Back to list

Heinz-Dieter Brockmann Gedächtnisturnier
GER Osnabrück
September 15, 2019 - September 15, 2019
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BURNATOWSKI Jessica 1987 GER FG Segeberg
R --- inscribed
JANSSEN Emma Louisa Marie 1999 GER FG Segeberg
R --- inscribed
PAGENSTECHER Nina 2002 GER FG Segeberg
L --- inscribed
RÖPKE Greta 2002 GER FG Segeberg
R --- inscribed
SCHÖNBERG Ingrun 1989 GER FG Segeberg
R --- inscribed
SCHOOF Clara 1999 GER FG Segeberg
R --- inscribed
BAMYACI Selina 2001 GER FK Hannover
R --- inscribed
HAHN Dorothee Sophie 2004 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
NOHL Manuela 1966 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
BERENS Jana 1996 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
BÜCKER Femke 2002 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
WIETHEUPER Tessa 2002 GER Osnabrücker SC
L --- inscribed
ARNDT Fabienne 2004 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
MEIER Jana 2003 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
PIEPER Claudia 1977 GER SV Raspo DJK Osnabrück
R --- inscribed
TUCHEN Halka 1963 GER SV Raspo DJK Osnabrück
R --- inscribed
HECK Heike 1964 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- inscribed
PÖTTKER Heike 1976 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- inscribed
MÜLLER Kathrin 1962 GER TSV Buchholz 08
R --- inscribed
ANTÓN LARIOS Naciely Lizbeth 1991 MEX Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
HAMEL Mascha - GER FG Segeberg R --- cancelled  

20 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

CN DRECKMANN Nils GER FG Segeberg
CN PIEFKE Lotta GER Osnabrücker SC
CN POLNER David GER Osnabrücker SC
CN RICHTER Wolf-Gunter GER FG Segeberg

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALBRECHT Michael 1959 GER Bremen 1860 Fechten
L --- inscribed
WOLFTEICH Stefan 1991 GER Eintracht Hildesheim
R --- inscribed
DELFS Lennart 1994 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
FRAUEN Finn 2002 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
HINZ Gerald 1965 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
BEERHEIDE Nicolai 1991 GER FC Oldenburg
R --- inscribed
JENN Keanu 2001 GER FC Oldenburg
R --- inscribed
VIERTEL Jens 1992 GER FC Oldenburg
R --- inscribed
HERRMANN Elmar 1973 GER Fechtergilde Südholstein
L --- inscribed
BOEHNKE Joram 2000 GER FG Segeberg
R --- inscribed
FERMOR William 2002 GER FG Segeberg
R --- inscribed
STADTER Armin 1961 GER FG Segeberg
R --- inscribed
STADTER Kilian 1996 GER FG Segeberg
R --- inscribed
THUM Florentin 1987 GER FG Segeberg
R --- inscribed
VORMWEG Elias 1997 GER FK Hannover
R --- inscribed
DÖRSAM Max 1992 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
FEHR Lucas Eric 2002 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
LEESCH Jonathan 2001 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
SCHLÜTER Niclas 1970 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
BERNZEN Henrik 2003 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
KIEBULA Artur 2002 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
OLLERMANN Paul 2002 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
WALTER Noe 1996 GER Osnabrücker SC
L --- inscribed
WIESE Hendrik 2002 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
SCHMITT SPELLMANN Jonas 2000 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
ECKHARDT Tobias 2001 GER SC Itzehoe
R --- inscribed
ESKILDSEN Mads 1998 GER SC Itzehoe
R --- inscribed
LINOW Rasmus 2001 GER SC Itzehoe
R --- inscribed
BOCK Clemens 2002 GER SV Alfeld
R --- inscribed
HASSE Malte 2002 GER SV Alfeld
R --- inscribed
LABER Alwin 1994 GER SV Alfeld
R --- inscribed
KAMBACH Linus 2003 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- inscribed
TENFELDE Sven 1989 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- inscribed
RAUCH Rainer 1975 GER TK Hannover
R --- inscribed
MÜLLER Norbert 1953 GER TSV Buchholz 08
L --- inscribed
GOLTERMANN Sven 1966 GER TuS Komet Arsten
R --- inscribed
HOOPS Joachim 1959 GER TuS Komet Arsten
R --- inscribed
VOß Thilo 1987 GER TV Paderborn
R --- inscribed
ALHOMSI Adib 1992 SYR TuS Komet Arsten
R --- inscribed
LUTHER Nicolas - GER FG Segeberg R --- cancelled  
RICHTER Arne - GER FG Segeberg R --- cancelled  
SMOLLICH Paul - GER FG Segeberg L --- cancelled  
HENSEL Werner - GER MTV Braunschweig R --- cancelled  
ESKILDSEN Kai - GER SC Itzehoe L --- cancelled  

39 Inscriptions, 0 pending, 5 cancelled

Referees/umpires

CN DRECKMANN Nils GER FG Segeberg
CN PIEFKE Lotta GER Osnabrücker SC
CN POLNER David GER Osnabrücker SC
CN RICHTER Wolf-Gunter GER FG Segeberg