Back to list

Ingolstädter Fechtpanther
GER Ingolstadt
May 25, 2019 - May 26, 2019
Required: National license

Epee open U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TATZKO Jonte Finn 2004 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
SCHWARZ Maximilian 2003 GER FC Gröbenzell
R --- inscribed
SILVESTRO Laura 2003 GER FC Gröbenzell
L --- inscribed
WALLNER Josefine 2003 GER MTV München, FC Gröbenzell
L --- inscribed
HEINLE Veronika 2002 GER MTV Ingolstadt
R --- inscribed
RESS Gwen 2003 GER MTV Ingolstadt
R --- inscribed
ZARUBA Leo-Valery 2003 GER SGS Erlangen
R --- inscribed
STEFFENS Emma 2003 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
STEFFENS Eva 2006 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
BEHRENS Maike 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHMID Sarah 2003 GER TSV Oberammergau
R --- inscribed
HEESCHEN Tim 2004 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed
KONJAEV Marco 2003 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed
RAVE Jan Philipp 2002 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed
BARTETZKO Juliane - GER FC Gröbenzell R --- cancelled  

14 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Epee open U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TATZKO Jonte Finn 2004 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
SCHWARZ Maximilian 2003 GER FC Gröbenzell
R --- inscribed
SILVESTRO Laura 2003 GER FC Gröbenzell
L --- inscribed
WALLNER Josefine 2003 GER MTV München, FC Gröbenzell
L --- inscribed
BENINI Samuele 2000 GER MTV Ingolstadt
R --- inscribed
RESS Gwen 2003 GER MTV Ingolstadt
R --- inscribed
ZARUBA Leo-Valery 2003 GER SGS Erlangen
R --- inscribed
STEFFENS Emma 2003 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
SCHMID Sarah 2003 GER TSV Oberammergau
R --- inscribed
KONJAEV Marco 2003 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed
BARTETZKO Juliane - GER FC Gröbenzell R --- cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Epee open Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALBIR MUNIESA Carlos 1982 ESP MTV Ingolstadt
L --- inscribed
LESSER Daniel 1983 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
JESKE Julia 1991 GER ASV Ortenburg
R --- inscribed
JESKE Peter 1964 GER ASV Ortenburg
R --- inscribed
JESKE Thomas 1996 GER ASV Ortenburg
R --- inscribed
SCHULER Thomas 1982 GER VFL Kaufering
R --- inscribed
NEUSCHAEFER Katharina 1976 GER FC Gröbenzell
R --- inscribed
PICHLMEIER Martin 1980 GER FC Gröbenzell
R --- inscribed
BRUMMER Andreas 1990 GER FC Regensburg
R --- inscribed
LEDWA Aljoscha 1989 GER MTV Ingolstadt
L --- inscribed
PETERS Tamino 2001 GER MTV München
R --- inscribed
MORITZ Patrick 1981 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
SCHIRRMEISTER Ricardo 1993 GER Post SV Nürnberg FA
R --- inscribed
SWADZBA Thaddäus 1987 GER SGS Erlangen
R --- inscribed
BAHR Tobias Thorsten 1995 GER SV Böblingen, BSI Fekting
R --- inscribed
MÜNZ Kerstin 1998 GER TSG Füssen
R --- inscribed
NEIS Nicole 1996 GER SV Böblingen
R --- inscribed
LOWACK Helena 1982 GER SGS Erlangen
R --- inscribed
MÜNNIX Jens 1985 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed
ROßNER Markus 1986 GER VFL Kaufering
R --- inscribed
SCHALLENKAMMER Lisa 1992 GER VFL Kaufering
L --- inscribed
SZAMOSI Balint 1986 HUN FC Regensburg
R --- inscribed
BALACESCU Livia 1992 ROU Fechtclub München
R --- inscribed
POLISHCHUK Denys 1988 UKR FC Regensburg
R --- inscribed
MOHR Walter Konrad - CRC FC Gröbenzell R --- cancelled  
NAGEL Dominik - GER FC Gröbenzell R --- cancelled  

24 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Epee open U14+U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KALLINTERIS Noah 2006 GER Fechtclub München
R --- inscribed
MEIER Nana 2005 GER Fechtclub München
R --- inscribed
KINAST Frederike 2005 GER Fechtclub München
R --- inscribed
STEFFENS Eva 2006 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
MERKEL Giulia 2006 GER TSV Ansbach
R --- inscribed
NIECKARZ Karol 2005 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed

6 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil open U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TATZKO Jonte Finn 2004 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
SEIBOTH Emily 2004 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
ZICKER Peter 2003 GER Sportfechten Laim
R --- inscribed
BEHRENDT Jonas 2003 GER SSV Schrobenhausen
R --- inscribed
BETZ Maxim Joel 2004 GER SSV Schrobenhausen
L --- inscribed
GRÜNWALD Moritz 2004 GER SSV Schrobenhausen
R --- inscribed
HALBACH Paul 2004 GER SSV Schrobenhausen
R --- inscribed
NÜBLER Dominik 2003 GER SSV Schrobenhausen
R --- inscribed
OBERHAUSER Benedikt 2004 GER SSV Schrobenhausen
L --- inscribed
VALINA Luzia 2003 GER TG Landshut
R --- inscribed
KONJAEV Marco 2003 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed
BURKHANOVA Ekaterina 2003 RUS Sportfechten Laim
R --- inscribed
BLUMTRITT Luzie - GER TG Landshut R --- cancelled  

12 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Foil open U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KONJAEV Marco 2003 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed

1 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil open Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
YANG Cheng Yuan 1988 CHN TG Landshut
R --- inscribed
WASSERMANN Merlin 1993 GER USC München
R --- inscribed
FLACH Peter 1979 GER FC Fürth
R --- inscribed
REUTHER Kerstin 1984 GER FC Fürth
R --- inscribed
SCHULER Thomas 1982 GER VFL Kaufering
R --- inscribed
NEUSCHAEFER Katharina 1976 GER FC Gröbenzell
R --- inscribed
PICHLMEIER Martin 1980 GER FC Gröbenzell
R --- inscribed
GRANER Leonhard 1995 GER FC Regensburg
R --- inscribed
KRAMP Michael 1966 GER FC Regensburg
R --- inscribed
ECK Konstantin 1972 GER SV Wacker Burghausen
R --- inscribed
BEIN Jakob 1994 GER TG Landshut
R --- inscribed
HAASE Tjark 1992 GER TG Landshut
R --- inscribed
KRAUS Harald 1998 GER TG Landshut
R --- inscribed
MÜNZ Kerstin 1998 GER TSG Füssen
R --- inscribed
TIETZE Christian 1983 GER USC München
R --- inscribed
ROßNER Markus 1986 GER VFL Kaufering
R --- inscribed
SCHALLENKAMMER Lisa 1992 GER VFL Kaufering
L --- inscribed
SZAMOSI Balint 1986 HUN FC Regensburg
R --- inscribed
MOHR Walter Konrad - CRC FC Gröbenzell R --- cancelled  
KLINGER Felix - GER FC Regensburg L --- cancelled  

18 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Foil open U14+U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
APEL Mia 2005 GER SSV Schrobenhausen
R --- inscribed
KRAMP Leo 2005 GER FC Regensburg
R --- inscribed
BAUR Sandrine 2005 GER SSV Schrobenhausen
R --- inscribed
DOUWES Annick 2006 GER TSV Ottobrunn
R --- inscribed
KINAST Frederike - GER Fechtclub München R --- cancelled  

4 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled