Back to list

Degen-Pokal
GER Ludwigshafen - Friesenheim
June 20, 2019 - June 20, 2019
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STÖRMER Alicia 1998 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
BRAUN Margret 1966 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
VERST Theresa 2001 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
SCHWEIZER Christine 1962 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
ZIPPELIUS Zita 1996 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
FOLZ Iris 1970 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
EYER Leonie 1998 GER TG Rohrbach
L --- inscribed
KAISER Sandra 1970 GER TG Worms
R --- inscribed
LUC Linh 2001 GER TG Worms
R --- inscribed
ALLES Renate 1969 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
BREITWIESER Carolin 1999 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
FICHTEL Bettina 1966 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
HENNIGHAUS Elke 1974 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
TIPPELT Sonja 1969 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
KUSTER Hannah 2000 GER TSV Speyer
R --- inscribed
TRITTELVITZ Danielle - GER TG Rohrbach R --- cancelled  

15 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BAPPERT Alexander GER TSG Friesenheim
BECK Nina GER TSG Friesenheim
DUBYAGO Anatoliy UKR TSG Friesenheim
NICK Julia GER TSG Friesenheim
NILLIUS Fabian GER TSG Friesenheim
PLAGA Lili GER TSG Friesenheim

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KAINZ Ernst 1959 AUT TSV Speyer
R --- inscribed
HASSINGER Kai 1968 GER HC Bad Dürkheim
R --- inscribed
RICHERS Lucas 1995 GER PSV Karlsruhe
R --- inscribed
MÜLLER Maximilian 2000 GER 1. FC Holz
R --- inscribed
BURKARDT Michael 1959 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
KLUGE Rainer 1958 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
WIESEMANN Johannes 1990 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
BREUER Fabian 1972 GER FC Landau im ASV
R --- inscribed
CHRISTEN Roman 1966 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
KALLENBRUNNEN Mark 1999 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
BESELT Roman 1983 GER PSV Karlsruhe
R --- inscribed
DICK Timon 1998 GER HC Bad Dürkheim
R --- inscribed
LAUE Richard 2000 GER HC Bad Dürkheim
R --- inscribed
ZIPPELIUS Leo 1998 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
KREWET Dieter 1954 GER KHC Bad Kreuznach
R --- inscribed
VOGEL Joscha 2002 GER KHC Bad Kreuznach
R --- inscribed
VOGEL Markus 1969 GER KHC Bad Kreuznach
R --- inscribed
GASCHOTT Florian 1996 GER TG Frankenthal
R --- inscribed
LIEBHABER Thilo 1981 GER TG Frankenthal
R --- inscribed
KITTLER Rolf 1958 GER TG Rohrbach
R --- inscribed
BAUER Constantin 2000 GER TG Worms
R --- inscribed
GUNDLACH Holger 1946 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
PLAGA Daniel 1985 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
RITTHALER Gernoth 1972 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
STÄNGLE Michael 1959 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
HART Christian 1963 GER TSV Speyer
R --- inscribed
PLECHINGER Christian 1975 GER TSV Speyer
R --- inscribed
PLECHINGER Ralf 1975 GER TSV Speyer
R --- inscribed
FUCHS Jannick 1998 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
CORREDDU Agostino 1988 ITA PSV Karlsruhe
R --- inscribed
HERZHOFF Julius 1995 NZL KHC Bad Kreuznach
R --- inscribed
MOKIN Alexey 1986 RUS TSV Speyer
R --- inscribed
BEDAIR Brandon 1970 USA Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
SCHUMACHER Nils-Frederik - GER TG Rohrbach L --- cancelled  

33 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BAPPERT Alexander GER TSG Friesenheim
BECK Nina GER TSG Friesenheim
DUBYAGO Anatoliy UKR TSG Friesenheim
NICK Julia GER TSG Friesenheim
NILLIUS Fabian GER TSG Friesenheim
PLAGA Lili GER TSG Friesenheim