Back to list

Stefan-Haukler-Gedächtnisturnier
GER Offenbach
October 12, 2019 - October 12, 2019
Required: National license

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALIEV Khalid 2001 AZE
R --- inscribed
RYAPOV Kaloyan 2005 BUL Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
CAYCEDON Carlos 2002 COL FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
ENDLÉ Filip 2003 FRA VAUREAL, Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
BECKER Jan 2002 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
IMBSWEILER Lars 2002 GER TV Homburg
R --- inscribed
QUABECK Julian 2005 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
SCHMIDT Marko Kurt 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FISCHER Marcel 2000 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
MÜLLER-GEBEL Yorck 2003 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
TRIESCHMANN Thristan 2002 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
DITTMAR Max 2004 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
KRÄCKMANN David 2001 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
SICILIANO Saro 2000 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
THELEN Johannes 2000 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
DEHN Julius 2000 GER EFG Essen
R --- inscribed
REINING Riccardo 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
RIEGER Joshua 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ZIERMANN Jesko 2001 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
FRAUEN Finn 2002 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
METHE Jan Philip 2004 GER FC Kassel
R --- inscribed
ENZMANN Jonas 2000 GER FC Leipzig
L --- inscribed
FISCHER Artur 2000 GER FC Leipzig
L --- inscribed
GIEßER Leon 2001 GER FC Leipzig
L --- inscribed
KOVAL Anton 2001 GER FC Leipzig
R --- inscribed
MICHALSKI Julius 2001 GER FC Leipzig
R --- inscribed
PRZIKOPP Martin 2003 GER FC Leipzig
R --- inscribed
STEPHAN Felix 2001 GER FC Leipzig
R --- inscribed
THIELE Tom 2000 GER FC Leipzig
R --- inscribed
DERGAY David 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
I KEI Homa 2005 GER FC Oldenburg
L --- inscribed
JENN Keanu 2001 GER FC Oldenburg
R --- inscribed
KUHN Lukas 2004 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
HILPERT Philip 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KELPE Bendix 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KLEINER Lukas 2000 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KOZIELSKI Kevin 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
LOCHNER Jan-Christoph 2001 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
REINHART Raphael 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
SIGMUND Philip 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
WEGNER Moritz 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
BÖHMER Philipp 2004 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
BRYCHCY Jakob 2004 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
HEIMSOETH Clemens 2000 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
KRACK Tobias 2002 GER Fecht Club Krefeld
L --- inscribed
NAGEL Keanu 2003 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
VELTRUP Paul 2001 GER Fecht Club Krefeld
L --- inscribed
BOPP Dietrich 2001 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
MARX Valentino 2003 GER Fechterring Hochwald
L --- inscribed
PALTZ Simon 2002 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
SCHWITZER Benjamin 2003 GER Fechtverein Heidelberg
R --- inscribed
BEDNER Daniel 2002 GER FG Segeberg
R --- inscribed
BOEHNKE Joram 2000 GER FG Segeberg
R --- inscribed
FERMOR William 2002 GER FG Segeberg
R --- inscribed
LUTHER Nicolas 2003 GER FG Segeberg
R --- inscribed
PETERSEN Moritz 2000 GER FG Segeberg
R --- inscribed
WASTRACK Alexander 2001 GER FG Segeberg
R --- inscribed
FUHRMANN Michel 2002 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
IXKES Tassilo Che Maria 2001 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
GLAFFIG Julian 2002 GER Freiburger TS
R --- inscribed
FAST Cedrik Henry 2002 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
VON SCHROEDER Aaron 2001 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
JUNG Gabriel 2004 GER HC Bad Dürkheim
R --- inscribed
LAUE Richard 2000 GER HC Bad Dürkheim
R --- inscribed
BAKAY Sedat 2002 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
HEISE Max 2001 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
LEWANDROWSKI Jonas 2001 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
BLUM Jakob 2001 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BOORZ Jonas 2003 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
BREKER Henri 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BÜLAU Matthew 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BUSCH Max 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
EBERHARDT Max 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
GIESE Till Julius 2002 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUMMER Gernot 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUMMER Horant 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
MEZES Christian 2000 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
NOTHELFER Janik 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
REISER Cedric 2002 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RENZ Dominik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RITZ Felix 2002 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RITZ Janik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RUST Sven 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHENKENGEL Benedict 2004 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
VOGEL Vince 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZIMMERMANN Henri 2001 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BRANDTS Robert 2002 GER Lüdenscheider TV
R --- inscribed
TREBIS Michael 2003 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
MURRU Fabio 2002 GER OFC Bonn
L --- inscribed
MIDDENDORF Justus 2003 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
OLLERMANN Paul 2002 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
WIESE Hendrik 2002 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
SCHMITT SPELLMANN Jonas 2000 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
HASSE Malte 2002 GER SV Alfeld
R --- inscribed
SCHMITT Christopher 2001 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
SHAPIRO Ronald 2001 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
WICHMANN Daniel 2002 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
TIPPELT Cedric 2004 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
GRUNDLER Colin 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KALTSAMIS Alexander 2002 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KUNATH Maximilian 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
LUTZ Raphael 2000 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
MAUSHARDT Jan 2004 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
REMPFER Fabio 2000 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
VOLK Gabriel 2000 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
WEISE Max 2001 GER TSG Reutlingen
L --- inscribed
BONGARD Louis 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KIRCHNER Tim 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOLDITZ Ian-Etienne 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
MÜLLER Dean 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
SCHUCHART Alexej 2001 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
SCHULZ Tobias 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
WECKERLE Tobias 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
DITHMAR Benjamin 2003 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
SCHMIDT Wilram 2002 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
BEHNKE Otto 2003 GER TV Augsburg
R --- inscribed
SUCHERT Theo 2004 GER TV Augsburg
R --- inscribed
ZU STOLBERG Ferdinand 2003 GER TV Augsburg
R --- inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
NÄHRING Till 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
TALAN Jan 2000 GER USC München
R --- inscribed
SACKERMANN Jonas 2002 GER Wuppertaler FC
R --- inscribed
FARKAS Domos 2003 HUN
R --- inscribed
DONATI Federico 2005 ITA Darmstädter FC
R --- inscribed
ZENS Philipp 2001 LUX Fechterring Hochwald, CE Sud
R --- inscribed
PRINZ Niklas 2001 LUX TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
ASSMANN Timothy 2002 NED s.v. Scaramouche
R --- inscribed
POST Arnout 2002 NED Fencing Ermelo
--- inscribed
VAN ROOIJ Kevin 2002 NED SC Den Bosch
R --- inscribed
VIDELER Jasper 2002 NED s.v. Beau Geste
L --- inscribed
BITTERLING Julius Paul - GER OFC Bonn R --- cancelled  
BERNZEN Henrik - GER Osnabrücker SC R --- cancelled  
HÄUBER Laurenz - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
JIMENEZ Carlos - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
LENHARDT Jan-Philipp - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
ROSENMAYER Valentin - GER TSF Ditzingen L --- cancelled  
SZALAY Ben - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
WILLRETT Moritz - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
GÄNZ Paul - GER TSV Korbach L --- cancelled  
KRAMER Michael - GER TV Augsburg R --- cancelled  

132 Inscriptions, 0 pending, 10 cancelled

Referees/umpires

CN BAUMANN Katrin GER FC Tauberbischofsheim
CN GROPPER Johanna GER TSV Bayer 04 Leverkusen
HÄUSLER Chantall GER FC Tauberbischofsheim
CN MITICHASHUILI Mascha GER Eintracht Frankfurt
CN RICHTER Wolf-Gunter GER FG Segeberg
CN RIEGER Christian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN TENBERGEN Paul GER Fechterring Hochwald

Confirmed invitations

Official   NEDER Uwe GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   OHLIG Karl-Heinz GER Deutscher Fechter-Bund e.V.