Back to list

Winter-Cup
GER Mainz
December 7, 2019 - December 8, 2019
Required: National license

Sabre Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KASCHUBE Mathilda 2011 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
SCHUBERT Emilia 2011 GER Königsbacher SC
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALBERT Stella 2009 GER FC Würth Künzelsau
L --- inscribed
CESEREAN Anamaria Andreea 2009 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
DINKEL Theresa 2009 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
DOLL Julia 2010 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
LOHBAUER Ivy 2010 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
BONET Sofie 2010 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
SCHNEIDER Milla 2009 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R --- inscribed
JANICKI Hanna 2009 GER MTV Mainz
R --- inscribed
KIANA Baran 2009 GER MTV Mainz
R --- inscribed
MAAS Greta-Sofie 2009 GER MTV Mainz
R --- inscribed
PUSKARIC Julia 2010 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
PUSKARIC Laura 2009 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
VOYTOVA Viktoria 2010 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
WEISER Lilly 2009 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHEIBKE Marla 2010 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
KÖHL Matilda Katharina - GER Königsbacher SC R --- cancelled  

15 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BÜGER Christian GER TV Wetzlar
CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Yiye 2007 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
HUMMEL Milena 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
KUS Jana 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
LUTZ Annika 2008 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
BOTOS Panka Sofia 2007 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
GUBITZ Emilia 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
KLOSKA Rosalie 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
LANDSLEITNER Anna 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
LANDSLEITNER Greta 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHLAFFER Dorothea 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
KAMPHUIS Jona Marlene 2008 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
MIX Esther 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
MÜLLER Tessa 2007 GER TS Göppingen
R --- inscribed
BAUER Lina 2007 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHUSTER Finja 2008 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
GÖRRES Norina 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HERBON Cisanne 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
KOHL Polina 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
CHAMPION Elizabeth 2007 GER TV Ratingen
R --- inscribed

19 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Ellen 2006 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
ALEX Ingrid 2006 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
MITNACHT Emma 2005 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
HUMMEL Milena 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
NITSCHMANN Tiziana 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SCHNIEPP Céline 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
STEMPER Lena 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
GUBITZ Emilia 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
LANDSLEITNER Anna 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
LANDSLEITNER Greta 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
LANDSLEITNER Teresa 2005 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
MARX Maja 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
NEUNER Elyza 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHLAFFER Dorothea 2008 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHOLL Melina 2006 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
SZILAGYI Noemi 2006 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
WINTER Sophie 2006 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
RATZ Katharina 2006 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
REINHARDT Frederike 2006 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
KOBER Josephine 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
SEIGNER Ruth 2006 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
BUNTKIRCHEN Judith 2006 GER MTV Mainz
L --- inscribed
GRAUDINS Catalin 2006 GER MTV Mainz
R --- inscribed
GRAUDINS Victoria 2005 GER MTV Mainz
L --- inscribed
GUTFREUND Leonie 2005 GER MTV Mainz
R --- inscribed
KÄMPFER Lina 2006 GER MTV Mainz
R --- inscribed
KIEFER Ella 2005 GER MTV Mainz
R --- inscribed
KORFMANN Alina 2005 GER MTV Mainz
R --- inscribed
MIX Esther 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
MÜLLER Tessa 2007 GER TS Göppingen
R --- inscribed
BAUER Lina 2007 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
GÖRRES Norina 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HERBON Cisanne 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
KURZAWA Marisa Victoria 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
LÜKING Johanna 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
CHAMPION Elizabeth 2007 GER TV Ratingen
R --- inscribed
LORENZ Katie 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
ZHAO Yiye - CHN FS Bielefelder TG R --- cancelled  
KLOSKA Rosalie - GER FR Nürnberg R --- cancelled  
SCHUSTER Finja - GER TSG Eislingen R --- cancelled  
MARX Coco Caprice - GER TV Wetzlar R --- cancelled  

37 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees/umpires

BÜGER Christian GER TV Wetzlar
CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Ellen 2006 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
BEN AISSA Iness 2006 GER MTV Mainz
R --- inscribed
BEN AISSA Mariam 2004 GER MTV Mainz
R --- inscribed
BÜCHNER Chayenne 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
HARTMANN Kora Jasmin 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
HERMANN Jasmin 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
MUHAMMAD Rabea 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
NITSCHMANN Tiziana 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SCHNIEPP Céline 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
STEMPER Lena 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
LANDSLEITNER Teresa 2005 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
MARX Maja 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
NEUNER Elyza 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHOLL Melina 2006 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
SZILAGYI Noemi 2006 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
WINTER Sophie 2006 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
KOBER Josephine 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
SEIGNER Ruth 2006 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
BUNTKIRCHEN Judith 2006 GER MTV Mainz
L --- inscribed
GRAUDINS Catalin 2006 GER MTV Mainz
R --- inscribed
GRAUDINS Victoria 2005 GER MTV Mainz
L --- inscribed
KORFMANN Alina 2005 GER MTV Mainz
R --- inscribed
TROPMANN Abigail 2004 GER MTV Mainz
R --- inscribed
KURZAWA Marisa Victoria 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
LÜKING Johanna 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHOCH Sophie 2003 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
RATZ Katharina - GER Königsbacher SC R --- cancelled  

26 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHMIDT Carina 1990 GER MMX Fecht Club Pforzheim
L --- inscribed
GRAUDINS Gunilla 1970 GER MTV Mainz
L --- inscribed
MAZZOLA Christina 1980 GER MTV München
R --- inscribed
KAISER Sandra 1970 GER TG Worms
R --- inscribed
LUC Linh 2001 GER TG Worms
R --- inscribed
LÖLL Nicole 1974 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
MENGE Angelina 1999 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
LATTARULO Emanuela 1992 ITA MTV Mainz
L --- inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BÜGER Christian GER TV Wetzlar
CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHMIERER Ben 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
NEUNER Levin 2011 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
AL-RUBAIE Ali 2011 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
SEELMANN Francesco 2011 GER MTV Mainz
R --- inscribed
KLUGE Anton 2011 GER TV Wetzlar
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Zhi Long 2009 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
KELLER Joshua 2009 GER TG Worms
R --- inscribed
SCHILLER Samuel 2010 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
HAUFF Samuel 2009 GER FC Göppingen
R --- inscribed
THIEL Alexander 2009 GER FC Göppingen
L --- inscribed
THIEL Philipp 2009 GER FC Göppingen
L --- inscribed
SCHMIERER Till 2009 GER FC Würth Künzelsau
L --- inscribed
SCHOBER Moritz 2009 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
STOLZ Vincent 2009 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
GORDON Linus 2010 GER FR Nürnberg
L --- inscribed
HÄFNER Christopher 2010 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SPIELBERG Severin 2009 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
WALD Simon Alexander 2010 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHALL Patrick 2009 GER Königsbacher SC
L --- inscribed
STEINBERG Jesko 2009 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
EBERHARDT Gero 2009 GER MTV Mainz
L --- inscribed
SEELMANN Friedrich 2009 GER MTV Mainz
R --- inscribed
LIU Justin 2010 GER SG Kaarst
R --- inscribed
ILLGER Vincent 2009 GER TS Göppingen
R --- inscribed
KÖRNER Adrian 2009 GER TSG Eislingen
--- inscribed
MATIKKE Matthew 2010 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
TROTT Marlon 2009 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHIFFER Matti 2009 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
PALM Leo - GER TV Wetzlar R --- cancelled  
STEINRATHS Lennart - GER TV Wetzlar L --- cancelled  

23 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

BÜGER Christian GER TV Wetzlar
CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WEISER Tim 2008 GER FC Göppingen
R --- inscribed
DÜNGER Karl 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
ENGEL Maurice 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
MENZ Silas 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SCHNIEPP Leon 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SETTELE Florian 2008 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
ZUCK Janik 2008 GER FC Würth Künzelsau
L --- inscribed
KASCHUBE Augustus 2007 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
SCHNECK Collin 2008 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
SCHUMACHER Gideon 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SÜß Carlo 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
ELLEBRECHT Jona 2008 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
KREUDER Ben 2008 GER Königsbacher SC
L --- inscribed
WAGNER Merlin 2008 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
WERLING Niklas 2007 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
RUNGE Liam 2008 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
LARRES Felix 2007 GER MTV Mainz
R --- inscribed
MAKLAKOV Julian 2008 GER TG Herford
R --- inscribed
BARBUL Patrik 2008 GER TS Göppingen
--- inscribed
KOSMATIN Kostja Nikola 2008 GER TS Göppingen
R --- inscribed
MOHRING Arne Mika 2007 GER TS Göppingen
R --- inscribed
LEHNERT Tobias 2008 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
WIEKHORST Kajetan 2008 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
ERMERT Johannes 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HEININGER Leonard 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHIFFER Mika 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
VON DER WEPPEN Tim 2007 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
WEBER Leonard 2008 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
ESS Hendrik 2008 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
ZHEPETOV Danila 2008 LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs
--- inscribed
BANKHOFER Justus - GER FR Nürnberg R --- cancelled  
FECHNER Tom - GER TSV Kenten R --- cancelled  
MARX Sky Paris - GER TV Wetzlar R --- cancelled  

