Back to list

Kirchheimer-Teck-Pokal
GER Kirchheim unter Teck
October 19, 2019 - October 20, 2019
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NIKIFOROV Viktoria 2009 GER FS Pforzheim
L --- inscribed
SCHMID Nora 2009 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
SCHMUTZ Kim 2009 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
GEIGER Janne Wiebke 2009 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KASPER Riana - GER TSG Backnang R --- cancelled  

4 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PETERS Nina 2008 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
CIOATA Ariadne 2008 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
SCHMITT Christina 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KASPER Elina 2007 GER TSG Backnang
R --- inscribed
GANZ Celina 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
THOMAS Annalena 2006 GER TSV Pliezhausen
L --- inscribed
HEISE Teska Julia 2006 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
LANG Fabienne 2005 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
AMLER Annika - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
FRAHM Emilie - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
HAAG Rosa-Lina - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
KLAUS Emily - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
KLEUKER Dan - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
SZALAY Clara - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
WIRTH Emilia - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  

3 Inscriptions, 0 pending, 7 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LANKOCZ Sara 2004 GER FS Pforzheim
R --- inscribed
HAHN Franziska 2004 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
WALLNER Josefine - GER FC Gröbenzell L --- cancelled  
AMLER Annika - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
FRAHM Emilie - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
HAAG Rosa-Lina - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
KLAUS Emily - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
KLEUKER Dan - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
SZALAY Clara - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
THOLEN Janneke - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
WIRTH Emilia - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
WIRTH Melina - GER TSF Ditzingen L --- cancelled  
NIEHUES Geeske - GER TSV Neu-Ulm R --- cancelled  

2 Inscriptions, 0 pending, 11 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WALLNER Josefine - GER FC Gröbenzell L --- cancelled  
KLEUKER Luan - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
RAPP Mia - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
SEITER Marisa - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
THOLEN Janneke - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
THRUM Lea - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
WIRTH Melina - GER TSF Ditzingen L --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 7 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHLENKER Loki Leif 2009 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
VEIT Maximilian 2010 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
STEIDLE Maximilian 2009 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
BÖRNER Leon 2009 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
ZUCCHINI Matteo 2009 ITA TSF Ditzingen
R --- inscribed
SETZER Lennart - GER SV Illingen L --- cancelled  
HEY Simon - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GOLDBACH Max 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed
BAUMGÄRTNER Tim 2007 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
SCHMUTZ Kilian 2007 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
FRÖBER Yann 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KLEIN Ravil 2007 GER TSF Ditzingen
L --- inscribed
MAYER Jan 2008 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
WILLERS Colten 2007 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
GANZ David 2007 GER TSV Pliezhausen
L --- inscribed
HUMMEL Rudy 2008 GER TSV Pliezhausen
R --- inscribed

9 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RITTNER Jaron 2005 GER KV Laupheim - Fechten
L --- inscribed
HEISE Hendrik 2005 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
SHEHATA Hamza 2005 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
FRÖBER Daniel - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
HEUER Marc - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
HEY Florian - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
HOCHWALD Samuel - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
KNAPP Emilian - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
LENHARDT Paul - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
WILLERS Colten - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  

3 Inscriptions, 0 pending, 7 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEUER Marc - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
HOCHWALD Samuel - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
KNAPP Emilian - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
LENHARDT Jan-Philipp - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
ROSENMAYER Valentin - GER TSF Ditzingen L --- cancelled  
SZALAY Ben - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 6 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HENZLER Henry 2002 GER SV Esslingen
L --- inscribed
NEUMANN Nils 2000 GER SV Esslingen
R --- inscribed
HÄUBER Laurenz - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
JIMENEZ Carlos - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
LENHARDT Jan-Philipp - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
ROSENMAYER Valentin - GER TSF Ditzingen L --- cancelled  
SCHMITT Christopher - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
SHAPIRO Ronald - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
SZALAY Ben - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
WICHMANN Daniel - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  

2 Inscriptions, 0 pending, 8 cancelled

Referees/umpires

BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
SCHNEIDER David GER TG Biberach
D SHEHATA Ahmed GER SportVg Feuerbach
ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AUTHIER Marie-Hélène 2009 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
KLOSTERMANN Emma 2009 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
SCHNEIDER Elena 2009 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
GROMANN Marie 2010 GER SC Korb
R --- inscribed
SCHNEIDER Luisa 2010 GER SC Korb
R --- inscribed
TRAPP Kyrima 2009 GER SC Korb
R --- inscribed
SCHMID Nora - GER TSV Pliezhausen R --- cancelled  

6 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PETSCHNER Amelie 2008 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
HEBBORN Romy 2008 GER FC TuS Stuttgart
R --- inscribed
KÖHLER Jule 2008 GER FC TuS Stuttgart
R --- inscribed
SCHNORR Friederike 2008 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
ISELE Isabel 2008 GER SC Korb
R --- inscribed
ROTTMANN Julie 2007 GER SC Korb
R --- inscribed
SCHMIDT Vanessa 2008 GER SC Korb
R --- inscribed
BLUMENTHAL Charlotte 2007 GER TG Biberach
R --- inscribed
BORTA Swantje 2008 GER TG Biberach
R --- inscribed
KARNATH Floriane 2007 GER TG Biberach
R --- inscribed
KÖSE Beyza 2008 GER TSF Welzheim
R --- inscribed
SCHALHORN Ida 2007 GER TSF Welzheim
L --- inscribed
NIETMANN Sissi 2008 GER TSG Füssen
R --- inscribed
TRUNZER Hannah 2008 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
KELLER Madeleine 2007 GER TV Cannstatt
R --- inscribed
SCHWARZ Sina 2007 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed

16 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHAUVET Amélie 2005 GER FC TuS Stuttgart
R --- inscribed
PETELENZ Julia 2006 GER MTV Stuttgart
L --- inscribed
EGER Lilly 2006 GER SC Korb
R --- inscribed
GERTLER Kim 2005 GER SC Korb
R --- inscribed
TRAPP Rabea 2006 GER SC Korb
R --- inscribed
HEISE Teska Julia 2006 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
TROST Michelle 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
CARSTENSEN Lina Emmi 2005 GER TG Biberach
R --- inscribed
DURAN Filiz Celine 2006 GER TG Biberach
R --- inscribed
POPOV Maria 2005 GER TG Biberach
R --- inscribed
KÖSE Suranur 2006 GER TSF Welzheim
R --- inscribed
KAST Lara 2006 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
BÜHLEN Julie 2006 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
LANG Fabienne 2005 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
KUMMER Anouk 2005 NED Zaal Amsterdam Zuid
--- inscribed
GEIGER Janne - GER SC Korb R --- cancelled  
LUTZ Julia - GER R --- cancelled  

15 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHLÜTER Amelie 2004 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
BEESE Charlotte 2004 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
POPOV Maria 2005 GER TG Biberach
R --- inscribed
BEST Marlene 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
BLESSING Laura 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
NIEHUES Geeske 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
HAHN Franziska 2004 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
MENDETZKI Elena 2003 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
ZEILER Desireé 2003 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
SHEHATA Somayya - GER SportVg Feuerbach R --- cancelled  
DAHMER Lea - GER L --- cancelled  
FREY Saskia - GER VFL Kirchheim R --- cancelled  

9 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STEPHAN Rachel 2002 GER MTV Salzgitter
R --- inscribed
SCHNEIDER Eljatha 2002 GER SV Esslingen
R --- inscribed
BEST Marlene 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
BLESSING Laura 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
KIEßLING Sophia 2002 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
NIEHUES Geeske 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
BEMMANN Paula 2002 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
GRAF-LORRAIN Jacqueline 2002 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed

8 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZGURSKII Kristian 2010 BUL SV Esslingen
R --- inscribed
RÖCKINGER Elias 2009 GER MTV Stuttgart
L --- inscribed
SCHIMANN Kirill 2009 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
SOMMEREY-COOK Merlin 2010 GER SC Korb
R --- inscribed
PELTA David 2009 GER SV Esslingen
R --- inscribed
GUGLIELMI Samuel 2009 GER TG Biberach
R --- inscribed
BOTSCHNER Patrick 2010 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
HOGH Lenny 2009 GER TSF Welzheim
R --- inscribed
KÖSE Ömer 2010 GER TSF Welzheim
R --- inscribed
SIPPL Daniel 2009 GER TSF Welzheim
R --- inscribed
BECK János 2010 GER TSV Lauf
L --- inscribed
ALLGEIER Nils 2010 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
BÖHME David 2010 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
TENZER Gregor 2009 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
KUHL Albert 2009 POL KTF Luitpold München
R --- inscribed

15 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GEßNER Nicolas 2008 GER Fechtclub München
R --- inscribed
HÖPNER Richard 2008 GER MTV Ludwigsburg
R --- inscribed
BÄUMER Raphael 2007 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
ILG Felix 2008 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
ILG Florian 2008 GER MTV Stuttgart
L --- inscribed
KERN Emanuel 2007 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
SCHROTT Benjamin 2008 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
SCHWANHÄUßER Konrad 2008 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
REUS Nicholas 2007 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
WERNER Titus 2007 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
ALDINGER Preben 2007 GER SC Korb
R --- inscribed
RUBENBAUER Simon 2008 GER SC Korb
R --- inscribed
BÖHM Richard 2008 GER SV Esslingen
R --- inscribed
BREGENZER Johannes 2007 GER SV Esslingen
--- inscribed
BUNZ Johan 2007 GER SV Esslingen
R --- inscribed
KNAPP Jonah 2007 GER SV Esslingen
--- inscribed
KOTULLA Riccardo 2007 GER SV Esslingen
R --- inscribed
PÖHLER Julius 2008 GER SV Esslingen
R --- inscribed
SPRINGBORN Alexander 2008 GER SV Esslingen
R --- inscribed
FRITZ Johann 2008 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
LITTAU Julian 2007 GER TSF Welzheim
R --- inscribed
STOEV Nikola 2007 GER TSF Welzheim
R --- inscribed
GÜRTLER Ludwig 2008 GER TSG Füssen
R --- inscribed
PETERS Erik 2007 GER TSG Füssen
R --- inscribed
KELLER Tim 2008 GER TSV Calw
L --- inscribed
STAIB Samuel 2007 GER TSV Neu-Ulm
L --- inscribed
NEUMEISTER Alexander 2007 GER TSV Tettnang
R --- inscribed
MOLDENHAUER Elias 2007 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
NEHER Jona 2007 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
NEIDHARDT Mika 2007 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed

30 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WITTBRODT David Alexander 2005 GER MTV Ludwigsburg
R --- inscribed
PLITMANN Max 2006 GER MTV Stuttgart
L --- inscribed
OBERREßL Jannis 2005 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
STORK Martin 2005 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
HERMANNS Julius 2005 GER SC Korb
R --- inscribed
RUBENBAUER David 2006 GER SC Korb
R --- inscribed
SONSALLA Finn 2005 GER SC Korb
L --- inscribed
HEISE Hendrik 2005 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
DOBOVISEK Julian 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
KREIM Jeremias 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
MEIßNER Lukas 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
ONYEALI Obinna 2005 GER SV Esslingen
L --- inscribed
ROTHER Thomas 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
THIERGÄRTNER Mick 2006 GER SV Esslingen
R --- inscribed
BOSSERHOFF Nils 2005 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
KAYMAS Esad 2006 GER TSV Neu-Ulm
L --- inscribed
MERDIAN Daniel 2006 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
RILLING Noel 2006 GER TSV Tettnang
L --- inscribed
WATTENBACH Finn 2006 GER TSV Tettnang
L --- inscribed
BÄR Oscar 2005 GER TV Cannstatt
R --- inscribed
KARNAHL Florentin 2006 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
DE KRUIJFF Abbe 2005 NED
R --- inscribed
GAßMANN Noah - GER TSF Welzheim R --- cancelled  
EICH Anselm Theodor - GER TSG Weinheim R --- cancelled  

22 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OSSWALD Louis 2004 GER MTV Ludwigsburg
R --- inscribed
PAVIER Noël 2004 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
SCHNEIDER David 2004 GER TG Biberach
R --- inscribed
BOSSERHOFF Nils 2005 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
KAPPL Arwin-Tobias 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
ENGLERT Tim 2003 GER TV Cannstatt
R --- inscribed
OHLER Anton 2004 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
SPEDICATO Tiziano 2003 ITA SV Esslingen
R --- inscribed
SIERMANN Bas 2004 NED Zaal Amsterdam Zuid
--- inscribed
BAUER Paul - GER SC Korb R --- cancelled  

9 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KLAUS Felix 2001 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
BAUER Paul 2003 GER SC Korb
R --- inscribed
SELIM Can 2002 GER SC Korb
R --- inscribed
VOLLMER Vincent 2002 GER SC Korb
R --- inscribed
NEUMANN Nils 2000 GER SV Esslingen
R --- inscribed
THIERGÄRTNER Luca 2002 GER SV Esslingen
R --- inscribed
EICHENBERG Maximilian 2002 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
KAPPL Arwin-Tobias 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
BAUER Leonhard 2002 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
VOGEL Marcel 2002 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed
PAVIER Noël - GER PSV Stuttgart L --- cancelled  
BOSSERHOFF Nils - GER TSV Neu-Ulm R --- cancelled  
DONAUER Marc - GER VFL Kirchheim R --- cancelled  
SCHÄFER Moritz - GER VFL Kirchheim R --- cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 4 cancelled

Referees/umpires

D BAUER Leonhard GER VFL Kirchheim
EICHENBERG Maximilian GER TSV Neu-Ulm
GROSSSTÜCK Thomas GER VFL Kirchheim
D HINDERER Helmut GER TSF Welzheim
E HÖRDT Lea Maria GER SC Korb
KLAUS Felix GER TSV Neu-Ulm
E ÖTTL Lea GER SC Korb
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
D REIBETANZ Victor GER PSV Stuttgart
ROSENBERGER Lisa GER SV Esslingen
D SCHÄFER Tim GER VFL Kirchheim
D SCHNEIDER David GER TG Biberach
D WIESMÜLLER Angelika GER TSG Füssen
D ZEILER Desireé GER VFL Kirchheim
CN ZIEGLER Udo GER SV Esslingen