Back to list

Internationaler FAR Jugend Cup
GER Ravensburg
September 28, 2019 - September 28, 2019
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BISCHOF Valentina 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HELFER Anna 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
STÖRMER Emili 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
STÖRMER Emma 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
FROST Catherina 2010 GER Fechtverein Heidelberg
R --- inscribed
SCHMUTZ Kim 2009 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
NEUMEISTER Julia 2009 GER TSV Tettnang
R --- inscribed
GANTULGA Zulaa - MGL FTS Dornbirn R --- cancelled  

7 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BAUMGARTL Nicolas AUT FTS Dornbirn
CHEVAUX Lena AUT FTS Dornbirn
HARTMANN Sven AUT FTS Dornbirn
KÜNSTLER Rudolf GER Fechtakademie Ravensburg
RÜDISSER Ronja AUT FTS Dornbirn
ZERLAUTH Anna Lea AUT FTS Dornbirn

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RÜDISSER Nola 2007 AUT FC Hohenems
--- inscribed
NOVAK Emily 2007 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
HERBST Larissa 2008 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
WUNDERLE Lisa 2007 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
CIOATA Ariadne 2008 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
BODE Josephine 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
SCHMIDTKE Sophia 2008 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
WINGER Liv-Grete 2007 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
CUJETINOVIC Hristina - AUT FTS Dornbirn --- cancelled  
CVIJETINOVIC Hristina - AUT FTS Dornbirn --- cancelled  
NOVAK Emely - AUT FTS Dornbirn --- cancelled  
SCHIWY Miyu - SUI FCSG St. Gallen --- cancelled  
WENK Alexandra - SUI FCSG St. Gallen --- cancelled  

9 Inscriptions, 0 pending, 5 cancelled

Referees/umpires

BAUMGARTL Nicolas AUT FTS Dornbirn
CHEVAUX Lena AUT FTS Dornbirn
HARTMANN Sven AUT FTS Dornbirn
KÜNSTLER Rudolf GER Fechtakademie Ravensburg
RÜDISSER Ronja AUT FTS Dornbirn
ZERLAUTH Anna Lea AUT FTS Dornbirn

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RÜDISSER Nola 2007 AUT FC Hohenems
--- inscribed
CHEVAUX Lena 2005 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
HARTMANN Lilly 2006 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
NOVAK Emily 2007 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
VOGEL Leonie 2006 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
WINKLER Leonie 2005 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
BABIC Rebeka 2007 CRO FCSG St. Gallen
R --- inscribed
FREY Luisa 2006 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
HERBST Larissa 2008 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
WUNDERLE Lisa 2007 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
HEISE Teska Julia 2006 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
SCHOLZ Kira 2005 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
SCHÖLZEL Lenya 2005 GER SSV Ulm 1846
L --- inscribed
KALTENBACH Philine 2006 GER SV Waldkirch
L --- inscribed
LÄMMLER Charis 2005 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
SCHIWY Miyu 2007 SUI FCSG St. Gallen
--- inscribed
WENK Alexandra 2007 SUI FCSG St. Gallen
--- inscribed
BRÜLISAUER Madeleine 2006 SUI WFC Winterthur
--- inscribed
CUJETINOVIC Hristina - AUT FTS Dornbirn --- cancelled  
CVIJETINOVIC Hristina - AUT FTS Dornbirn --- cancelled  
NOVAK Emely - AUT FTS Dornbirn --- cancelled  

19 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

BAUMGARTL Nicolas AUT FTS Dornbirn
CHEVAUX Lena AUT FTS Dornbirn
HARTMANN Sven AUT FTS Dornbirn
KÜNSTLER Rudolf GER Fechtakademie Ravensburg
RÜDISSER Ronja AUT FTS Dornbirn
ZERLAUTH Anna Lea AUT FTS Dornbirn

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHEVAUX Lena 2005 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
HARTMANN Lilly 2006 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
RÜDISSER Ronja 2004 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
VOGEL Leonie 2006 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
WINKLER Leonie 2005 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
ZERLAUTH Anna Lea 2003 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
FLACH Greta 2003 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
FREY Luisa 2006 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
HERRE Tabea 2003 GER Fechtakademie Ravensburg
L --- inscribed
KRAUTTER Julia Sophie 2003 GER Fechtakademie Ravensburg
L --- inscribed
SCHMIDT Charlotte 2004 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
WALLNER Josefine 2003 GER FC Gröbenzell
L --- inscribed
LANKOCZ Sara 2004 GER FS Pforzheim
R --- inscribed
CHRISTEIN Julia 2004 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
KALTENBACH Philine 2006 GER SV Waldkirch
L --- inscribed
DING Sibylle 2003 GER TG Biberach
R --- inscribed
SCHATTON Sarah 2003 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
SCHWENDINGER Fabienne - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  

17 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BAUMGARTL Nicolas AUT FTS Dornbirn
CHEVAUX Lena AUT FTS Dornbirn
HARTMANN Sven AUT FTS Dornbirn
KÜNSTLER Rudolf GER Fechtakademie Ravensburg
RÜDISSER Ronja AUT FTS Dornbirn
ZERLAUTH Anna Lea AUT FTS Dornbirn

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FELDKIRCHNER Jaimie 2009 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
KRAIJNER Tjorven 2009 AUT FTS Dornbirn
L --- inscribed
SCHROEDER Jakob 2009 GER FCSG St. Gallen
--- inscribed
SCHNURR Frederik 2009 GER TV Augsburg
R --- inscribed
BETSCHART Ryan 2009 SUI FGK Küssnacht
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BAUMGARTL Nicolas AUT FTS Dornbirn
CHEVAUX Lena AUT FTS Dornbirn
HARTMANN Sven AUT FTS Dornbirn
KÜNSTLER Rudolf GER Fechtakademie Ravensburg
RÜDISSER Ronja AUT FTS Dornbirn
ZERLAUTH Anna Lea AUT FTS Dornbirn

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GEIGER Julius 2007 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
MARINESCU Matei 2007 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
WOHLGEMUTH Florian 2008 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
MUNDT Erik 2008 GER FCSG St. Gallen
--- inscribed
NOE Louis 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
BERGNER Niklas 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
SCHMUTZ Kilian 2007 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
HENTSCHEL Sebastian 2008 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
JETTER Marwin 2007 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
NEUMEISTER Alexander 2007 GER TSV Tettnang
R --- inscribed
CHERUBINI Niccolo 2007 ITA FCZN Zürich
--- inscribed
GONCALVES David 2008 POR FGK Küssnacht
R --- inscribed
BRUNNER Ruben 2008 SUI FCSG St. Gallen
--- inscribed
WOLF Leandro 2008 SUI WFC Winterthur
R --- inscribed
ZUBER Loris 2008 SUI WFC Winterthur
R --- inscribed
ZINTHAUER Mael - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  
GIANNOLO Valerio - GER Frankfurter TV R --- cancelled  
MIRON Cristian - ROU FCSG St. Gallen --- cancelled  

15 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

BAUMGARTL Nicolas AUT FTS Dornbirn
CHEVAUX Lena AUT FTS Dornbirn
HARTMANN Sven AUT FTS Dornbirn
KÜNSTLER Rudolf GER Fechtakademie Ravensburg
RÜDISSER Ronja AUT FTS Dornbirn
ZERLAUTH Anna Lea AUT FTS Dornbirn

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GEIGER Julius 2007 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
MARINESCU Matei 2007 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SPIEGEL Robert Caspar 2005 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
REN Rouyang 2006 CHN TG Schwenningen
R --- inscribed
BETZ Christian 2006 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
BLOCHING Niklas 2005 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
LAGLER Leo 2005 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
RUNG David 2005 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
NOE Louis 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KORDT Moritz 2006 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
HEISE Hendrik 2005 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
SHEHATA Hamza 2005 GER SportVg Feuerbach
R --- inscribed
STRASSNER Moritz 2006 GER SSV Ulm 1846
R --- inscribed
SPRINGER Simon 2006 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
ERDMENGER Jonas 2006 GER TG Schwenningen
L --- inscribed
NEUMANN Phillip 2006 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
SCHMID Enrique 2006 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
HEIZMANN Constantin 2005 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
KNÖR Dario 2006 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
MILLER Nico 2006 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
MIRON Cristian 2007 ROU FCSG St. Gallen
--- inscribed
FUX Nevio 2006 SUI FCSG St. Gallen
R --- inscribed
RIGERT Jan 2006 SUI FCSG St. Gallen
L --- inscribed
BETSCHART Chris 2005 SUI FGK Küssnacht
R --- inscribed
STIHL Felix - GER SV Waldkirch R --- cancelled  

24 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BAUMGARTL Nicolas AUT FTS Dornbirn
CHEVAUX Lena AUT FTS Dornbirn
HARTMANN Sven AUT FTS Dornbirn
KÜNSTLER Rudolf GER Fechtakademie Ravensburg
RÜDISSER Ronja AUT FTS Dornbirn
ZERLAUTH Anna Lea AUT FTS Dornbirn

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HARTMANN Sven 2004 AUT FTS Dornbirn
L --- inscribed
ROHNER Stefan 2004 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
SPIEGEL Robert Caspar 2005 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
BETZ Christian 2006 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
BLOCHING Niklas 2005 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
LAGLER Leo 2005 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
RUNG David 2005 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
GOLDSCHMIDT Lukas 2004 GER MTG Wangen
R --- inscribed
KNÖR Dario 2006 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
MILLER Nico 2006 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
HARTMAN Sven - AUT FTS Dornbirn --- cancelled  
CASCORBI Lorenz - GER KV Laupheim - Fechten R --- cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

BAUMGARTL Nicolas AUT FTS Dornbirn
CHEVAUX Lena AUT FTS Dornbirn
HARTMANN Sven AUT FTS Dornbirn
KÜNSTLER Rudolf GER Fechtakademie Ravensburg
RÜDISSER Ronja AUT FTS Dornbirn
ZERLAUTH Anna Lea AUT FTS Dornbirn