Back to list

European Championships
FRA Cognac
May 29, 2019 - June 2, 2019

Epee Women's EVF70 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
POLKKO Seija 1947 FIN Habda Helsinki
R --- inscribed
LINDEMAN Irma 1942 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
SOMEROJA Marja-Liisa 1946 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
HEMPELMANN Marianne 1941 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
SCHIFFMANN Ute 1946 GER Post SV Nürnberg FA
R --- inscribed
HAMANN Annegret 1944 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
GREUNKE Brigitte 1942 GER TV Waldshut
R --- inscribed
GORIUS Bärbel 1941 GER VFL Wolfsburg
L --- inscribed

8 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Epee Women's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VIITA Mili 1972 FIN Espoon Miekkailijat
--- inscribed
ENRIGHT Irene 1977 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
HYVÖNEN Nina 1976 FIN Turun Miekkailijat
R --- inscribed
EICHNER-BRÜNING Vanessa 1973 GER ETV Hamburg
R --- inscribed
THRUM Annette 1971 GER FC TuS Stuttgart
R --- inscribed
THÜMMLER Silvana 1979 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
KLATT Christiane 1970 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
SCHOBER Susann 1971 GER SV Halle
R --- inscribed
SCHULZ Gerhild 1970 GER SV Halle
R --- inscribed
FOLZ Iris 1970 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
STIHL Judith 1971 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
TEBEL-HAAS Silke 1971 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
STRAUB Katja 1971 GER TUS Osterburg Weida
R --- inscribed
DÖMELAND Karen 1974 GER USC Magdeburg
R --- inscribed

14 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Epee Women's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TALLROTH-KOCK Lena 1964 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
VEIJOLA Anna 1962 FIN Helsingin Miekkailijat
--- inscribed
WIENS Varpu 1966 FIN Länsi-Pohjan Miekkailijat
R --- inscribed
KOJO Sari 1968 FIN Porvoon Miekkailijat
R --- inscribed
KYMÄLÄINEN Sirkka-Liisa 1965 FIN Porvoon Miekkailijat
--- inscribed
HEINÄMAA Anna 1961 FIN Pyhän Olavin Miekkailijat
R --- inscribed
SUVANTOLA Leila 1966 FIN Saimaan Säilät
L --- inscribed
TUOMINEN Maija 1963 FIN Pyhän Olavin Miekkailijat
R --- inscribed
WEINHOLTZ Martina 1966 GER Aachener FC
R --- inscribed
BRAUN Margret 1966 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
ELSENBACH Christiane 1969 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
GRAF Bettina 1967 GER EFG Essen
R --- inscribed
REIMERS Gesche 1969 GER ETV Hamburg
L --- inscribed
ZOPPKE Christine 1966 GER ETV Hamburg
L --- inscribed
SPEER Manuela 1964 GER FC Leipzig
R --- inscribed
NOHL Manuela 1966 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
TAFEL Sibylle 1966 GER Fechtclub München
R --- inscribed
HOHLBEIN Frauke 1962 GER EFG Essen
L --- inscribed
MARHEINEKE Carolin 1965 GER PSV Karlsruhe
R --- inscribed
MAYER Barbara 1964 GER PSV Karlsruhe
R --- inscribed
TRÖLL Christine 1967 GER PSV Karlsruhe
L --- inscribed
NEUMANN Katrin 1966 GER SV Halle
R --- inscribed
SCHENKEL Beate 1969 GER SV Halle
R --- inscribed
TUCHEN Halka 1963 GER SV Raspo DJK Osnabrück
R --- inscribed
ALLES Renate 1969 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
HOPPE Cornelia 1968 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
NOVIKOV Larissa 1966 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
FICHTEL Bettina - GER TSG Friesenheim R --- cancelled  

27 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Epee Women's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LEHTONEN Ritva-Leena 1955 FIN Kalpaveljet
R --- inscribed
NYLUND Johanna 1953 FIN Kalpaveljet
--- inscribed
KIRCHEIS Astrid 1955 GER 1. FC Quadrath-Ichendorf
R --- inscribed
HEINZELMANN Dagmar 1955 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
RICHTER Viola 1955 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
NÄGELE Brigitte 1951 GER MTV Ludwigsburg
R --- inscribed
JANSEN Karin 1953 GER TK Hannover
R --- inscribed
WILLRETT Ursel 1959 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
DRESEN-KUCHALSKI Margaretha 1959 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
BRAUN Heidi 1953 GER TSV Calw
L --- inscribed
CLAUßEN Heidrun 1955 GER BFC Rösrath
R --- inscribed
FISCHER Dagmar 1957 GER USC München
R --- inscribed
FIBRANZ Ute 1951 GER Wernigeröder SV
R --- inscribed
KUMMICH Angela - GER FG Rotation Berlin R --- cancelled  

13 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Epee Men's EVF70 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PAAKKANEN Heikki 1948 FIN Habda Helsinki
--- inscribed
LAUHIO Seppo 1947 FIN Miekka Miehet
R --- inscribed
CHUBAROV Vladimir 1949 GER Darmstädter FC
L --- inscribed
ANTRITTER Wolfgang 1945 GER FS Pforzheim
R --- inscribed
KILBERTH Klaus 1945 GER Pulheimer SC
R --- inscribed
SCHOLZ Jürgen 1947 GER Pulheimer SC
R --- inscribed
VOßKÄMPER Reiner 1949 GER Rheydter TV
R --- inscribed
KACHUR Bruno 1949 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
SCHÖLß Michael 1947 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed
OSWALD Gerd 1949 GER USC München
R --- inscribed
KÜNSTLER Rudolf 1945 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed

11 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Epee Men's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AFANASSIEV Igor 1974 FIN Espoon Miekkailijat
--- inscribed
PARIKKA Julius 1978 FIN Espoon Miekkailijat
R --- inscribed
SERGUN Eduard 1970 FIN Kyrkslätt IF/UR33
R --- inscribed
RISSANEN Joona 1979 FIN Pyhän Olavin Miekkailijat
--- inscribed
SALONIKIDIS Petrus 1973 GER Fechtclub München
R --- inscribed
BEHRENDT Michael 1975 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
FREUND Mario 1975 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
KAUBE Thomas 1974 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
KÜHLING Rico 1974 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
MAIBAUM René 1976 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
KREIS Sebastian 1975 GER FG Segeberg, FZB Basel
L --- inscribed
WELSCH Marco 1970 GER FS Pforzheim
R --- inscribed
STEPHAN Jens 1978 GER HC Bad Dürkheim
R --- inscribed
TRÜTZSCHLER Alexander 1973 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
WIRTH Henning 1977 GER Heidelberger FC/TSG R.
L --- inscribed
SCHLÜTER Niclas 1970 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
RAUCH Rainer 1975 GER TK Hannover
R --- inscribed
AUTZEN Olaf 1972 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
VEIT Julian 1975 GER TSV Pliezhausen
L --- inscribed
VOIGT Mario 1971 GER TUS Osterburg Weida
R --- inscribed
NEUTZNER Manfred 1970 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
WITJASEW Alan 1973 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
ULUDÜZ Hakan - GER Solinger TB R --- cancelled  
WEISE Steffen - GER SV Halle R --- cancelled  

22 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Epee Men's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PIETINEN Jukka 1962 FIN Helsingin Miekkailijat
--- inscribed
KARES Antti 1963 FIN Kuopion Miekkailijat
R --- inscribed
LAHTI Tuure Taneli 1969 FIN Miekka Miehet
R --- inscribed
KESKINIVA Arto 1964 FIN Porvoon Miekkailijat
R --- inscribed
MARHEINEKE Torsten 1965 GER
L --- inscribed
HESS Alexander 1966 GER Aachener FC
R --- inscribed
MAIWALD Ole-Hans 1964 GER BSG Stahl Nordhausen
L --- inscribed
PROBST Artur 1969 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
SCHMIDT Andre 1965 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
MAYSAMI Mahmoud 1965 GER Duisburger FK
R --- inscribed
STRITTMATTER Swen 1969 GER FA Rheinfelden
R --- inscribed
FELLMANN Steffen 1967 GER FC Leipzig
R --- inscribed
WINTER Jens-Peter 1967 GER FC Leipzig
R --- inscribed
LONGO Marco 1965 GER FC Tauberbischofsheim, ZFC Zürich
L --- inscribed
VOGEL Jens-Uwe 1968 GER Fechtclub Radebeul
L --- inscribed
KNOBLAU Steffen 1967 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
BRUDY-ZIPPELIUS Thomas 1968 GER Heidelberger FC/TSG R.
L --- inscribed
KONSCHEWITZ Kai 1969 GER Herner TC
R --- inscribed
MARCHET Alexander 1967 GER Herner TC
R --- inscribed
ARNOLD Fredrik 1963 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
BEHR Peter Christian 1966 GER Solinger TB
R --- inscribed
KÄMPER Marc 1969 GER Solinger TB
R --- inscribed
KLASS Oliver 1964 GER Solinger TB
R --- inscribed
STRICKER Stephan 1964 GER Solinger TB
R --- inscribed
WESTPHAL Dirk 1966 GER Solinger TB
R --- inscribed
BITTNER Daniel 1969 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
JARSETZ Jens 1969 GER SV Halle
R --- inscribed
MAYER Joachim 1960 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
VANDIEKEN Karsten 1968 GER TSV Berlin-Wittenau
L --- inscribed
KLOBES Olaf 1968 GER TUS Osterburg Weida
R --- inscribed
ZOSEL Ralph 1968 GER TUS Osterburg Weida
R --- inscribed
BERGER Matthias 1969 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
CICHOSZ Matthias 1962 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
QUANZ Guido 1966 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
QUELL Stefan - GER Solinger TB R --- cancelled  

