Back to list

Nord-Ostsee-Pokal
GER Bad Segeberg
October 20, 2018 - October 21, 2018
Required: National license

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ACKERMANN Seraphina 2001 GER
R 77 inscribed
ALBRECHT Giulia 2003 GER Heidenheimer SB
R 15 inscribed
ALVES DE LIMA Carolina 2004 GER Heidenheimer SB
R 25 inscribed
ARNDT Fabienne 2004 GER Quernheimer FC
R 67 inscribed
BANGERT Liv 2001 GER
R 147 inscribed
BECKER Lilly 2001 GER FC Kassel
R 94 inscribed
BEHRENS Nora 2003 GER Grün-Weiss Eimsbüttel
R 97 inscribed
BENABBOU Shirin 2003 GER
R 69 inscribed
BREITWIESER Carolin 1999 GER Heidelberger FC/TSG R.
R 36 inscribed
BÜCKER Femke 2002 GER Osnabrücker SC
R 33 inscribed
BÜHNER Theresa 1999 GER SV Böblingen
R 23 inscribed
CARDUCCI Lilia 1999 GER Heidenheimer SB
R 38 inscribed
CARSTENS Pauline 2002 GER Quernheimer FC
R 68 inscribed
DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 GER Frankfurter TV
R 58 inscribed
DICK Carina 2000 GER Wuppertaler FC
R 42 inscribed
DIETRICH Michaela 2001 GER
R 118 inscribed
DRESE Luise 2002 GER OSC Potsdam
R 141 inscribed
EBERT Josefine 2000 GER
R --- inscribed
EHRT Chantall 2001 GER
R 142 inscribed
FRIEDERICH Adriana 2001 GER
R 13 inscribed
GÖDDE Ella 2001 GER
R 24 inscribed
GOLDMANN Lara 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 16 inscribed
GREUL Kerstin 2002 GER
R 8 inscribed
GROLLMISCH Charlotte 2000 GER
R 104 inscribed
GROLLMISCH Felicitas 2002 GER FC Leipzig
R 27 inscribed
HAASE Leah 2004 GER
R 123 inscribed
HAIDA Malija 2001 GER
R 56 inscribed
HAMEL Mascha 2001 GER FG Segeberg
R 128 inscribed
HÄNDLER Anja 2001 GER
R 5 inscribed
HÄUSLER Chantal 2000 GER FC Berlin Südwest
R 71 inscribed
HEINZ Vanessa 2000 GER Heidenheimer SB
L 10 inscribed
HEITHECKER Thora 2000 GER TSV Berlin-Wittenau
R 66 inscribed
HELBIG Annabell 2003 GER FC Bischofswerda
R 89 inscribed
HILBRIG Viktoria 2000 GER Heidenheimer SB
R 3 inscribed
HÖRMANN Valérie 1999 GER TSV Berlin-Wittenau
R 62 inscribed
HÖSEL Alexandra Chiara 2001 GER Mannheimer FC
R 92 inscribed
HÖSEL Pia Rhianna 2003 GER Mannheimer FC
R 91 inscribed
JANSSEN Emma Louisa Marie 1999 GER FG Segeberg
R 87 inscribed
JASKULLA Klara 2001 GER FC Leipzig
L 26 inscribed
JONAS Eva 1999 GER Eintracht Frankfurt
R 12 inscribed
KARSTEN Anna 2004 GER
R 37 inscribed
KETTLING Lotte 2000 GER Herner TC
R 40 inscribed
KLEUKER Luan 2001 GER
R --- inscribed
KOLBINGER Brenda 1999 GER Fechtzentrum Solingen
R 6 inscribed
KOZIELSKI Katharina 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R 17 inscribed
KRAUSE Rebekka 2000 GER FC Leipzig
R 50 inscribed
LANDTE Constanze 2000 GER MTV Saalfeld
R 72 inscribed
LANGER Franziska 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 65 inscribed
LANGER Mia Sophie 2000 GER Fechtzentrum Solingen
R 48 inscribed
LAURENT Lisa 2000 GER FC Leipzig
R 114 inscribed
LENTZ Helena 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 7 inscribed
LÖFLATH Amelie 2002 GER TV Augsburg
R 144 inscribed
LOH Pauline 2001 GER Heidenheimer SB
R 18 inscribed
LÖHR Lisa-Marie 2000 GER Fechtzentrum Solingen
R 4 inscribed
LOURENCO CARVAJAL Amarili 1999 GER
R 53 inscribed
MASTHOFF Emma 2000 GER EFG Essen
R 30 inscribed
MAYER Elin 2000 GER Darmstädter FC
R 73 inscribed
MAYER Lea 2000 GER Heidenheimer SB
R 1 inscribed
MAYR Franziska 1999 GER Heidenheimer SB
R 9 inscribed
MEIER Jana 2003 GER Quernheimer FC
R 90 inscribed
MEIßNER Katrin 2003 GER FC Kassel
R 14 inscribed
MÜLLER Jule Hanna 2000 GER EFG Essen
R 22 inscribed
MÜLLER-BERGH Dorothea 2000 GER FG Segeberg
R --- inscribed
NEUER Julia 1999 GER
R 64 inscribed
PAGENSTECHER Nina 2002 GER FG Segeberg
L 43 inscribed
PAULSFELD Alexia 2002 GER FC Kassel
R 81 inscribed
PETERSEN Jara-Sophie 2003 GER SV Einheit Altenburg
R 28 inscribed
REINHOLD Charlotte 1999 GER
R 31 inscribed
RIPPERT Ariane 2001 GER Fechtzentrum Solingen
R 61 inscribed
RÖPKE Greta 2002 GER FG Segeberg
R 39 inscribed
RUF Patricia 2001 GER FA Rheinfelden, SEB Basel
L --- inscribed
SAUER Jamie 2000 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- inscribed
SCHAEFER Lisa Marie 2003 GER Fechtzentrum Solingen
L 145 inscribed
SCHICKER Jana 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SCHICKER Maike 2002 GER Fechtzentrum Solingen
R 93 inscribed
SCHMIDT Sina 2001 GER Hamburger FC
R 88 inscribed
SCHNEIDER Pia 1999 GER Fecht Club Krefeld
R 44 inscribed
SCHOOF Clara 1999 GER FG Segeberg
R 54 inscribed
SCHULENBURG Patricia Vera 2004 GER Heidenheimer SB
R 46 inscribed
SEIBEL Marta 2001 GER FC Kassel
R 96 inscribed
SEITER Marisa 2002 GER
R --- inscribed
SIERK Florin 2002 GER
R 146 inscribed
SPIERZAK Luisa Emilia 1999 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 59 inscribed
STAHNKE Anna 1999 GER FG Segeberg
R 100 inscribed
TEUBER Carolin 2001 GER Heidenheimer SB
R 11 inscribed
THOMA Miriam 1999 GER Eintracht Duisburg
R 19 inscribed
THRUM Lea 2000 GER
R 52 inscribed
TOUMI Sarah-Lisa 2003 GER
R 57 inscribed
VOGEL Leona 2002 GER Fechtclub Radebeul
R 29 inscribed
VON PRONDZINSKI Maja 2001 GER Wuppertaler FC
R 63 inscribed
VON WOLFF Grete 2003 GER Elmshorner MTV
R 95 inscribed
WIETHEUPER Tessa 2002 GER Osnabrücker SC
L 74 inscribed
YETKIN Melissa 2001 GER Heidelberger FC/TSG R.
R 20 inscribed
ZERRWECK Lina 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L 21 inscribed
ZITTEL Alexandra 2004 GER Heidenheimer SB
R 2 inscribed
CARADO Keona Rose 2003 PHI SC Itzehoe
R 143 inscribed
BULLAND Anne Sophie - GER R --- cancelled  
FOOT Stellina - GER R 47 cancelled  
HEES Ronja - GER R 49 cancelled  
KRAEHE Bernadette - GER Eintracht Frankfurt R 126 cancelled  
KUNTZE Nastasja - GER R 133 cancelled  
MARSCHALL Laura - GER L --- cancelled  
NOPPER Cosima - GER R 102 cancelled  
REIHS Alina Victoria - GER Fechtzentrum Solingen R --- cancelled  
STEIN Hannah - GER Fechterring Hochwald R --- cancelled  
STOLTE Caitlin - GER R 82 cancelled  
STOPPEL Jaqueline - GER R 98 cancelled  
ZITTEL Alla - GER Heidenheimer SB R 35 cancelled  
ZENS Anna - LUX CE Sud, Fechterring Hochwald R 34 cancelled  

96 Entries, 0 pending, 13 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN ANSORGE Marcel GER FC Kassel
CN BECKER Sascha GER SC Itzehoe
B BROSCHEID Frederik GER FG Segeberg
CN KRAUSE Dirk GER FC Leipzig
CNV RICHTER Wolf-Gunter GER FG Segeberg
CN SCHÖNBERG Ingrun GER FG Segeberg
CN THUM Florentin GER FG Segeberg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AUERSWALD Marius 1999 GER TSC Eintr. Dortmund
R 82 inscribed
BAKAY Sedat 2002 GER Heidelberger FC/TSG R.
R 33 inscribed
BEDNER Daniel 2002 GER FG Segeberg
R 197 inscribed
BEHR Stephan 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 103 inscribed
BERGER Steven 2004 GER TSV Sportuniversum Berlin
R 162 inscribed
BERNZEN Henrik 2003 GER Osnabrücker SC
R 167 inscribed
BIRKENMAIER Marco 1999 GER TSG Reutlingen
R 5 inscribed
BITTERLING Julius Paul 2002 GER
R 177 inscribed
BLUM Jakob 2001 GER Heidenheimer SB
R 23 inscribed
BOEHNKE Joram 2000 GER FG Segeberg
R 78 inscribed
BÖHMER Philipp 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 107 inscribed
BONGARD Louis 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 4 inscribed
BOORZ Jonas 2003 GER Heidenheimer SB
L 42 inscribed
BOPP Dietrich 2001 GER Fechterring Hochwald
R 36 inscribed
BOROWSKI Ben-Nicolas 2001 GER
L 87 inscribed
BRANDTS Robert 2002 GER TSC Eintr. Dortmund
R 35 inscribed
DEHN Julius 2000 GER EFG Essen
R 30 inscribed
DEIßLER Niklas 1999 GER Heidenheimer SB
R 43 inscribed
DENK Jared 2000 GER SV Böblingen
R 173 inscribed
DITHMAR Benjamin 2003 GER TSV Berlin-Wittenau
R 152 inscribed
EBERHARDT Max 2003 GER Heidenheimer SB
R 193 inscribed
ECKHARDT Tobias 2001 GER SC Itzehoe
R 105 inscribed
ENZMANN Jonas 2000 GER FC Leipzig
L 21 inscribed
EßER Lennart 2000 GER
R 66 inscribed
FENDT Lucas 1999 GER TG Schwenningen
R 12 inscribed
FERMOR Henry 1999 GER FG Segeberg
L 70 inscribed
FERMOR William 2002 GER FG Segeberg
R 150 inscribed
FEST Christian 1999 GER KSV Weißwasser
L --- inscribed
FIP Johannes 2003 GER Osnabrücker SC
R 148 inscribed
FISCHER Artur 2000 GER FC Leipzig
L 8 inscribed
FISCHER Marcel 2000 GER BW Schneidhain
R 47 inscribed
FRAUEN Finn 2002 GER Hamburger FC
R 194 inscribed
FÜRSTENAU Jannik 2003 GER Elmshorner MTV
R 198 inscribed
GECKELER Dominik 2000 GER TSG Reutlingen
R 22 inscribed
GIESE Till Julius 2002 GER
R 192 inscribed
GIEßER Leon 2001 GER FC Leipzig
L 19 inscribed
GRIESSER Fabio-Loris 2000 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
GUDERA Jonas 1999 GER Heidelberger FC/TSG R.
