Back to list

ekays - Women's Foil
GER Cottbus
October 26, 2019 - October 26, 2019
Required: National license

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BIMOVA Andrea 1993 CZE USK Praha
L --- inscribed
MATRASZEK Veronika Viktorie 1998 CZE Serm Ostrava
R --- inscribed
NEMCOVA Stepanka 2000 CZE Serm Liberec
R --- inscribed
PRUSOVA Kristyna 1999 CZE USK Praha
R --- inscribed
NEUMANN Clara Sophie 2001 GER Bremen 1860 Fechten
R 53 inscribed
NEUMANN Marie 2004 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
LINDNER Isabella 2002 GER Dresdener FC
R --- inscribed
STERZIK Linda 2000 GER Dresdener FC
R 32 inscribed
RICKEN Lisa 2002 GER Dürener FC
R --- inscribed
ERK Lara 2000 GER FC Fürth
R --- inscribed
RUCK Sabina 2002 GER FC Fürth
R --- inscribed
JANSEN Greta 2001 GER FC Moers
R 21 inscribed
KLOCKHAUS Emily 2003 GER FC Moers
R --- inscribed
OYMANN Renee 2004 GER FC Moers
R 24 inscribed
PACHMANN Celine 2003 GER FC Moers
R --- inscribed
POLOTZEK Viviana 2004 GER FC Moers
R --- inscribed
RUERS Merle 2002 GER FC Moers
L 23 inscribed
BEHR Leandra 1996 GER FC Tauberbischofsheim
R 4 inscribed
BRUNETS Sophie Irene 2001 GER FC Tauberbischofsheim
R 20 inscribed
DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 GER FC Tauberbischofsheim
L 12 inscribed
HAMPEL Eva 1992 GER FC Tauberbischofsheim
L 3 inscribed
KIRSCH Anne 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R 9 inscribed
UELTGESFORTH Pia 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R 22 inscribed
ZONI Anna 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R 14 inscribed
BALLE Jennifer 2003 GER Fechtcentrum Halle
R 36 inscribed
WEGENER Marike 1993 GER Fechtcentrum Halle
R 45 inscribed
KELLER Emilia 2001 GER Fechtclub Radebeul
L --- inscribed
SCHALLER Cora Elisabeth 2003 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SIBILLA Hannah 2003 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
DRESCHER Lea Sophie 2003 GER FG Schwerin
R 35 inscribed
KANNENBERG Mia 2004 GER FG Schwerin
R --- inscribed
KUKLA Ann- Sophie 2002 GER FG Schwerin
R 46 inscribed
STASCHEK Svenja 2002 GER FS TG Würzburg
R 34 inscribed
THOME Esther 2001 GER FS TG Würzburg
R --- inscribed
JOHA Cora 2002 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
KRAUSE Angelina-Noelle 2003 GER FSC Cottbus
L 40 inscribed
HÖNNGER Laura Sophie 2000 GER FSC Jena
R --- inscribed
HUBOLD Lena 2001 GER FSC Jena
R 48 inscribed
MÜLLER Emilie 2002 GER FSC Jena
R --- inscribed
EBERT Leonie 1999 GER Future Fencing Werbach
L 1 inscribed
SAUER Anne 1991 GER Future Fencing Werbach
R 2 inscribed
ROSENSTENGEL Emma 2004 GER KSV Weißwasser
R --- inscribed
FRICKE Lea 1996 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 GER KTF Luitpold München
R 11 inscribed
ZIEGON Laura 1997 GER KTF Luitpold München
R 37 inscribed
BURKHARDT Katja 1977 GER MTV München
R --- inscribed
BRAUN Julia 1997 GER OFC Bonn
R 5 inscribed
GEHLEN Liv 2002 GER OFC Bonn
R --- inscribed
SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 GER OFC Bonn
R --- inscribed
STEPHAN Mona 1999 GER OFC Bonn
R 18 inscribed
VOGEL Ainhoa 2001 GER OFC Bonn
L 33 inscribed
WEBER Ellen 2004 GER OFC Bonn
R --- inscribed
KINZEL Jessica 1996 GER OSC Berlin
R 10 inscribed
KINZEL Josefin 1998 GER OSC Berlin
R 38 inscribed
GERICKE Josephine 1999 GER PFC Potsdam
R --- inscribed
MAYWALD Susanne 1976 GER PFC Potsdam
R --- inscribed
PROCOPIUS Julia 1985 GER PFC Potsdam
R --- inscribed
FICHTINGER Katharina 1991 GER Post SV Nürnberg FA
R --- inscribed
BAARS Anna 2004 GER PSV Stuttgart
R 52 inscribed
KIECKBUSCH Mirjam 2003 GER PSV Stuttgart
R 49 inscribed
MERKERT Mandy 1987 GER PSV Stuttgart
R 30 inscribed
POSGAY Zsofia 1998 GER PSV Stuttgart
L 6 inscribed
RUSTLER Aline 2003 GER PSV Stuttgart
L 51 inscribed
VOGEL Greta 2002 GER PSV Stuttgart
R 29 inscribed
WITT Lara 2004 GER PSV Stuttgart
R 39 inscribed
AMMER Lucy 2002 GER SC Berlin
R 47 inscribed
BIEDERMANN Juliane 1999 GER SC Berlin
L 50 inscribed
MORANDI Carlotta Sophie 2001 GER SC Berlin
L 17 inscribed
WENZKE Tina 1999 GER SFV Oschatz
L 56 inscribed
MAUL Xenia 2002 GER TB Hamburg-Eilbeck
R 25 inscribed
RATZ Victoria 2004 GER TB Hamburg-Eilbeck
L --- inscribed
SCHMIDT Marie 2002 GER TFC Hanau
R --- inscribed
ZEYN Carla 2002 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
ERHARDT Maike 2000 GER TSG Weinheim
R 13 inscribed
GRÖNINGER Malina 2002 GER TSG Weinheim
R 44 inscribed
HASSINGER Liliane 2004 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
HÖFLER Marie 2004 GER TSG Weinheim
L 28 inscribed
HOHENADEL Celia 2003 GER TSG Weinheim
R 15 inscribed
HOLLAND-CUNZ Luca 2004 GER TSG Weinheim
L 19 inscribed
HAAS Lisa Camille 1999 GER TV Neu Isenburg
R 31 inscribed
JUNGK Aliya 2002 GER TV Neu Isenburg
R --- inscribed
BUCHHOLTZ Charlotte 2004 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
WETZLING Amelie - GER FC Moers R --- cancelled  
DERPA Katharina - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  
KATKAY Sinem Dicle - GER FC Tauberbischofsheim R 41 cancelled  
THIERBACH Isabell - GER Fechtclub Radebeul R --- cancelled  
WEMME Lina Elisabeth - GER Fechtclub Radebeul L --- cancelled  
SCHMIDT Ingrid - GER TFC Hanau R --- cancelled  

82 Inscriptions, 0 pending, 6 cancelled

Referees/umpires

CN BAUER Simone GER FC Tauberbischofsheim
CN HERZHOFF Julius GER TSG Weinheim
CN VAN DER KOELEN Marco GER FC Moers
CN VOGEL Achim GER PSV Stuttgart

Confirmed invitations

Official   BRAMBORA-SCHULZ Susanne GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   LEIPOLD Bernd GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   ORSCHEL Ralph-Botho GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire CN CHRISTEN Roman GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire B GSCHING Alexander GER Deutscher Fechter-Bund e.V.