paul 2004 GER TG Herford
L --- inscribed
FIETZ Lennart 2003 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
KIENAST Max 2004 GER TSC Eintr. Dortmund
L --- inscribed
UFERT Justus 2003 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
HUSMANN Matthis 2006 GER TSV Bayer Dormagen
L 9 inscribed
LUCAS Bjarne 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R 11 inscribed
METHNER Philipp-Bernd 2004 GER TSV Bayer Dormagen
R 3 inscribed
SCHENKEL Moritz 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R 14 inscribed
TEICHNER Tristan Maximilian 2004 GER TV Ratingen
R 5 inscribed
ULRICH Fabian 2004 GER TV Ratingen
R 17 inscribed
BERLAGE Paul Philipp 2004 GER TV Jahn Oelde
R --- inscribed
ENGELHARDT Carsten 2004 GER TV Jahn Oelde
R --- inscribed
HENDRIKS Jasper 2005 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
SCHREUDER Thijmen 2003 NED
R --- inscribed
WAASDORP Ryan 2004 NED SC Amsterdam
L --- inscribed
SCHRAVEN Marvin - GER Fechtzentrum Solingen R 19 cancelled  
LÜKING Johanna - GER TSV Bayer Dormagen R --- cancelled  
MEKA Valentin - GER TSV Bayer Dormagen L 4 cancelled  

30 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

CN CAMUS Jan Patrick GER Herner TC
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KALTER Felix 2001 GER CTG Koblenz
L --- inscribed
MOGG Leopold 2000 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
GÖTZ Maximilian 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 20 inscribed
SEEFELD Eric Simon 2001 GER Fechtzentrum Solingen
R 3 inscribed
GORNIG Gabriel 2002 GER FSV Mülheim/Ruhr
L 23 inscribed
JENKE Vincent 2004 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 22 inscribed
MÜHLHOFF Benedikt 2004 GER FSV Mülheim/Ruhr
L 29 inscribed
SCHAATH Maximilian 2003 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 30 inscribed
WEBER Linus 2003 GER FSV Mülheim/Ruhr
R 31 inscribed
HÖLZENBEIN Adrian 2002 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
ECKSTEIN Marlin 2003 GER OFC Bonn
R 19 inscribed
MÜLLER Max Laurin 2003 GER OFC Bonn
R 6 inscribed
KASSEBAUM Jost 2002 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
SCHÜTT Moritz 2002 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
UFERT Justus 2003 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
CONNEMANN Maik 2002 GER TSV Bayer Dormagen
R 16 inscribed
FRIEDHEIM Stefan 2000 GER TSV Bayer Dormagen
R 2 inscribed
KÜHLING Julian 2002 GER TSV Bayer Dormagen
R 4 inscribed
METHNER Philipp-Bernd 2004 GER TSV Bayer Dormagen
R 7 inscribed
SCHLAFFER Leon 2000 GER TSV Bayer Dormagen
R 1 inscribed
BILLE Mark 2000 GER TV Ratingen
R 14 inscribed
ROBER Julian 2002 GER TV Ratingen
R 18 inscribed
TEICHNER Tristan Maximilian 2004 GER TV Ratingen
R 12 inscribed
SCHEURING Sebastian 2003 GER TV Alsfeld
R --- inscribed
BOUWMAN Dirk-Jan 2000 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
FAAS Quinton 2000 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
BECHER Pascal - GER Fechtzentrum Solingen R 8 cancelled  
DISLER Julian - GER Fechtzentrum Solingen R 5 cancelled  
KOCHENDÖRFER Ben - GER Fechtzentrum Solingen R 15 cancelled  
SCHMITZ Peter - GER Fechtzentrum Solingen R 11 cancelled  
SCHRAVEN Marvin - GER Fechtzentrum Solingen R --- cancelled  
EIRICH Phil - GER TSC Eintr. Dortmund R --- cancelled  
MEKA Valentin - GER TSV Bayer Dormagen L 9 cancelled  
NALEWAJA Tim - GER TSV Bayer Dormagen L 17 cancelled  
SPRINGER Colm - GER TSV Bayer Dormagen R 10 cancelled  
HAUBROK Elias - GER TSV Kenten R 21 cancelled  
HENDRIKS Jasper - NED s.v. Surtout R --- cancelled  

26 Entries, 0 pending, 11 cancelled

Referees

CN DERKUM Liska GER TSV Bayer Dormagen
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
B MÖLLER Tom GER TSV Bayer Dormagen
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen

Sabre Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SEEFELD Eric Simon 2001 GER Fechtzentrum Solingen
R 9 inscribed
SOKOLOWSKI Niklas 1999 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
CAMUS Jan Patrick 1996 GER Herner TC
R --- inscribed
CENAN Can Yasar 2001 GER Herner TC
R --- inscribed
BERGER Svend 1968 GER MTV Mainz
R --- inscribed
HAHN Lukas 1994 GER MTV Mainz
R --- inscribed
KOBYAKOV Andrey 1962 GER OFC Bonn
R 24 inscribed
HAMELMANN Martin 1996 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
WRASE Hartmut 1966 GER TSV Bayer Dormagen
R 10 inscribed
FABIAN André 1998 GER TV Jahn Oelde
R --- inscribed
KARL Julian 1997 GER USC Bochum
R --- inscribed
WEIßE Daniel 1998 GER USC Bochum
R --- inscribed
BOUWMAN Dirk-Jan 2000 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
FAAS Quinton 2000 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
POLAK Martijn 1967 NED s.v. Scaramouche
R --- inscribed
VAN HASELEN Christian 1965 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
BECHER Pascal - GER Fechtzentrum Solingen R 13 cancelled  
DISLER Julian - GER Fechtzentrum Solingen R 14 cancelled  
KOCHENDÖRFER Ben - GER Fechtzentrum Solingen R 23 cancelled  
SCHMITZ Peter - GER Fechtzentrum Solingen R 17 cancelled  
WIEDEKAMP Philipp - GER FSV Mülheim/Ruhr R --- cancelled  
MÖLLER Tom - GER TSV Bayer Dormagen R --- cancelled  
SILANTYEV Nikita - USA TSG Kaiserslautern R --- cancelled  

16 Entries, 0 pending, 7 cancelled

Referees

CN CAMUS Jan Patrick GER Herner TC
CN FABIAN Nadine GER TV Jahn Oelde
CN PETER Katharina GER TSV Bayer Dormagen