L 3 inscribed
HAAS Luca 2001 GER Fechterring Hochwald
R 60 inscribed
HALBLEIB Nils 2004 GER SC Itzehoe
R 156 inscribed
HASSE Malte 2002 GER SV Alfeld
R 165 inscribed
HEIMSOETH Clemens 2000 GER Fecht Club Krefeld
R 24 inscribed
HEISE Max 2001 GER Heidelberger FC/TSG R.
R 16 inscribed
HELBIG Niclas 2000 GER FC Bischofswerda
R 26 inscribed
HUSEMANN Luca 1999 GER EFG Essen
R 15 inscribed
IXKES Andór Bélà 2004 GER Frankfurter TV
R 164 inscribed
IXKES Tassilo Che Maria 2001 GER Frankfurter TV
R 49 inscribed
IXKES Tibór Leander 2004 GER Frankfurter TV
L 131 inscribed
JEDICH David 2000 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
JENN Keanu 2001 GER FC Oldenburg
R 91 inscribed
KALLENBRUNNEN Mark 1999 GER Fechtzentrum Maxdorf
R 93 inscribed
KALTSAMIS Alexander 2002 GER TSG Reutlingen
R 37 inscribed
KÄMEREIT Maximilian Rubens 2001 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 9 inscribed
KARAKULOV Alen 2000 GER FC Grunewald
R 196 inscribed
KELPE Bendix 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R 40 inscribed
KERSTEN Thies Peer 2001 GER Soester TV
R 195 inscribed
KIEBULA Artur 2002 GER
R 45 inscribed
KLEINER Lukas 2000 GER FC Tauberbischofsheim
R 7 inscribed
KOIOS Christos 1999 GER SV Böblingen
R 63 inscribed
KOVAL Anton 2001 GER FC Bischofswerda
R 13 inscribed
KOZIELSKI Kevin 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
KRACK Tobias 2002 GER Fecht Club Krefeld
L 51 inscribed
KUMMER Gernot 2003 GER Heidenheimer SB
R 99 inscribed
LINOW Rasmus 2001 GER SC Itzehoe
R 55 inscribed
LOCHNER Jan-Christoph 2001 GER FC Tauberbischofsheim
R 28 inscribed
LOOSCH Janek 2004 GER SV Lok Pritzwalk
L 200 inscribed
LOTTER Hugo 1999 GER
R 17 inscribed
LUTHER Nicolas 2003 GER FG Segeberg
R 151 inscribed
LUTZ Raphael 2000 GER TSG Reutlingen
R 153 inscribed
MATSULEVITS Tristan 2003 GER FC Grunewald
R 74 inscribed
MICHALSKI Julius 2001 GER FC Leipzig
R 38 inscribed
MIDDENDORF Justus 2003 GER Osnabrücker SC
R 73 inscribed
MORGENSTERN Eric 1999 GER FC Oelsnitz
R 75 inscribed
MÜLLER Dean 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 6 inscribed
MÜLLER Yannis 2003 GER
R 154 inscribed
MURRU Fabio 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 10 inscribed
OLLERMANN Paul 2002 GER Osnabrücker SC
R 71 inscribed
PFANDER Emil 2002 GER TSG Reutlingen
R 61 inscribed
PLEITZ Benjamin 1999 GER
R 50 inscribed
POLNER David 2000 GER Osnabrücker SC
L 101 inscribed
REISER Cedric 2002 GER Heidenheimer SB
R 57 inscribed
REMPFER Fabio 2000 GER TSG Reutlingen
R 46 inscribed
RENZ Dominik 2004 GER Heidenheimer SB
R 149 inscribed
RIEBLINGER Fabian 1999 GER TV Augsburg
R 56 inscribed
RIEBLINGER Manuel 1999 GER TV Augsburg
R 18 inscribed
RITZ Janik 2004 GER Heidenheimer SB
R 102 inscribed
RÖHM Louis 2000 GER
R 76 inscribed
ROSENAU Janne 2002 GER FC Ravenstein
R 123 inscribed
SCHENKENGEL Benedict 2004 GER Heidenheimer SB
L 144 inscribed
SCHMIDT Wilram 2002 GER TSV Berlin-Wittenau
R 85 inscribed
SCHMITT Christopher 2001 GER TSF Ditzingen
R 52 inscribed
SCHUCHART Alexej 2001 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 27 inscribed
SCHULZE Finn 1999 GER TSG Reutlingen
R 32 inscribed
SCHUMACHER Moritz 1999 GER
R 86 inscribed
SEYD Julian Dominic 1999 GER
L 14 inscribed
SHAPIRO Ronald 2001 GER TSF Ditzingen
R 104 inscribed
STÄDTKE Leo-Paul 2004 GER
R 199 inscribed
STEPHAN Felix 2001 GER
R 69 inscribed
STOLTE Quinn 2004 GER
R 81 inscribed
TALAN Jan 2000 GER TV Augsburg
R 11 inscribed
THIELE Tom 2000 GER FC Leipzig
R 62 inscribed
VELTRUP Paul 2001 GER Fecht Club Krefeld
L 1 inscribed
VOGEL Vince 2004 GER Heidenheimer SB
R 176 inscribed
VOLK Gabriel 2000 GER TSG Reutlingen
R 39 inscribed
VON LAUE Gerrit 2001 GER TSG Reutlingen
R 25 inscribed
WASTRACK Alexander 2001 GER FG Segeberg
R --- inscribed
WASZAK Phil 1999 GER TSV Berlin-Wittenau
R 114 inscribed
WECKERLE Tobias 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 2 inscribed
WEGNER Moritz 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R 137 inscribed
WEISE Max 2001 GER TSG Reutlingen
L 31 inscribed
WIESE Hendrik 2002 GER Osnabrücker SC
R 65 inscribed
WINKLER Sebastian 2001 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 54 inscribed
ZIMMERMANN Henri 2001 GER Heidenheimer SB
R 34 inscribed
LACZIK Kristof 2001 HUN
R --- inscribed
BLAAUW Robert - GER SV Böblingen R --- cancelled  
CANTARELLA Alfredo - GER TSG Reutlingen R --- cancelled  
FAST Cedrik Henry - GER FS Bielefelder TG R 29 cancelled  
FRÜHOLZ Marlon - GER R --- cancelled  
HÜBNER Moritz - GER R 190 cancelled  
MEZES Christian - GER L 53 cancelled  
NOTHELFER Janik - GER Heidenheimer SB R --- cancelled  
RITZ Felix - GER Heidenheimer SB R 160 cancelled  
RUST Sven - GER R 175 cancelled  
SCHWITZER Benjamin - GER FC Tauberbischofsheim R 92 cancelled  
STOCH Kolja - GER Heidenheimer SB R 108 cancelled  
TREBIS Michael - GER FC Tauberbischofsheim R 41 cancelled  
WOITAS Moritz - GER R --- cancelled  
ZENS Philipp - LUX Fechterring Hochwald, CE Sud L 20 cancelled  
DALUWATHTHAGE Abiud - SRI R --- cancelled  
MÜLLER Leonard Gregor - SUI FCB Bern R 48 cancelled  

114 Entries, 0 pending, 16 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B BROSCHEID Frederik GER FG Segeberg
CN BÜHNER Holger GER SV Böblingen
CN KRAUSE Dirk GER FC Leipzig
CNV RICHTER Wolf-Gunter GER FG Segeberg
C ROSENBAUM Florian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN SCHÖNBERG Ingrun GER FG Segeberg
CN STADTER Kilian GER FG Segeberg
CN TALAN Romeo GER FC Leipzig
CN THUM Florentin GER FG Segeberg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials