Back to list

Landesmeisterschaft Baden Nord – Württemberg
GER Cannstatt
January 12, 2020 - January 12, 2020
Required: National license

Foil Women's U11 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC TAUBERBISCHOFSHEIM
FC Tauberbischofsheim (GER)
GER --- inscribed  
SC KORB 2
SC Korb (GER)
GER --- inscribed  

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

E BARENTHIEN Simon GER TV Haueneberstein
CN BOROWIAK Merlin GER TSG Weinheim
EIFLER Ulrich GER FC Tauberbischofsheim
GANZ Axel GER SV Esslingen
GOMBOS Tom GER FC Tauberbischofsheim
D HELLMUND Vincent GER PSV Stuttgart
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
JACAK Pawel POL FC Tauberbischofsheim
KATKAY Sinem Dicle GER FC Tauberbischofsheim
D KUTSYI Ilja GER SV Esslingen
D MÄRKLE Felix GER PSV Stuttgart
E ÖTTL Lea GER SC Korb
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
E SCHWANHÄUSSER Gernot GER MTV Stuttgart
D VOLLMER Vincent GER SC Korb
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZWICKER Annemarie 2010 GER FSF Flawil, FC Konstanz
R --- inscribed
BACH Vivienne 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.3 inscribed
CARELLA Giulia 2010 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.5 inscribed
HÖPFL Milla 2010 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.4 inscribed
MERZ Sophia 2010 GER
R --- inscribed
WEIGAND Sara Marie 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.1 inscribed
OFFNER Jonna 2010 GER MTV Stuttgart
R 2.5 inscribed
GROMANN Marie 2010 GER SC Korb
R 2.4 inscribed
SCHNEIDER Luisa 2010 GER SC Korb
R 2.3 inscribed
TRAPP Kyrima 2009 GER SC Korb
R 2.2 inscribed
KRAFT Vivian 2009 GER TSG Weinheim
R 2.2 inscribed
NEUMEISTER Julia 2009 GER TSV Tettnang
R 2.1 inscribed
KUSCHE Sandrine 2010 GER FSF Flawil, TV Haueneberstein
R --- inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

E BARENTHIEN Simon GER TV Haueneberstein
CN BOROWIAK Merlin GER TSG Weinheim
EIFLER Ulrich GER FC Tauberbischofsheim
GANZ Axel GER SV Esslingen
GOMBOS Tom GER FC Tauberbischofsheim
D HELLMUND Vincent GER PSV Stuttgart
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
JACAK Pawel POL FC Tauberbischofsheim
KATKAY Sinem Dicle GER FC Tauberbischofsheim
D KUTSYI Ilja GER SV Esslingen
D MÄRKLE Felix GER PSV Stuttgart
E ÖTTL Lea GER SC Korb
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
E SCHWANHÄUSSER Gernot GER MTV Stuttgart
D VOLLMER Vincent GER SC Korb
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Women's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC TAUBERBISCHOFSHEIM
FC Tauberbischofsheim (GER)
GER --- inscribed  
MTV STUTTGART
MTV Stuttgart (GER)
GER --- inscribed  
SC KORB
SC Korb (GER)
GER --- inscribed  
TG BIBERACH
TG Biberach (GER)
GER --- inscribed  
TSG WEINHEIM
TSG Weinheim (GER)
GER --- inscribed  
MTV STUTTGART 3
MTV Stuttgart (GER)
- --- cancelled  
PSV STUTTGART
PSV Stuttgart (GER)
- --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

E BARENTHIEN Simon GER TV Haueneberstein
CN BOROWIAK Merlin GER TSG Weinheim
EIFLER Ulrich GER FC Tauberbischofsheim
GANZ Axel GER SV Esslingen
GOMBOS Tom GER FC Tauberbischofsheim
D HELLMUND Vincent GER PSV Stuttgart
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
JACAK Pawel POL FC Tauberbischofsheim
KATKAY Sinem Dicle GER FC Tauberbischofsheim
D KUTSYI Ilja GER SV Esslingen
D MÄRKLE Felix GER PSV Stuttgart
E ÖTTL Lea GER SC Korb
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
E SCHWANHÄUSSER Gernot GER MTV Stuttgart
D VOLLMER Vincent GER SC Korb
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KELLER Madeleine 2007 GER TV Cannstatt
R 2.12 inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Tauberbischofsheim
L 2.4 inscribed
HORN Malvina 2008 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.5 inscribed
MERT Buket 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.3 inscribed
HEBBORN Romy 2008 GER FC TuS Stuttgart
R 2.16 inscribed
KLEIN Gloria 2008 GER MTV Stuttgart
R 2.18 inscribed
SCHNORR Friederike 2008 GER MTV Stuttgart
R 2.7 inscribed
JAKOB Lena Carlotta 2008 GER PSV Stuttgart
R 2.9 inscribed
UMLAUF Mara Anneke 2007 GER PSV Stuttgart
R 2.3 inscribed
ISELE Isabel 2008 GER SC Korb
R 2.13 inscribed
ROTTMANN Julie 2007 GER SC Korb
R 2.6 inscribed
SCHMIDT Vanessa 2008 GER SC Korb
R 2.15 inscribed
BLUMENTHAL Charlotte 2007 GER TG Biberach
R 2.17 inscribed
BORTA Swantje 2008 GER TG Biberach
R 2.4 inscribed
KARNATH Floriane 2007 GER TG Biberach
R 2.10 inscribed
LUIPPOLD Katharina 2008 GER TG Biberach
R 2.11 inscribed
KÖSE Beyza 2008 GER TSF Welzheim
R 2.8 inscribed
SCHALHORN Ida 2007 GER TSF Welzheim
L 2.2 inscribed
HASSINGER Sophie 2007 GER TSG Weinheim
L 2.2 inscribed
JENSEN Julia 2008 GER TSG Weinheim
R 2.6 inscribed
KRAFT Maja 2007 GER TSG Weinheim
R 2.1 inscribed
HELD Tatjana 2007 GER TSV Leinfelden
R 2.5 inscribed
BISCHOFF Emma 2008 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
PALADINI Giuliana 2007 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
SCHWARZ Sina 2007 GER VFL Kirchheim
R 2.14 inscribed
GOTO Yui 2007 JPN MTV Stuttgart
R 2.1 inscribed

26 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

E BARENTHIEN Simon GER TV Haueneberstein
CN BOROWIAK Merlin GER TSG Weinheim
EIFLER Ulrich GER FC Tauberbischofsheim
GANZ Axel GER SV Esslingen
GOMBOS Tom GER FC Tauberbischofsheim
D HELLMUND Vincent GER PSV Stuttgart
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
JACAK Pawel POL FC Tauberbischofsheim
KATKAY Sinem Dicle GER FC Tauberbischofsheim
D KUTSYI Ilja GER SV Esslingen
D MÄRKLE Felix GER PSV Stuttgart
E ÖTTL Lea GER SC Korb
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
E SCHWANHÄUSSER Gernot GER MTV Stuttgart
D VOLLMER Vincent GER SC Korb
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Men's U11 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STG WELZHEIM/SCHWAEBISCH GMUEND
GER --- inscribed  
FC TAUBERBISCHOFSHEIM
FC Tauberbischofsheim (GER)
GER --- inscribed  
PSV STUTTGART
PSV Stuttgart (GER)
GER --- inscribed  
TSF WELZHEIM
TSF Welzheim (GER)
- --- cancelled  

