Back to list

Mitteldeutsche Meisterschaft
GER Dresden
June 15, 2019 - June 15, 2019
Required: National license

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ARNOLD Stella 2006 GER Chemnitzer PSV
L --- inscribed
SCHARF Hanna 2006 GER Chemnitzer PSV
R --- inscribed
KNAPP Vanessa 2006 GER Dresdener FC
R --- inscribed
KUCHENBECKER Paula 2006 GER FC Schkeuditz
L --- inscribed
NENDEL Josephine 2006 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
BENEDIX Martha 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SCHNEIDER Ronja 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
HUBOLD Pia 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
MÜLLER Annika 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
SCHRÖDER Josephine 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
LUKAS Lisa 2006 GER FZ Erfurt EnGarde
R --- inscribed
WERNER Sasha Diane 2006 GER FZ Erfurt EnGarde
R --- inscribed
ROSENSTENGEL Merle 2006 GER KSV Weißwasser
L --- inscribed
HOFFMANN Lina 2006 GER PSV Weimar
R --- inscribed
GAMKE Ella 2006 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
DURAND Yunah 2006 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
LUBBE Stella 2006 GER USC Magdeburg
R --- inscribed

17 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

AHLVERS Philipp GER Dresdener FC
FIEDLER Jasmin GER Dresdener FC
LOESCHE Teo GER FSC Jena

Foil Women's U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OBERLÄNDER Kiara 2005 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
VALZ Helena 2005 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
RUTZ Antonia 2005 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
PERL Marie 2005 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
OEHLER Sophia 2005 GER FSC Nordhausen
R --- inscribed
JOERIS Tophan 2005 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
GOOSMANN Ruby - GER USC Magdeburg R --- cancelled  

6 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

AHLVERS Philipp GER Dresdener FC
FIEDLER Jasmin GER Dresdener FC
LOESCHE Teo GER FSC Jena

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STRELOW Alexander 2006 GER Dresdener FC
R --- inscribed
KÖCKE Nils 2006 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
KUNNIG Carl 2006 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
NEUß Arvid Elias 2006 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
THETMEYER Lucas 2006 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
GIERIG Raphael 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
MAYWALD Paul 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SCHREIBER Felix 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
TIPPMER Paul 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
BORNKESSEL Julius 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
SCHMIDT Caspar Anton 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
SCHLIETER Matthias 2006 GER FZ Erfurt EnGarde
R --- inscribed
SCHULZ Linus 2006 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
BLOCHWITZ Anton 2006 GER TV Markkleeberg
L --- inscribed
SPREMBERG Paul 2006 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
FRANKE Timo 2006 GER USC Magdeburg
L --- inscribed

16 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

AHLVERS Philipp GER Dresdener FC
FIEDLER Jasmin GER Dresdener FC
LOESCHE Teo GER FSC Jena

Foil Men's U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRETSCHNER Liam 2005 GER Dresdener FC
L --- inscribed
GEISLER Robin 2005 GER
R --- inscribed
LEUSCHKE Jakob 2005 GER Dresdener FC
R --- inscribed
WOLF Julien 2005 GER Dresdener FC
R --- inscribed
HUBER Rocco Arcel 2005 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
SCHAEFER Jakob 2005 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
STEIN Yannik 2005 GER FC Oelsnitz
L --- waiting
BERGMANN Jonathan 2005 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
MALITZKI Lukas 2005 GER Fechtcentrum Halle
L --- inscribed
SCHWAB Jamey Maurice 2005 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
JÜRGENSEN Johannes 2005 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
LINDNER Ruben 2005 GER FC Tauberbischofsheim, Fechtclub Radebeul
L --- inscribed
JESS Timon 2005 GER FZ Erfurt EnGarde
R --- inscribed
EBERT Tillmann 2005 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed

13 Inscriptions, 1 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

AHLVERS Philipp GER Dresdener FC
FIEDLER Jasmin GER Dresdener FC
LOESCHE Teo GER FSC Jena