34 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Epee Men's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BADE Jan 1955 FIN Kyrkslätt IF/UR33
L --- inscribed
RIMPILÄINEN Pekka 1959 FIN Mikkelin Miekkailijat
R --- inscribed
KÄYHTY Juha 1954 FIN Saimaan Säilät
--- inscribed
BURKARDT Michael 1959 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
KLUGE Rainer 1958 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
LÜDERS Harald 1954 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
REETMEYER Henry 1950 GER ETV Hamburg
R --- inscribed
FISCHER Volker 1950 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
MAHLER Hans-Michael 1959 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
SCHMIDT-THOMÉE Georg 1959 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
VIGELAHN Lothar 1954 GER Medizin Bad Elster
R --- inscribed
HAMANN Rainer 1953 GER Pulheimer SC
R --- inscribed
KÄSTLEN Paul-C. 1951 GER SGS Erlangen
R --- inscribed
SCHWARZE Diethelm 1955 GER SV Halle
R --- inscribed
FÖRSTER Titus 1957 GER TG Dörnigheim
L --- inscribed
ZYLKA Henryk 1955 GER TG Landshut
R --- inscribed
KITTLER Rolf 1958 GER TG Rohrbach
R --- inscribed
GERBER Frank-Helge 1957 GER TK Hannover
R --- inscribed
STRUCK Johannes 1955 GER TS Bayreuth
R --- inscribed
BORRMANN Igor-Michael 1957 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KAISER Wolfgang 1957 GER TV Wiblingen-Ulm
R --- inscribed
TÖRÖK Gabor 1952 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed

22 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Epee Men's V75 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SAARINEN Ilari 1944 FIN Saimaan Säilät
R --- inscribed
SEPPÄNEN Ilkka 1943 FIN Saimaan Säilät
R --- inscribed
BAIER Eckhard 1940 GER BSG Stahl Nordhausen
R --- inscribed
HIRT Franz 1937 GER FC Kassel
R --- inscribed
SUCHANEK Winfried 1943 GER MTV Stuttgart
R --- inscribed
PRECHTL Hanns 1943 GER Nürnberger FC
L --- inscribed
HECKE Dieter 1935 GER Pulheimer SC
R --- inscribed
VEHRS Wolfgang 1944 GER TS Bayreuth
R --- inscribed
ALLKÄMPER Dieter 1941 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
VISSER Hans 1935 GER TV Emden
R --- inscribed
MENCK Roger 1943 GER TV Wiblingen-Ulm
R --- inscribed

11 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's EVF70 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LINDEMAN Irma 1942 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
SOMEROJA Marja-Liisa 1946 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
SCHLEDE Eva 1939 GER FC Grunewald
L --- inscribed
SZYMANSKI Christa 1949 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
GREUNKE Brigitte 1942 GER TV Waldshut
R --- inscribed
GORIUS Bärbel 1941 GER VFL Wolfsburg
L --- inscribed