3 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

E BARENTHIEN Simon GER TV Haueneberstein
CN BOROWIAK Merlin GER TSG Weinheim
EIFLER Ulrich GER FC Tauberbischofsheim
GANZ Axel GER SV Esslingen
GOMBOS Tom GER FC Tauberbischofsheim
D HELLMUND Vincent GER PSV Stuttgart
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
JACAK Pawel POL FC Tauberbischofsheim
KATKAY Sinem Dicle GER FC Tauberbischofsheim
D KUTSYI Ilja GER SV Esslingen
D MÄRKLE Felix GER PSV Stuttgart
E ÖTTL Lea GER SC Korb
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
E SCHWANHÄUSSER Gernot GER MTV Stuttgart
D VOLLMER Vincent GER SC Korb
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZGURSKII Kristian 2010 BUL SV Esslingen
R 2.14 inscribed
MATAIJA Alen 2010 CRO FC Tauberbischofsheim
R 2.10 inscribed
DOTZEL Sebastian 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.6 inscribed
KARP Daniel 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.1 inscribed
KUHNMÜNCH Noah 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.5 inscribed
SUTTNER Raphael 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.4 inscribed
WÖPPEL Julius 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.2 inscribed
LEHBERG Philipp 2009 GER MTV Ludwigsburg
R 2.13 inscribed
ROSER Max 2010 GER MTV Ludwigsburg
R 2.8 inscribed
KELLER Laurin 2009 GER MTV Stuttgart
R 2.11 inscribed
RÖCKINGER Elias 2009 GER MTV Stuttgart
L 2.2 inscribed
GHILARDI Brian 2009 GER PSV Stuttgart
R 2.5 inscribed
SCHIMANN Kirill 2009 GER PSV Stuttgart
R 2.1 inscribed
SOMMEREY-COOK Merlin 2010 GER SC Korb
R 2.7 inscribed
PELTA David 2009 GER SV Esslingen
R 2.12 inscribed
GUGLIELMI Samuel 2009 GER TG Biberach
R 2.6 inscribed
BOTSCHNER Patrick 2010 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R 2.4 inscribed
KÖSE Ömer 2010 GER TSF Welzheim
R 2.9 inscribed
SIPPL Daniel 2009 GER TSF Welzheim
R 2.3 inscribed
HERTER Levi Alexander 2009 GER TSG Weinheim
R 2.7 inscribed
STRASHEIM Jan 2009 GER TSG Weinheim
R 2.3 inscribed
GREULE Julius 2009 GER TSV Calw
R --- inscribed
GAA Fabian 2009 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
YANAR Kadir Arcis 2009 TUR PSV Stuttgart
R 2.10 inscribed
FRANKE Jan Einar - GER TV Haueneberstein R --- cancelled  

24 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

E BARENTHIEN Simon GER TV Haueneberstein
CN BOROWIAK Merlin GER TSG Weinheim
EIFLER Ulrich GER FC Tauberbischofsheim
GANZ Axel GER SV Esslingen
GOMBOS Tom GER FC Tauberbischofsheim
D HELLMUND Vincent GER PSV Stuttgart
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
JACAK Pawel POL FC Tauberbischofsheim
KATKAY Sinem Dicle GER FC Tauberbischofsheim
D KUTSYI Ilja GER SV Esslingen
D MÄRKLE Felix GER PSV Stuttgart
E ÖTTL Lea GER SC Korb
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
E SCHWANHÄUSSER Gernot GER MTV Stuttgart
D VOLLMER Vincent GER SC Korb
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Men's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STG WELZHEIM/SCHWAEBISCH GMUEND
GER --- inscribed  
FC TAUBERBISCHOFSHEIM
FC Tauberbischofsheim (GER)
GER --- inscribed  
MTV Stuttgart 2
MTV Stuttgart (GER)
GER --- inscribed  
PSV STUTTGART
PSV Stuttgart (GER)
GER --- inscribed  
SV ESSLINGEN
SV Esslingen (GER)
GER --- inscribed  
MTV STUTTGART 3
MTV Stuttgart (GER)
- --- cancelled  
TSF WELZHEIM
TSF Welzheim (GER)
- --- cancelled  
TSG WEINHEIM
TSG Weinheim (GER)
- --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

E BARENTHIEN Simon GER TV Haueneberstein
CN BOROWIAK Merlin GER TSG Weinheim
EIFLER Ulrich GER FC Tauberbischofsheim
GANZ Axel GER SV Esslingen
GOMBOS Tom GER FC Tauberbischofsheim
D HELLMUND Vincent GER PSV Stuttgart
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
JACAK Pawel POL FC Tauberbischofsheim
KATKAY Sinem Dicle GER FC Tauberbischofsheim
D KUTSYI Ilja GER SV Esslingen
D MÄRKLE Felix GER PSV Stuttgart
E ÖTTL Lea GER SC Korb
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
E SCHWANHÄUSSER Gernot GER MTV Stuttgart
D VOLLMER Vincent GER SC Korb
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LEONHARDT Tim 2007 GER FC Lauda-Königshofen
R 2.8 inscribed
MOTA-HEHN Mateus 2007 GER FC Lauda-Königshofen
L 2.4 inscribed
WALLER Merlin 2007 GER TV Cannstatt
R 2.25 inscribed
ZWICKER Theodor 2008 GER FC Konstanz, FSF Flawil
R --- inscribed
BRINKMANN Paul 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.1 inscribed
NOE Louis 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.5 inscribed
RESCH Philipp 2008 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.9 inscribed
WUNDLING Kai 2008 GER FC Tauberbischofsheim
R 2.2 inscribed
HÖPNER Richard 2008 GER MTV Ludwigsburg
R 2.24 inscribed
BÄUMER Raphael 2007 GER MTV Stuttgart
R 2.14 inscribed
ILG Felix 2008 GER MTV Stuttgart
R 2.8 inscribed
ILG Florian 2008 GER MTV Stuttgart
L 2.2 inscribed
KERN Emanuel 2007 GER MTV Stuttgart
R 2.10 inscribed
SCHROTT Benjamin 2008 GER MTV Stuttgart
R 2.4 inscribed
SCHWANHÄUßER Konrad 2008 GER MTV Stuttgart
R 2.7 inscribed
FREY Quentin 2007 GER PSV Stuttgart
L 2.6 inscribed
REUS Nicholas 2007 GER PSV Stuttgart
L 2.15 inscribed
WAGNER Fynn 2008 GER PSV Stuttgart
L 2.20 inscribed
WERNER Titus 2007 GER PSV Stuttgart
R 2.3 inscribed
DAMER Christopher 2008 GER SC Korb
R --- inscribed
WEBER Emil 2008 GER SC Korb
R 2.30 inscribed
BÖHM Richard 2008 GER SV Esslingen
R 2.29 inscribed
BREGENZER Johannes 2007 GER SV Esslingen
2.16 inscribed
BUNZ Johan 2007 GER SV Esslingen
R --- inscribed
KNAPP Jonah 2007 GER SV Esslingen
2.23 inscribed
KOTULLA Riccardo 2007 GER SV Esslingen
R 2.19 inscribed
KRAUS Jason 2008 GER SV Esslingen
R 2.21 inscribed
PÖHLER Julius 2008 GER SV Esslingen
R 2.18 inscribed
SPRINGBORN Alexander 2008 GER SV Esslingen
R 2.34 inscribed
FRITZ Johann 2008 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R 2.5 inscribed
LITTAU Julian 2007 GER TSF Welzheim
R 2.13 inscribed
STOEV Nikola 2007 GER TSF Welzheim
R 2.17 inscribed
MITTELSTAEDT Joel Manolis 2008 GER TSG Weinheim
L 2.6 inscribed
STRASHEIM Philipp 2007 GER TSG Weinheim
R 2.3 inscribed
KELLER Tim 2008 GER TSV Calw
L 2.1 inscribed
KIEL Antonio 2007 GER TSV Leinfelden
R 2.11 inscribed
NEUMEISTER Alexander 2007 GER TSV Tettnang
R 2.9 inscribed
STOHR Paul 2007 GER TSV Tettnang
R --- inscribed
HERRMANN Jim 2007 GER TV Haueneberstein
L --- inscribed
KLINGLER Lennart 2007 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
WITTKE Marlon 2007 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
GABEL Moritz 2008 GER TV Lahr
R --- inscribed
FISCHER René 2007 GER VFL Kirchheim
R 2.12 inscribed
NEHER Jona 2007 GER VFL Kirchheim
R 2.22 inscribed
NEIDHARDT Mika 2007 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
FINZENHAGEN Ben - GER PSV Stuttgart R 2.28 cancelled  
HOFFMANN Oliver - GER TSG Weinheim R 2.11 cancelled  
GALLMANN Jona - GER TSV Leinfelden R --- cancelled  
SCHAITEL Paul - GER TSV Leinfelden R 2.31 cancelled  
SPECK Sebastian - GER TSV Leinfelden R 2.33 cancelled  
WEINMANN Levin - GER TSV Leinfelden R 2.35 cancelled  
MOLDENHAUER Elias - GER VFL Kirchheim R --- cancelled  

45 Entries, 0 pending, 7 cancelled

Referees

E BARENTHIEN Simon GER TV Haueneberstein
CN BOROWIAK Merlin GER TSG Weinheim
EIFLER Ulrich GER FC Tauberbischofsheim
GANZ Axel GER SV Esslingen
GOMBOS Tom GER FC Tauberbischofsheim
D HELLMUND Vincent GER PSV Stuttgart
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
JACAK Pawel POL FC Tauberbischofsheim
KATKAY Sinem Dicle GER FC Tauberbischofsheim
D KUTSYI Ilja GER SV Esslingen
D MÄRKLE Felix GER PSV Stuttgart
E ÖTTL Lea GER SC Korb
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
E SCHWANHÄUSSER Gernot GER MTV Stuttgart
D VOLLMER Vincent GER SC Korb
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen