Back to list

TISSOT Grand Prix
SUI Bern
November 22, 2019 - November 24, 2019

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques 2002 ALG ST DENIS CS
R --- inscribed
DOMINGUEZ Jose Felix 1983 ARG
R --- inscribed
GUSMAN Agustin Adolfo 1998 ARG
R --- inscribed
LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 ARG ANGERS SCO
R --- inscribed
TACCANI Alessandro 1992 ARG LUG Lugano
R --- inscribed
MAHRINGER Josef 1997 AUT FU Linz
L --- inscribed
BERNARD Florian 1991 BEL CS La Maison de l'Escrime
R --- inscribed
DEWANDELEER Florian 1996 BEL CS La Maison de l'Escrime
R --- inscribed
FEROT Francois Xavier 1991 BEL CE Gaumais
R --- inscribed
HABRAN Maxime 2000 BEL CE Braine l'Alleud
R --- inscribed
HAMOLINE Gautier 1995 BEL CE Braine l'Alleud
R --- inscribed
HOUSIEAUX Marc 1988 BEL CS La Maison de l'Escrime
R --- inscribed
HUSSON Geoffroy 1993 BEL CS La Maison de l'Escrime
R --- inscribed
LOYOLA Neisser 1998 BEL CE Gaumais
R --- inscribed
PONCIN Nicolas 1998 BEL CE Gaumais
R --- inscribed
PAULOUSKI Dzianis 1996 BLR SCAF RB
L --- inscribed
CAMARGO Alexandre 1999 BRA AMK Mestre Kato
L --- inscribed
TARTA Vinicius 2000 BRA AMK Mestre Kato
R --- inscribed
DOBREV Deyan 1975 BUL
R --- inscribed
BLAIS-BELANGER Marc-Antoine 1995 CAN
L --- inscribed
BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 CAN
R --- inscribed
FRENCH Dylan 1997 CAN
R --- inscribed
GALLAGHER PELLETIER Samuel 1987 CAN
R --- inscribed
NORMAN Riley 1999 CAN
R --- inscribed
WRIGHT John 1991 CAN
R --- inscribed
GONZALEZ Felipe 2000 CHI
R --- inscribed
DONG Chao 1988 CHN
R --- inscribed
LAN Minghao 1996 CHN
R --- inscribed
LI Bing 1994 CHN
R --- inscribed
LIU Yongchuang 1999 CHN
R --- inscribed
MA Xiao 2001 CHN
R --- inscribed
SHI Gaofeng 1992 CHN
R --- inscribed
SONG Hongjie 1996 CHN
L --- inscribed
WANG Zijie 1996 CHN
R --- inscribed
YU Lefan 1998 CHN
R --- inscribed
ZHAO Yufeng 1996 CHN
R --- inscribed
GONZALEZ Alexander 1986 COL
R --- inscribed
RODRIGUEZ John Edison 1991 COL ST GRATIEN
L --- inscribed
BOROSAK Hrvoje 1976 CRO MK Lokomotiva
R --- inscribed
SOLA Jakov 1999 CRO MK Split
R --- inscribed
HENRIQUEZ ORTIZ Reynier 1987 CUB
R --- inscribed
PATTERSON Luis Enrique 1996 CUB
R --- inscribed
REYTOR VENET Yunior 1988 CUB
R --- inscribed
TALIOTIS Alexandros 2002 CYP A.X.I.A Fencing Academy, AKRITES
R --- inscribed
BERAN Jiri 1982 CZE SC Praha
R --- inscribed
CAPEK Martin 1983 CZE SC Praha
R --- inscribed
HOYER Martin 1967 CZE
R --- inscribed
JURKA Jakub 1999 CZE Dukla Olomouc
L --- inscribed
PITRA Pavel 1988 CZE SC Praha
R --- inscribed
POKORNY Richard 1991 CZE USK Praha
L --- inscribed
RUBES Martin 1996 CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary
R --- inscribed
JENSEN August Lindstrom 2001 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
JØRGENSEN Patrick 1991 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
KNUDSEN Kenneth 1997 DEN KFK Kalundborg
R --- inscribed
LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
LINNEMANN Christian Schack 1997 DEN Hellerup FK
L --- inscribed
OLSEN Johannes Kristian 1997 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
ROBL Troels Christian 1993 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
VON DER OSTEN Frederik 1993 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
ELGENDY Ahmed 2000 EGY
R --- inscribed
ELSAGHIR Ahmed 1986 EGY
R --- inscribed
ELSAYED Ahmed 1998 EGY
R --- inscribed
ELSAYED Mohamed 2003 EGY
R --- inscribed
FAYEZ Ayman 1991 EGY
R --- inscribed
HAMED Eslam 1992 EGY
R --- inscribed
MOHSEN Mahmoud 1995 EGY
L --- inscribed
YASSEEN Mohamed 2004 EGY
L --- inscribed
BARGUES Manuel 1995 ESP SAES-BU
R --- inscribed
CALDERON Diego 2000 ESP COE-M
R --- inscribed
CASADO Elias 1991 ESP
R --- inscribed
FABREGAT Angel 1996 ESP SEA-T
R --- inscribed
FERNANDEZ PEREZ Javier 1998 ESP SAE-M
R --- inscribed
GAVALDA Eugeni 1996 ESP SEA-T
R --- inscribed
GONELL Gerard 2000 ESP SEA-T
L --- inscribed
IBANEZ Alvaro 1995 ESP SAES-BU
R --- inscribed
MIGALLON Guillermo 1993 ESP COE-M
R --- inscribed
PEREIRA Yulen 1995 ESP COE-M
R --- inscribed
ROMERO Juan Pedro 1992 ESP CEP-M
R --- inscribed
BOBROV Ilian 2000 EST SBSK Draakon
R --- inscribed
ESKOV Ruslan 1998 EST Tartu Kalev
L --- inscribed
PRIINITS Sten 1987 EST En Garde Haapsalu
R --- inscribed
SALM Juri 1984 EST
R --- inscribed
TURNAU Peeter 1994 EST En Garde Haapsalu
R --- inscribed
GRÄSBECK Gunnar 1993 FIN Habda Helsinki, DIF Stockholm
R --- inscribed
PAAVOLAINEN Jaakko 1996 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
TAURIAINEN Topias 1999 FIN Espoon Miekkailijat
R --- inscribed
VUORINEN Niko 1989 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
BARDENET Alexandre 1990 FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON
R --- inscribed
BIABIANY Mathias 1994 FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON
L --- inscribed
BOREL Yannick 1988 FRA
R --- inscribed
BOUILLOT Hippolyte 1995 FRA PARIS GRP
R --- inscribed
CANNONE Romain 1997 FRA COLMAR SR
R --- inscribed
CONTREPOIS Simon 1999 FRA TOULON VAR
L --- inscribed
DORIGO Clement 1997 FRA AMIENS CE
R --- inscribed
FAVA Alex 1989 FRA ST GRATIEN
R --- inscribed
FOUGY Nathan 1996 FRA NORMANDIE EE
R --- inscribed
GALLY Aymerick 1997 FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON
R --- inscribed
GUSTIN Ronan 1987 FRA LEVALLOIS
R --- inscribed
PERTUISOT Hugo 1997 FRA BEAUMONT OIS
R --- inscribed
COOPER Matthew 1998 GBR Wingerworth FC
R --- inscribed
GROVER Elliott 1994 GBR Haverstock FC
R --- inscribed
JOHNSTON Calum 1992 GBR Edinburgh University FC
L --- inscribed
MARSH Philip 1994 GBR Bath Sword Club
L --- inscribed
MAYNARD Calum 1993 GBR
R --- inscribed
MILNER Maxton 1992 GBR
L --- inscribed
SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 GBR Brixton FC
R --- inscribed
BECKER Philipp 1996 GER Heidelberger FC/TSG R., FCB Bern
R --- inscribed
BELLMANN Lukas 1995 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
BODOCZI Nikolaus 1993 GER FC Offenbach
R --- inscribed
BRAUN Rico 1997 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
BRINKMANN Marco 1997 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
HERZBERG Fabian 1988 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KNEIST Toni 1984 GER FC Offenbach
L --- inscribed
MULTERER Niklas 1988 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
REIN Stephan 1988 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
RIEDEL Alexander 1995 GER SV Waldkirch, SEB Basel
R --- inscribed
SCHMIDT Richard 1992 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
UNTERHAUSER Samuel 1997 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
KARAKOLIS Kosmas 1992 GRE L.X.THESSALONIKIS
R --- inscribed
KAVVADIAS Savvas 1992 GRE P.A.O. ATHENS
R --- inscribed
KONTOGIANNIS Alexandros 1985 GRE THISEAS IRAKLIOU
R --- inscribed
TSOKAS Asterios 1999 GRE O.X.I.FLORINAS
R --- inscribed
CHAU Chak Hin Nicholas 1995 HKG
R --- inscribed
FONG Hoi Sun 1993 HKG
R --- inscribed
HO Hon Kiu 2000 HKG
R --- inscribed
HO Wai Hang 1996 HKG
R --- inscribed
LAI Clarence Ka Tsun 1991 HKG
L --- inscribed
MAK Lok Man 1997 HKG
R --- inscribed
NG Ho Tin 1996 HKG
L --- inscribed
WONG Kevin 1996 HKG
L --- inscribed
ANDRASFI Tibor 1999 HUN BVSC
R --- inscribed
BAKOS Balint 1997 HUN Szombathely
L --- inscribed
BANYAI Zsombor 1996 HUN Vasas
L --- inscribed
BERTA Daniel 1994 HUN PTE-PEAC
L --- inscribed
KOCH Mate Tamas 1999 HUN Vasas
R --- inscribed
NAGY David 1999 HUN Vasas
R --- inscribed
PETERDI Andras 1988 HUN PTE-PEAC
R --- inscribed
REDLI Andras 1983 HUN Balaton
R --- inscribed
SIKLOSI Gergely 1997 HUN Balaton
R --- inscribed
SOMFAI Peter 1980 HUN BHSE
R --- inscribed
SZENYI Peter 1987 HUN MTK
R --- inscribed
SINGH Udaivir 1995 IND
R --- inscribed
BESKIN Grigori 1987 ISR FFF Stockholm
R --- inscribed
FREILICH Yuval Shalom 1995 ISR Hapoel Kfar-Saba
L --- inscribed
GALPER Stanislav 1999 ISR Maccabi Jerusalem
L --- inscribed
HARPER Ido 1991 ISR Hapoel Kfar-Saba
R --- inscribed
LIS Daniel 1988 ISR Hapoel Kfar-Saba
R --- inscribed
TAVOR Itamar 2002 ISR Hapoel Kfar-Saba
R --- inscribed
YARINOVSKY Tomer 2001 ISR Hapoel Kfar-Saba
R --- inscribed
BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 ITA CATANIA SCHERMA
L --- inscribed
BUZZI Lorenzo 1994 ITA AS Marchesa Torino
R --- inscribed
CIMINI Gabriele 1994 ITA CS Pisa Di Ciolo
R --- inscribed
CUOMO Valerio 1998 ITA CS Partenopeo
R --- inscribed
DI VEROLI Davide 2001 ITA G. VERNE SCHERMA
L --- inscribed
DILIBERTO Luca 1999 ITA AS Marchesa Torino
L --- inscribed
FICHERA Marco 1993 ITA CS Acireale
R --- inscribed
GAROZZO Enrico 1989 ITA
R --- inscribed
RUSSO Andrea 1994 ITA CS Formia
R --- inscribed
SANTARELLI Andrea 1993 ITA
R --- inscribed
TAGLIARIOL Matteo 1983 ITA
R --- inscribed
VISMARA Federico 1997 ITA
R --- inscribed
ITO Inochi 1990 JPN
L --- inscribed
KANO Koki 1997 JPN
R --- inscribed
KOMATA Akira 1998 JPN
R --- inscribed
MASUDA Yohito 1999 JPN
L --- inscribed
MINOBE Kazuyasu 1987 JPN
L --- inscribed
MURAKAMI Satoki 1991 JPN
R --- inscribed
SAITO Kenji 2000 JPN
R --- inscribed
SAKAMOTO Keisuke 1984 JPN
R --- inscribed
TAJIRI Kodai 1999 JPN
L --- inscribed
UYAMA Satoru 1991 JPN
R --- inscribed
YAMADA Masaru 1994 JPN
R --- inscribed
YASU Masato 1998 JPN
R --- inscribed
ADAIKIN Dmitriy 1994 KAZ
R --- inscribed
ALEXANIN Dmitriy 1991 KAZ
L --- inscribed
ALIMZHANOV Elmir 1986 KAZ
R --- inscribed
DERYABIN Ivan 1993 KAZ
L --- inscribed
KURBANOV Ruslan 1991 KAZ
R --- inscribed
SERTAY Yerlik 1998 KAZ
R --- inscribed
SHARLAIMOV Vadim 1996 KAZ
R --- inscribed
ZHULINSKIY Nikita 2002 KAZ
R --- inscribed
MATKERIMOV Nazarbek 1996 KGZ
R --- inscribed
ZHUMABAI ULUU Danushman 1993 KGZ
R --- inscribed
AN Sung Ho 1985 KOR
R --- inscribed
JUNG Seungho 2002 KOR
R --- inscribed
KIM Daeeon 1998 KOR
L --- inscribed
KWON Jaeseon 1998 KOR
R --- inscribed
LEE Jungham 1991 KOR
L --- inscribed
MA Segeon 1994 KOR
L --- inscribed
NA Byeonghun 1993 KOR
R --- inscribed
OH Min Jung 1986 KOR
R --- inscribed
PARK Sangyoung 1995 KOR
R --- inscribed
SONG Jae Ho 1990 KOR
R --- inscribed
YANG Youngwoo 1993 KOR
R --- inscribed
ALDAWOOD Jawad 1999 KSA
R --- inscribed
ALHUSSAIN Ahmad Abbas I. 1996 KSA
R --- inscribed
ALSHATTI Abdulaziz 1990 KUW
R --- inscribed
ABUJTELA Abdussalam 2000 LBA
L --- inscribed
ALGADI Abubaker Reda 2002 LBA
L --- inscribed
BUHDEIMA Khaled 1983 LBA
R --- inscribed
EL GHADI Abdulmalek 2002 LBA
R --- inscribed
GIANNOTTE Flavio 1995 LUX Kyrkslätt IF/UR33, CE Sud
R --- inscribed
EL HAOUARI Abdelkarim 1993 MAR
R --- inscribed
ELKORD Houssam 1993 MAR LEVALLOIS
R --- inscribed
NAHI Omar 1993 MAR
R --- inscribed
RAMI Aissam 1975 MAR ST GRATIEN
R --- inscribed
ROGER Zacharie Herve 1995 MAR ESCRIME RODEZ AVEYRON
R --- inscribed
CIOBANU Radu 1986 MDA PST Trier
R --- inscribed
MICHEL Martel 1995 MEX
R --- inscribed
DIABATE Keletigui Julien 1996 MLI BONDY AS
L --- inscribed
REZNIKOVICH Leonid 1968 MLT Chelsea Fencing Club
R --- inscribed
GUNPUT Satya 1991 MRI Leon Paul Epee Club
R --- inscribed
KEPPEL Colin 1998 NED SC Den Bosch
R --- inscribed
SCHANZLEH Thom 1990 NED Schermacademie Zair
L --- inscribed
TULEN Rafael 1997 NED s.v. Scaramouche
R --- inscribed
TULEN Tristan 1991 NED s.v. Scaramouche
L --- inscribed
VAN GAMEREN Axl 1993 NED Schermacademie Zair
R --- inscribed
VAN NUNEN David 1995 NED s.v. Pallós
R --- inscribed
VAN WINDEN Levy 1991 NED s.v. RobbSchermen
R --- inscribed
VERWIJLEN Bas 1983 NED SC Den Bosch
R --- inscribed
BISHOP William 1990 NZL
L --- inscribed
BOYCE Felix 1995 NZL
R --- inscribed
JONGKEES Seino 1983 NZL
R --- inscribed
GARCIA Eduardo 1998 PER
R --- inscribed
ANTKIEWICZ Mateusz 1993 POL AZS AWF Katowice
R --- inscribed
BIELEC Maciej 1997 POL KS Szpada Wroclaw
R --- inscribed
BRZOZOWSKI Seweryn 1992 POL St.Szerm Legia Warszawa
R --- inscribed
KOLANCZYK Wojciech 1999 POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki
L --- inscribed
KOSTKA Karol 1986 POL AZS AWF Krakow
R --- inscribed
LUBIENIECKI Wojciech 1999 POL PTG Sokol Mielec
R --- inscribed
MARCOL Daniel 1997 POL KS Szpada Wroclaw
R --- inscribed
MICHALAK Damian 1999 POL Piast Gliwice
R --- inscribed
NYCZ Mateusz 1989 POL Piast Gliwice
R --- inscribed
OPALKA Michal 1997 POL KS Szpada Wroclaw
R --- inscribed
WENGLARCZYK Jan 1993 POL AZS AWF Katowice
R --- inscribed
ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 POL AZS AWF Krakow
L --- inscribed
CANDEIAS Ricardo 1984 POR
R --- inscribed
CORDEIRO Joao 1987 POR CAE
L --- inscribed
ROD Max 1993 POR CS La Maison de l'Escrime, EBAI
L --- inscribed
MAISONET Hector 1992 PUR
R --- inscribed
DABIJA Adrian 1997 ROU CS Dinamo Bucuresti
R --- inscribed
PERSU Mario 1995 ROU CSU Craiova
L --- inscribed
LOSEVSKIY Sergey 1983 RSA TFS Johannesburg
R --- inscribed
ANOKHIN Vadim 1992 RUS Dinamo-Kazan
R --- inscribed
BIDA Sergey 1993 RUS Dynamo Moskau
L --- inscribed
BRUEV Georgiy 1997 RUS
R --- inscribed
FARDZINOV Alan 1995 RUS
R --- inscribed
GLAZKOV Nikita 1992 RUS MGFSO
L --- inscribed
GUSEV Dmitriy 1994 RUS
L --- inscribed
KHODOS Sergey 1986 RUS
R --- inscribed
KUROCHKIN Andrey 1996 RUS
R --- inscribed
LIMAREV Ivan 1998 RUS
L --- inscribed
RUDYKH Daniil 1999 RUS
R --- inscribed
SUKHOV Pavel 1988 RUS
R --- inscribed
BOUZAID Alexandre 1981 SEN
L --- inscribed
LEE Simon Renjie 2003 SGP SSP
R --- inscribed
BIDOVEC Jan 1989 SLO SS Tabor, FCB Bern
R --- inscribed
BONFERRONI Gabriel 1999 SUI SEG Geneve
R --- inscribed
BRUNOLD Bruce 1992 SUI ZFC Zürich
L --- inscribed
DAGANI Elia 1998 SUI LUG Lugano
R --- inscribed
FAVRE Hadrien 2001 SUI FCB Bern
R --- inscribed
FUHRIMANN Jonathan 2002 SUI FCB Bern
R --- inscribed
HATZ Nick 1998 SUI ZFC Zürich
L --- inscribed
HAURI Ian 2002 SUI SEG Geneve
R --- inscribed
HEINZER Max 1987 SUI SEB Basel
R --- inscribed
KUHN Georg 1992 SUI ZFC Zürich
R --- inscribed
LERZER Till 2000 SUI ZFC Zürich
R --- inscribed
MALCOTTI Lucas 1995 SUI SES Sion
R --- inscribed
METRAILLER Clément 1997 SUI SES Sion
R --- inscribed
NIGGELER Michele 1992 SUI LUG Lugano
R --- inscribed
OSWALD Charles-Eric 1996 SUI CEB Biel/Bienne
R --- inscribed
PITTET Alexandre 1995 SUI CEB Biel/Bienne
L --- inscribed
RIVERA DAVID Paul 2001 SUI CAL Lausanne
R --- inscribed
SPONGA Luca 1991 SUI ZFC Zürich
R --- inscribed
STEFFEN Benjamin 1982 SUI SEB Basel
L --- inscribed
WEBER Frederik 1997 SUI SEB Basel
R --- inscribed
ZYBACH Lenny 2001 SUI SECH Chaux-de-Fonds
R --- inscribed
DUDUC Alex 1997 SVK BSK Bratislava
R --- inscribed
GERBOC Jan 1990 SVK
R --- inscribed
JOHANIDES Lukas Jakub 1999 SVK BSK Bratislava
R --- inscribed
SZALAY Jan 1992 SVK BA - M.P.C. Slovakia
L --- inscribed
GUSTAVSSON Christian 1986 SWE FFF Stockholm
R --- inscribed
ISLAS FLYGARE Linus 1998 SWE UF Uppsala
R --- inscribed
LUND Leonard 1999 SWE DIF Stockholm
L --- inscribed
MATTSSON Axel 1998 SWE FKC Karlskrona
R --- inscribed
STYMNE Jakob 1996 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
SVENSSON Jonathan 1999 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
ANUPONGKUNKIT Kantaphat 1991 THA
R --- inscribed
CHALOEMCHANEN Chinnaphat 2002 THA
R --- inscribed
JUENG-AMNUAYCHAI Korakote 1997 THA
R --- inscribed
SINGKHAM Nattiphong 2001 THA
L --- inscribed
ZWIMPFER Michael 1984 THA
R --- inscribed
HEREY Anatolii 1989 UKR
R --- inscribed
KHVOROST Maksym 1982 UKR
R --- inscribed
MEDVEDIEV Vitalii 1983 UKR
R --- inscribed
MYRGORODSKYI Ievgen 1986 UKR Kharkiv
R --- inscribed
NIKISHIN Bogdan 1980 UKR
R --- inscribed
REIZLIN Igor 1984 UKR
R --- inscribed
STANKEVYCH Volodymyr 1995 UKR KIEW
R --- inscribed
SVICHKAR Roman 1993 UKR Kharkiv
L --- inscribed
SYCH Yan 1996 UKR Kharkiv
R --- inscribed
TARANENKO Yuriy 1994 UKR KIEW
R --- inscribed
TYMOSHENKO Ruslan 1990 UKR
R --- inscribed
KURZ JORDAN Max 1998 URU
R --- inscribed
BRATTON Benjamin 1985 USA
R --- inscribed
HADZIC Alen 1991 USA
R --- inscribed
HOYLE Jacob 1994 USA
L --- inscribed
KAULL James 1991 USA
R --- inscribed
MCDOWALD Curtis 1996 USA
R --- inscribed
NOLLNER Dylan 1992 USA
R --- inscribed
RAMIREZ Yeisser 1986 USA
R --- inscribed
RODNEY Adam 1985 USA
R --- inscribed
SCHUMACHER Cooper 1994 USA
L --- inscribed
SMITH Dwight 1987 USA
R --- inscribed
TSINIS Alexander 1980 USA
L --- inscribed
YOO Justin 1997 USA
R --- inscribed
ALIMOV Fayzulla 1998 UZB
R --- inscribed
CAICEDO Fabian 1999 VEN
L --- inscribed
GASCON Willian 1995 VEN
R --- inscribed
LIMARDO Francisco 1987 VEN
R --- inscribed
LIMARDO GASCON Ruben 1985 VEN
L --- inscribed
LIMARDO Jesus 1996 VEN
R --- inscribed
LUGO Grabiel 1996 VEN
R --- inscribed
HERDEGEN Matthias - GER OFC Bonn R --- cancelled  

323 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Athlete Federation lic N R
TARTA Vinicius 2000 BRA AMK Mestre Kato R BRA 15
BITSCH Peter 1996 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 31
HOCH André 1998 GER FC Tauberbischofsheim L GER 13
MESZAROS Maximilian 1998 GER FC Tauberbischofsheim R GER 30
SIEBER Marcel 1994 GER FC Tauberbischofsheim R GER 85
STUMPF Janek 1995 GER FC Tauberbischofsheim L GER 17
SCHMIER Robert 1994 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 32
KULOZIK Julian 1997 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 15
WECKERLE Tobias 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen L GER 20
BONGARD Louis 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen R GER 18

10 Preinscriptions

Confirmed invitations

Official   SANDEGREN Ulf SWE Svenska Fäktförbundet

Epee Men's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SWEDEN
ISLAS FLYGARE Linus (1998 R)
SVENSSON Jonathan (1999 R)
STYMNE Jakob (1996 R)
MATTSSON Axel (1998 R)
SWE --- inscribed  
ARGENTINA
DOMINGUEZ Jose Felix (1983 R)
GUSMAN Agustin Adolfo (1998 R)
LUGONES RUGGERI Jesus Andres (1991 R)
TACCANI Alessandro (1992 R)
ARG --- inscribed  
BELGIUM
DEWANDELEER Florian (1996 R)
FEROT Francois Xavier (1991 R)
HUSSON Geoffroy (1993 R)
LOYOLA Neisser (1998 R)
BEL --- inscribed  
CANADA
BLAIS-BELANGER Marc-Antoine (1995 L)
BRINCK-CROTEAU Maxime (1986 R)
FRENCH Dylan (1997 R)
WRIGHT John (1991 R)
CAN --- inscribed  
CHINA
DONG Chao (1988 R)
LAN Minghao (1996 R)
SHI Gaofeng (1992 R)
WANG Zijie (1996 R)
CHN --- inscribed  
CUBA
HENRIQUEZ ORTIZ Reynier (1987 R)
PATTERSON Luis Enrique (1996 R)
REYTOR VENET Yunior (1988 R)
CUB --- inscribed  
CZECH REPUBLIC
BERAN Jiri (1982 R)
CAPEK Martin (1983 R)
JURKA Jakub (1999 L)
RUBES Martin (1996 R)
CZE --- inscribed  
DENMARK
JØRGENSEN Patrick (1991 R)
KNUDSEN Kenneth (1997 R)
ROBL Troels Christian (1993 R)
VON DER OSTEN Frederik (1993 R)
DEN --- inscribed  
EGYPT
ELSAGHIR Ahmed (1986 R)
ELSAYED Ahmed (1998 R)
ELSAYED Mohamed (2003 R)
MOHSEN Mahmoud (1995 L)
EGY --- inscribed  
SPAIN
BARGUES Manuel (1995 R)
FABREGAT Angel (1996 R)
IBANEZ Alvaro (1995 R)
PEREIRA Yulen (1995 R)
ESP --- inscribed  
ESTONIA
ESKOV Ruslan (1998 L)
PRIINITS Sten (1987 R)
SALM Juri (1984 R)
TURNAU Peeter (1994 R)
EST --- inscribed  
FRANCE
BARDENET Alexandre (1990 R)
BOREL Yannick (1988 R)
CANNONE Romain (1997 R)