30 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WEISER Tim 2008 GER FC Göppingen
R --- inscribed
DÜNGER Karl 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
FUNK Nils 2006 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
LANG Chris 2006 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
REIFSCHNEIDER Enrico 2006 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SCHNIEPP Leon 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
BRENDJES Luis 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
DINKEL Paul 2005 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
KASCHUBE Augustus 2007 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
SCHUMACHER Gideon 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SÜß Carlo 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
WEBER Alessio 2005 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
GOLIASCH David 2005 GER Königsbacher SC
R --- inscribed
HALBIG Noa 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
KÜRBIS Jarl 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
RUNGE Liam 2008 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
CRONAUER Simon 2005 GER MTV Mainz
R --- inscribed
EBERHARDT Carl Malte 2005 GER MTV Mainz
L --- inscribed
HÜNERKOPF Till 2006 GER MTV Mainz
R --- inscribed
LARRES Felix 2007 GER MTV Mainz
R --- inscribed
LEHMANN Martin 2005 GER MTV Mainz
R --- inscribed
TIETZ Kalle 2007 GER MTV Mainz
R --- inscribed
FRITTRANG Paul 2005 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
GAUS Erik 2005 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
HAYM Benedikt 2006 GER TS Göppingen
R --- inscribed
MOHRING Arne Mika 2007 GER TS Göppingen
R --- inscribed
KOSKE Julius 2006 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
KURZ Loris 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHÖNHOLZ Pascal 2005 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
WIEKHORST Kajetan 2008 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
ERMERT Johannes 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HEININGER Leonard 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HUSMANN Matthis 2006 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
NOWAK Fabian 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHENKEL Moritz 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHIFFER Mika 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
VON DER WEPPEN Tim 2007 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
WEBER Leonard 2008 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
CASTILLO BRAUN Leonardo 2006 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
HEERING Lukas 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
LÖLL Niklas 2006 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
SCHILLER Nick 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
OBORSKIS Marks 2006 LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs
--- inscribed
ZHEPETOV Danila 2008 LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs
--- inscribed
BANKHOFER Justus - GER FR Nürnberg R --- cancelled  
SCHNECK Collin - GER Fechtteam Nürnberg R --- cancelled  
SOHN Jonah - GER TG Worms R --- cancelled  
KUHN Philipp - GER TSG Eislingen R --- cancelled  
LUCAS Bjarne - GER TSV Bayer Dormagen R --- cancelled  

45 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees/umpires

BÜGER Christian GER TV Wetzlar
CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FUNK Nils 2006 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
LUTZ Florian 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
REIFSCHNEIDER Enrico 2006 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
DINKEL Paul 2005 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
WEBER Alessio 2005 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
ANTONIK Frederik 2004 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
HALBIG Noa 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
KÜRBIS Jarl 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
BERMUTH Hans-Georg 2004 GER MTV Mainz
R --- inscribed
CRONAUER Simon 2005 GER MTV Mainz
R --- inscribed
EBERHARDT Carl Malte 2005 GER MTV Mainz
L --- inscribed
HARRISS Quin 2004 GER MTV Mainz
L --- inscribed
SAJTHY Philipp 2004 GER MTV Mainz
R --- inscribed
HUSMANN Matthis 2006 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
NOWAK Fabian 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHENKEL Moritz 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
OBORSKIS Marks 2006 LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs
--- inscribed
ROSHCHIN Maksym 2004 UKR FR Nürnberg, Nikolaev
R --- inscribed
BRENDJES Luis - GER FR Nürnberg R --- cancelled  
GOLIASCH David - GER Königsbacher SC R --- cancelled  
SOHN Jonah - GER TG Worms R --- cancelled  
LUCAS Bjarne - GER TSV Bayer Dormagen R --- cancelled  
HOLZ Mick - GER TV Wetzlar R --- cancelled  

18 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees/umpires

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg

Sabre Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NODA AVILA Alfredo 1996 CUB VFL St. Augustin
R --- inscribed
HARSCH Paul 1984 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHUHMANN Dominik 1997 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
KRON Benedikt 1984 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
ANTONIK Frederik 2004 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
FUCHS Markus 1971 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
SEWALD Julian 2001 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
GIRRBACH Michael 1965 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R --- inscribed
JENISCH Gernot 1969 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R --- inscribed
TAPPE Michael 1976 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R --- inscribed
BERGER Svend 1968 GER MTV Mainz
R --- inscribed
BUJDOSO Gergö 1986 GER MTV Mainz
R --- inscribed
HAHN Lukas 1994 GER MTV Mainz
R --- inscribed
RIETH Johannes 2002 GER MTV Mainz
R --- inscribed
SAJTHY Philipp 2004 GER MTV Mainz
R --- inscribed
SCHNEIDER Dieter 1968 GER TSV Speyer
R --- inscribed
WAGNER Jonas 2002 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
MENZEL Kazimir 1985 GER USV Jena
R --- inscribed
BUZO Igor 1990 LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs
--- inscribed
ZILBERTS Guntis 1967 LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs
--- inscribed
RUDAKOV Alexey 1985 RUS TSG Eislingen
R --- inscribed
SILANTYEV Nikita 1989 USA TSG Kaiserslautern
R --- inscribed

22 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BÜGER Christian GER TV Wetzlar
CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München
E LORSCHIEDTER Yannik GER FR Nürnberg
ROSHCHIN Maksym UKR FR Nürnberg