Back to list

Wawel Dragon Trophy
POL Krakow
February 8, 2020 - February 9, 2020

Epee Women's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Referee CN BRAUN Lara GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN FRANKEN Leo GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B TENBERGEN Paul GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BERNARD Emmy 2005 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- inscribed
COUNSON Myriam 2003 BEL CE Charlemagne
--- inscribed
DE CLERCK Noa 2004 BEL K.T.S.C. Catena
R --- inscribed
HABRAN Emeline 2004 BEL CE Braine l'Alleud
R --- inscribed
PONCIN Sophie 2005 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- inscribed
ROMMES Noelia 2003 BEL CE Charlemagne
R --- inscribed
VANDENBOSSCHE Clara 2004 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- inscribed
GIORDANO Ginevra 2005 BRA FC Leipzig, CAP Paulistano
R --- inscribed
NISKALA Viena 2003 FIN Habda Helsinki
R --- inscribed
VEHVILÄINEN Vilma 2004 FIN Turun Miekkailijat
R --- inscribed
FATULLAEVA Leila 2004 NOR Njård Fekting
--- inscribed
SMØRAAS Louise 2003 NOR Bergens FK
R --- inscribed
TENGESDAL Vilde 2004 NOR Bergens FK
R --- inscribed
WEN Jiayi 2004 NOR Bergens FK
R --- inscribed
WASIAK Aude - BEL Flanders Fencing R --- cancelled  
KLOSTER Chiara - NOR Bygdø FK R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Referee CN BRAUN Lara GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN FRANKEN Leo GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B TENBERGEN Paul GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Epee Men's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Referee CN BRAUN Lara GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN FRANKEN Leo GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B TENBERGEN Paul GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAUWELINCK Briecq 2004 BEL Confrerie Gent
--- inscribed
CORVERS Mathis 2003 BEL CE Charlemagne
R --- inscribed
COUNSON Francois 2003 BEL CE Charlemagne
R --- inscribed
DALLEMAGNE Louis 2003 BEL CE Charlemagne
L --- inscribed
DEISSER John 2004 BEL CE Charlemagne
L --- inscribed
DUPAS Jean-Gauthier 2003 BEL CE Gaumais
L --- inscribed
FELTZ Maxim 2003 BEL CE Gaumais
R --- inscribed
LOEMAN Leandro 2005 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
REIJNAERS Finian 2003 BEL SA Jerzy Wezowski
L --- inscribed
REYNAERT Joppe 2004 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
TOCH Lars 2005 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
VANDENHAUTE Lars 2004 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
KYKKÄNEN Robert 2003 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
LEHTINEN Kasper 2003 FIN Espoon Miekkailijat
R --- inscribed
RANTANEN Joona 2003 FIN Espoon Miekkailijat
R --- inscribed
BERGER Steven 2004 GER TSV Sportuniversum Berlin
R --- inscribed
BESKOROVAJNYI Anton 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
BUSCH Max 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
DERGAY David 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KUMMER Horant 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RENZ Dominik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RITZ Janik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RUPPENTHAL Julius 2005 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
SCHENKENGEL Benedict 2004 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
SPIERZAK Lorenz 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
VOGEL Vince 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BURUM-AUENSEN Alexander 2003 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
DRAUGEDALEN Elias 2003 NOR Nøtterøy FK
R --- inscribed
DRAUGEDALEN Emil 2005 NOR Nøtterøy FK
L --- inscribed
EIKANGER Olav 2003 NOR Bergens FK
R --- inscribed
HEIBERG Kasper Mathisen 2004 NOR Nøtterøy FK
R --- inscribed
HOFF Erik 2004 NOR Bygdø FK
L --- inscribed
HOLMEN Franz Philip Pap 2006 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
IRGENS-JENSEN Eirik 2004 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
KARLSEN Henning 2003 NOR Bergens FK
R --- inscribed
KRASIKOVAS Emilis 2005 NOR Stavanger FK
R --- inscribed
MALVIK Aleksander 2005 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
NORDTVEIT Didrik 2005 NOR Stavanger FK
L --- inscribed
SOERUM Inge 2004 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
WALLE Henrik Christopher 2004 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
KUTTI David 2003 SWE WFF Örebro
R --- inscribed
HANSENNE Arian - BEL KSSMA Ronse R --- cancelled  
PLOMTEUX Antoine - BEL RCSC CEE Charleroi L --- cancelled  
VAN LAECKE Lucas - BEL Confrerie Gent R --- cancelled  

41 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Referee CN BRAUN Lara GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN FRANKEN Leo GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B TENBERGEN Paul GER Deutscher Fechter-Bund e.V.