6 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ENRIGHT Irene 1977 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
KAHILA Satu 1974 FIN Helsingin Miekkailijat
--- inscribed
ROSSINEN Johanna 1979 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
FORNACON Rebecca 1973 GER SG Kaarst
L --- inscribed
METHNER Clarissa 1973 GER DFC Düsseldorf
L --- inscribed
HIRSCHFELD Anke 1977 GER Fechtclub München
R --- inscribed
HIRSCHAUER Natalie 1976 GER Freiburger TS
R --- inscribed
KOLLMETZ Hilke 1971 GER Hanseatischer FC Lübeck
L --- inscribed
SCHORMAIR Barbara 1979 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
BURKHARDT Katja 1977 GER MTV München
R --- inscribed
HELLWIG Marion 1972 GER TV Waldshut, SEB Basel
R --- inscribed

11 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R
CZEGLEDY Edina 1978 HUN DFC Düsseldorf L GER -

0 Preinscriptions

Foil Women's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WIENS Varpu 1966 FIN Länsi-Pohjan Miekkailijat
R --- inscribed
SUVANTOLA Leila 1966 FIN Saimaan Säilät
L --- inscribed
ELSENBACH Christiane 1969 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
LAX Barbara 1965 GER ETV Hamburg
R --- inscribed
ZOPPKE Christine 1966 GER ETV Hamburg
L --- inscribed
EIERMANN Birgit 1963 GER FFF Stockholm
R --- inscribed
BURGMAIER Kerstin 1965 GER FS Geisingen
R --- inscribed
DEGENKOLB Marion 1963 GER FS Geisingen
R --- inscribed
WELTZIEN Silke 1967 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
REESE Stefanie 1964 GER SC Berlin
R --- inscribed
HOPPE Cornelia 1968 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed

11 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BUDDE Margit 1953 GER ETV Hamburg
R --- inscribed
SCHRAMM Angelika 1950 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
WESSEL Ute 1953 GER OFC Bonn
R --- inscribed
FÖRSTER Gabriele 1958 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
JANSEN Karin 1953 GER TK Hannover
R --- inscribed
DRESEN-KUCHALSKI Margaretha 1959 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
FIBRANZ Ute 1951 GER Wernigeröder SV
R --- inscribed

7 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's EVF70 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHUBAROV Vladimir 1949 GER Darmstädter FC
L --- inscribed
KACHUR Bruno 1949 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed

2 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ULLRICH Jörn 1974 GER TG Münster
R --- inscribed
MAIBAUM René 1976 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
STEINBACH Marcel 1977 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
KREIS Sebastian 1975 GER FG Segeberg, FZB Basel
L --- inscribed
STEPHAN Daniel 1979 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
D'HAESE Jan 1979 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
GMEREK Marcel 1976 GER OSC Berlin
R --- inscribed
BAIR Stephan 1975 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
TJARKS Lasse 1977 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
PLECHINGER Christian 1975 GER TSV Speyer
R --- inscribed
PETRI Tobias 1977 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
WIEDMANN Anton - GER ETV Hamburg R --- cancelled  

11 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Foil Men's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PIETINEN Jukka 1962 FIN Helsingin Miekkailijat
--- inscribed
JACOBY Udo 1964 GER Eintracht Duisburg
R --- inscribed
MARDUCHAJEW Peter 1963 GER Eintracht Duisburg
R --- inscribed
ZIEBELL Olaf 1961 GER ETV Hamburg
L --- inscribed
KRAMP Michael 1966 GER FC Regensburg
R --- inscribed
CHRISTEN Roman 1966 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
PETERS Peer Uwe 1967 GER TG Münster
R --- inscribed
RAEKER Hans Martin 1965 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
KLEIN Holger 1964 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
SCHLIEPER Cornelius 1966 GER SV Preußen Reinfeld
R --- inscribed
EITZ Martin 1962 GER TSV Speyer
R --- inscribed
SCHMOLKE Claas 1965 GER VFW Oberalster
L --- inscribed
LINK Michael 1961 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed

13 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RIMPILÄINEN Pekka 1959 FIN Mikkelin Miekkailijat
R --- inscribed
SCHAUM Berthold 1951 GER FK Hannover
L --- inscribed
BARTLING Renaldo 1959 GER AFC Salzburg, SV Medizin Bautzen
R --- inscribed
FÖRSTER Titus 1957 GER TG Dörnigheim
L --- inscribed
ZYLKA Henryk 1955 GER TG Landshut
R --- inscribed
MOSBACH Raphael 1958 GER TSV Speyer
R --- inscribed
BÖHMER Heinrich 1955 GER TV Jahn Wolfsburg
R --- inscribed
GROßSTÜCK Thomas 1952 GER VFL Kirchheim
R --- inscribed

8 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's V75 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SEPPÄNEN Ilkka 1943 FIN Saimaan Säilät
R --- inscribed
KLEIN Tomas 1942 GER Chemnitzer PSV
R --- inscribed
KONNES Manfred 1940 GER Eintracht Duisburg
R --- inscribed
HIRT Franz 1937 GER FC Kassel
R --- inscribed
HEMPELMANN Lothar 1940 GER FG Rotation Berlin
L --- inscribed
PRECHTL Hanns 1943 GER Nürnberger FC
L --- inscribed
VISSER Hans 1935 GER TV Emden
R --- inscribed
MENCK Roger 1943 GER TV Wiblingen-Ulm
R --- inscribed

8 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's EVF70 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WOHLFARTH Janka 1940 GER MTV Ludwigsburg
R --- inscribed
HAMANN Annegret 1944 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
GREUNKE Brigitte 1942 GER TV Waldshut
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ENRIGHT Irene 1977 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
TEICHMANN Andrea 1978 GER ETV Hamburg
R --- inscribed
NIESALLA Heide 1972 GER Hamburger FC
R --- inscribed
KOLLMETZ Hilke 1971 GER Hanseatischer FC Lübeck
L --- inscribed
GRAUDINS Gunilla 1970 GER MTV Mainz
L --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
REIMERS Gesche 1969 GER ETV Hamburg
L --- inscribed
ZOPPKE Christine 1966 GER ETV Hamburg
L --- inscribed
JANSHEN Friederike 1960 GER TSG Bergedorf
R --- inscribed
HOPPE Cornelia 1968 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BOTH Petra 1958 GER ETV Hamburg
R --- inscribed
BUDDE Margit 1953 GER ETV Hamburg
R --- inscribed
RICHTER Viola 1955 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
JANSEN Karin 1953 GER TK Hannover
R --- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's EVF70 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HELFRICHT Helmut 1948 GER FC Leipzig
R --- inscribed

1 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R
BRENNECKE Albert 1942 GER VFL Wolfsburg R GER -

0 Preinscriptions

Sabre Men's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRIS Theo 1976 GER Berliner FC
R --- inscribed
TAPPE Michael 1976 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R --- inscribed
GOIKHMAN Igor 1975 GER TSG Bergedorf
R --- inscribed
ULRICH Helge 1971 GER TSG Eislingen
R --- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KESKINIVA Arto 1964 FIN Porvoon Miekkailijat
R --- inscribed
STIER Martin 1969 GER Berliner FC
R --- inscribed
PRUDOVSKI Dimitri 1965 GER ETV Hamburg
R --- inscribed
ZIEBELL Olaf 1961 GER ETV Hamburg
L --- inscribed
GIRRBACH Michael 1965 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R --- inscribed
BERGER Svend 1968 GER MTV Mainz
R --- inscribed
KOBYAKOV Andrey 1962 GER OFC Bonn
R --- inscribed
HALBACH Jürgen 1967 GER SSV Schrobenhausen
R --- inscribed
HANS Sergej 1969 GER SSV Schrobenhausen
R --- inscribed
WRASE Hartmut 1966 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
GARBE Marc-Stephan 1967 GER Berliner FC
R --- inscribed
BRANDT Thorsten 1962 GER TSV Grünwald
R --- inscribed
SCHNEIDER Dieter 1968 GER TSV Speyer
R --- inscribed
WULF Joachim - GER OFC Bonn R --- cancelled  
JENISCH Gernot - GER MMX Fecht Club Pforzheim R --- cancelled  

13 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Sabre Men's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PREIS Paul 1955 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
BROCK Bernd 1959 GER FC Leipzig
R --- inscribed
SCHOTTE Jörg 1958 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
BURGHARDT Ulrich 1957 GER OFC Castrop-Rauxel
R --- inscribed
BÖHMER Heinrich 1955 GER TV Jahn Wolfsburg
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's V75 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HIRT Franz 1937 GER FC Kassel
R --- inscribed
PRECHTL Hanns 1943 GER Nürnberger FC
L --- inscribed
NETTINGSMEYER Wolf 1937 GER TG Herford
R --- inscribed
ENDT Georg 1942 GER TV Gütersloh
R --- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled