Back to list

Lajos-Csire-Gedächtnisturnier
GER Krefeld
October 6, 2018 - October 7, 2018
Required: National license

Epee Women's U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GÄRTNER Elisa 2007 GER SV 1860 Minden
R --- Inscribed
LEBRENZ Mia 2007 GER OFC Bonn
R 2 Inscribed
VEIT Mia 2007 GER
R --- Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAKAY Maya 2005 GER
L 10 Inscribed
MAAßEN Alice 2005 GER Heidelberger FC/TSG R.
R 5 Inscribed
TUTTLA Jennifer 2005 GER
R 2 Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BÖRGER Lina Fortuna 2004 GER
R 38 Inscribed
BORGHS Louise 2005 GER EFG Essen
R 29 Inscribed
GRIGOREVA Erika 2004 GER
R --- Inscribed
NEU Antonia 2003 GER Lohausener SV
R 32 Inscribed
TUTTLA Jennifer 2005 GER
R 5 Inscribed
WEISS Alina 2002 GER
R --- Inscribed
AMUSER Janina - GER Fechtzentrum Solingen R 9 Cancelled  

6 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
D LERNER Alexander GER DFC Düsseldorf
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AHAUS Charlotte 2003 GER TV Lemgo
R --- Inscribed
AHAUS Viktoria 2001 GER TV Lemgo
R --- Inscribed
AMUSER Janina 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 14 Inscribed
BENABBOU Shirin 2003 GER
R 20 Inscribed
BERNSTEIN Katharina 2003 GER VFL Marburg FA
R 29 Inscribed
DICK Carina 2000 GER Wuppertaler FC
R 8 Inscribed
EITNER Annika 2004 GER Wuppertaler FC
L 25 Inscribed
GONANO Svea 2003 GER
R 36 Inscribed
LANGER Franziska 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 23 Inscribed
MÜLLER Jule Hanna 2000 GER
R 6 Inscribed
NEUER Julia 1999 GER
R 17 Inscribed
REINHOLD Charlotte 1999 GER
R 12 Inscribed
RIPPERT Ariane 2001 GER Fechtzentrum Solingen
R 13 Inscribed
SCHAEFER Lisa Marie 2003 GER Fechtzentrum Solingen
L 35 Inscribed
SCHICKER Jana 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R 31 Inscribed
SCHICKER Maike 2002 GER Fechtzentrum Solingen
R 26 Inscribed
SCHNEIDER Pia 1999 GER Fecht Club Krefeld
R 9 Inscribed
SPIERZAK Luisa Emilia 1999 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 19 Inscribed
VON PRONDZINSKI Maja 2001 GER Wuppertaler FC
R 18 Inscribed
KOTTUSCH Constanze - GER TSV Bayer 04 Leverkusen L 37 Cancelled  
PFEIFFER Nina - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R 27 Cancelled  

19 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DICK Carina 2000 GER Wuppertaler FC
R 21 Inscribed
GARSTMANN Jule 2000 GER Rheydter TV
R --- Inscribed
GIMPLE Sophia 1998 GER
R 43 Inscribed
GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 16 Inscribed
GOLDMANN Lara 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 10 Inscribed
GRAF Annika 1996 GER MTV München
R --- Inscribed
GRAF Bettina 1967 GER EFG Essen
R 45 Inscribed
GROPPER Johanna 1985 GER EFG Essen
R 46 Inscribed
HERCHNER Kira 1993 GER Fecht Club Krefeld
R 24 Inscribed
JAGUSCH Jana Lou 1998 GER Fechtfreunde Münster
R 33 Inscribed
KELLER Isabelle 1980 GER DFC Düsseldorf
R --- Inscribed
KREUZAHLER Rosa 1998 GER Aachener FC
R 31 Inscribed
LIEBING Jana 1993 GER GSV Porz
R 18 Inscribed
LUDOLF Julia 1998 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 11 Inscribed
MARZODKO Caroline 1996 GER Rheydter TV
R 44 Inscribed
MASTHOFF Emma 2000 GER EFG Essen
R 14 Inscribed
MICHELS Denise 1992 GER 1. FC Quadrath-Ichendorf
R --- Inscribed
MÜLLER Jule Hanna 2000 GER
R 20 Inscribed
PFANDER Clara Luise 2001 GER
R --- Inscribed
REINHOLD Charlotte 1999 GER
R 15 Inscribed
SCHNEIDER Pia 1999 GER Fecht Club Krefeld
R 22 Inscribed
SPIERZAK Luisa Emilia 1999 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 26 Inscribed
VON TOLL Kerstin 1975 GER EFG Essen
R 23 Inscribed
WIßKIRCHEN Johanna Marie 1995 GER BFC Rösrath
R 13 Inscribed
MAHROKH Paria 1987 IRI SSF Bonn
R 9 Inscribed
AHAUS Viktoria - GER TV Lemgo R --- Cancelled  
JEDAMZIK Tina - GER DFC Düsseldorf L --- Cancelled  

25 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
D LERNER Alexander GER DFC Düsseldorf
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U11-U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FREUND Anna-Lena 2008 GER Wuppertaler FC
R --- Inscribed
JOULIET Helena 2008 GER
R --- Inscribed
LUCKENBACH Emilie 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAUENDAHL Severin 2007 GER Rheydter TV
R 11 Inscribed
BETTER Matteo 2007 GER Rheydter TV
R 13 Inscribed
COLLELLA Conrad 2007 GER Lohausener SV
R 9 Inscribed
ENGELMANN Justus 2007 GER
R --- Inscribed
HEITER Lennard 2007 GER Wuppertaler FC
R --- Inscribed
LENNARTZ Daan 2007 GER OFC Bonn
R 10 Inscribed
MAAßEN Julien 2007 GER
R --- Inscribed
MAUSS Moritz 2007 GER
R --- Inscribed
MORLANG Kim 2007 GER Lohausener SV
R 5 Inscribed
MÜLLER Benno 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1 Inscribed
YOON Junsuh 2007 KOR MTV Ingolstadt
R --- Inscribed

11 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ABILGAARD Raphael 2006 GER
R --- Inscribed
BAERSCH Henri Anton 2006 GER Solinger TB
R 8 Inscribed
BINGENER Tim 2006 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- Inscribed
CLAUS Daniel Alexander 2006 GER
R --- Inscribed
FISCHER Robert André 2006 GER Fecht Club Krefeld
R 18 Inscribed
KRAHMER Eryk 2006 GER Fecht Club Krefeld
L 1 Inscribed
POHL Marc Arthur 2006 GER OFC Bonn
L 7 Inscribed
TACHRIFET Safouane 2006 GER
R 5 Inscribed
WEBER Vincent 2006 GER
R 10 Inscribed
STEFFENS Leander - GER Solinger TB R 11 Cancelled  

9 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAGSIK Alexander 2005 GER Fecht Club Krefeld
R --- Inscribed
GROLL Jim Felix 2005 GER
R --- Inscribed
MORLANG Nick 2005 GER Lohausener SV
L 1 Inscribed
RUDOLPH Jan Mika 2005 GER
R 12 Inscribed
SAUCEDO-SZENCI Vince Gaspar 2005 GER
R --- Inscribed
VELTRUP Ole 2005 GER Fecht Club Krefeld
L 3 Inscribed

6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ARNHOLD Timon 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 19 Inscribed
BÖHMER Philipp 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 13 Inscribed
BONITZ Lennart 2003 GER
R --- Inscribed
BREKER Henri 2003 GER Heidenheimer SB
R 6 Inscribed
BRYCHCY Jakob 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 25 Inscribed
BUNDESMANN Ole 2003 GER Fecht Club Krefeld
R --- Inscribed
EICHER Tristan 2004 GER
R 16 Inscribed
GEHL Sebastian 2002 GER Fecht Club Krefeld
R 8 Inscribed
GIRNUS Finn 2003 GER Wuppertaler FC
L 27 Inscribed
GREGG Leon 2005 GER Rheydter TV
R --- Inscribed
HEIN Leander 2006 GER Rheydter TV
R --- Inscribed
KAMINSKY Colin Alexander 2004 GER
R --- Inscribed
KRACK Tobias 2002 GER Fecht Club Krefeld
L 3 Inscribed
RUDOLPH Jan Mika 2005 GER
R --- Inscribed
SACKERMANN Jonas 2002 GER Wuppertaler FC
R 22 Inscribed
TE NEUES Tassilo 2003 GER
R --- Inscribed
TOSCHKA Max-Willi 2006 GER Rheydter TV
R --- Inscribed
VELTRUP Ole 2005 GER Fecht Club Krefeld
L 35 Inscribed
FRANZPÖTTER Jannik - GER Neusser SV R --- Cancelled  

18 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
D LERNER Alexander GER DFC Düsseldorf
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LI Zongji 2004 CHN
R --- Inscribed
BÖHMER Philipp 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 24 Inscribed
BREKER Henri 2003 GER Heidenheimer SB
R 19 Inscribed
BRYCHCY Jakob 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 33 Inscribed
DEHN Julius 2000 GER EFG Essen
R 7 Inscribed
EICHER Tristan 2004 GER
R 36 Inscribed
EITNER Dominik 2001 GER Fechtfreunde Münster
L 23 Inscribed
FELDHAUS Ernest 2004 GER
R --- Inscribed
GEHL Sebastian 2002 GER Fecht Club Krefeld
R 29 Inscribed
HEIMSOETH Clemens 2000 GER Fecht Club Krefeld
R 5 Inscribed
HUSEMANN Luca 1999 GER EFG Essen
R 4 Inscribed
KRACK Tobias 2002 GER Fecht Club Krefeld
L 10 Inscribed
SCHNOCK Elias 2004 GER
R --- Inscribed
SPEKER Oskar 2004 GER
R 27 Inscribed
WIßKIRCHEN Moritz 1999 GER BFC Rösrath
R 18 Inscribed
WITTENBERG Cai 2003 GER Rheydter TV
R --- Inscribed
GERHARTZ Benedict - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R 34 Cancelled  
KIRCHNER Tim - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R 12 Cancelled  
KOLDITZ Hendrik-Kilian - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R 14 Cancelled  

16 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BÄHREN Jonas 1995 GER Rheydter TV
R 18 Inscribed
BARTL Jonathan 1998 GER Rheydter TV
R 48 Inscribed
BAUM Stephan 1981 GER OFC Bonn
R 32 Inscribed
BEHR Peter Christian 1966 GER Solinger TB
R 20 Inscribed
BERKEL Dominik 1997 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 12 Inscribed
DEHN Julius 2000 GER EFG Essen
R 7 Inscribed
DOROSCHEWSKI Johannes 1985 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 17 Inscribed
FREUND Sebastian 1986 GER Wuppertaler FC
L 21 Inscribed
FRUH Simon 1996 GER Rheydter TV
L --- Inscribed
GADEN Joshua David 1997 GER
L --- Inscribed
HAUSCHILD Nicholas 1987 GER DFC Düsseldorf
R --- Inscribed
HEIN Hartmut 1966 GER Rheydter TV
R 30 Inscribed
HESS Alexander 1966 GER Aachener FC
R 15 Inscribed
HESSE Jonas 1989 GER OFC Bonn
R 8 Inscribed
HUNDERTMARK Stephan 1967 GER GSV Porz
R 47 Inscribed
HUSEMANN Luca 1999 GER EFG Essen
R 14 Inscribed
KLASS Oliver 1964 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
MASTHOFF Bruno 1998 GER EFG Essen
R 24 Inscribed
MATTERN Oliver 1990 GER Duisburger FK
R 25 Inscribed
MAYSAMI Mahmoud 1965 GER Duisburger FK
R 43 Inscribed
NEU Markus 1965 GER Lohausener SV
R --- Inscribed
REALE Adrian 1989 GER DFC Düsseldorf
R 44 Inscribed
SCHÜßLER Thomas 1967 GER Lohausener SV
R 42 Inscribed
STAND Thomas 1986 GER Neusser SV
R 19 Inscribed
STYN Robert 1995 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 9 Inscribed
VORBERG Bjarne 1997 GER Rheydter TV
L 37 Inscribed
VOß Thilo 1987 GER TV Paderborn
R --- Inscribed
SACKERMANN Jonas - GER Wuppertaler FC R --- Cancelled  

27 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
D LERNER Alexander GER DFC Düsseldorf
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U11-U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAUENDAHL Florian 2009 GER
R --- Inscribed
KINDINGER Oliver 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
KÖPER Lennart 2008 GER DFC Düsseldorf
R --- Inscribed
KUZINA Lennard 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- Inscribed
PELTZER Moritz 2008 GER Rheydter TV
L --- Inscribed
PURAT Christian 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
SANFILIPPO Cateno 2008 GER Wuppertaler FC
R --- Inscribed
TIEDE Floyd 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
WEBER Henning 2009 GER Lohausener SV
R --- Inscribed
SAUCEDO-SZENCI Luis 2008 HUN
L --- Inscribed
DENG Levi - GER Eintracht Frankfurt R --- Cancelled  
GIANNOLO Valerio - GER Frankfurter TV R --- Cancelled  

10 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D DJORDJEVIC Stefan GER Rheydter TV
DONKE Richard GER Düsseldorfer FV
GOLDMANN Lara GER TSV Bayer 04 Leverkusen
MAKOWSKI Valeri GER Rheydter TV
D MOHACSI Dori HUN Lohausener SV
D PAULY Michael GER Aachener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials