Back to list

Internationales Turnier
GER Heidenheim
November 23, 2019 - November 23, 2019
Required: National license

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HARTMANN Sven 2004 AUT FTS Dornbirn
L --- inscribed
SPIEGEL Robert Caspar 2005 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
BAUWELINCK Briecq 2004 BEL Confrerie Gent
--- inscribed
CORVERS Mathis 2003 BEL CE Charlemagne
R --- inscribed
COUNSON Francois 2003 BEL CE Charlemagne
R --- inscribed
DALLEMAGNE Louis 2003 BEL CE Charlemagne
L --- inscribed
DE BOCK Cyrille 2005 BEL KSSMA Ronse
R --- inscribed
DE LAMPER Aeneas 2005 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
DEISSER John 2004 BEL CE Charlemagne
L --- inscribed
FELTZ Maxim 2003 BEL CE Gaumais
R --- inscribed
HANSENNE Arian 2004 BEL KSSMA Ronse
--- inscribed
HOLDERBEKE Axel 2004 BEL CE Gaumais
--- inscribed
LOEMAN Leandro 2005 BEL Confrerie Gent
--- inscribed
MAES Kamiel 2004 BEL SC Latem-Deurle
L --- inscribed
PLOMTEUX Antoine 2003 BEL RCSC CEE Charleroi
L --- inscribed
REIJNAERS Finian 2003 BEL SA Jerzy Wezowski
--- inscribed
REYNAERT Joppe 2004 BEL Confrerie Gent
--- inscribed
TOCH Lars 2005 BEL Confrerie Gent
--- inscribed
VAN LAECKE Lucas 2003 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
VANDENHAUTE Lars 2004 BEL Confrerie Gent
--- inscribed
RYAPOV Kaloyan 2005 BUL Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ENDLÉ Filip 2003 FRA VAUREAL, Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
BARTH Mathis 2004 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
SIEWERT Darius 2004 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
STRAUB Max 2006 GER ATSV Saarbrücken
R --- inscribed
HOLLENBACH Nick 2004 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
MÜLLER-GEBEL Yorck 2003 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
WOSCHNAGG Karl 2003 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
SPEKER Oskar 2004 GER EFG Essen
R --- inscribed
ASCHMANN Johann 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ATTA Leopold 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
LANGNER Georg 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
REINING Riccardo 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
RIEGER Joshua 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
FÜRSTENAU Jannik 2003 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
KASTLER Flavien 2005 GER FA Rheinfelden
L --- inscribed
BERGER Steven 2004 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
BESKOROVAINYI Anton 2005 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
ENGELHAUPT Anton Oskar 2006 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
STOLTE Quinn 2004 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
MATSULEVITS Tristan 2003 GER FC Grunewald
R --- inscribed
NAD Viktor Matti 2006 GER FC Grunewald
R --- inscribed
ALBRECHT Anton 2006 GER FC Leipzig
R --- inscribed
HÖCKE Wilhelm 2004 GER FC Leipzig
L --- inscribed
LADEMANN Louis 2005 GER FC Leipzig
R --- inscribed
MICHALSKI Christoph 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
PRZIKOPP Martin 2003 GER FC Leipzig
R --- inscribed
DERGAY David 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
DUBAS Martin 2006 GER FC Oldenburg
R --- inscribed
I KEI Homa 2005 GER FC Oldenburg
L --- inscribed
KUHN Lukas 2004 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
HILPERT Philip 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KELPE Bendix 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KOZIELSKI Kevin 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
LOCHNER Kai-Moritz 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
MALETTA Leonard 2006 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
SIGMUND Philip 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
WEGNER Moritz 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
ARNHOLD Timon 2004 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
BÖHMER Philipp 2004 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
BRYCHCY Jakob 2004 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
EICHER Tristan 2004 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
KRAHMER Eryk 2006 GER Fecht Club Krefeld
L --- inscribed
NAGEL Keanu 2003 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
VELTRUP Ole 2005 GER Fecht Club Krefeld
L --- inscribed
RUNG David 2005 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
HILDEBRANDT Clemens 2005 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
HONEKAMP Jan Josef 2003 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
JÄGER Adrian 2004 GER Fechtcentrum Halle
L --- inscribed
KUNNIG Carl 2006 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
WALL Arsenij Cornelius 2003 GER Fechtergilde Südholstein
R --- inscribed
MARX Valentino 2003 GER Fechterring Hochwald
L --- inscribed
SCHWITZER Benjamin 2003 GER Fechtverein Heidelberg
R --- inscribed
SEUFERT Julian 2004 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
DETEMBLE Alexander 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
KRAUSE Julius Friedrich 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MEIER Kassian 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SATURNO Luca 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SPIERZAK Lorenz 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
STANGE Jakob 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
WIENANDS Jeremy 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
LANGE Hinrich 2005 GER FG Segeberg
R --- inscribed
LUTHER Nicolas 2003 GER FG Segeberg
R --- inscribed
SCHNEIDER Tim Raymond 2005 GER FG Segeberg
L --- inscribed
IXKES Tamino Gabriel Che Maria 2006 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
TETTENBORN Alexander 2005 GER FSV Görlitz
R --- inscribed
ANTONI Benedict 2005 GER HC Bad Dürkheim
R --- inscribed
JUNG Gabriel 2004 GER HC Bad Dürkheim
R --- inscribed
BOORZ Jonas 2003 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
BREKER Henri 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BÜLAU Matthew 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BUSCH Erik 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BUSCH Max 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
EBERHARDT Max 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
JURTSCHAK Tim 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUMMER Gernot 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUMMER Horant 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
LOSS Pierre-Maxime 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
NOTHELFER Janik 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RENZ Dominik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RITZ Janik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RUST Sven 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHENKENGEL Benedict 2004 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
SCHENKENGEL Joannes 2006 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
VOGEL Vince 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
WULF Lennart 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
TIMM Ronaldo 2003 GER KSV Weißwasser
R --- inscribed
MORLANG Nick 2005 GER Lohausener SV
L --- inscribed
TREBIS Michael 2003 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
DAOU Mazen 2005 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
LOHSE Friedrich 2004 GER MTV Minden
R --- inscribed
TATZKO Jonte Finn 2004 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
BERNZEN Henrik 2003 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
FIP Johannes 2003 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
KLADDE Ole 2006 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
MIDDENDORF Justus 2003 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
MÜLLER Yannis 2003 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
HALBLEIB Nils 2004 GER SC Itzehoe
R --- inscribed
SHEHATA Hamza 2005 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
STRASSNER Moritz 2006 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
PETERSEN Bertil 2005 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
RUPPENTHAL Julius 2005 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
STIHL Felix 2005 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
POETEN Niels Hagen 2003 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
HOCHWALD Samuel 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
LENHARDT Jan-Philipp 2004 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
ROSENMAYER Valentin 2003 GER TSF Ditzingen
L --- inscribed
SZALAY Ben 2003 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
TIPPELT Cedric 2004 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
GECKELER Nico Leon 2006 GER TSG Reutlingen
L --- inscribed
GRUNDLER Colin 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
HEUSEL Leopold 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
IMMER Jaron 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KAZMAIER Julius 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KRATZER Felix 2003 GER
R --- inscribed
KUNATH Florian 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KUNATH Maximilian 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
LEONHARDT Mathis 2004 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
MAUSHARDT Jan 2004 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
MEZ Maxime 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
RÖHM Nils 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
ZAISER Jonas 2004 GER TSG Reutlingen
L --- inscribed
GERHARTZ Benedict 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
HAHNEL Thore 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KIRCHNER Tim 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOLDITZ Ian-Etienne 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
SCHULZ Tobias 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
SCHUMACHER Rafael 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
BEHNKE Otto 2003 GER TV Augsburg
R --- inscribed
KRAMER Michael 2003 GER TV Augsburg
R --- inscribed
SUCHERT Theo 2004 GER TV Augsburg
R --- inscribed
ZU STOLBERG Ferdinand 2003 GER TV Augsburg
R --- inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
NÄHRING Till 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
EBERT Ferdinand 2003 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
SPREMBERG Paul 2006 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
BERGER Konstantin 2004 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
KNÖR Dario 2006 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
KUHLMANN Cornelius 2004 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
SAMHOUN Mustafa 2004 LBN MK Fencing Academy
R --- inscribed
DINANDT Floris-Tijmen 2004 NED Deventer S.V.
--- inscribed
REMMEN Maurits 2005 NED s.v. RobbSchermen
R --- inscribed
VEENENBOS Konrad 2004 NED FC Almere
L --- inscribed
WARREMAN Daan 2004 NED s.v. RobbSchermen
R --- inscribed
HÜRLIMANN David 2004 SUI SESAF Fribourg
R --- inscribed
DUPAS Jean-Gauthier - BEL CE Gaumais L --- cancelled  
KROMM Lukas - GER FC Berlin Südwest R --- cancelled  
KÜHL Richard - GER FC Berlin Südwest R --- cancelled  
WALLA Aaron - GER FC Berlin Südwest L --- cancelled  
WEBER Leon - GER FC Hardheim-Höpfingen R --- cancelled  
WEBER Lukas - GER FC Hardheim-Höpfingen R --- cancelled  
METHE Jan Philip - GER FC Kassel R --- cancelled  
HÖLLER Vincent Maurice - GER Fechtzentrum Solingen R --- cancelled  
PRINZ Jonathan Luis - GER Fechtzentrum Solingen R --- cancelled  
WOLFERTZ Marius - GER Fechtzentrum Solingen R --- cancelled  
KÜHBAUCH Alexander - GER TSG Reutlingen R --- cancelled  
DITHMAR Benjamin - GER TSV Berlin-Wittenau R --- cancelled  
GREITER Leo - GER TV Augsburg R --- cancelled  
SUPE Talu - GER TV Augsburg L --- cancelled  
MILLER Nico - GER VFB Friedrichshafen R --- cancelled  

166 Entries, 0 pending, 15 cancelled

Referees/umpires

CN BAUMANN Katrin GER FC Tauberbischofsheim
CN GEROLD Hannes GER TSG Reutlingen
CN HERTEL Matthias GER Fechtcentrum Halle
CN LINDENMANN Felix GER TSG Reutlingen
CN LUTZ Katharina GER TSG Reutlingen
CN MITICHASHUILI Mascha GER Eintracht Frankfurt
CN POLNER David GER Osnabrücker SC
N2 VAN BERGEN Nancy BEL Fédération Royale Belge d'Escrime