GUSTIN Ronan (1987 R)
FRA --- inscribed  
GREAT BRITAIN
COOPER Matthew (1998 R)
GROVER Elliott (1994 R)
MARSH Philip (1994 L)
SANCHEZ-LETHEM Paul James (1994 R)
GBR --- inscribed  
GERMANY
BELLMANN Lukas (1995 R)
BODOCZI Nikolaus (1993 R)
REIN Stephan (1988 L)
SCHMIDT Richard (1992 L)
GER --- inscribed  
HONG KONG CHINA
FONG Hoi Sun (1993 R)
HO Wai Hang (1996 R)
LAI Clarence Ka Tsun (1991 L)
NG Ho Tin (1996 L)
HKG --- inscribed  
HUNGARY
BERTA Daniel (1994 L)
NAGY David (1999 R)
REDLI Andras (1983 R)
SIKLOSI Gergely (1997 R)
HUN --- inscribed  
ISRAEL
BESKIN Grigori (1987 R)
FREILICH Yuval Shalom (1995 L)
HARPER Ido (1991 R)
LIS Daniel (1988 R)
ISR --- inscribed  
ITALY
DI VEROLI Davide (2001 L)
FICHERA Marco (1993 R)
GAROZZO Enrico (1989 R)
SANTARELLI Andrea (1993 R)
ITA --- inscribed  
JAPAN
KANO Koki (1997 R)
MINOBE Kazuyasu (1987 L)
UYAMA Satoru (1991 R)
YAMADA Masaru (1994 R)
JPN --- inscribed  
KAZAKHSTAN
ALIMZHANOV Elmir (1986 R)
DERYABIN Ivan (1993 L)
KURBANOV Ruslan (1991 R)
SHARLAIMOV Vadim (1996 R)
KAZ --- inscribed  
KOREA
AN Sung Ho (1985 R)
LEE Jungham (1991 L)
PARK Sangyoung (1995 R)
SONG Jae Ho (1990 R)
KOR --- inscribed  
LIBYA
ABUJTELA Abdussalam (2000 L)
ALGADI Abubaker Reda (2002 L)
BUHDEIMA Khaled (1983 R)
EL GHADI Abdulmalek (2002 R)
LBA --- inscribed  
MOROCCO
EL HAOUARI Abdelkarim (1993 R)
ELKORD Houssam (1993 R)
RAMI Aissam (1975 R)
ROGER Zacharie Herve (1995 R)
MAR --- inscribed  
NETHERLANDS
TULEN Tristan (1991 L)
TULEN Rafael (1997 R)
VAN NUNEN David (1995 R)
VERWIJLEN Bas (1983 R)
NED --- inscribed  
NEW ZEALAND
BISHOP William (1990 L)
BOYCE Felix (1995 R)
JONGKEES Seino (1983 R)
NZL --- inscribed  
POLAND
ANTKIEWICZ Mateusz (1993 R)
BIELEC Maciej (1997 R)
MICHALAK Damian (1999 R)
NYCZ Mateusz (1989 R)
POL --- inscribed  
RUSSIA
BIDA Sergey (1993 L)
GLAZKOV Nikita (1992 L)
KHODOS Sergey (1986 R)
SUKHOV Pavel (1988 R)
RUS --- inscribed  
SWITZERLAND
HEINZER Max (1987 R)
MALCOTTI Lucas (1995 R)
NIGGELER Michele (1992 R)
STEFFEN Benjamin (1982 L)
SUI --- inscribed  
THAILAND
ANUPONGKUNKIT Kantaphat (1991 R)
CHALOEMCHANEN Chinnaphat (2002 R)
JUENG-AMNUAYCHAI Korakote (1997 R)
SINGKHAM Nattiphong (2001 L)
THA --- inscribed  
UKRAINE
HEREY Anatolii (1989 R)
NIKISHIN Bogdan (1980 R)
REIZLIN Igor (1984 R)
SVICHKAR Roman (1993 L)
UKR --- inscribed  
USA
BRATTON Benjamin (1985 R)
HOYLE Jacob (1994 L)
MCDOWALD Curtis (1996 R)
RODNEY Adam (1985 R)
USA --- inscribed  
VENEZUELA
LIMARDO Jesus (1996 R)
LIMARDO Francisco (1987 R)
LIMARDO GASCON Ruben (1985 L)
LUGO Grabiel (1996 R)
VEN --- inscribed  

32 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Confirmed invitations

Official   SANDEGREN Ulf SWE Svenska Fäktförbundet