Back to list

Karl May Turnier
GER Dresden
June 16, 2019 - June 16, 2019
Required: National license

Foil Women's U10 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli 2009 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
GRUND Florentine 2009 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
GROSCHE Martha 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
FRITSCHE Rica 2009 GER KSV Weißwasser
L --- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN LANGHAMMER Tom GER Dresdener FC

Foil Women's U12+U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DÖRING Antonia 2008 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
GEBAUER Luisa 2007 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
OLSEN Nora 2007 GER TV Markkleeberg
L --- inscribed
PIWARZ Anna-Charlotte 2008 GER Dresdener FC
R --- inscribed
SEIDEL Lavinia Lucina 2007 GER FC Leipzig
R --- inscribed
ARNOLD Eva 2007 GER Chemnitzer PSV
R --- inscribed
AL ABBADI Asmaa 2008 GER FC Leipzig
R --- inscribed
KUCHENBECKER Lotte 2008 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
LAUTENSCHLÄGER Annika 2007 GER FC Schkeuditz
L --- inscribed
SÄNDIG Anne 2008 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
KAPS Carla 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
RANFT Abby 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
RÖTHIG Helene 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
FISCHER Marie 2007 GER OSC Berlin
R --- inscribed
PESCHEL Luisa 2008 GER SFV Oschatz
R --- inscribed
ZOBEL Emilia 2008 GER SFV Oschatz
L --- inscribed
FRIGEWSKI Joy 2007 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed

17 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN LANGHAMMER Tom GER Dresdener FC

Foil Men's U10 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LÜDEMANN Neo Maxim 2009 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
ANDERS Jonas 2009 GER FC Oelsnitz
R --- inscribed
GÜNTHER Hannes 2009 GER FC Oelsnitz
L --- inscribed
HÄßLER Malte 2009 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
REIßMANN Moritz 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
JOHN Tim 2009 GER SFV Oschatz
R --- inscribed
HELLER Jeremy - GER TV Markkleeberg R --- cancelled  

6 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

CN LANGHAMMER Tom GER Dresdener FC

Foil Men's U12+U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BERGMANN Dominik 2008 GER Dresdener FC
R --- inscribed
KARNAGEL Leopold 2007 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
NEUMANN Henry 2007 GER Dresdener FC
R --- inscribed
SCHÖBEL Alban 2008 GER Dresdener FC
R --- inscribed
SEYPT Nico 2008 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
SIMON Manuel 2007 GER TV Markkleeberg
L --- inscribed
ZHUKOVSKIY Miguel Savva 2007 GER Dresdener FC
R --- inscribed
REHWALD Armin 2007 GER FC Leipzig
R --- inscribed
VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 GER FC Leipzig
R --- inscribed
HÜBNER Nils 2008 GER FC Oelsnitz
R --- inscribed
BEYER Tim 2008 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
MANTEUFEL Emil 2008 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
BERGERT Michael 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
BRETSCHNEIDER Emil 2008 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
DOIL Paul 2008 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
HAUKE Dominique 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
HOPPE Duncan 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
LOHFINK Theodor 2008 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
POHLACK Konrad Alexander 2008 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
RENTZSCH Erik 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
WALTHER Witas 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
KOLB Conrad 2008 GER SC Berlin
L --- inscribed
FRITZ Johann 2008 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
EWALD William 2007 GER USC Magdeburg
L --- inscribed
MARBACH Julius Matthäus - GER TV Markkleeberg R --- cancelled  
RÖSELER Felix - GER FC Leipzig R --- cancelled  

24 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

CN LANGHAMMER Tom GER Dresdener FC