Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HERM Anika | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KNAPP Roya | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
WEIGAND Sara Marie | 2009 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Inscribed | ||
NIKIFOROV Viktoria | 2009 |
GER TSF Ditzingen
|
L | --- | Inscribed | ||
RÖLLE Astrid | 2009 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Inscribed | ||
GRÄßLE Sophia | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
HERZ Maria | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
SÜNDERHAUF Anna | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMUTZ Kim | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
GEIGER Janne Wiebke | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
BÖBEL Pauline | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
NEUMANN Josefine | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMID Nora | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
NEUMEISTER Julia | 2009 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R | --- | Inscribed |
14 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | GEIGER Fabian | GER | TSV Pliezhausen | ||
D | GIENGER Daniel | GER | TSV Pliezhausen | ||
RENNER Daniel | GER | Fechtakademie Ravensburg | |||
RÖDEL David | GER | FC Hardheim-Höpfingen | |||
SKLADNY Sebastian | GER | TSV Pliezhausen | |||
WECKERLE Tobias | GER | SV Böblingen |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Württembergische Rangliste U10 Women's Epee | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2018 | Nordbadische Rangliste U10 Women's Epee | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DOBLER Jasmin | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
TALKENBERGER Vivien Saphira | 2008 |
GER FC Schwäbisch Hall
|
R | --- | Inscribed | ||
HEINRICH Svenja | 2008 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
L | --- | Inscribed | ||
HERBST Larissa | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MOHR Darin | 2008 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Inscribed | ||
BECK Pauline | 2008 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Inscribed | ||
PETERS Nina | 2008 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Inscribed | ||
BUSCH Katie | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
HALUPCZOK Viviana | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMIDTKE Sophia | 2008 |
GER TG Schwenningen
|
R | --- | Inscribed | ||
AUTZEN Helena | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
JOVANOVIC Daria | 2008 |
GER TSV Laupheim
|
R | --- | Inscribed | ||
SEIDLER Victoria | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
COOK Alaina | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
GANZ Celina | 2008 |
GER TSV Pliezhausen
|
R | --- | Inscribed | ||
BARTH Jenna | - | GER Heidelberger FC/TSG R. | R | --- | Cancelled | ||
SIEBER Mia | - | GER | R | --- | Cancelled |
15 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | GEIGER Fabian | GER | TSV Pliezhausen | ||
D | GIENGER Daniel | GER | TSV Pliezhausen | ||
RENNER Daniel | GER | Fechtakademie Ravensburg | |||
RÖDEL David | GER | FC Hardheim-Höpfingen | |||
SKLADNY Sebastian | GER | TSV Pliezhausen | |||
WECKERLE Tobias | GER | SV Böblingen |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Nordbadische Rangliste U11 Women's Epee | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U11 Women's Epee | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
WUNDERLE Lisa | 2007 |
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R | --- | Inscribed | ||
BUCK Marlene | 2007 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Inscribed | ||
NEUBER Greta | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
NÜSSELER Lisa-Marie | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
WOHLSTEIN Annalena | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
DRAGAN Melisa-Elena | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHACHERBAUER Madeleine | 2007 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Inscribed | ||
SIEBERTZ Malia | 2007 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Inscribed |
8 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | GEIGER Fabian | GER | TSV Pliezhausen | ||
D | GIENGER Daniel | GER | TSV Pliezhausen | ||
RENNER Daniel | GER | Fechtakademie Ravensburg | |||
RÖDEL David | GER | FC Hardheim-Höpfingen | |||
SKLADNY Sebastian | GER | TSV Pliezhausen | |||
WECKERLE Tobias | GER | SV Böblingen |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Württembergische Rangliste U12 Women's Epee | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2018 | Nordbadische Rangliste U12 Women's Epee | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STG FC HARDHEIM-HÖPFINGEN / FC TBB FC Hardheim-Höpfingen (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FECHTAKADEMIE RAVENSBURG Fechtakademie Ravensburg (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
HEIDELBERGER FC/TSG R. Heidelberger FC/TSG R. (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
HEIDENHEIMER SB Heidenheimer SB (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
TSG REUTLINGEN TSG Reutlingen (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
TSV PLIEZHAUSEN TSV Pliezhausen (GER) |
GER | --- | Inscribed |
6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | GEIGER Fabian | GER | TSV Pliezhausen | ||
D | GIENGER Daniel | GER | TSV Pliezhausen | ||
RENNER Daniel | GER | Fechtakademie Ravensburg | |||
RÖDEL David | GER | FC Hardheim-Höpfingen | |||
SKLADNY Sebastian | GER | TSV Pliezhausen | |||
WECKERLE Tobias | GER | SV Böblingen |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JACOB Louis | 2009 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
R | --- | Inscribed | ||
KRAUTHEIM Eric Daniel | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
BAUER Jonathan | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KONIECZNY Marcel | 2009 |
GER FC Schwäbisch Hall
|
R | --- | Inscribed | ||
ZIMDARS Maxim-Alexander | 2009 |
GER FC Schwäbisch Hall
|
R | --- | Inscribed | ||
KUMMER Eilert | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
KUMMER Rainald | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
SAUR Julian Joel | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
STEIDLE Maximilian | 2009 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Inscribed | ||
HEY Simon | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
OLBRICH Philip | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SENG Jonathan | 2009 |
GER
|
L | --- | Inscribed | ||
ZUCCHINI Matteo | 2009 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Inscribed | ||
HEIß Luis | 2009 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Inscribed | ||
CIKOGLU Noel Luka | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
BÖRNER Leon | 2009 |
GER TSV Pliezhausen
|
R | --- | Inscribed | ||
GIENGER Mattis | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHLENKER Loki Leif | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
BLUMENSTOCK Leonard | - | GER | R | --- | Cancelled | ||
LANG Konstantin | - | GER | R | --- | Cancelled |
18 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | GEIGER Fabian | GER | TSV Pliezhausen | ||
D | GIENGER Daniel | GER | TSV Pliezhausen | ||
RENNER Daniel | GER | Fechtakademie Ravensburg | |||
RÖDEL David | GER | FC Hardheim-Höpfingen | |||
SKLADNY Sebastian | GER | TSV Pliezhausen | |||
WECKERLE Tobias | GER | SV Böblingen |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Nordbadische Rangliste U10 Men's Epee | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U10 Men's Epee | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BLASER Leonard | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Inscribed | ||
RESCH Philipp | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KAUFMANN Gustaf | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
WELLER Paul-Christian | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KASDORFF Marius | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
KREß Noah | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHULLER Stephan | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
KUNLE Tim | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
EGGERT Marlon Philipp | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
HORN Levin | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
LOEWE Vinrik | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
BUCHHOLTZ Jannek | 2008 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Inscribed | ||
FRÖBER Yann | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KRIEG Justus | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MAYER Jan | 2008 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Inscribed | ||
DREYER Malte | 2008 |
GER TSG Backnang
|
L | --- | Inscribed | ||
VOLLENWEIDER Lukas | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
RIEDEL Jaron | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
DOGAN Tan | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
GOLDBACH Max | 2008 |
GER TSV Pliezhausen
|
R | --- | Inscribed | ||
HUMMEL Rudy | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
PALLERBERG Luis | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
BEKKER Kirill | 2008 |
RUS
|
R | --- | Inscribed | ||
MANNHARDT Johannes | - | GER TSV Pliezhausen | L | --- | Cancelled | ||
RITTER Tim | - | GER | R | --- | Cancelled |
23 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | GEIGER Fabian | GER | TSV Pliezhausen | ||
D | GIENGER Daniel | GER | TSV Pliezhausen | ||
RENNER Daniel | GER | Fechtakademie Ravensburg | |||
RÖDEL David | GER | FC Hardheim-Höpfingen | |||
SKLADNY Sebastian | GER | TSV Pliezhausen | |||
WECKERLE Tobias | GER | SV Böblingen |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Nordbadische Rangliste U11 Men's Epee | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U11 Men's Epee | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAUER Jonas | 2007 |
GER FC Mosbach
|
L | --- | Inscribed | ||
NOE Louis | 2007 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Inscribed | ||
RÖLLE Tristan | 2007 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Inscribed | ||
KÖPF Cornelius | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
KÖPF Johannes | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
REICH Paul | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
RIFFEL Finn Niklas | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
ZIMMERMANN Frederik | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
RECKER Kenno | 2007 |
GER Mannheimer FC
|
R | --- | Inscribed | ||
RETZLAFF Timon | 2007 |
GER Mannheimer FC
|
R | --- | Inscribed | ||
BAUMGÄRTNER Tim | 2007 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMUTZ Kilian | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Inscribed | ||
IMBIR Stefan | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KLEIN Ravil | 2007 |
GER
|
L | --- | Inscribed | ||
WILLERS Colten | 2007 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Inscribed | ||
GÖCER Tibet | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MUTZKE Jonah | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
LIEBSCHER Marlon | 2007 |
GER TSV Laupheim
|
R | --- | Inscribed | ||
GANZ David | 2007 |
GER TSV Pliezhausen
|
L | --- | Inscribed | ||
NEUMEISTER Alexander | 2007 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R | --- | Inscribed | ||
DIFFENHARD Arthur | 2007 |
GER TV Oberndorf
|
R | --- | Inscribed | ||
BARTELS Julian | - | GER | R | --- | Cancelled |
21 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | GEIGER Fabian | GER | TSV Pliezhausen | ||
D | GIENGER Daniel | GER | TSV Pliezhausen | ||
RENNER Daniel | GER | Fechtakademie Ravensburg | |||
RÖDEL David | GER | FC Hardheim-Höpfingen | |||
SKLADNY Sebastian | GER | TSV Pliezhausen | |||
WECKERLE Tobias | GER | SV Böblingen |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Nordbadische Rangliste U12 Men's Epee | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U12 Men's Epee | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STG FC HARDHEIM-HÖPFINGEN / FC TBB FC Hardheim-Höpfingen (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
HEIDENHEIMER SB Heidenheimer SB (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
SV BÖBLINGEN SV Böblingen (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
TSF DITZINGEN TSF Ditzingen (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
TSG REUTLINGEN TSG Reutlingen (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
TSV PLIEZHAUSEN TSV Pliezhausen (GER) |
GER | --- | Inscribed |
6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | GEIGER Fabian | GER | TSV Pliezhausen | ||
D | GIENGER Daniel | GER | TSV Pliezhausen | ||
RENNER Daniel | GER | Fechtakademie Ravensburg | |||
RÖDEL David | GER | FC Hardheim-Höpfingen | |||
SKLADNY Sebastian | GER | TSV Pliezhausen | |||
WECKERLE Tobias | GER | SV Böblingen |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |