Back to list

Rastatter Jugendturnier um den Volksbank-Cup
GER Rastatt
November 17, 2019 - November 17, 2019
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GLEICH Lina 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
SCHNEPF Emma 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
MASINDE Mila 2010 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
PFLUGFELDER Nike 2010 GER SV Waldkirch
L --- inscribed
KUSCHE Sandrine 2010 GER FSF Flawil, TV Haueneberstein
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BERNER Daniel GER SV Waldkirch
DAN Emil ROU Päd. Baden Baden
CN FRANKE Ilsabé GER TV Haueneberstein
FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
LANGENBACHER Andy ROU SV Waldkirch
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
VON DER TRENCK Bodo GER Rastatter TV
D ZIMMERMANN Lucas GER SV Waldkirch

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HUBERICH Lisa 2008 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
HELLERMAN-CARMEL Anna-Lea 2007 ISR SV Waldkirch
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BERNER Daniel GER SV Waldkirch
DAN Emil ROU Päd. Baden Baden
CN FRANKE Ilsabé GER TV Haueneberstein
FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
LANGENBACHER Andy ROU SV Waldkirch
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
VON DER TRENCK Bodo GER Rastatter TV
D ZIMMERMANN Lucas GER SV Waldkirch

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZWICKER Isabella 2005 GER FC Konstanz, FSF Flawil
R 1 inscribed
DÜBON Carolin 2006 GER Fechtclub Ettlingen
R --- inscribed
KALTENBACH Philine 2006 GER SV Waldkirch
L 2 inscribed
PFAADT Katharina 2005 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
FRANKE Lena Inken 2006 GER TV Haueneberstein
R 5 inscribed
LOGHIN Athenna 2005 ROU Rastatter TV
R 3 inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BERNER Daniel GER SV Waldkirch
DAN Emil ROU Päd. Baden Baden
CN FRANKE Ilsabé GER TV Haueneberstein
FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
LANGENBACHER Andy ROU SV Waldkirch
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
VON DER TRENCK Bodo GER Rastatter TV
D ZIMMERMANN Lucas GER SV Waldkirch

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ADZIC Lenny 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
EBERHARDT Felix Henry 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
FRANZ Sonnwin Huidi 2009 GER Rastatter TV
R --- inscribed
MASCHEMER Philipp 2010 GER Rastatter TV
R --- inscribed
FRANKE Jan Einar 2009 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BERNER Daniel GER SV Waldkirch
DAN Emil ROU Päd. Baden Baden
CN FRANKE Ilsabé GER TV Haueneberstein
FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
LANGENBACHER Andy ROU SV Waldkirch
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
VON DER TRENCK Bodo GER Rastatter TV
D ZIMMERMANN Lucas GER SV Waldkirch

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZWICKER Theodor 2008 GER FC Konstanz, FSF Flawil
R --- inscribed
MERZ Felix 2007 GER Päd. Baden Baden
R --- inscribed
SIMON Vincent 2007 GER Päd. Baden Baden
R --- inscribed
DOLL Noah 2007 GER Rastatter TV
R --- inscribed
KÖR Kian 2008 GER Rastatter TV
R --- inscribed
KRATZER Benedict 2007 GER Rastatter TV
L --- inscribed
KÜHNRICH Philipp 2007 GER Rastatter TV
R --- inscribed
SEIDLER Andreas 2008 GER Rastatter TV
R --- inscribed
SIBIKOWSKI Nikita 2008 GER Rastatter TV
R --- inscribed
THOM Ben 2007 GER Rastatter TV
R --- inscribed
BAUMGÄRTNER Tim 2007 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
HENTSCHEL Sebastian 2008 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
PATZ Valentin 2008 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
PFAADT Sebastian 2007 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
RÖSTI Marc 2007 SUI FCZN Zürich
R --- inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BERNER Daniel GER SV Waldkirch
DAN Emil ROU Päd. Baden Baden
CN FRANKE Ilsabé GER TV Haueneberstein
FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
LANGENBACHER Andy ROU SV Waldkirch
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
VON DER TRENCK Bodo GER Rastatter TV
D ZIMMERMANN Lucas GER SV Waldkirch

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LICHT David 2006 GER Fechtclub Ettlingen
L --- inscribed
KRAFT Kevin 2005 GER Päd. Baden Baden
R --- inscribed
LUKIC Vincent 2006 GER Päd. Baden Baden
R --- inscribed
FRANZ Wilfried Ruihzi 2006 GER Rastatter TV
R --- inscribed
MENDE Samuel 2006 GER Rastatter TV
R --- inscribed
STAGINNUS Lennox 2005 GER Rastatter TV
L --- inscribed
SHEHATA Hamza 2005 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
GREINER Bennet 2006 GER
R --- inscribed
SPRINGER Simon 2006 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
STIHL Felix 2005 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
JANSON Moritz 2005 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
RUNG David - GER Fechtakademie Ravensburg R --- cancelled  
FORSTER FIGUEROA Oliver - GER SV Waldkirch R --- cancelled  

11 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

BERNER Daniel GER SV Waldkirch
DAN Emil ROU Päd. Baden Baden
CN FRANKE Ilsabé GER TV Haueneberstein
FRANZ Siegfried GER Rastatter TV
LANGENBACHER Andy ROU SV Waldkirch
D VOLK Rainer GER Rastatter TV
VON DER TRENCK Bodo GER Rastatter TV
D ZIMMERMANN Lucas GER SV Waldkirch